Evimde evcil hayvan istemiyorum ama esimin zoruyla tutuyorum yardim edin

Siz nasıl insanlarsınız ya. Şuan hayatımın şokunu yaşıyorum. Ve en büyük pişmanlığımi. Ne merhametsizligjm kaldı ne caniligim. Kedi Şuan evimde ve koltuğumda uyuyor. Yaptığım hatanın bende farkındayım. Eşime defalarca dedim hayvan benim yüzümden bu hale geldi biliyorum ama sende beni anla evimde bakamıyorum dedim. Benim alınacağımi düşündü. Ama alışamıyorum. Ve Bi o kadarda seviyorum. Ama bu beni canı kalpsiz merhametsiz yapmaz. Kendinize gelin.
Cani ve merhametsizsiniz !!!!

Siz nasıl insanlarsınız ya. Şuan hayatımın şokunu yaşıyorum. Ve en büyük pişmanlığımi. Ne merhametsizligjm kaldı ne caniligim. Kedi Şuan evimde ve koltuğumda uyuyor. Yaptığım hatanın bende farkındayım. Eşime defalarca dedim hayvan benim yüzümden bu hale geldi biliyorum ama sende beni anla evimde bakamıyorum dedim. Benim alınacağımi düşündü. Ama alışamıyorum. Ve Bi o kadarda seviyorum. Ama bu beni canı kalpsiz merhametsiz yapmaz. Kendinize gelin.
Cok ilginç. 1 sene baktıginiz, sokak yaşantısını unutturup hazıra alistirdginiz bir kedi var. Bir anda 'ay yapamicam' diyorsunuz, sokağa saliyorsunuz.
Sonra orada tabii ki yapamıyor , aç biilac , dayak yemiş ,hırpalanmış, kanlar içinde buluyorsunuz. Yine de eve almayıp işkence eder gibi karanlıkta bakıyorsunuz. Hayvan artık deliriyor, krizler geçirip bayılıyor , uyuz oluyor, stresten hastalık geliştiriyor. Sonra eve alıp 'nasil atsam igreniyorum' diyorsunuz.
Ve siz merhametsiz değilsiniz.
Öyle mi?

Siz yaptiginizi iyilik olakmi görüyorsunuz gerçekten bu kadar vicdansizmisiniz yaa sokağa atana kadar sahiplendirseydiniz küçücük cana yasattiginiz travmalar sonucu uyuz olmuştur mümkünse yarın veterinere götürün bir cana bu kadar eziyet edilmez günahtır
Hanımefendi bugün götürdüm bütün aşılarını yaptırdım iç dış parazit. Herseyini. Kedi şuan çok sağlıklı. Hepinizi anlıyorum. İnanın anlıyorum. Çok hassas bir konu. Ama ben hayvana bile isteye işkence etmedim hayatım boyunca hayvanlar bana hastalık bulastiracak tüyünü yutarsam ölürüm enfeksiyon kapatırım diye düşünerek büyüdüm. Ama bu benim bilinç altım. Ben vicdansız yada merhametsiz kalpsiz değilim. Sadece hayvanlara alışık bir insan olmadığım için tecrübem olmadığı için bütün bunları yaptım. Ve inanın hala daha vicdan yapiyorum. Ama yorumlar o kadar yapmacık ki. İnsana bu cümleleri kuranların hayvan sevgisi bana çok sahte geliyor. Kimse kusura bakmasin

Ama keskin bakmak lazım sonuçta sokağa attığı şey çöp poşeti değil bir can
Adamı da suçlu buluyorum kadın baştan beri istemediğini söylemiş neyin ısrarı bu. Ben de kedilerden çok korkan biriydim eşim de aşırı sever arabasında kedi mamasıyla dolaşır. Eve bi kedi sahiplenmek için ben tamam diyene kadar bekledi. İnsan karısının huyunu bilir yani. Kadının yaptığı kabul edilemez de adam da masum değil yani

Düşünsene evinde böyle vicdansız merhametsiz biriyle yaşıyorsun neymiş titizmiş
Ne titizi bibi bahaneler türetmek ben kemoterapi alırken bile gözümün önünden ayirmadim dr yasakladığı halde kucağımda yatırdım onu bunu bilmem de Allahın yarattığı o yer yüzü meleklerini sevmeyen den uzak duracaksın

Hanımefendi bugün götürdüm bütün aşılarını yaptırdım iç dış parazit. Herseyini. Kedi şuan çok sağlıklı. Hepinizi anlıyorum. İnanın anlıyorum. Çok hassas bir konu. Ama ben hayvana bile isteye işkence etmedim hayatım boyunca hayvanlar bana hastalık bulastiracak tüyünü yutarsam ölürüm enfeksiyon kapatırım diye düşünerek büyüdüm. Ama bu benim bilinç altım. Ben vicdansız yada merhametsiz kalpsiz değilim. Sadece hayvanlara alışık bir insan olmadığım için tecrübem olmadığı için bütün bunları yaptım. Ve inanın hala daha vicdan yapiyorum. Ama yorumlar o kadar yapmacık ki. İnsana bu cümleleri kuranların hayvan sevgisi bana çok sahte geliyor. Kimse kusura bakmasin
Bizim hayvan sevgimizin sana nasil geldiği bizim umrumuzda mi sence? Ufacik kediyi mahvetmis halâ konuşuyor, hayvan da olsa rabbim iyi insanlarla karsilastirsin.
Hatta en cok onları!!!

Ögrenciyken bir kedi bakıyordum (kedi de değil şirifsiz panter ellerimi paramparça ederdi akhdjsps) mezun olucam sahiplendirmek ne demek nasıl sahiplendiririm falan öyle bilgiler yok bende, bir gün dedim salayım sokağa, apartman kapısından çıktık indirdim kucağımdan, ağaç buduyorlarmiş o gün, elektrikli testere sesi, bizimki korktu sindi kapının dibine, açtım kapıyı "geç dedim eşeğin sıpası geç içeri" kıyamadım, yapamadım, bir koşuşu var apartmana. Sonra sağolsun çok sevdiğim bir abim ben sahiplenirim dedi. Benim yaptığım da doğru birsey değildi de hata dediğiniz bir kere yapılır, ben cahildim yaptim bir hata sonra düzelttim, siz kediyi perperişan etmişsiniz ama yazık değil mi 😔 dayak yemiş, uyuz olmuş, bayılıyormuş, günah hayvana 😔

Hanımefendi ben kemoterapi alırken bile kucağımda yatırdım 3 tane kedimi sen ne anlatıyorsun bana enfeksiyon riski en yüksek olan biri olarak kendimden 1 dk bile ayrı tutmadım sizinkisi bahaneler turetmek eşiniz yerinde ben olsa idim o cani sokağa attiginiz gün bende sizi kapının önüne koyardım

Ne titizi bibi bahaneler türetmek ben kemoterapi alırken bile gözümün önünden ayirmadim dr yasakladığı halde kucağımda yatırdım onu bunu bilmem de egerki Allahın yarattığı o yer yüzü meleklerini sevmeyen den uzak duracaksın
Onlar titiz de biz pisliğimizden ölüyoruz sanki! Vicdansızlığın adı titizlik mi olmuş?

Tmm varsin ben yapmacik olayim ama siz bir psikiyatriye gidip bu sikayetleriniz icin tedavi olmayi dusunmeyip hayvani sokaga atarken de cok mu vicdanli oldugunuzu dusunuyordunuz?

3 aydır anne kediye, 2 aydır 6 yavru kedisine bakıyorum. Anne kedi, dogum hakkında bir gram tecrübem yokken ne yapacağım, nasıl yapacağım diye kendimi yerken sabahın 4 ünden öğlen 12 sine kadar uykusuz, aç başında doğumunu yaptım. Anne uzun süre ishaldi sıçtı her yere of demedim, yavrular işedi üstüme, güldüm temizledim evin her yeri mok oluyodu ben temizlerken onlar üstümde oynuyordu. Temizlik yaparken bile onlara eşlik ediyordum.

Çıkmış biride diyo ki yapmacıklar.

Bende oldum olası hayvanlara çok merhametli ama kediden de çok korkan bir insandım,Birgün eşim bana sözde süpriz yapıp yavru kedi getirdi,2 günde korkumu yendim bir haftada alıştım 8 yıldır benim cann dostum birde yine sokaktan arkadaş sahiplendik.evini güzelce temizlersen ne kokar ne tüy olur,insanlar bazen aniden gelince diyor heryer tüy diye ama varsın desinler kedilerimden kimse değerli değil

X