Eşimin Benden Şikayetçi Olduğu bir Konu

Söyleyene değil söyletene bakmak lazım. Benim sevgilimin de iki üç sevgi sözü hariç bir şey bildiği yoktu. Hatta ben onun dilindeki sevgi sözcüklerini sormuştum, düşündü düşündü, dört tanecik buldu. Ama ben her kelimeyi sevgi sözcüğüne dönüştürebilen biriyim. Tabii körle yatan şaşı kalkar o da kisa sürede bana benzedi, şimdi artık o da tonla sevgi sözcüğünün yanında bazen kendi kendine tatlı sıfat uyduran biri haline geldi (bir örnek vereyim; karadenizliyim, fındık bahçemiz var. Bundan ötürü iki kelimeyi birleştirip haselmaus diye fındık faresi / hatta sonuna şirinleştirme eki koyup haselmäuschen falan 😅 devamlı yeni şeylerle gelir)
Yani burada demek istediğim sorun sizde degil esinizde.
Güzel söz duymak isteyen kendi söyler, örnek olur. Zaten zamanla alışırsın sen de dahil olursun. Ama kendi ağzından bal damlamazken bir de seni odun olmakla, güzel söz soylememekle, kadına benzememekle eleştirmek bence cok sinir bozucu bir şey.
Böyle adama benim bile sevgi sözcüğü soyleyesim gelmezdi
Abi bu güzel bi şey mi simdi Alla allaaaa ☠️

Benim ilişkilerim de genellikle bu yüzden bitiyor..
Sevdigimi karşımdaki kişiye hissetriremiyormusum. 🤔 En azından bana söylenen bu..
Nasıl duzelecek bilmiyorum ama askimli,canimli konuşmak hiç gelmiyor içimden.
Genelde adıyla seslenirim,adımla seslenilirse de rahatsız olmam hatta memnun olurum.
Yapı meslesi galiba.

Abi bu güzel bi şey mi simdi Alla allaaaa ☠️
Niye kız, şunun tatlılığına bak 🤩
IMG_20240426_104632.jpg

:KK6::KK6:

Sevgi sözcüğü kullanamamayı bir yere kadar anlayabilirim ama ortaya konuşmak nedir ya? Adıyla seslenin bari daha samimi. Kayınvalidesine anne diyemediği için ortaya konuşan yeni gelin tribi gibi. :110: Annesi, babası diyen gördüm bir de yukarlarda. Hey Allahım. :olamaz:

Sevgi sözcüğü kullanamamayı bir yere kadar anlayabilirim ama ortaya konuşmak nedir ya? Adıyla seslenin bari daha samimi. Kayınvalidesine anne diyemediği için ortaya konuşan yeni gelin tribi gibi. :110: Annesi, babası diyen gördüm bir de yukarlarda. Hey Allahım. :olamaz:

Aynen ben de 6 senelik evliyim ilk başlarda anne diyordum kayınvalideme sonra yaptıklarından dolayı vazgeçtim şimdi ortaya konuşma modunda takılıyorum 😂

Mıç mıçız aslında. Sarılma öpme sohbet hiç bir şeyden çekinmem. Tek çekindiğim nokta bu kelimeler. Söylemek vs
adının kenarına sahiplik eki ekleyerek başlayabilirsiniz
mesela ahmetse ahmetim
kocam
kocacım

bende pek tatlı dilliyim ayol :KK70: bunun ortası en güzeli

adının kenarına sahiplik eki ekleyerek başlayabilirsiniz
mesela ahmetse ahmetim
kocam
kocacım

bende pek tatlı dilliyim ayol :KK70: bunun ortası en güzeli
İse yeni başladığımda çok yetkili bir ablanın yanına gitmemi istediler. Kadın topuklusunu giymiş, tepeden topuzunu yapmış, yanında gerilecek bir hanımefendiydi. Dakikalar geçti, kocasını aradı 'alo kocammm' dedi 😂😂😂
Hiç aklımdan çıkmıyor

Acaba o kelimeler- sevgi sözcüklerini kendi ağzınızdan duyunca bir yakıştıramama durumu yaşadığınız için mi söylemiyorsunuz? eğer buysa olmadı bir süre evde yalnızken kendi kendinize durmadan aşkım sevgilim canımın içi bebeğim kelimelerini söyleyip alıştırma yapın 😄
ya kelimeleri söylememeyi yine anlarım da ortaya da konuşmayın bence aslında komik ve üzücü de 🥹

Konu sahibi,geçmiş mesajlarınıza göre vajinismus geçmişiniz de var. Sevgiyi dile getirme yönünde sıkıntılariniz var, bebek yaşta baba kaybı yasamissiniz vs.
Bence doğumdan - hormonlar daha da altüst olmadan önce düzenli bir terapiye başlamalısınız. Çünkü belli ki kendinizle çözemediğiniz sorunlarınız var. Bunlar anneliginize nasıl yansır bilinmez ama bu kadar kendi içinde çözemediği şeyi olan kişinin annelik gibi zorlu bir şeyi güzel yönetmesini beklemek bence hayal. Bence ne yapın edin, bir şeylerden kısin/ uzun aralıklarla da olsa bir terapiye baslayin

Konu sahibi,geçmiş mesajlarınıza göre vajinismus geçmişiniz de var. Sevgiyi dile getirme yönünde sıkıntılariniz var, bebek yaşta baba kaybı yasamissiniz vs.
Bence doğumdan - hormonlar daha da altüst olmadan önce düzenli bir terapiye başlamalısınız. Çünkü belli ki kendinizle çözemediğiniz sorunlarınız var. Bunlar anneliginize nasıl yansır bilinmez ama bu kadar kendi içinde çözemediği şeyi olan kişinin annelik gibi zorlu bir şeyi güzel yönetmesini beklemek bence hayal. Bence ne yapın edin, bir şeylerden kısin/ uzun aralıklarla da olsa bir terapiye baslayin
Mesela çocuğuyla nasıl konuşacak acaba? Ben kızıma 737474 tane sevgi sözcüğü, lakap falan kullanıyorum. Kurabiyem, kelebeğim, canımın içi, papatyam mis kokulu melek kızım falan :KK70: bir kere bir akrabamızın çocuğu annem bana hiç böyle şeyler söylemiyor demişti 😕

Mesela çocuğuyla nasıl konuşacak acaba? Ben kızıma 737474 tane sevgi sözcüğü, lakap falan kullanıyorum. Kurabiyem, kelebeğim, canımın içi, papatyam mis kokulu melek kızım falan :KK70: bir kere bir akrabamızın çocuğu annem bana hiç böyle şeyler söylemiyor demişti 😕
ben 16 yasındaki kızıma kuzummm, balımmm der şap şup öperim defalarca

İse yeni başladığımda çok yetkili bir ablanın yanına gitmemi istediler. Kadın topuklusunu giymiş, tepeden topuzunu yapmış, yanında gerilecek bir hanımefendiydi. Dakikalar geçti, kocasını aradı 'alo kocammm' dedi 😂😂😂
Hiç aklımdan çıkmıyor
insan dumur oluyor öyle olunca :KK70:

bende müdürlerimin vs telefon konuşmalarında öyle dumur oluyorum :KK70:

Selam kizlar...

Nasılsınız umarım hepiniz iyisinizdir .
Ben biraz buruğum , çok olmasa da :)

Eşim bugün bana hiç sevgi sözcükleri söylemiyorsun işte aşkım, canım gibi gibi... İşitsel anlamda hiç kadın gibi yaklaşmıyorsun dedi.. artık bunu aşmalisin vs. Çocuksun.

Ve yakın zamanda çok yüksek değerde şeker hastası olduğunu öğrendik. Bu nedenle şekeri fırlıyor ve artık sorun istemiyor.

Uzuldugum tarafı haklı olması
1.5 senedir evliyim. Çok severek aşkla evlendim. Ama mesajla yazma dışında hiç aşkım, bebeğim vs demedim. Utanıyorum. Utangaç bir yapım var. Kalabalıktayız diyelim ortaya konuşuyorum. Annemden dahi bu konuda uyarı aldım. O benden daha tatlı dilli.

Bu çekingenliği nasıl yenebilirim?

Teşekkürler simdiden
Eşimle 5 senedir birbirimize daha hiç isimle hitap etmedik açıkçası kimin olsa zoruna gider bence

X