Birikim hikayelerimiz, hedeflerimiz.

Hosgeldin...🥰
Ben de tam aksi yedekli gitmeyi severim...Raf omurlerini de goz onunde bulundurarak, indirimde olanlardan illa ki alirim. Tabi ki abartmadan...
Aradigim hersey elimin altinda olunca, huzurlu oluyorum... 🙃
Kayinvalidenin evinde oturup, firsati degerlendirerek birikim yapmaniz ne guzel...
Ben de kendime yatirimlik ev aldim, oglum evlendi ve o oturuyor. Ben kiraciyla ugrasmiyorum, o ev sahibiyle...Bu arada birikim de yapiyorlar. Ihtiyacimiz olana kadar da otursunlar...
Birikimleriniz bereketli olsun, gonlunuze gore bir araba alirsiniz insaallah...🤲
Amin inşallah ev için arabayı satmistik evin borcu bitti şükür..şimdi de tekrar araba alcaz da herşeyin fiyatı arttı en düşük modeller bile çok yüksek...

Ay vallahi imrenerek okudum maşallah. Ne kadar düşünceli bir annanesinizz. Evlatlarınız çok şanslı :) geçen sene açmışsınız konuyu ne kadar yol kat ettiniz neler yaptınız bu süreçte merak ettim doğrusu
Merhaba...🥰

Torunumun ilkokul boyunca okul taksitlerini uzerime aldim...Gecen yil nakit verdim, bu yil taksitle oduyorum.

Bunun disinda gelecegi icin altin almaya devam ediyorum. Epeyce altini oldu...😍
En guzel yatirim insana yatirimdir... :KK66:

Son düzenleme:
Merhaba...🥰

Torunumun ilkokul boyunca okul taksitlerini uzerime aldim...Gecen yil nakit verdim, bu yil taksitle oduyorum.

Bunun disinda gelecegi icin altin almaya devam ediyorum. Epeyce altini oldu...😍
En guzel yatirim insana yatirimdir... :KK66:
Ay vallahi maşallah ne iyi yüreklisiniz. Allah yardımcınız olsun her zaman ...

Benim hedefim en az 500 gram altın elimde var 20 gram altın. Baya yaklaştım aslında 😋
Isteyince, azim ve sabirla hepsi olur...
Altinin bizzat kendisinin motive edici bir ozelligi var.
Bir kez alan, hep almak istiyor.
Allah hepimizin kesesine bereket, bedenlerimize afiyet, hanelerimize huzur versin...🤲🥰

Merhabalar...🙋🥰

Nerdeyse üç yıldır yazmamisim.🤦

Üç yıl içerisinde kızım evliligini bitirdi.
Bu durumu öngörerek aynı apartmanda, bir alt katta aldığımız daireye yerleşti.

İlk bir yıl, kiracimiz çıkana kadar yanımızda oturdu.. Neredeyse tüm eşyalarını taksitle sıfırdan yeniledik. 🤲

Kıştan beri de kendi evinde. 🧿

Evini rahat rahat çekip çeviriyor, oglusunun masraflarını da rahatlıkla karşılayabiliyor. Babadan devletin verdiği nafaka dışında destek yok.
Ama kendi deyimiyle kafası rahat, mutlu ve parası bereketli...🧿🤲

Torunum için altın+döviz+hisse senedi olarak birikime devam ediyorum.

Eşim artık çalışmıyor. İşleri oğlumuz idare ediyor. Biz de Fırsat buldukça turlara katiliyoruz. Halen 3. sunu ödediğimiz devre mulklere gidip tatillerimizi yapıyoruz. 🤲

Her yıl bir kız ceyizine destek projeme artık iki kız olarak devam ediyorum. 🤲 Ayrıca yetim bir kız çocuğuna bir yandan burs verip, bir yandan geleceği için kumbara misali hisse senedi biriktiriyorum. Maddi manevi riziklarimizin arttığını, bereketlendigini deneyimliyorum. Çok şükür, bin şükür...🤲

Bizi buna yönlendiren, teşvik eden rahmetli babacigimdan ve çok kıymetli aile dostumuzdan Allah binlerce kez razı olsun. ❤️

Sizlerle paylaşıyorum ki, belki hayata farklı bir pencereden bakilmasina vesile olabilirim...

Katılımlarınızı bekliyorum.🥰

Günaydın hanımlar...❤️
Sağlıklı, huzurlu ve bereketli bir hafta diliyorum.

Bugün annem ve kendim için kurban siparişi vereceğim. Eve pay gelmeyecek, olduğu gibi bağışlanacak. Toplamda 14.000 TL. 🤦

Merhaba
Öncelikle sizi tebrik ederim hem istikrarınız hem yüce gönüllülüğünüz için
Ben tabiri caizse çingen usulü yaşardım, bugün bulduğumu bugün yer, yarını düşünmezdim:KK48:
Artık yavaş yavaş birikim yapayım diyorum
Yaş 30’a geldi, henüz bekarım
Fazla masrafım yokken hem kardeşlerimin kariyerine katkıda bulunmayı hem de anne-babam için BES ya da prim iadeli hayat sigortası gibi bişey yaptırmayı düşünüyorum. (Prim iadeli hayat sigortası diye bişey olduğunu dün öğrendim mesela, değişik örnekler de varsa önerilere açığım)
Kendim için de kumbara ayarladım biriktikçe döviz, altın almayı planlıyorum. Öyle işte :KK68:

Merhaba
Öncelikle sizi tebrik ederim hem istikrarınız hem yüce gönüllülüğünüz için
Ben tabiri caizse çingen usulü yaşardım, bugün bulduğumu bugün yer, yarını düşünmezdim:KK48:
Artık yavaş yavaş birikim yapayım diyorum
Yaş 30’a geldi, henüz bekarım
Fazla masrafım yokken hem kardeşlerimin kariyerine katkıda bulunmayı hem de anne-babam için BES ya da prim iadeli hayat sigortası gibi bişey yaptırmayı düşünüyorum. (Prim iadeli hayat sigortası diye bişey olduğunu dün öğrendim mesela, değişik örnekler de varsa önerilere açığım)
Kendim için de kumbara ayarladım biriktikçe döviz, altın almayı planlıyorum. Öyle işte :KK68:
Merhabalar...🌸

Zararın neresinden donulurse kârdır, tebrik ederim.👏

Eşim torunuma BES ödüyor, Ağustos ayında 10.yili dolacak. Devam edip etmemeye henüz karar vermedi. Açıkçası döviz ve altın alım satımı dışında, banka işlerinden pek anlamam.

Birikim ve daha bir çok konuda istikrar önemli, hatta en önemlisi...

Kumbara birikimlerinden epey altın birikimi yapmisligim var. Bu aralar pazar ve ekmek harici bütün alisverisleri kartla yaptığımız için, pek bozukluk çıkmıyor. Çıksa da çok az. En son 3.5 ayda 185 TL çıkmıştı. Hatta butunlettik hala bir kutuda duruyor. 🤭 Alışkanlık olmuş, yine de atıyoruz.

Yine gel, her zaman gel...❤️

Merhabalar...🌸

Zararın neresinden donulurse kârdır, tebrik ederim.👏

Eşim torunuma BES ödüyor, Ağustos ayında 10.yili dolacak. Devam edip etmemeye henüz karar vermedi. Açıkçası döviz ve altın alım satımı dışında, banka işlerinden pek anlamam.

Birikim ve daha bir çok konuda istikrar önemli, hatta en önemlisi...

Kumbara birikimlerinden epey altın birikimi yapmisligim var. Bu aralar pazar ve ekmek harici bütün alisverisleri kartla yaptığımız için, pek bozukluk çıkmıyor. Çıksa da çok az. En son 3.5 ayda 185 TL çıkmıştı. Hatta butunlettik hala bir kutuda duruyor. 🤭 Alışkanlık olmuş, yine de atıyoruz.

Yine gel, her zaman gel...❤️
Teşekkür ederim🌹
Topiğin bildirimlerini açtım arada uğrarım artık:KK48:
Ben de çok anlamıyorum bankasal işlerden, hele şu borsa benim için yabancı dil öğrenmekten daha zor😂 ayrıca hiç de sevmem ekonomi, ticaret, parasal işleri. Biraz da o yüzden kafam basmıyor. O yüzden bildiğim yollardan ilerleyeyim dedim😊

Teşekkür ederim🌹
Topiğin bildirimlerini açtım arada uğrarım artık:KK48:
Ben de çok anlamıyorum bankasal işlerden, hele şu borsa benim için yabancı dil öğrenmekten daha zor😂 ayrıca hiç de sevmem ekonomi, ticaret, parasal işleri. Biraz da o yüzden kafam basmıyor. O yüzden bildiğim yollardan ilerleyeyim dedim😊
Ne demişler?
Bildiğin işi yap...😉

Ben de kartla alışveriş yapmaya başladım
Paranın değeri o kadar azaldı ki bankadan çekiyorum hemen bitiyor
Zırt pırt bankamatiğe gitmekten de bıkıyor insan bir süre sonra
Kart pratik oluyor ama o zaman da dediğiniz gibi bozuk para çıkmıyor

Ben de kartla alışveriş yapmaya başladım
Paranın değeri o kadar azaldı ki bankadan çekiyorum hemen bitiyor
Zırt pırt bankamatiğe gitmekten de bıkıyor insan bir süre sonra
Kart pratik oluyor ama o zaman da dediğiniz gibi bozuk para çıkmıyor
Kartla çok kolay, düşünmeden harcama sorunu yoksa, evet pratik oluyor.
Yok eğer görülmeyen para başkası odeyecekmis gibi harcaniyorsa, bankadan çekip nakit harcamak mantıklı.
Artık herkes kendisini kendi biliyor...🙃

Kartla çok kolay, düşünmeden harcama sorunu yoksa, evet pratik oluyor.
Yok eğer görülmeyen para başkası odeyecekmis gibi harcaniyorsa, bankadan çekip nakit harcamak mantıklı.
Artık herkes kendisini kendi biliyor...🙃
Ben kredi kartı kullanmıyorum ne zamandır
Bankamatik kartıyla ödeme yapıyorm
Öyle olunca fazla açılamıyorum doğal olarak
Aslına bir taraftan iyi oluyor
Benim gibi insanlar için kredi kartı çok sakıncalı 😂
Bu saatten sonra alırsam nakit ipotekli kredi kartı alıcam
Normal kredi kartına tovbeliyim 😂

Kullanmayla ilgili sıkıntımız olmadığı için, 40 gün sonra ödeme yapmak bize de iyi geliyor...
Ben kredi kartı kullanmıyorum ne zamandır
Bankamatik kartıyla ödeme yapıyorm
Öyle olunca fazla açılamıyorum doğal olarak
Aslına bir taraftan iyi oluyor
Benim gibi insanlar için kredi kartı çok sakıncalı 😂
Bu saatten sonra alırsam nakit ipotekli kredi kartı alıcam
Normal kredi kartına tovbeliyim 😂

Merhaba Can Torun,
Size burada da denk geldim ve selam vermeden geçmek istemedim🤭

Siz dahil hanımların tutumluluk konusunda istikrarı harika. Sizin ayrıştığınız nokta vermeyi de sevmeniz.

Bende biriktirmeye çalışıyorum. Tuvalet kağidı, selpak, şampuan, diş macunu, un, şeker, çamaşır deterjanı birden fazla bulundururum ya da büyük boy alırım.

Aylık mutfak harçlığını dörde bölüyorum. Her cuma o haftadan arta kalan kısmı kumbaraya atıyorum. Diger haftaya devretmiyorum. Üç tane kumbaramız var. Bir tanesine kağıt paraları, bir tanesine bozuk paraları atıyoruz. Bir tanesi şahsi kumbaram. Tümletip gr altın için kullandık çoğunlukla.

Birde azken az, çokkende çok vermeye gayret ediyorum. Cebimizden başkası için çıkardığımız her kuruş bize fazlasıyla geri dönüyor. Sadakanın değerini bilemediğimiz bir yatırım olduğunu
düşünüyorum nacizane.

X