Eşimin Benden Şikayetçi Olduğu bir Konu

duvarsaatii

Üye
Kayıtlı Üye
3 Ağustos 2023
409
942
Selam kizlar...

Nasılsınız umarım hepiniz iyisinizdir .
Ben biraz buruğum , çok olmasa da :)

Eşim bugün bana hiç sevgi sözcükleri söylemiyorsun işte aşkım, canım gibi gibi... İşitsel anlamda hiç kadın gibi yaklaşmıyorsun dedi.. artık bunu aşmalisin vs. Çocuksun.

Ve yakın zamanda çok yüksek değerde şeker hastası olduğunu öğrendik. Bu nedenle şekeri fırlıyor ve artık sorun istemiyor.

Uzuldugum tarafı haklı olması
1.5 senedir evliyim. Çok severek aşkla evlendim. Ama mesajla yazma dışında hiç aşkım, bebeğim vs demedim. Utanıyorum. Utangaç bir yapım var. Kalabalıktayız diyelim ortaya konuşuyorum. Annemden dahi bu konuda uyarı aldım. O benden daha tatlı dilli.

Bu çekingenliği nasıl yenebilirim?

Teşekkürler simdiden

Karakter meselesi sanirim, ben esime seslenirken/konuşurken uc dort tane birden guzel sözle hitap ederim mesela, hayatım canim bitanem der sonra söyleyeceğimi soylerim:)
İşte bu odun karakteri senin gibi bir karakter nasıl yapabiliriz :) taktik ne. Ne yapayım tek başıma bir odada günde 5 kere bunları mi söylesem :))) tüyosu ne. Nereden başlasam...

esim anahtarı kapı deliğinde çevirdiği an ‘kocaaaağm’ diye bağırırım valla 😂 ismiyle hitap ettiğim zamanlarda hemen şakayla karışık trip atar hemen o da ‘kardesim’ falan demeye baslar 😂 toplum içinde ben de söylemiyorum ama esim ailelerimizin yanında bile hep hayatım falan der. ben evde sadece. bir iki zorlayarak kendinizi söyleyin. sonra açılıyorsunuz 😂

Eşiniz şeker hastası diye, sorun istemiyor diye, sizin kalbinizi kırma hakkına da sahip değil. Madem tatlı dil istiyor, kendisi tatlı dilli olup sizin utangaçlığınızı yenmenize yardımcı olsun. Yapamıyorsun edemiyorsun çocuk gibisin diye suçlamak kolay tabi
Tatlı dille söyledi aslında. Alınmadım. Ben kendi yapıma üzüldüm.

esim anahtarı kapı deliğinde çevirdiği an ‘kocaaaağm’ diye bağırırım valla 😂 ismiyle hitap ettiğim zamanlarda hemen şakayla karışık trip atar hemen o da ‘kardesim’ falan demeye baslar 😂 toplum içinde ben de söylemiyorum ama esim ailelerimizin yanında bile hep hayatım falan der. ben evde sadece. bir iki zorlayarak kendinizi söyleyin. sonra açılıyorsunuz 😂

Yarın kapıda gelince böyle söyleyeyim:) ilk deneme

Ben de zihnimi anlayamıyorum.
Sadece çözmek istiyorum artık çünkü yaşım küçük değil böyle kadın mı olur yani :KK43:
Nasıl olur ? Ne varmış ki halinizde. Hiçbirşey bir kişi yüzünden yaşanmaz. Karşınızdaki insanın tutumu sizi rahat hissettirmesi de önemli. Hadi bana güzel şeyler söyle diyince ha demeye olmuyor o işler. Siz de eşinizin yanında haklısın böyle kadın mı olur diyip sizi manipüle etmesine fırsat vermeyin.

Yarın kapıda gelince böyle söyleyeyim:) ilk deneme
evet bak ben de çok sevmezdim. yani çekincem yoktu ama benim karakterime uygun değildi. ilk basta saka olarak söylemeye başladım. hani dalga gecer gibi kocacıığmm, bebeğimmm, kuzummm diye. sonra zaten ağzın alışıyor farketmeden söyleyiveriyorsun ciddi durumlarda da 😂

İsmiyle hitap etsem işgillenir,çok nadir ismi ile hitap ederim o da çok fazla kızmışsam.Eşim de aynı şekilde tabi.Geçmişte yaşamış olduğunuz kötü bir şeyler mi var?Mizaçta olabilir ama insan en sevdiği kişiden de utanmaz,utanmamalı diye düşünüyorum.Belki destek alabilirsiniz bu konuda bilemiyorum.

Nasıl olur ? Ne varmış ki halinizde. Hiçbirşey bir kişi yüzünden yaşanmaz. Karşınızdaki insanın tutumu sizi rahat hissettirmesi de önemli. Hadi bana güzel şeyler söyle diyince ha demeye olmuyor o işler. Siz de eşinizin yanında haklısın böyle kadın mı olur diyip sizi manipüle etmesine fırsat vermeyin.
Yok haklısın bunu der miyim. Böyle kadın olur mu falan:) erkek sonuçta o fırsatı vermem de.

İşte bu odun karakteri senin gibi bir karakter nasıl yapabiliriz :) taktik ne. Ne yapayım tek başıma bir odada günde 5 kere bunları mi söylesem :))) tüyosu ne. Nereden başlasam...
Ayna karsisinda kendine bakarak alistirma yapabilirsin belki.
Ha ben bir de cok mektup yazarim, yeni evliyken de yazardim, halâ da yazarim, cebine koyarim, arabasına saklarim.

Taaa yeni evliyken gurbetteymisiz gibi sey yazmisim, halâ soyler soyler guler

"Sen aklima gelince gozyaslariminnn akmasinaaa, kalbiminn yanmasinaaa engel olamiyorummmmm"

Rezaletttt

X