Birikim hikayelerimiz, hedeflerimiz.

Hayir canim. Bir link paylastim az once, sonra baktim acilmiyor, sildim...

Yok sizin mesajınız için demedim

Bir önceki sayfada 20 temmuzdaki mesajlar gorunuyor. Ondan önce de 1 temmuzdaki mesajlar görünüyor benim hesapta öyle en azından

Ay çok pardon ben konuyu ozyeginin konusu ile karistirdim hic sikinnti yok pardon :)

Son düzenleme:
Mesajımı okuyan herkese iyi geceler, günaydın, tünaydın ve iyi akşamlar. Artık hangi zaman dilimindeyseniz onu kabul edin 😊
Ben de 2 gündür biriktirmeye başlayan, ciceği burnunda taze bir birikimciyim😊
Kısaca kendimden bahsedeyim. 35 yaşında 8 yıllık evli, iki çocuk annesi bir kadınım. Allah bağışlasın 2 ve 7 yaşında iki oglum var. Evlendigimizden beri ev sahibi olalım çok istedim ama esnaflık yapan eşimin işleri bir iyi bir ķötü olduğu için cesaret edip bir yol bakamadık. Erteleye erteleye bugüne geldik. Ben iki gün önce bir rüya gördüm. Sözde birikim kumbaramız var ve bir açıyoruz. içinden altınlar dolarlar boşalıyor. Esim artık ev bakabilecegimizi söylüyor. Uyandığım an kararımı verdim ve altın biriktirme kararı aldım.
Eşimde destek oldu. Elimizdeki bir miktar parayla 15 gram altın aldık. Eşim her hafta 1 gram sözü verdi ( 1 yılda 52 gram eder) Ben de harcamalarını kısıtlarsam aylık iki gram atabilirim diye düşünüyorum. ( bu da 1 yılda 24 gram demek) Ben aralık sonuna 50 ve 1 yılda da 100 gramlik bir hedef belirledim. Çok çok tutumlu olmaya kararlıyım. Eskisi gibi cebimde olanı harcama huyundan kurtulmalıyım. Umarım birbirimizden ilham alır ve hedeflerimize ulasmayı basarabiliriz. Herkese sevgiler.

Mesajımı okuyan herkese iyi geceler, günaydın, tünaydın ve iyi akşamlar. Artık hangi zaman dilimindeyseniz onu kabul edin 😊
Kısaca kendimden bahsedeyim. 35 yaşında 8 yıllık evli, iki çocuk annesi bir kadınım. Allah bağışlasın 2 ve 7 yaşında iki oglum var. Evlendigimizden beri ev sahibi olalım çok istedim ama esnaflık yapan eşimin işleri bir iyi bir ķötü olduğu için cesaret edip bir yol bakamadık. Erteleye erteleye bugüne geldik. Ben iki gün önce bir rüya gördüm. Sözde birikim kumbaramız var ve bir açıyoruz. içinden altınlar dolarlar boşalıyor. Esim artık ev bakabilecegimizi söylüyor. Uyandığım an kararımı verdim ve altın biriktirme kararı aldım.
Eşimde destek oldu. Elimizdeki bir miktar parayla 15 gram altın aldık. Eşim her hafta 1 gram sözü verdi ( 1 yılda 52 gram eder) Ben de harcamalarını kısıtlarsam aylık iki gram atabilirim diye düşünüyorum. ( bu da 1 yılda 24 gram demek) Ben aralık sonuna 50 ve 1 yılda da 100 gramlik bir hedef belirledim. Çok çok tutumlu olmaya kararlıyım. Eskisi gibi cebimde olanı harcama huyundan kurtulmalıyım. Umarım birbirimizden ilham alır ve hedeflerimize ulasmayı basarabiliriz. Herkese sevgiler.
Önemli olan karar vermek,
Farkındalık, hedef belirlemek o hedefe doğru hareket etmek ....
Hoş geldin aramıza,
Çocuklarınla, sağlıkla çok güzel günleriniz olsun, birikimleriniz bereketli olsun....

Not, ne yaparsanız çocuklar küçükken!!!!!!!
Büyüdükçe ciddi anlamda masrafları büyüyor

Kadinlar Kulubunun guzel kadinlarina merhaba.

Ben 52 yasinda, iki evlat sahibi emekli bir kadinim. Kizim 7.5 yillik evli, oglum 2 yillik. Bir de kizimdan 6.5 yasinda torunum var.❤

Kendimi bildim bileli tutumluyum. Tabi ki yasa gore hedeflerde degisiklik oldu. Ogrenciyken tek hedefim para biriktirip, okul gezilerine katilmakti. Bu sekilde cennet yurdumuzun bir cok yerini gezdim.

Evlendikten sonra ev alma, cocuklarin egitimi, evlilikleri, ev sahibi olmalari icin destek birikimi vs. Bir bir hedeflerime ulastim
cok sukur.
Torunumun mujdesini alir almaz, torunum icin de birikim yapmaya basladim. Dedesi dogar dogmaz BES yaptirdi, ben de kumbara birikimi ve bankaya koyduklarimla epey yol aldim. 😍

Esim esnaf ve gelirimiz cok sukur iyi. O yuzden benim gelirime ev gecimi icin ihtiyac duymuyoruz.

Ben de hem torunumun gelecegi icin biriktiriyorum, hem de vizyon sahibi olsun diye, kizimi ve torunumu yurt ici ve yurt disi turlara dahil etmek icin biriktiriyorum. Hayat hengamesinde ara ara yaptigimiz tatiller disinda, son iki yildir gezmeye vakit bulabildik.

Sizlerin de birikim hikayelerinizi ve hedeflerinizi dinlemek isterim. 🤗
Size anneanne diyebilir miyim :)))) Allah bereket versin inşalla evlatlarınızın Hayırlşlı mutlu günlerini görürsünüz

Allah yavrularina saglikli omur versin. Bir ruya ne guzel hayirlara vesile olmus...🤗
Gunler, yillar cok cabuk geciyor. Cocuklarla birlikte ihtiyaclar da buyuyor...
Hepimizin birikimi bereketli olsun...🤲

Önemli olan karar vermek,
Farkındalık, hedef belirlemek o hedefe doğru hareket etmek ....
Hoş geldin aramıza,
Çocuklarınla, sağlıkla çok güzel günleriniz olsun, birikimleriniz bereketli olsun....

Not, ne yaparsanız çocuklar küçükken!!!!!!!
Büyüdükçe ciddi anlamda masrafları büyüyor
Amin hepimizin çocukları sağlıkla büyüsün inşallah. Ayrıca mesajınız için teşekkür ederim. Evet haklısınız. Evlendiğimden beri ne paralar geçti elimize. Hepsi çarçur oldu gitti. O zamanlar birikime başlamış olsaydık belki de çoktan ev sahibi olmuştuk. Bizim iki şanslı olduğumuz nokta var. 1. Dediginiz gibi çocuklar küçük giyime kuşama takılmıyorlar. Okul dershane masrafı yok. 2. Bikac yıl ev kirası ödeme derdimiz yok. Ben bu kosullarda ev sahibi olamazsak sonrasında mümkün degil olamayız diye düşünüyorum .
Allah yavrularina saglikli omur versin. Bir ruya ne guzel hayirlara vesile olmus...🤗
Gunler, yillar cok cabuk geciyor. Cocuklarla birlikte ihtiyaclar da buyuyor...
Hepimizin birikimi bereketli olsun...🤲
Çok teşekkür ederim Allah size de evlatlarınız ve torununuzla birlikte geçireceğiniz uzun bir ömür nasip etsin😊
Evet yaa ne rüyaymış ertesi gün 15 gram altınım oluverdi🤗 Evet vakti zamanında onca yıl para mı birikir demiştim. Bosa geçti gitti yıllar nasil gecti anlamadim bile . Artık aynı hatayı yapmak istemiyorum. Çocuklarımın gelecegi icin artık daha kontrollü yasamam gerek. 3 gündür mecburi market ihtiyacının dışına çıkmıyorum. 50 lira simdiden kumbarada. Artık geçmişte ne kadar müsrif olduğumu ya da gelecekte ne kadar tutumlu olabilecegimi görmeye başlıyorum.

Merhaba; ben 40 yaşındayım. Çocukluğumda ve gençlik dönemi zaman zaman birikim yapmisligim vardı harcliklarimla. Ama istikrarsız ve küçük birikimler. 30lu yaşlarında çalıştığım yerdeki sinoplu bir arkadaşım " maaşından 500 tl biriktirmiyorsan boşuna calisiyorsun " demişti bir vesile konu açılınca ve o söz ile birlikte birikime başladım ve 15 bin nakit ve 15 binlik altın bileziklerimle 2014 yılında evlenip biriktirmiş olduğum parayı peşinat yapıp ufak bir ev sahibi olduk çok şükür. Sonraki surec te eşimin birikim yapmama izin vermemesi ve aileme yardim ettigim icin birikim yapamadim. Bu topic vesilesi ile tekrar birikime basliyorum insaallah. Hadi bismillah ....

Evet güzel bj topik olmuş bizde de ben değil ama eşim tutumludur🤫ama bende öyle savurgan biri değilimdir çok pahalı kıyafet yada eşya fln almam markette ucuzunu bulup stokda çok yapmam bana sanki aynı hesapmis gibi geliyo çünkü stok yaparken elinden daha fazla para çıkıyor..iki tane kızım var ikiside kız old için küçük de ablasının kıyafetlerinden faydalanıyor...indirimde bulunca çocuklara kıyafet stoğu yaparım ve biraz büyük alırım..seneyede giysin mantığı 😄😄 ..bu arada 5 yıllık evliyim şükür bu sene bı tane ev aldık kendimiz kayınvalidemn alt katında oturuyoruz aldığımız evi kiraya verdik şimdide araba almak için para biriktiriyoruz..

Merhaba; ben 40 yaşındayım. Çocukluğumda ve gençlik dönemi zaman zaman birikim yapmisligim vardı harcliklarimla. Ama istikrarsız ve küçük birikimler. 30lu yaşlarında çalıştığım yerdeki sinoplu bir arkadaşım " maaşından 500 tl biriktirmiyorsan boşuna calisiyorsun " demişti bir vesile konu açılınca ve o söz ile birlikte birikime başladım ve 15 bin nakit ve 15 binlik altın bileziklerimle 2014 yılında evlenip biriktirmiş olduğum parayı peşinat yapıp ufak bir ev sahibi olduk çok şükür. Sonraki surec te eşimin birikim yapmama izin vermemesi ve aileme yardim ettigim icin birikim yapamadim. Bu topic vesilesi ile tekrar birikime basliyorum insaallah. Hadi bismillah ....
Merhaba, hosgeldin...🥰
Arkadasin cok dogru soylemis. 🙃
Esin neden birikim yapmana izin vermiyor?
Niyetin hayirli, kazancin bereketli olsun...🤲

Evet güzel bj topik olmuş bizde de ben değil ama eşim tutumludur🤫ama bende öyle savurgan biri değilimdir çok pahalı kıyafet yada eşya fln almam markette ucuzunu bulup stokda çok yapmam bana sanki aynı hesapmis gibi geliyo çünkü stok yaparken elinden daha fazla para çıkıyor..iki tane kızım var ikiside kız old için küçük de ablasının kıyafetlerinden faydalanıyor...indirimde bulunca çocuklara kıyafet stoğu yaparım ve biraz büyük alırım..seneyede giysin mantığı 😄😄 ..bu arada 5 yıllık evliyim şükür bu sene bı tane ev aldık kendimiz kayınvalidemn alt katında oturuyoruz aldığımız evi kiraya verdik şimdide araba almak için para biriktiriyoruz..
Hosgeldin...🥰
Ben de tam aksi yedekli gitmeyi severim...Raf omurlerini de goz onunde bulundurarak, indirimde olanlardan illa ki alirim. Tabi ki abartmadan...
Aradigim hersey elimin altinda olunca, huzurlu oluyorum... 🙃
Kayinvalidenin evinde oturup, firsati degerlendirerek birikim yapmaniz ne guzel...
Ben de kendime yatirimlik ev aldim, oglum evlendi ve o oturuyor. Ben kiraciyla ugrasmiyorum, o ev sahibiyle...Bu arada birikim de yapiyorlar. Ihtiyacimiz olana kadar da otursunlar...
Birikimleriniz bereketli olsun, gonlunuze gore bir araba alirsiniz insaallah...🤲

Hosgeldin...🥰
Ben de tam aksi yedekli gitmeyi severim...Raf omurlerini de goz onunde bulundurarak, indirimde olanlardan illa ki alirim. Tabi ki abartmadan...
Aradigim hersey elimin altinda olunca, huzurlu oluyorum... 🙃
Kayinvalidenin evinde oturup, firsati degerlendirip birikim yapmaniz ne guzel...
Ben de kendime yatirimlik ev aldim, oglum evlendi ve o oturuyor. Ben kiraciyla ugrasmiyorum, o ev sahibiyle...Bu arada birikim de yapiyorlar. Ihtiyacimiz olana kadar da otursunlar...
Birikimleriniz bereketli olsun, gonlunuze gore bir araba alirsiniz insaallah...🤲

Ben de çok isterim 2. Bi evim olup oğlum otursa diye (tek k çocuk 2.5 yaşında :)

Sizin bi de kızınız var ya biliyorum asla sıkıntı etmez ama acaba içten içe düşünür mu ki ne biliyim düşünmez ama yine de insanoğlu

Ben de çok isterim 2. Bi evim olup oğlum otursa diye (tek k çocuk 2.5 yaşında :)

Sizin bi de kızınız var ya biliyorum asla sıkıntı etmez ama acaba içten içe düşünür mu ki ne biliyim düşünmez ama yine de insanoğlu
Kizima ev alirken nakit destegi verdik. Ogluma da yardimim bu sekilde oluyor...
Evlatlar arasinda adalete cok dikkat ediyoruz. Kurus kurus yaziyoruz hatta.Onlar da cok sukur farkinda.
Onlarin bir sey demesinden cok, Allah'tan korkariz...
Allah oglusunun buyudugunu, meslek sahibi oldugunu ve yuva kurdugunu da gostersin...🤲🥰

Kizima ev alirken nakit destegi verdik. Ogluma da yardimim bu sekilde oluyor...
Evlatlar arasinda adalete cok dikkat ediyoruz. Kurus kurus yaziyoruz hatta.Onlar da cok sukur farkinda.
Onlarin bir sey demesinden cok, Allah'tan korkariz...
Allah oglusunun buyudugunu, meslek sahibi oldugunu ve yuva kurdugunu da gostersin...🤲🥰

Ay süper onlara da nakit desteği vermissiniz
Aminnnnnnnnn inşallah ben de ona elimden geldiğince bol bol yapabilirimmmm

Tesekkur ederim. Eşim ile ben geç evlendik kendisi çok güzel paralar kazanmış fakat hiç birikim yapmamıştı. Hatta evlendigimizde kenndisinin borcu vardı 4 bin onu da ben odemistim birikmiş paramla o derece . Kendisi yemeyi yedirmeyi çok sever aklına gelen lazım veya değil herşeye kolaylıkla para harcar. Hatta evliligimizin ilk yılları ikimizde iş siziz bakkala gitmiş alacaklarını almış 1 tl kalmış başka para yok . Onlara çekirdek almış tabi ben şok ve kızgın dedim " bizim yemeye ekmek yok sen kalan ekmek parasıyla keyfini dusunmussun " bayağı soylendim. calistigimda illa ki biriktirecegim parayı alır bir vesile harcardi gerekli veya gereksiz. Kendi maaşı kredi ve faturalara giderdi benimkini de harcamak isterdi....bir kaç senedir düzeldi 1 senedir araba da aldık ev ve araba kredisi ödüyor suan....

Tesekkur ederim. Eşim ile ben geç evlendik kendisi çok güzel paralar kazanmış fakat hiç birikim yapmamıştı. Hatta evlendigimizde kenndisinin borcu vardı 4 bin onu da ben odemistim birikmiş paramla o derece . Kendisi yemeyi yedirmeyi çok sever aklına gelen lazım veya değil herşeye kolaylıkla para harcar. Hatta evliligimizin ilk yılları ikimizde iş siziz bakkala gitmiş alacaklarını almış 1 tl kalmış başka para yok . Onlara çekirdek almış tabi ben şok ve kızgın dedim " bizim yemeye ekmek yok sen kalan ekmek parasıyla keyfini dusunmussun " bayağı soylendim. calistigimda illa ki biriktirecegim parayı alır bir vesile harcardi gerekli veya gereksiz. Kendi maaşı kredi ve faturalara giderdi benimkini de harcamak isterdi....bir kaç senedir düzeldi 1 senedir araba da aldık ev ve araba kredisi ödüyor suan....
Oyle erkek zor...
Burada hep diyorlar, borca sok vs diye.
Ise yarayani var, yaramayani var...
Kredi kartina yuklenip borc yapani da gordum ben...Sonra da o borcu odemek icin araba satani. 😖Bazilari islah olmuyor. Kendisini gecindirsin yeter deniyor.
Ama adina sevindim, esin farkina varmis. 😍

X