Anket bayan mı?kadın mı?

Bayan mı? Kadın mı?

• Ankete Katılan
    52
  • Anket Kapalı .
Daha önce siteye üye olup bugün tekrar olabilirsiniz, burada olmamış bir durum değil bu. Bugün üye olduğunuz zaten görünüyor bu hiç bir şeyi ispatlamaz.
Şahsım adına erkek üye olduğunuzu düşünmüyorum önceden buraya üye olan biri olduğunuzu düşünüyorum. Bunu da bildirdim yönetime.
Bende👍 Niloya diyeceğim ama bu hanım çok donanimliyim veeee bissuru ödülüm falan var demiş ...o sanırım çalışmıyordu.

Maalesef bazı topluluklar hala eskiyi yaşıyor, ne yaparsanız yapın fikirlerini değiştiremiyorsunuz haliyle onların yetiştirdiği nesilde aynı düşünceyi savunmaya devam ediyor, belki düşünceyi doğru bulmuyorlar ama öyle bir baskı oluyor ki dışlanmamak için doğrularını savunmaya çekiniyorlar, genelde bu gibi şeyler küçük ve daha kapalı devre yaşayan yerlerde oluyor, çoğunluk olmalarının gücüyle her şeyi dikte etmeyi kendilerine hak görüyorlar, kabul etmiyorsan aykırı görülüyorsun, böyle küçük yerlerin söz sahibi genelde yaşlıları oluyor, ihtiyar heyeti toplanır ve kim kabul görecek kim görmeyecek, orada yaşıyorsan nasıl davranacaksın onun kararını veriyorlar.

Yıllarca böyle bir toplulukta yaşadığımdan kurdukları düzeni biliyorum, 2021 diyorsunuz ya bugün aynı topluma gideyim düşüncemi söyleyeyim kovulurum🤣🤣 kafalar değişmiyor çünkü.
Etkili siyaset ve iletişimde suskunluk sarmalı diye bir kuram vardır.
En basit haliyle, genelgeçer kabul görmüş düşüncelerin aksini düşünenler, çeşitli ki en önemlisi dışlanma korkusuyla fikirlerini beyan edemez, sessizleşir ve bir süre sonra o düşüncelerden şüphe edip kalabalıkta kaybolmamak adına kendi de çoğunluğun beyanına göre yaşar.

Bizim toplum sadece buradan ibaret, aksi ya da farklı hiçbir şeye açık değiliz.
Kendim de dahil mesela, şuan bayan kelimesine saygı duyamıyorum ve alt metnini bildiğimden baskılamaya çalışıyorum savunanı.
Halbuki herkesin çok zıt, yanlış ya da olumsuz olsa bile beyan hakkı vardır.

Saygı önemli bir erdem, hayatın her alanında yoksun olduğumuz için bir adım öteyi göremiyor ve gidemiyoruz zaten.

Kızımın küçükken tam da cinsiyetle hitabın karışmasına isyan için yazdığı ve söylediği şarkıyla artık didişmeseniz mesajı versem, üyenin iletişim bilgisini not alıp durumu yönetime aktardım diyerek noktalasam, siz de noktalasanız nasıl olur?

Bay bayan, bayan bay yetti artık canıma, bay bayan, bayan bay yetti artık canıma 🤣

"Şuradaki Bayan!" kelimesi yerine "Şuradaki Hanım!" kelimesini kullanmayı yeğlerim ben.. Nedense toplum olarak sinirlendiğimiz bir hanımefendiye "O, bu, şu kadın" yaftasını vuruyoruz.. Kadın kelimesini kullanamıyorum bilinçdışımın baskısı ile..

Bana frketmez ya nedense takılmıyorum, kaba da gelmez bayan denilse ama sinirlenmiş bir insanın hitap şekli hissiyatını verir bana. Bu zamana kadar bayan diyene rastlamadım ama hanımefendi çok zarif bir hitap.

Etkili siyaset ve iletişimde suskunluk sarmalı diye bir kuram vardır.
En basit haliyle, genelgeçer kabul görmüş düşüncelerin aksini düşünenler, çeşitli ki en önemlisi dışlanma korkusuyla fikirlerini beyan edemez, sessizleşir ve bir süre sonra o düşüncelerden şüphe edip kalabalıkta kaybolmamak adına kendi de çoğunluğun beyanına göre yaşar.

Bizim toplum sadece buradan ibaret, aksi ya da farklı hiçbir şeye açık değiliz.
Kendim de dahil mesela, şuan bayan kelimesine saygı duyamıyorum ve alt metnini bildiğimden baskılamaya çalışıyorum savunanı.

Saygı önemli bir erdem, hayatın her alanında yoksun olduğumuz için bir adım öteyi göremiyor ve gidemiyoruz zaten.
mutlaka izlemişsinizdir☺️yazınızı okurken 12 öfkeli adam gilmi geldi

Kızımın küçükken tam da cinsiyetle hitabın karışmasına isyan için yazdığı ve söylediği şarkıyla artık didişmeseniz mesajı versem, üyenin iletişim bilgisini not alıp durumu yönetime aktardım diyerek noktalasam, siz de noktalasanız nasıl olur?

Bay bayan, bayan bay yetti artık canıma, bay bayan, bayan bay yetti artık canıma 🤣
Aynı durumda olan bir ben; oğlumun arada bana sen kız değilsin ki annesin demesiyle de dumur oluyoruz..

Katılıyorum, üslubu ayarladıktan sonra aslında herkes düşüncesini yazma hakkına sahip, size, bana ters diye veya kabul etmiyoruz diye o görüş yok hükmünde sayılamaz ki, kendi fikrimizi dikte etmek şikayetçi olduğumuz topluluklar gibi davranmaktır bence, şikayet ettiğimiz şeyleri kendimiz yaptığımızda sorun olarak görmüyoruz, aksine karşımızdakini hor görüp rencide ederek sırf farklı düşünüyor diye bağlı bulunduğumuz topluluktan dışlanmasını istiyoruz.

Ya insan nasıl bu kadar tatlı olabilir 🥰🤷‍♀️🥰

X