Eşimden soğudum. I Çocukla boşanmak

ben başkasının yanında eşimi hediye almıyor diye başkasına şikayet etsem o da böyle cevap verse haklı olur ama. niye başkasının yanında eşinizi yeriyorsunuz ki?

Anlattığınız şeyler çoğu evlilikte olan şeyler; örneğin bi ara sabahları işe giderken eşimi metroya bırakıyordum. Her anına kızıyordu, söyleniyordu; öyle mi gidilir, kasise dikkat etmedin, ışığa uymadın bla bla.. ben de onun arabaya binince çıldırıyorum ben de söylüyorum. Her arabadan inişte küs iniyoruz yani😅
7 yıllık evlilik süresinde şu hediye işini halletmiş olmanız lazımdı. Bazıları kadın olsun erkek olsun çok becerikli bazıları beceremiyor bunu kabul edelim.
Bebek küçük, iki tarafta bunalmış olabilir. Her söylenene anlam yüklemeyin. Arada olur böyle, düzelirsiniz inşallah 🌺

merhaba
Eşimle 7 yıllık bir evliliğimiz var ve 1.5 yaşında bir kızımız var.
22 yaşında ( eşim 24 ) çok küçük bir yaşta çok severek evlendik. Eşim ev işi ve çocuk sorumluluğunu bilen biridir. Bu konuda beni hiç üzmedi. Genel olarak çevresinde çok sevilen iyi niyetli bir adamdır. Kızına da çok iyi bir baba..
Yıllar gelen bir sorunumuz var o da siniri. Gerçekten çok sinirli bir yapısı var. Trafikte, evde, misafirlikte sinirlenip bunu yüzüne çok kolay yansıtır. Asla hakaret küfür vs etmez. Sadece sesi biraz yükselip karşıdaki insanı gerecek hareketler vs.
Çocuktan sonra ama özellikle de son zamanlarda eşimden soğuduğumu çok net hissediyorum. Eskiden tolere edebildiğim şeyleri artık etmiyorum.
3-4 aydır ikimizde çok gerginiz. En ufak şeyden tartışma çıkmaya başladı. Birbirimize seni seviyorum diyemez olduk. Çocuk olmasa kesinlikle boşanırdık. Bir kez boşanmayı konuştuk eşim çok ağladı beni kızımdan ayırma diye. Eğer bizi ayırırsan seni ömür boyu affetmem ben kızımın her anına şahit olmak istiyorum dedi, kıyamadım.
Dün misafirimiz vardı. Arabadayız. Arabayı ben kullanıyorum. Sinyal verişimden, hızımdan, durup kalkmama kadar heeeer şeye söylendi. Zaten orada bi sinir oldum neyse dedim. Akşam yine misafirlerimizde salonda otururken sohbet anneler gününe geldi. Ben de eşimin hediye almadığını hatta kutlamadığını söyledim. Sen benim annem misin ne hediye alacağım gibi cümle kurdu. Taş gibi oturdu. Gerçekten çok beklemiştim güzel bir kutlama ama olmadı.
Akşam uzun uzadıya bir düşününce son günlerde özel günlerde hiç hediye almadığını, her fırsatta her konuda ne kadar çok söylendiğini, zor günlerimde artık destek olmadığını fark ettim.
Çok üzgünüm.. Toparlanır mıyız kopar gider miyiz bilmiyorum.
Çocuklu olmak ne zormuş, onun için kırk sefer düşünüp kılı kırk yarıyorum.
Bu evlilik nereye gider ?

Eskiden benimle bir ağlayan, her zaman karşı cinse kibar olup alçak gönüllü davranan adam, şekerimin olduğunu bildiği halde doğumdan sonra veremediğim kilolar için ayı gibi oldun bile dedi.. Günlerce özür diledi ama nafile.
Boşa mı zorluyorum ?
benim eşim de anneler günümü kutlamaz bir kere sorunca da annemdeğilsin demişti. bu sebeplerdenboşanmanın gerekli olduğunu düşünmüyorum. toleransınız çok düşmüş.

Sevgili arkadaşlar boşanacak bir şey yok, sözlü hakaret yok, sen kaprislisin yazmışsınız konu sahibesine ama adam ayı gibi oldun demişşş! Bu hakaret değil de ne? Sanki kadın kendi başına yaptı çocuğu da o kadar kiloyu aldı. Üstelik bir rahatsızlığı da var kilo veremiyorum diyor. Bu ne biçim eş kötü günde destek olmuyor? Ben konu sahibesini çok haklı buldum.

Arabayı nasıl kullanıyorsunuz bilemiyorum ..eğer başkasını tehlikeye atacak bir davranış içinde değilseniz eşinizin trafikte yol alırken sürekli sizin hareketlerinizi yermesi ,yorumlaması sıkıntı..asıl bu şekilde sizin dikkatinizi dağıtmış oluyor.Açıkçası ben anneler gününde eşimin birşey almasını saçma buluyorum çünkü o gün annemin günü diye düşünüyorum..işte bu yüzden kayınvalidemi de aramış olmak için arıyorum yoksa bence onu da aramam yersiz🙃 Ama sizin aldığınız kilolar için yaptığı yorum çok çirkin .."amacım seni üzmek olsa benim de senin değişen fiziksel görüntün için söyleyecek iki çift lafım olurdu..ama seni seviyorum ve sen üzülsen ben de üzülürüm ,bu yüzden senin eskisi gibi olmayan fiziksel görüntün için birşey demiyorum ..ama bence şansını da fazla zorlama" diyebilirsiniz.

Bir dönem gitmiştik gerçekten çok iyi gelmişti.
Ben şu an teklif ettim ama paramız yok cevabı geldi. Para evliliğimizden daha önemli olduğu için.
Ben çabalıyorum gerçekten ama karşılık göremiyorum.
Ona göre her evlilikte olur görme, duyma, bilme, büyütme..
Eşinizin sorunu tek taraflı değil yorumlarınızdan anladığım şuan etki-tepki evresindesiniz.
Yani tahammül sınırları karşılıklı düşük ve eşinizdeki agresiflik sizden aldığı negatif enerjiye/yönelime tepki.
Çocuk gerçekten çok büyük bir mesuliyet, sorumluluk ve ebeveyn özgürlüğüne ciddi şekilde kısıtlama getiren bir durum.
Bu da ister istemez iki tarafı derin şekilde etkiliyor ve değiştiriyor.
Eşinizle ilgili rahatsız olduğunuz bir durumu onu rencide etmek pahasına bir toplumda dile getirmeniz karşıdan gelecek olan tepkiye zemin oluşturur ki bu da insanların arasında hoş olmaz.
Ve şuanki ruh haliniz sürekli suçu karşıda arama durumu ne yazık ki sizi daha da dibe çekip eşinize karşı kendinizi daha da doldurmanıza sebep olur.
Yapıcı olmaktan çok buradan alacağınız destekke eşinizin canını yakmak istiyor gibisiniz ama iki yönlü düşünmeniz gerek.
Eşinizin size empati yapmasını; anlayış göstermesini, sevgi sözcünleri söylemesini istiyorsanız sizinde bunları yapmanız gerek.
Evliliğinizde aşılmayacak ve bir çocuğu babasından ayrı büyütecek kadar çözülmeyecek bir problem yok.
Terapi gerçejten çok büyük maddi bir külfet ama gerekli. Bence bu konuyu eşinizle sakin ve sevecen bir şekilde konuşur ve evliliğinizi kurtarmak istediğinizi hissettirirseniz yanaşacaktır. Nitekim önceden de bunu yapmış.
Biraz kaprislerinizi kenara bırakıp aranızda aşılmayacak uçurumlar açmaktan kaçınmanız lazım.. yoksa gerçekten pişman olursunuz.

Spora yazıldım, aralıklı oruç yapyıyorum ama kg veremedim :) çünkü şeker.. İlaç kullanmam gerekiyor ama emzirdiğim için kullanamıyorum.
Yine de zayıflamak için her yolu deniyorum ya kendimi hiç sevmiyorum böyle hiç alışkın değilim
İnstagramda dr. Rengin Börekçi var. İlaçsız sadece beslenme düzenini değiştirerek hem diyabetin iyileştiğini hemde kilo verikdiğini güzel şekilde açıklıyor. Baya faydasını görürsünüz.

Yani ikiniz de haksızsınız . Birbirinizi böyle yıpratmamalısınız . Eşinizi başka insanların yanında basit bir olay yüzünden yermemelisiniz. Hediye almadıysa o , siz alın kendinize .
Yıllar yıllar önce eşim ilk evlendiğimiz zamanlarda kapuska yemeğime laf etmişti ailesinin yanında . 1 ay boyunca her gün kapuska pişti evde . Peki bu nasıl ? Güzel olmuş mu derdim . Sonrasında kendi kendime ayyy yok bu da hiç iyi olmamış dedim ve en sonunda adam özür dilerim eşşeklik ettim . Artık başka yemek yiyebilir miyiz dedi .
Benim eşim bana eskiden hediye çeki alırdı . Hediye seçemezdi. Beceremezdi. Şimdi de zaten ev kredisi , ölüm taksitleri vs ancak yaşıyoruz .
Kilolu olmanıza söylediği cümle de yanlış . Çocuk büyüdükçe stresi azalıyor , beden daha az yoruldukça daha sakin ilerliyor evlilik . Rutininiz oluyor en azından . 3 yaşına kadar sürekli değişime uğruyor ve bu değişimler de sancılı oluyor . Sonrasında kreşe gider , yorulup erkenden yatar . Siz de biraz dinlenir , biraz cilveleşir yatarsınız . Konunuz boşanmaya karar verilecek kadar önemli değil bence . Kendinize zaman tanıyın. Umarım düzelirsiniz .
Geçen hafta TÜBİTAK sergisi vardı , öğrenci Kaymakama oha dedi 🤪 İngilizce soruyu bildi diye . Yerin dibine geçtik hepimiz . Bazen patavatsızlık oluyor işte .

Anneler gününde sizi kutlaması gerekirdi. Ben diğer arkadaşlara katılmıyorum bu konuda. Ona çocuk doğurmuşsunuz. Anneliğinizi kutlamalı
Ayı gibi oldun lafına gelince ablamdan biliyorum anneler doğum sonrası kilolarında çok hassas oluyorlar. Kesinlikle çok dikkat etmek gerekiyor bu konuda. Asla böyle şeyler söylenmez. Düşünemedi sanırım. Ya da düşündü bilerek yaptı.
Bir de adamın gözüne batmaya başlamışsınız. Herşeyinize bişey diyor.
Evlilik terapisi , danışmanı falan deniyor ya. Psikoloğa gidiyorsunuz çiftler konuşuyor. . Kesinlikle deneyin şansınızı. Oraya gidin. Belki daha iyi iletişimle sorun çözülür.

Ben erkeklerin evinde çok iyi baba olup eşine kötü davrananına da gıcık oluyorum. Evet. Bu da bir çeşit kadını yıpratma yöntemi.

Nasıl sözlü zararı yok yahu,ayı gibi oldun demis kadina:olamaz:

Ben görmedim onu, lk mesajına istinaden yazdım. Vay öküz diyerek güncelliyorum yorumumu. Bir ayı ile çiftleşmek istemezsin o halde deyip pipiliyi ıssız ve karanlık yatak odasında tek bırakmak lazım o vakit. Seksle cezalandırmak türk kadınının en bilindik özelliği sonuçta.

Ben görmedim onu, lk mesajına istinaden yazdım. Vay öküz diyerek güncelliyorum yorumumu. Bir ayı ile çiftleşmek istemezsin o halde deyip pipiliyi ıssız ve karanlık yatak odasında tek bırakmak lazım o vakit. Seksle cezalandırmak türk kadınının en bilindik özelliği sonuçta.
Cezalandırma sistemini bünye olarak otomatik uygular zaten. Libido katili hödük:sopa:

İnstagramda dr. Rengin Börekçi var. İlaçsız sadece beslenme düzenini değiştirerek hem diyabetin iyileştiğini hemde kilo verikdiğini güzel şekilde açıklıyor. Baya faydasını görürsünüz.
Kadının soyadını gördükten sonra otomatik olarak dengeli beslenemiyorsun zaten:bicak:

Öff her yerde saçma sapan yorumlarınıza denk gelmekten gina geldi. Reaksiyon aldikca keyifleniyor musunuz bari?
Çooooq :KK70: ama polemik yasak. Şey mi yapsanız acaba göz ardı et? Hani öyle bi buton varya ? Bir de beni kimse beğensin diye yazmıyorum ve umurumda değilsiniz :KK70: şimdi devam edin saydırmaya :KK70:

Çooooq :KK70: ama polemik yasak. Şey mi yapsanız acaba göz ardı et? Hani öyle bi buton varya ? Bir de beni kimse beğensin diye yazmıyorum ve umurumda değilsiniz :KK70: şimdi devam edin saydırmaya :KK70:
Nolur beni umursayin ya :KK70: evet, islevsel bir butondur kendileri. İlk size nasip olacak bilmem kaç yıllık forum hayatimda :KK70: bence begenmedim kasiyorsunuz ama hayırlısı.

Nolur beni umursayin ya :KK70: evet, islevsel bir butondur kendileri. İlk size nasip olacak bilmem kaç yıllık forum hayatimda :KK70: bence begenmedim kasiyorsunuz ama hayırlısı.
Hiç sıkıntı yok 🤘
Hayatımda bir şey değiştirmez beğenip , beğenmemeniz.
Bir de beni umursayın falan yazınca daha da gülüyorum :KK70: beni bu derece takip edip, sinirlenmeseniz keşkem. :KK70:

Ben açıkcası eşinizin terapiye ihtiyacı oldugunu. Muhtemelen iş yerinde veya başka bir konuda olan stresini bu şekilde dışa vurduğunu düşünüyorum. Öncelikle öfke kontrolü için terapi alması gerektiğini yoksa bu şekide daha fazla yıpranıcağınızı ona söyleyin, siz üstünüze düşeni yaptıktan sonra eğer düzelirse zaten sorun kalmaz. Düzelmezse o zaman boşanmayı düşünürsünüz.
+1👍👍👍👍💯💯💯

X