Eşimin Benden Şikayetçi Olduğu bir Konu

İsmiyle hitap etsem işgillenir,çok nadir ismi ile hitap ederim o da çok fazla kızmışsam,o da aynı şekilde tabi.Geçmişte yaşamış olduğunuz kötü bir şeyler mi var?Mizaçta olabilir ama insan en sevdiği kişiden de utanmaz,utanmamalı diye düşünüyorum.Belki destek alabilirsiniz bu konuda bilemiyorum.
Geçmişte kötü şeyler yok da 17 yaşımda da demedim. 20lerde sevgilim oldu onlara da demedim. Odunluğumdan hep iliskilerim tokezliyor falan .
Eşimle mutluyuz ama iyiyiz yani tek bunu aşsak geçecek gibi

Ayna karsisinda kendine bakarak alistirma yapabilirsin belki.
Ha ben bir de cok mektup yazarim, yeni evliyken de yazardim, halâ da yazarim, cebine koyarim, arabasına saklarim.

Taaa yeni evliyken gurbetteymisiz gibi sey yazmisim, halâ soyler soyler guler

"Sen aklima gelince gozyaslariminnn akmasinaaa, kalbiminn yanmasinaaa engel olamiyorummmmm"

Rezaletttt
Mektup ben de yazıyorum ama adam duymakla daha çok ilgili. Mesela hep guzel giyinirim evde hep kendime bakarım ama o kıyafetle tatlı konuşma adam görselliğine bakmıyor bile. Tüm tatmini dille. :)

Yani ne mektup ne güzel giyinme :)) kurtarmıyor beni.

Hayattaki çocukluğumdan beri direncim olan şey karşımda :)

Kimseye sevgi sözcüğü söylemedim.

Geçmişte kötü şeyler yok da 17 yaşımda da demedim. 20lerde sevgilim oldu onlara da demedim. Odunluğumdan hep iliskilerim tokezliyor falan .
Eşimle mutluyuz ama iyiyiz yani tek bunu aşsak geçecek gibi
Aşarsınız ya,çokta zor değil.Birkaç kez söyledikten sonra zaten yavaş yavaş diliniz alışır.Ben biraz cıvığımdır bu konuda ama tek tip hayatım diyip geçebilirsiniz mesela🙂.

Ben de zihnimi anlayamıyorum.
Sadece çözmek istiyorum artık çünkü yaşım küçük değil böyle kadın mı olur yani :KK43:
Çekinmeyin o sizin eşiniz, en kıymetliniz :) Bunu hissetmek onun da hakkı. Aşkım bitanem gibi klişeleştirdiğimiz şeyler belki de size itici geliyordur. Kendiniz özel bir şeyler bulun mesela rahat hitap edebileceğiniz ama sıcak sevimli bir şeyler.

Mektup ben de yazıyorum ama adam duymakla daha çok ilgili. Mesela hep guzel giyinirim evde hep kendime bakarım ama o kıyafetle tatlı konuşma adam görselliğine bakmıyor bile. Tüm tatmini dille. :)

Yani ne mektup ne güzel giyinme :)) kurtarmıyor beni.

Hayattaki çocukluğumdan beri direncim olan şey karşımda :)

Kimseye sevgi sözcüğü söylemedim.
Biraz kendini zorla, olmuyorsa olmuyor tabi ama senden rica etmis, bnce denemelisin.
Bak ne diyecegim, ilk guzel sozlere sevisirken basla, sevisirken konuş, zorla kendini
Ondan sonra nerde olsa konuşursun bence😂

Bu tip sevgi sözlüklerini söyleyemeyenler var. Yakınımda iki kişi var. Biri demişti ki küçükken sevgi eksikliği yaşamıştım ki şu anda bunun için psikoloğa da gidiyor. Diğeri de sanırım benzer duruma sahip hatta eşiyle resmi konuşuyordu da sonraları aştı. Başta çekiniyordu cinsel manada da.

Normalde insanlarla da canımlı -cığımlı konuşmam. Kocişkom olmadığı için nasıl hitap ettiğim hakkında yorum yapamam 😅

Bu tip sevgi sözlüklerini söyleyemeyenler var. Yakınımda iki kişi var. Biri demişti ki küçükken sevgi eksikliği yaşamıştım ki şu anda bunun için psikoloğa da gidiyor. Diğeri de sanırım benzer duruma sahip hatta eşiyle resmi konuşuyordu da sonraları aştı. Başta çekiniyordu cinsel manada da.

Normalde insanlarla da canımlı -cığımlı konuşmam. Kocişkom olmadığı için nasıl hitap ettiğim hakkında yorum yapamam 😅
Hmm olabilir Küçükken sevgi eksikliği mi...
Ben çok çok sevgi dolu büyüdüm ama
Babamı hiç görmedim ben bebekken ölmüş.belki 0-2 yaş araliginda bağlanma için önemli bir şeydir karşı cins ebeveyn kaybı .

Hmm olabilir Küçükken sevgi eksikliği mi...
Ben çok çok sevgi dolu büyüdüm ama
Babamı hiç görmedim ben bebekken ölmüş.belki 0-2 yaş araliginda bağlanma için önemli bir şeydir karşı cins ebeveyn kaybı .
Anneniz size sevgi sözcükleriyle hitap eder miydi?

Bence ilk iş hayatim,canım, aşkım gibi sözcükleri sürekli kullanmakla başla.
Mesela kuş severken aşkım demeye alış.
Kedi,köpek,bebek severken bu kelimelerle başla.
Kendi kendine hatta yazarken de bunları yaz konuş tekrarla alışırsın.
Benim en sık yaptığım iletişim biçimi eşimin yanından gecerken temas edip canım aşkım,hayatim,bitanem diyip gitmem.
Utaniyorsan böyle yap diğer odaya,mutfağa geç.
Yapmadan alisamazsin sadece içinden söylemekle bile alışırsın emin ol.

Adının kısaltmasıyla sesleniyorum. 🫠 Sevmiyorum ben de aşkım hayatım cart curt diyemiyorum evlendikten sonra resmileştim kendi kendime.

Eşiniz için zor bi durum ama herkes bekler tatlı söz. Canım ya da bebeğim le başlayın yavaş yavaş sonra ihaleyi artırırsınız 😅

Selam kizlar...

Nasılsınız umarım hepiniz iyisinizdir .
Ben biraz buruğum , çok olmasa da :)

Eşim bugün bana hiç sevgi sözcükleri söylemiyorsun işte aşkım, canım gibi gibi... İşitsel anlamda hiç kadın gibi yaklaşmıyorsun dedi.. artık bunu aşmalisin vs. Çocuksun.

Ve yakın zamanda çok yüksek değerde şeker hastası olduğunu öğrendik. Bu nedenle şekeri fırlıyor ve artık sorun istemiyor.

Uzuldugum tarafı haklı olması
1.5 senedir evliyim. Çok severek aşkla evlendim. Ama mesajla yazma dışında hiç aşkım, bebeğim vs demedim. Utanıyorum. Utangaç bir yapım var. Kalabalıktayız diyelim ortaya konuşuyorum. Annemden dahi bu konuda uyarı aldım. O benden daha tatlı dilli.

Bu çekingenliği nasıl yenebilirim?

Teşekkürler simdiden
Söyleyerek canimla başla hayatımla devam ettir.

Bende aynı sizin gibiyim ama bizde şöyle bir fark var bizde eşim de böyle. Yıllardır beraberiz mesaj dışında hiç o tarz bi kelime kullanmadık birbirimize. Seslenmek zor oluyordu ta ki bebeğimiz olana kadar şimdi en azından bebekle ilgili bişey için seslenceksek annesiiii yada babasiii diye sesleniyoruz. Bende çok isterdim aşkım,hayatım diye seslenelim ama bizde iki taraflı yok o durum. Bu saatten sonra yakışmaz da bence ne ona ne bana, yapmacık durur gibi. Ha bazen espri katarak bişey soyliceksem kocaaam diye sesleniyorum ama sayiliyorsa 😂

X