Narsist koca iskenceye donen hayat

eftelya

Nirvana
Kayıtlı Üye
21 Eylül 2006
170
91
Arkadaslar o kadar çaresiz hissediyorum ki, narsist bencil bir adamla evliyim, evlenmeden önce çok büyük askla evlendik ,aslında flört aşamasında cok kavga ediyirduk ama gözümü aşk kör etmişti ve eşimin bu tavırları onu daha zor bir erkek yapıyordu, daha çok elde etme isteği oluyordu. Evlenmez olaydım hic gün yüzü görmedim 2005 ten bu yana , son yıllar bana ettiği hakaretler küfürler iyice arttı. Bir oğlum var herseyden çok değer verdiğim nefes alma sebebim...oğluma bakmak icjn yıllarca çalışmadım ve artık yas ve ara verme senem cok old için 8s bulamıyorum bunu başka başlık açarak anlatmıştım. Esim iyi bir işte çalışıyor ve cocugum iyi bir koleje gidiyor...surekli hakaret vs cocugum etkilenmesin diye alttan almaya çalışıyorum ama bugün esim haddini aştı, komşuların duyacağı şekilde hakaretler etti beni rezil etti, küfürler savurdu...en son ben ona sinirle laflar sıralayinca bak döverim haaa bicak çekerim falan dedi...oğlum tuvalette idi ,duydu bence ve yıkıldım....cocuga ne travmalar yaşatıyor pislik herif ,boşansam cocugun velayeti icjn her şeyi yapar calismadigim için avantajlı olabilir, birde ben xocuguma onun verdiği maddi olanakları sağlayamam....
Yanliz olsam alıp başımı arkama bakmadan gideceğim, seker hastası olduğu icjn mi bilmiyorum cok dengesiz asiri sınırlı oluyor kızıyor sovuyor 5 dk sonra ağzından bal damlıyor....birbyandan yılların alışkanlığı var ,başkalarının yanında tatlı dilli melaike bir adam ama belki de iş bulamadığım ve calisamadigim için onun gözünde düştükçe düştüm. Eskiden kariyerli isjm ardı cocul tedavisi icin bıraktım tedaviyle hamile kalınca yıllarca çalışmadım, ailevi bir takım olaylar pandemi derken is bulamıyorum. Fakat ev hanımı olup kocasi asiri saygı duyan arkadaşlarım var ,birbyandwn rsimin iyi old u zamanlar da oluyor, mutlu olduğum zamanlar da ,ama çoğunluk bana hayatı zindan ediyor...
Onun bana saygı duyması için nasıl bir yol izlemeliyim? Yeni bir ben istiyorum....Bu arada bakımlı biriyim makyajsız evden çıkmam ama esime özel bisiler asla yapmam. Onun tavırları soğuttu...daha fit olmak daha modaya uygun giyinmek daha kendimi bir yerlerde ortaya koymak 8stoyorkm ki saygısı artsın....neler tavsiye edersiniz ????
Yoksa huylu huyundan vazgeçmez bosan mi diyorsunuz?

Bu narsist tanımı da baya popüler forumda herkesin kocası narsist. Göre göre evlenmişsiniz. Tedaviyle de hamile kalmışsınız. Çocuğunuz kaç yaşında? Nerdeyse 20 senedir evlisiniz. Bunca zaman düzelmemiş şimdi düzelir mi? Bir 20 sene daha heba etmeyin yol yakınken ayrılın. Siz boşandınız diye babası babalıktan çıkmıyor, nafaka alırsınız çocuk için. Onun okul masraflarını öder yine.

Arkadaslar o kadar çaresiz hissediyorum ki, narsist bencil bir adamla evliyim, evlenmeden önce çok büyük askla evlendik ,aslında flört aşamasında cok kavga ediyirduk ama gözümü aşk kör etmişti ve eşimin bu tavırları onu daha zor bir erkek yapıyordu, daha çok elde etme isteği oluyordu. Evlenmez olaydım hic gün yüzü görmedim 2005 ten bu yana , son yıllar bana ettiği hakaretler küfürler iyice arttı. Bir oğlum var herseyden çok değer verdiğim nefes alma sebebim...oğluma bakmak icjn yıllarca çalışmadım ve artık yas ve ara verme senem cok old için 8s bulamıyorum bunu başka başlık açarak anlatmıştım. Esim iyi bir işte çalışıyor ve cocugum iyi bir koleje gidiyor...surekli hakaret vs cocugum etkilenmesin diye alttan almaya çalışıyorum ama bugün esim haddini aştı, komşuların duyacağı şekilde hakaretler etti beni rezil etti, küfürler savurdu...en son ben ona sinirle laflar sıralayinca bak döverim haaa bicak çekerim falan dedi...oğlum tuvalette idi ,duydu bence ve yıkıldım....cocuga ne travmalar yaşatıyor pislik herif ,boşansam cocugun velayeti icjn her şeyi yapar calismadigim için avantajlı olabilir, birde ben xocuguma onun verdiği maddi olanakları sağlayamam....
Yanliz olsam alıp başımı arkama bakmadan gideceğim, seker hastası olduğu icjn mi bilmiyorum cok dengesiz asiri sınırlı oluyor kızıyor sovuyor 5 dk sonra ağzından bal damlıyor....birbyandan yılların alışkanlığı var ,başkalarının yanında tatlı dilli melaike bir adam ama belki de iş bulamadığım ve calisamadigim için onun gözünde düştükçe düştüm. Eskiden kariyerli isjm ardı cocul tedavisi icin bıraktım tedaviyle hamile kalınca yıllarca çalışmadım, ailevi bir takım olaylar pandemi derken is bulamıyorum. Fakat ev hanımı olup kocasi asiri saygı duyan arkadaşlarım var ,birbyandwn rsimin iyi old u zamanlar da oluyor, mutlu olduğum zamanlar da ,ama çoğunluk bana hayatı zindan ediyor...
Onun bana saygı duyması için nasıl bir yol izlemeliyim? Yeni bir ben istiyorum....Bu arada bakımlı biriyim makyajsız evden çıkmam ama esime özel bisiler asla yapmam. Onun tavırları soğuttu...daha fit olmak daha modaya uygun giyinmek daha kendimi bir yerlerde ortaya koymak 8stoyorkm ki saygısı artsın....neler tavsiye edersiniz ????
Narsist degil bence. Baskankisisel bozuklugu olabilir mizaci her an degisen bir tip

Abla orada mahalle yanıyor, nasıl fit olurum diyorsunuz yahu etmeyin. Şu an gerçekten istediğiniz tavsiye, moda yönlendirmesi mi?
Kocanız da narsist değil, çok afedersiniz ama dangalak.
Bırakın artık şu "iyiyken çok iyidir" güzellemelerini de.

Onun size saygısını modaya uymanız ve fit olmanız mı getirecek sanıyorsunuz? Gün yüzü görmemiş, kadınlığı kendi kendine ya da mahalledeki komşusundan öğrenmiş, eğitimsiz ve çaresiz kadınlar gibi düşünceleriniz var.

18 senedir evlisiniz. Niye çocuk için bu kadar uğraştınız? Çocuk kocaman olmuş. Okula başladıktan sonra çalışabilirdiniz. Aklı başında normal erkekleri ayaklari uzerinde duran kadinlar etkiliyor. Güçlü, parasi olan, muhtaç olmayan. Ama sizin koca akli başında kategorisine girmiyor.

Adamın ruhunda sizi sevmek saymak yoksa modaya uyarak bunu ona kazandıramazsınız.

Şu an sorununuz fit olmak modaya uymak filan değil. Köy yanıyor deli taranıyor hesabı resmen sizinki.

Adam bıçakla tehdit etmiş sizi, siz modadan fit olmaktan bahsediyorsunuz. Hayretler içindeyim.

Eğer boşanma niyetiniz yoksa alttan alın , ses etmeyin, beklentilerinizi sıfırlayın. Öfkelenirse bu sefer cidden bıçak çeker. Çocuğunuzun bunu yaşamasını istemezsiniz herhalde.

Adamın size saygı duyması için çocuğunuza olan bağımlılığınızdan kurtulup çalışmanız gerekli. Öyle fitlikle falan olacak iş değil. Bi an önce işe girip gerekirse adama sizi kaybedeceği mesajını vermezseniz daha çoook teşhisler koyarsınız böyle

Çocuk için işe bu kadar ara vermek çok büyük yanlış. Muhtemelen eşinizin durumu iyi olduğu için bunu yaptınız fakat asıl erkeğin maddi durumu iyi olduğu zaman iş bırakılmamalıdır. Çünkü ya kadınları eziyorlar yada gözden çıkarıp yenisine gidiyorlar paraları olunca.

Abla orada mahalle yanıyor, nasıl fit olurum diyorsunuz yahu etmeyin. Şu an gerçekten istediğiniz tavsiye, moda yönlendirmesi mi?
Kocanız da narsist değil, çok afedersiniz ama dangalak.
Bırakın artık şu "iyiyken çok iyidir" güzellemelerini de.
Tövbe tövbe güldürdünüz vallahi , esim ince spor yapan bakımlı kadınları sever ,ama benim istediğim bir şekilde küllerimden doğmak ve bambaşka biri olduğumu ona göstermek... Ben kinci değilim kavgalarda hemen unutup yumuşarim içim dışım birdir ,ama mesafeli olmak gerek, Cool olmak gerek ,bu tarz tüyolar istemiştim.

Merhaba bende 2005 senesinde evlendim 4 düşük 1 dış gebelik derken ,tüp bebek tedavi sonrası 1 oğlum oldu çok şükür 11 yaşında , 2023 haziran ayında boşandım. ben 25 yıldır çalışıyorum hiç işten ayrılmadım hem çalış hem çocuğuma yetiş derken epey mücadele çaba derken eşim için hiç bir şey ifade etmedi,huylu huyundan vazgeçmedi. sorumluluk almadı kendi istekleri ,bireysel keyifleri ön planda geldi.çalıştığım için bana hep parası yoktu kendi isteklerine buluyordu , baktım artık ben yok olmaya başlıyorum mutlu anne mutlu çocuk olması adına anlaşmalı boşanmaya ikna ettim boşandım. şuan çok yeni olduğu ve alışkanlıklarımdan dolayı yani kendimi isteklerimi o kadar ertelemişim ki ,eş olucam mutlu edicem fedakarlık yapıcam derken kendim kaybolmuşum şimdi kendimi nelerden mutlu oluyordum onların arayışı içindeyim.Çalışmaya başlayım yedi bir sayfa açabilirsin,evlilik çatısı altında aldığınız malla ortak ikiye bölünüyor.çocuğunun eğitim masrafları ve nafaka vermek zorunda endişe etmeyin, keşke şunu yapın anlar düzelir mutlu huzurlu çekirdek bir aile olabilirsiniz diye bilseydim çok şey denedim ,görmezden geldim malesef olmadı. umarım sizin için en doğru hayırlı kararı verirsiniz. iyi günler

Modaya uyup fit olmanız eşinizin yanında daha eli yüzü düzgün, şık, güzel bir kadını taşımasına yarar. Adama sorsak zaten yapacak bi zahmet işi ne der. Bu öküz adamı yola sokma aracı olmaktan çok uzak bir yöntem.

X