Evimde evcil hayvan istemiyorum ama esimin zoruyla tutuyorum yardim edin

Tmm varsin ben yapmacik olayim ama siz bir psikiyatriye gidip bu sikayetleriniz icin tedavi olmayi dusunmeyip hayvani sokaga atarken de cok mu vicdanli oldugunuzu dusunuyordunuz?
Sokakta ac açıkta insan görseniz suratına bakmazsiniz. Düşüp dizini acıtan çocuğa yardım etmezsiniz. Ama herkes merhametini vicdanını insanlığını kedi köpek üzerinden gösteriyor.herkss çuvaldızı kendine batirsin. Ben batırdım ve sonuna kadar hatalıyım dedim. Ama kendinize gelin. Bile isteye yapmadim hicbirseyi. Hayvan nedir nasil beslenir hic bilmedim bu zamana kadar. Sizin dediğiniz gibi vicdansız olsaydım şuan koltugumda uyuyor olmazdı Kedi. Bugun götürüp bakımını yapmazdım. Müthiş hatalıyım. Yaptığım şeyin hafife alınacak bir yanı yok farkındayım. Ama bana canavar muamelesi çekeceğinize keşke kediyi sevebilmem için yada ona alınabilmem için öneride bulunsaydiniz. Ben size bunun icin geldim. Ama siz..

Sokakta ac açıkta insan görseniz suratına bakmazsiniz. Düşüp dizini acıtan çocuğa yardım etmezsiniz. Ama herkes merhametini vicdanını insanlığını kedi köpek üzerinden gösteriyor.herkss çuvaldızı kendine batirsin. Ben batırdım ve sonuna kadar hatalıyım dedim. Ama kendinize gelin. Bile isteye yapmadim hicbirseyi. Hayvan nedir nasil beslenir hic bilmedim bu zamana kadar. Sizin dediğiniz gibi vicdansız olsaydım şuan koltugumda uyuyor olmazdı Kedi. Bugun götürüp bakımını yapmazdım. Müthiş hatalıyım. Yaptığım şeyin hafife alınacak bir yanı yok farkındayım. Ama bana canavar muamelesi çekeceğinize keşke kediyi sevebilmem için yada ona alınabilmem için öneride bulunsaydiniz. Ben size bunun icin geldim. Ama siz..
Kendi anneniz bile size istemeye istemeye yardım ederken homurdanmıs dedigim gibi aileden yadigar kalan vicdansızlık hayvana bunları yaptırıyosa insanı zaten düşünemiyorum. Cuvaldız degil galata kulesinin ucunu batırın ilk siz. Nereye isterseniz seçim sizin.

Tanimadiginiz insanlarii yargılamakta uzerinize yok galiba herkesin vicdani kendine sevgiyi bizmi öğreteceğiz 1 yılda küçücük canı sevemeyen alışamadım diye bahaneler ureten birisine o masum canlara acımayan merhamet duymayan insana hiç acıyıp merhamet etmez maalesef

Yardım edin lütfen kediye zarar vermeden esjmi üzmeden kediden kopmam lazim.
Ama bana canavar muamelesi çekeceğinize keşke kediyi sevebilmem için yada ona alınabilmem için öneride bulunsaydiniz. Ben size bunun icin geldim.
Karar verin!
Eyyy linç sen nelere kadirsin!
"Kopmam icin tavsiye verin" oldu sana "sevebilmem için tavsiye verin" ülen insanoğlu ne çabuk laf çeviriyorsun.

Uff şurda iki destek msjı gelse kendini haklı sanacak halen gelmiş biliyorum hatalıyım diyo.. 1 sene aynı evde yasadgnıza göre gayette alısmıssnz oyle okb li biri 1 gün kalamaz aynı evde
Zaten olay ne kedi ne titizliğin kocan sana kızmadan işin içinden cıkmaya calısıyosn.. boşan bence

Konu şaka mı ya. Siz nasıl bir canlıyı sahiplenip sonra sokağa atarsınız?? Dediklerinize inanmıyorum da hadi çok takıntılısınız diye kabul edeyim bunun yolu sokağa atmak mıdır? Sizin zeka yaşınız kaç bebekliğinden beri evde kalan bir kedinin sokakta hayatta kalamayacağını bilmiyor musunuz. En azından düzgün bir biçimde sahiplendirseydiniz, sizin çocuğu iki dakikalık zevk uğruna yapıp sonra sokağa atanlardan ne farkınız var şimdi? Hayvan uyuz olduysa niye veterinere götürmüyorsunuz onu da mı düşünemediniz.

Hanımefendi bugün götürdüm bütün aşılarını yaptırdım iç dış parazit. Herseyini. Kedi şuan çok sağlıklı. Hepinizi anlıyorum. İnanın anlıyorum. Çok hassas bir konu. Ama ben hayvana bile isteye işkence etmedim hayatım boyunca hayvanlar bana hastalık bulastiracak tüyünü yutarsam ölürüm enfeksiyon kapatırım diye düşünerek büyüdüm. Ama bu benim bilinç altım. Ben vicdansız yada merhametsiz kalpsiz değilim. Sadece hayvanlara alışık bir insan olmadığım için tecrübem olmadığı için bütün bunları yaptım. Ve inanın hala daha vicdan yapiyorum. Ama yorumlar o kadar yapmacık ki. İnsana bu cümleleri kuranların hayvan sevgisi bana çok sahte geliyor. Kimse kusura bakmasin
Bırakın bunları ya. Hayvan hastalık bulaştıracak yok tüy yutarsam ölürüm diye düşünen iş yerinde de aynı ortama girmez orda da saatlerce aynı ortamda kalıyorsunuz. O kediyi şu an mecburen bırakamayışınızın tek sebebi bence eşinizi ikna edememeniz. Yorumlar yapmacık falan da değil her insana aynı saygı çerçevesinde yorum yapamıyoruz maalesef konunun tam olarak da bu yorumları hakediyor.

Ne saçma sapan bir yorum ne saçma bir savunma. Evet ağzı dili olmayan acıktığında susadığında canı yandığında dile getiremeyen kendini zalim insanoğluna karşı savunamayan şiddet gören sokağa atılan canlara karşı insanlığımızı gösteriyoruz

Hanımefendi araştırıp öğrenseydiniz. Neyinize güvendiniz? Ciddi bir sorumluluk bir candan bahsediliyor. Ben hatalıyım diyip vicdanınızı aklayamazsınız. Vebali sizin boynunuzda. Yazık değil mi? Ayrıca verdiğiniz örnekler demagojiden başka bir işe yaramıyor. Onuda yiyen insanlara yapın. Umarım biran önce sağlığına kavuşur, sizin için kötü söz bile söylemeye gerek yok o vebali nasıl ödersiniz oda allahla sizin aranızda.

Merhaba herkese. 1 yıl önce bir kedi bulduk eşimle arabanın motorundan çıkarttım çok kucukth o zaman ama yalnızdı. Aldik iş yerimizde bakmaya başladık. Büyüyünce sokağa bırakıriz diye ama eşim maalesef hiç bırakmadı. Hatta iş yerimjzj kapattik. Tuttu eve getirdi. Ben temizlik konusunda biraz takıntılıyım. Hatta osb denilecek kafar bile olabilir. Kedi evde 1 ay kaldı. Bende çok sevdim evi neşesi oldu ama kakasi kumu kokusu beni çok çok zorladı. Herseyden midem bulaniyordu evde yemek yiyemiyordum. Bende kediyi apartmanın bahçesine bıraktım. Sonra 10 gün ortadan kayboldu. Bi bulduk heryeri yara bere içinde kan revan. Diğer kediler saldırmış. Ve sonradan farkettikki bizim kedi cins kediymis. Tiffany cinsi. Hiç buyumuyorlar ve bacak boyları kısa ve kendilerini savunamiyorlar. Neyse asıl konu kedi 10 gün sonra çıktı geldi bizim yangın merdivenine yerleşti. Eve almadim. Eşim hergun orda besledi. Ama orası güneş almayan karanlık ortam olduğu için kedide sorunlar oluşmaya başladı. Kedi bayılmaya başladı. Bir nevi anksiyete geçiriyordu. Orada 1 ay kaldı. Simdi ise vicdan yaptim geri eve aldim. Ama kedi şuan uyuz oldu. Ve ben kafayı yiyorum. Ya bana da bulasirsa diye. Yardım edin lütfen kediye zarar vermeden esjmi üzmeden kediden kopmam lazim. Ve uyuz insana bulaşır mı lütfen şimdiden psikolojik olarak çok kasiniriyorum. Ve evin heryerinde bakteri uyuz geziyor diye düşünüyorum.

Resmen kediye üvey annelik yapmışsınız. Bir camdan atmadığınız kalmış hayvanı. Yazıklar olsun size. O hayvana yaptığınız eziyet ayağınıza dolanır haberiniz olsun

Madem tavsiye istiyorsunuz ben size vereyim,keşke eşiniz bu kadar ısrarlıyken siz de sevmeye alışmaya çalışsaydınız,kediye iyi kum alırsanız kedi kokmaz,kaliteli mama alırsanız dışkısı da kokmaz,ayrıca kumu evin en köşesine banyoya yada balkona kpymanızı tavsiye ederim günlük temizleyin yada eşiniz temizlesin,kedi tüyü içinde taraklar var düzenli tararsanız tüyü eve daha az dökülür,dipnot aşılı kedinin tüyü ciğere yapmışsa da zarar vermez..evcil hayvan dünyanın en güzel şeyi insanı sakinleştirir mutluluk verir,anksiyenizi ve okb dediğiniz rahatsızlığınız yenmenize yardımcı olur. evet bakımı sorumluluk ister ama bir gün olur iyiki dersiniz,yok ben sevmem istemem derseniz birde cins kediymiş çok isteyen olur ilan açıp birine sahiplendirin oda mutlu olacağı bir aileye gitsin

Yanlız bu hayvan sevmeyenlerin hepsinin ağzı aynı değil mi ya aç insan gorseniz doyurmazsınız 🤣🤣

Merhaba herkese. 1 yıl önce bir kedi bulduk eşimle arabanın motorundan çıkarttım çok kucukth o zaman ama yalnızdı. Aldik iş yerimizde bakmaya başladık. Büyüyünce sokağa bırakıriz diye ama eşim maalesef hiç bırakmadı. Hatta iş yerimjzj kapattik. Tuttu eve getirdi. Ben temizlik konusunda biraz takıntılıyım. Hatta osb denilecek kafar bile olabilir. Kedi evde 1 ay kaldı. Bende çok sevdim evi neşesi oldu ama kakasi kumu kokusu beni çok çok zorladı. Herseyden midem bulaniyordu evde yemek yiyemiyordum. Bende kediyi apartmanın bahçesine bıraktım. Sonra 10 gün ortadan kayboldu. Bi bulduk heryeri yara bere içinde kan revan. Diğer kediler saldırmış. Ve sonradan farkettikki bizim kedi cins kediymis. Tiffany cinsi. Hiç buyumuyorlar ve bacak boyları kısa ve kendilerini savunamiyorlar. Neyse asıl konu kedi 10 gün sonra çıktı geldi bizim yangın merdivenine yerleşti. Eve almadim. Eşim hergun orda besledi. Ama orası güneş almayan karanlık ortam olduğu için kedide sorunlar oluşmaya başladı. Kedi bayılmaya başladı. Bir nevi anksiyete geçiriyordu. Orada 1 ay kaldı. Simdi ise vicdan yaptim geri eve aldim. Ama kedi şuan uyuz oldu. Ve ben kafayı yiyorum. Ya bana da bulasirsa diye. Yardım edin lütfen kediye zarar vermeden esjmi üzmeden kediden kopmam lazim. Ve uyuz insana bulaşır mı lütfen şimdiden psikolojik olarak çok kasiniriyorum. Ve evin heryerinde bakteri uyuz geziyor diye düşünüyorum.
Gerçekten eleştirmek istemiyorum zor tutuyorum kendimi hayvana eziyet etmişsiniz resmen 1 ay karanlıkta bırakmak ne demek ya. Kediden size uyuz da geçmez rahat olun umarım tedavisini yaptırıyorsunuzdur. Yaptırmıyorsanız da vakit kaybetmeden sahiplendirme ilanı açın siz açamıyorsanız da hayvansever sayfalara gönderin ya da veterinerden rica edin paylaşsın cins kedi bulunca hemen kapıyorlar zaten.
Bizim evde de temizlik takıntısı var ama 1 kedi 1 köpek bakıyoruz demek ki bakılabiliyor. Mama kum kokusuna da bir süre sonra alışılıyor zaten keşke vakit tanısaydınız da sokağa atmasaydınız.

Herkes siz mi ya? OKB bende de var, tertemiz kadınım, bir sürü papağan, kediyle, köpekle yaşıyorum. Her gün evi defalarca kez siler süpürürüm; bir elim hep süpürgede diğeri de mopta, evet meşakkatli; fakat hiçbiri hayvan sevgimin önüne geçemiyor.

Papağanları bana komşularım bırakıp gittiler, sonra hiç gelmediler, hiç aklımda yokken hayatıma girdiler, kediyi arkadaşım evlenip ülke değiştirdiği ve bakamayacağı için bana verdi, hepsini sahiplendim kısaca.

Papağanlar ürkekti, hâlâ ikisi yabanidir, bir de ürediler yavrularına bakıyorum;ama zorla da olsa kafesten çıkarıp uçmalarını sağlıyorum, benden önce iyi bakılmamışlar, aman iyi kafeste duruyorlar etrafı pisletmiyorlar diye işime de gelebilirdi;ama vicdanım rahat etmezdi. Onların sağlığı için bunu yapmak zorundayım. Her gün hepsiyle özel olarak ilgileniyorum, konuşuyorum, seviyorum, sağlıkları için bir sürü ek destek, en kaliteli vitaminler, ekstralar alıyorum; mama, yemek dahil kendi elimle yapıyorum. Koskoca bir odaları var ve batıyor ama ne yapayım o kuşlar uçmak zorundalar, pislemek zorundalar, yemeklerini zevkle yerken saçmak zorundalar. Kafes olarak gittim kocaman bir kafes aldım ki içerideyken bile hareket alanları geniş olsun, bazen bahçenin tellerle kaplı bölümünde doğada ağaçların dallarında vakit geçirmelerini, güneş görmelerini bile sağlıyorum.

Kediyi her ay veterinere götürüyorum. 2 binden aşağı çıkamıyorum;ama ne yapayım hasta bir can ve başkasına emanet edemiyorum. Başkası bakmaz parayla cins diye satar, parasını yer.

Siz iyi bir insan değilsiniz. Ben asla ne sokağa atardım ne de karanlık kuytu köşelerde haşere gibi yaşatırdım, hayvan rezil kepaze olup, işkence görüp, ışıksız alanlarda bırakılıp hasta olunca aklınıza vicdan yapmak gelmiş(!)

Sokakta Ac insana ya da dusen cocuga ne tepki verecegimi siz mi biliyorsunuz? Bir de cuvaldizi batir falan demissiniz de ben zaten istedigim, vicdanen rahatsiz oldugum tum canlilara yardim ediyorum.

Kedi su an evinizdeyse esinizin hatrina yoksa siz vicdanlisiniz diye degil. Ya esinize olan askinizdan ya da belki sizden ayrilir diye korkunuzdan mecburen eve kabul etmissiniz.

Siz bize kediye nasil alisabilirim degil de nasil kurtulurum seklinde geldiniz, onu ne yapicaz?

X