Asla kilo veremiyorum onerisi olani bekliyorum

6.30 dan sonra yemek icmek ara ogun dahi yasaklandi 😪
Evde egzersiz yapamiyorum hemen basim dönüyor. Vucudumda butun degerler eksik. Ilaclarimi iğnelerimi düzenli kullaniyorum resmen dinamiklestim.bunlarin kilo vermeye etkisine ve halsizlige olan katkisi gercekten cok büyük.

Ben kalorilerimide bakiyorum ayni zamanda karbonhidrat. 80-120 karbonhidrat, ortalama 1200 kalori günde protein agirlikli. 17-19 arasi aksam yemegi, daha sonra hicbirsey yemiyorum.
Tebrik ederim. Insan kendi kendisinin diyetisyeni aslinda. Çözüm tamamen kendimizde

1 aydir diyet yapiyorum. Boyum 170 cm kilom 92. Zayiflama cayi aldim tavsiyeler üzerine . Diyet ve cayla birlikte veremeyince dahiliye uzmanina gorundum. Seker adayi oldugumu, gizli şekerimin oldugunu ayrica insulin direncim cıktı. Diyetisyene yonlendirdi. Her hangi birilac verilmedi. 10 gundur ekmek , ambalajli gidalar hersey dikkat etmeme ragmen asla veremedim. Psikolojik olarak çöktüm. Esim kabul etse artik mide operasyonu gecirmeye bile ikna oldum. Yani neden kilo veremiyorum anlamiyorum. bazilari aksam yemegi kesince bile zayifliyor
Yag oranı %31 cıktı. Ideal kilomun 70 75 arasi olmasi gerekiyormus allahtan boyum uzunda kilomu cok göstermiyorum. Vermem gereken 20 kg var. Bu kiloya ragmen kas oranım cok yuksek bu da sanirim genetik bir faktör ve sarkma problemi catlama yaşamıyorum

Ben de geçen gün bir yerde gördüm, zayıflamak için püf noktaları;
1. Ne yerseniz yiyin öncesinde yeşillik marul, roka, tere, salatalık gibi yiyin.
2. Yedikten 1 saat sonra mutlaka hareket edin.
3. Saat 5’den sonra yemeyi bırakın.
4. Yediklerinizi iyi çiğneyin, yavaş yiyin.

Yemekten önce yeşillik yediğinizde kan şekeriniz ani yükselmiyor, bunun sirkeli olanını duymuştum kan şekerini yemekten önce ve sonrasında düzenli ölçüyorlar, öncesinde sirkeli su içince kan şekeri hafifçe yükselip stabil devam ediyor sonra tekrar hafifçe düşüyor, sirke içmeyince yemekten sonra kan şekeri birden yükseliyor ve diğerine göre daha yükseğe çıkıyor. Kan şekeri yükseldiğinde vücut onu insülin hormonu ile kandaki şekeri yağa dönüştürüp depoluyor. Yükselmezse depolamıyor. Yemekten sonra hararet ederseniz vücut yine yediklerinizi harcayacak diye depolamıyor. Yani siz gün içinde hiç yağ depolamamış olacaksınız. Akşam 5’den sonra yemek yemezseniz bir süre sonra yağ yakmaya başlayacaksınız depolardan. Bu şekilde gün içinde istediğinizi abartmadan yiyebilirsiniz. Diyelim ki bu şekilde başladınız 10 gün sonra akşam bir şey yediniz, ertesi gün 4’e kadar hiçbir yemeyin oruç gibi. Normal yemeğinizi yiyip yine 5’de bırakın. 5’den sonra, sütsüz şekersiz kahve, çay, yeşil çay, maden suyu içebilirsiniz.
Evet bol yesillik ve söğüş cok onemliymis. 1 dilim ekmek yeme luksum var gunde😅😅benim problemim cayi cok icmemmis gercekten cok cay tüketiyordum ve biliyorum zayiflamak icin cayi kestigimde hemen farkediyordu. Cok kasiyorum kendimi bilinc olarak vermenize etki ediyor. Biraz veririm diye şartlanma lazim

1 aydir diyet yapiyorum. Boyum 170 cm kilom 92. Zayiflama cayi aldim tavsiyeler üzerine . Diyet ve cayla birlikte veremeyince dahiliye uzmanina gorundum. Seker adayi oldugumu, gizli şekerimin oldugunu ayrica insulin direncim cıktı. Diyetisyene yonlendirdi. Her hangi birilac verilmedi. 10 gundur ekmek , ambalajli gidalar hersey dikkat etmeme ragmen asla veremedim. Psikolojik olarak çöktüm. Esim kabul etse artik mide operasyonu gecirmeye bile ikna oldum. Yani neden kilo veremiyorum anlamiyorum. bazilari aksam yemegi kesince bile zayifliyor
Obezite bölümünden randevu alın tüm tahlillerinize bakıp ona göre tedavi uyguluyorlar. Şeker hastası bir yakınım epey zayıfladı, şimdi iş arkadaşlarım randevu aldı.

Boyunuzun virgüllü karesini alıyorsunuz, kilonuza bölüyorsunuz. Sonuç 30 üstü ise tedaviye kabul ediliyorsınuz.

Şöyle ki;
1,7 x 1,7 = 2,89
92 : 2, 89= 31,83 yani tedaviye kabul ediliyorsunuz.

Cok güzel, bende malesef selitüte ve sarkmaya yatkinim 😂 boyumda ufak. Buarada mide kücültme amaliyatininiyice düsün, ben balon taktirdim cikarttim ve duydumki mide kücültmede, canin cekiyormus ama yiyemiyormusun ömür boyu. Üstelik vitamin takviyesine mahkummusun. Iyi bir arastir yapmadan evel

Cok güzel, bende malesef selitüte ve sarkmaya yatkinim 😂 boyumda ufak. Buarada mide kücültme amaliyatininiyice düsün, ben balon taktirdim cikarttim ve duydumki mide kücültmede, canin cekiyormus ama yiyemiyormusun ömür boyu. Üstelik vitamin takviyesine mahkummusun. Iyi bir
Hayır değil direkt obezite. Yaşadığınız yerde bölüm varmıdır bi araştırın. Her yerde olmayabilir.
Evet aksam baktim o bölüm yok. Zaten çorum da ne varki😅diyor ve teselli oluyorum. Neyse en azindan artik her halta ankaraya sevk etme olaylarindan kurtulduk

Sen uygulama kullaniyorsmusun. Ne yedigini ne ictigini tartiyormusun
Hayir. Nasil yapabilirim. Ben aksam 6 ya kadar duzgun uyguluyorum sonra mutlaka bisey atiyorum agzima😪ogle yemegim yoğurtlu chia sadece. Aksam menum guzel.ara ogunleri de kaldirdi diyetisyenim.bakalim cumartesi tekrar yazicam kilomu. Basladigimda 96.kusurdum. konuyu actigimda 92. Kusurdum. Diyetisyene basladigimdan itibaren olan eksilmemi burada güncelleyeceğim .

Hayir. Nasil yapabilirim. Ben aksam 6 ya kadar duzgun uyguluyorum sonra mutlaka bisey atiyorum agzima😪ogle yemegim yoğurtlu chia sadece. Aksam menum guzel.ara ogunleri de kaldirdi diyetisyenim.bakalim cumartesi tekrar yazicam kilomu. Basladigimda 96.kusurdum. konuyu actigimda 92. Kusurdum. Diyetisyene basladigimdan itibaren olan eksilmemi burada güncelleyeceğim .
Ah bir 89 lu rakami görsem daha sevke gelecegim

Insallah görürsün. Benim diyetisyenim hep ara ögün veriyor aslinda. Mesela kuru meyve findik ceviz tarzi. Bende ara ögünleri bazen unutuyorum. Aksam 7 den sonra yemiyorum ben.

Insallah görürsün. Benim diyetisyenim hep ara ögün veriyor aslinda. Mesela kuru meyve findik ceviz tarzi. Bende ara ögünleri bazen unutuyorum. Aksam 7 den sonra yemiyorum ben.
Bu hafta kaldırdı neden bilmiyorum. Sadece yeşilçay ve soda vermiş . Ogle yemegi de yogurtlu chia.umarim regl kilomu etkilemez cumartesi tartılırken. Bozulurum😅

Insallah görürsün. Benim diyetisyenim hep ara ögün veriyor aslinda. Mesela kuru meyve findik ceviz tarzi. Bende ara ögünleri bazen unutuyorum. Aksam 7 den sonra yemiyorum
Kuru.meyve yasakli bana . Seker hastasi olduğum icin . Oyle soylemisti.

Ha anladim canim. Belki ondan ara ögün yasak olabilirmiki sana acaba. Ben seker hastaliginda ne yenir bilmem tabiki

Yogurtlu chiami? Benimki sanki bana cok veriyor. Yedire yedire zayiflatiyo. Biliyosun bende balon vardi cikmak zorunda kaldi. Ondan sonra devam ettim. Iki yumurta sabah veriyor ben anca birini yiyebiliyorum. Salatalik domates peynir falan. Bide ara ögün leblebi falan. Hepsini yiyemiyorum. Sodayi ben su diye iciyorum 😂

Evet güncel kilom 89.8 basariyorum sanirim. Tatilden dolayi uymama ragmen verebildim tam 21. Gunun sonunda

X