Şimdi yine bana sorunu dersiniz ama siz olsanız ne yapardınız?

Artık evde kapalı değilim. Ve eşimde bunu biliyor.
Naptınız Allah aşkına 2 günde? İşe mi girdiniz, arkadaşlarınıza ulaşıp etkinlikler mi planladınız? Spor salonu üyeliği mi yaptınız, turlara mı katıldınız naptınız?
Haaa yani eğitim herşey öyle mi? Eşim üni birincisi ve 6 üni akademi anlamda kazanmış birisi. Sizce herşey eğitim mi?
Sizin birbirinizi neden seçtiğinizi anladım. Ve zerre üzülmedim. Siz sizi maddi yönden her türlü sağlamasını sevmişsiniz, o da sizin söz dinlemenizi. Ya onun maddiyatı ve makamları, ya sizin itaatiniz bitince bu evlilik biter.

Akademik başarı ve eğitimi ayirmak lazım . Muhakeme de önemli tabi ki . Eğitim kalitesi hele ki . Ülkemizin geldigi nokta belli . Size çok şey anlatılabilir ama anlamakta önemli . Benimde inşaat mühendisi arkadasim kocası istedi diye evde oturuyordu. 10 yıllık dostlugumu bitirdim hiçte pişman değilim . Size de cok birşey anlatilacagini düşünmüyorum. Siz böyle gidersiniz
Eksi ben değilim artık. Gerekli yerlere başvuru yaptım bile. Artık eşimi dinlemiyorum. Kendi eğitimimi tamamlayacağım

Öncelikle evet çalışıp kendi paramı kazanıyorum. Evden bilgisayar üzerinden kimseyle muhatap olmadan kazanıyorum. Bunu düşünmememiş olmazsınız... Aslında evet yaaa doğru yazmışsınız eşim beni kısıtladıkça ben ona sarıyorum. Aslında beni bu hale getiren eşim oldu. Ve kendisi istediğini yapıyor. Oysa benimde sosyal çevrem olabilirdi ve bende eşi dışında bir çok şeyi yapabilirdim. Hatta belki eşimin yaptığı gibi onu ikinci üçüncü olana koyabilirdim... Evet en ufak mutlu anına tahammülüm yok sanırım çünkü eşim benim mutlu olacağım anlarımı elimden aldı ve şimdi bana vermediği hakkı ona vermek istemiyorum

Ne yapıcaksın peki hayatboyu evde oturup böyle adama takık mı yaşayacaksın😶Güzel bir ofis işi bul, kafeste yaşama, sosyal hayata çık karış

Naptınız Allah aşkına 2 günde? İşe mi girdiniz, arkadaşlarınıza ulaşıp etkinlikler mi planladınız? Spor salonu üyeliği mi yaptınız, turlara mı katıldınız naptınız?

Sizin birbirinizi neden seçtiğinizi anladım. Ve zerre üzülmedim. Siz sizi maddi yönden her türlü sağlamasını sevmişsiniz, o da sizin söz dinlemenizi. Ya onun maddiyatı ve makamları, ya sizin itaatiniz bitince bu evlilik biter.
Hayır 2 günde yapmadım. Zaten yaptığım ama bir süre ertelediğim şeyleri gün yüzüne çıkardım

Ben paylaşımlarımda aldatıyor yazmadım hiç
Ayrıca benim kızdığım inkar etmesi söylememesi ve bir yerde de evet yaaa bana o hakkı tanımayan kendisi de yapamaz. Yani kafasına göre karşı cinsle oradan oraya oradan oraya gidemez

O zaman yiyorsa gidin yüzleşin hanımefendi. Bana neden yalan söyledin diye sorun adama. Ben erkeklerle muhatap olmuyorsam sen de kadınlarla muhatap olamazsın deyin bakalım. Hadi ne olur bunu söyleyin de alın cevabınızı. "Sen kadınsın ben erkeğim, aynı şey değil, ben istediğimi yaparım, sen dizini kırıp evde oturacaksın, bana da hesap sormayacaksın" desin kocanız. Siz de rahatlayın artık. Kabul edin eşinizin gözündeki konumunuzu.

Tövbe tövbeeee
İnsan eşini çocuklara yardım için oyuncak almaya gittiği meslektasindan kiskaniyorsa ise de göndermesin.
Gidip de adamı rezil etmeyin, koca universitede akademisyen adamın eşine bak
Kıızzz öyle deme benim ex koca prof. neler yaptı valla güven olmaz 😀

Kıskanmanızı gayet normal buluyorum ama diğer dedikleriniz kesinlikle doğru değil.
Eşinizle karşılaşsanız ya da takip etseniz ne olacak, elinize ne geçecek?
Bu şekilde güvenmediğinizi belli eder ve eşinize bu durumu yansıtırsanız evliliğiniz daha fazla zarar görür. Kıskanmak, kıskanılmak güzel olabilir ama fazlası her zaman zarardır.

Ayrıca aldatılmak vs gibi bir düşünceniz var ise maalesef yapmak isteyeni kırk yerden de takip etseniz o kişi günün sonunda yine yapacağını yapar.

O zaman yiyorsa gidin yüzleşin hanımefendi. Bana neden yalan söyledin diye sorun adama. Ben erkeklerle muhatap olmuyorsam sen de kadınlarla muhatap olamazsın deyin bakalım. Hadi ne olur bunu söyleyin de alın cevabınızı. "Sen kadınsın ben erkeğim, aynı şey değil, ben istediğimi yaparım, sen dizini kırıp evde oturacaksın, bana da hesap sormayacaksın" desin kocanız. Siz de rahatlayın artık. Kabul edin eşinizin gözündeki konumunuzu.
Ve bende ona sana karışamazsam gider boşanırsın el oğlu olursun bende istediğimle istediğimi yaparım sen de bana karışamazsın. Yok öyle dizini kır otur ben saçımı süpürge yapamam saçımı tararım derim. Ve daha önce demişliğimde var biliyor musunuz

Ve bende ona sana karışamazsam gider boşanırsın el oğlu olursun bende istediğimle istediğimi yaparım sen de bana karışamazsın. Yok öyle dizini kır otur ben saçımı süpürge yapamam saçımı tararım derim. Ve daha önce demişliğimde var biliyor musunuz
Bilmiyoruz biraz anlatır mısınız ?Nasıl cereyan etti olay ?

Daha önce demişsiniz ama umursamamış demek ki. Tekrar demeniz için gerekli uygun ortamı oluşturmuş eşiniz.

Dedin de ne oldu kızım, bu adam seni tınmıyor insan yerine konmuyor. Bak burda insanlar boşa konuşmaz, her şeyden önce bu admaın ne düşündüğünü boşver gitsin , sen ne istiyorsun, sen ne bekliyorsun hayattan? Haytboyu asosyal şekilde evde mi oturcaksın? Dışarı çık, spora git, insna içine karış biraz. Önce kendi sağlığını düşün. O adam da ne halt yerse yesin, belli zihniyeti sen onu düzeltemezsin.

Anlaşıldı, bu sefer de konuşup konuşup yerinize oturacaksınız.

Bana göre bayan meslektasıyla oyuncak almaya gitmesinde hiç problem yok. Ama bunu gizli kapaklı yapması dehşet büyük bir problem .. 2 secenek var ya cok tripkarsınız ugrasacagima söylemiyim dedi yada niyeti temiz degil

Bende üni mezunuyum güzel bir mesleğe de sahip olabilirdim falat eşim erkeklerle muhatap olmayayım diye çalışmama sıcak bakmadı. Haa ayrıca yok eşim torpille değil kendi emeğiyle girdi akademiye. Burada neden diplomaları vurguladığınızı anlamadım. Yani insan hislerini duygularını mesleğiyle ya da eğitimiyle mi biçimlendirmesi gerekiyor sizin için? Hayat bunlardan ibaret mi sizce?
Ya şu kafada bir insan gencecik kızlara ne ogretebilir? Çalışıp çalışmamak kadının kendi inisiyatifinde olmalı bu öküzlerle evlenip kenidinize şunu layık görüp sonra kısas yapmaya çalışıyorsunuz. Hangi konuda eşitsiniz de bu konuda eşitlik derdindesiniz??

Eşim ünide bir kulüp danışmanı. Cumartesi günü de şehirdışı planları var. Ve gittikleri şehirde ki çocuklara yardım için hediyelik alacaklar. Bugün eşimin mesajına baktım üniden bir bayan hocaya mesaj yazmış ben hediyelik oyuncaklar baktım isterseniz yarın ya da öbürgün birlikte de bakalım alalım. Kadında olur hocam yazmış. Ve bana da yarın araba sana lazım mı diye sordu muhtemelen kendi arabamızla bir bayan hocayla oyuncak almak için gidecekler. Şimdi siz olsanız ne yapardınız? Eşim bildiğimi bilmiyor. Eşimden anlı konum gönderip başka bir arabayla gidip karşılaşmış gibi yapsam suç kimde. Yani uygun mu böyle birşey Allah aşkına
Torbacınızı değiştirmeyi düşündünüz mü hiç?

Benzer şeyi ben yapsam eşim fazlasıyla tepki gösterir. Bir adamla nasıl başbaşa aynı araba da olursun diye...
E sorun açık açık niye lazım,kiminle gideceksin diye o zaman. O da x hanımla derse sizde oradan yürüyün madem size baskıcı davranıyor ve bu sebeple hakettiğine inanıyorsanız, ama pekala gizleyedebilir sizin kıskançlık seviyenizi biliyorsa. Bu yine de sizi aldatıyor anlamına gelmez.
Öte yandan adama sorup cevabını almadan aynı yere gidip karşılaşınca ne yapacaksınız ki? Sorun mu çıkaracaksınız? Kavga mı edeceksiniz?
Rezillik olur bu ve ortada birşey yok,iki iş arkadaşı işle ilgili bir durumdan dolayı beraber alışveris yapıyorlar yani.

X