Şimdi yine beni suçlarsınız ama eşimin yaptığına bakın

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Burada kadınlar genel olarak linçlenir çokta kafanıza takmayın. Şüphelerinizde haklı olabilirsiniz ama eşinizi sürekli sorgulayarak biraz sıkmış gibisiniz. Tepkisi ondan da olabilir. KÜl yutmayacağınızı belli edin ama sürekli sorgulayıp hesap sorarak değil.
Babasının yetiştirdiği okuttuğu meslek sahibi yaptığı bir kadına kim ne hakla evde oturacaksın, erkeklerle muhatap olamazsın çalışmayacaksın diyebiliyor? Bir kadın bunu nasıl kabul ediyor? Her şeye de duyarcı kesilmeyin. Linçlensin ki kıymetli değerli olduğunu anlasın. Bir adamın kölesi olduğunu fark eder belki. Dışarıdan nasıl göründüğünü bilsin. Adam kadın meslektaşıyla görüşüyor, fikir alışverişi yapıyor, siz bilirsiniz nasıl isterseniz diyor ama kendi karısını eve kapatıyor ruh hastası.

Sizin kocanız size yapabilir mi bunu, üniversite diplomanızı çekmeceye koyup höt zöt evde otur çalışmak yok sana diyebilir mi? Kaç tane konu açtı kadın hepsinde aynı şeyi soruyor. Ne diyelim, haklısın düş peşine yol ikisinin de saçını başını, rezil mi diyelim?

Haksıza haksız da diyemiyoruz artık iyi mi, nep pohpohlanacak yağlanacak ballanacaklar.

Babasının yetiştirdiği okuttuğu meslek sahibi yaptığı bir kadına kim ne hakla evde oturacaksın, erkeklerle muhatap olamazsın çalışmayacaksın diyebiliyor? Bir kadın bunu nasıl kabul ediyor? Her şeye de duyarcı kesilmeyin. Linçlensin ki kıymetli değerli olduğunu anlasın. Bir adamın kölesi olduğunu fark eder belki. Dışarıdan nasıl göründüğünü bilsin. Adam kadın meslektaşıyla görüşüyor, fikir alışverişi yapıyor, siz bilirsiniz nasıl isterseniz diyor ama kendi karısını eve kapatıyor ruh hastası.

Sizin kocanız size yapabilir mi bunu, üniversite diplomanızı çekmeceye koyup höt zöt evde otur çalışmak yok sana diyebilir mi? Kaç tane konu açtı kadın hepsinde aynı şeyi soruyor. Ne diyelim, haklısın düş peşine yol ikisinin de saçını başını, rezil mi diyelim?

Haksıza haksız da diyemiyoruz artık iyi mi, nep pohpohlanacak yağlanacak ballanacaklar.
Eski konularını bilmiyorum ben okuduğum kadarına yorum yaptım. Meslek sahibi olmak bu devirde çok zor elbette hiç kimse için meslek bırakılmamalı. Karşılıklı güven çok önemli bu konuda. Eşi güven veremediği için güveninin sarsılmasını göze alamamış sanırsam. Konu sahibinin yerinde olsam mesleğime geri dönerdim ama çocuk azarlar gibi linçlemenin de anlamı yok bence. Sadece konu sahibi için demiyorum sitede genel bir linç havası var olmayacak konularda bile fikir alışverişi yerine koca karı mahalle kültürü mevcut. Okumuş, kendini geliştirmiş KK ailesine yakıştıramıyorum.

Gece paylaşım yapmıştım. Eşim öğrencileriyle birlikte çocukları eğlendirmek için şehir dışına geziye gidiyorlar. Ve çocuklara yardım için oyuncak felan alıyor. Mesajında gördüm bir bayan hoca da bazı işlerinde yardımcı oluyor oyuncak felan işlerinde 3şimde dün gitmiş oyuncak bakmış kadına da mesaj atmış isterseniz birlikte de gider bakarız diye kadın da olur yazmış. Az önce de eşime bu gün çarşı işi var sanırım beni de bırakır mısın dedim. Önce cevap vermedi sonra yine sordum çok işim var dedi bende benim seninle işim yok zaten sen kendi işine bakarsın sadece iş çıkışı beni de al çarşıya bırak dedim sinirlendi. Sonra bende hayırdır araba da başkasımı olacakta almıyorsun beni dedim hayır dedi diğer odaya gitti. Yaaa ben ne yapayım siz olsanız ne yapardınız bu durumda

Böyle odun herifleri koca diye ne diye taşıyorsunuz anlamıyorum. Birde sürekli yok beni götür vs diyerek kendini birşey zannetmesine sebep oluyorsunuz.

Lütfen diğer konunuza yazmanız gereken gelişme için konu açmayın.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X