Asla kilo veremiyorum onerisi olani bekliyorum

sevil89

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
24 Temmuz 2023
35
12
34
1 aydir diyet yapiyorum. Boyum 170 cm kilom 92. Zayiflama cayi aldim tavsiyeler üzerine . Diyet ve cayla birlikte veremeyince dahiliye uzmanina gorundum. Seker adayi oldugumu, gizli şekerimin oldugunu ayrica insulin direncim cıktı. Diyetisyene yonlendirdi. Her hangi birilac verilmedi. 10 gundur ekmek , ambalajli gidalar hersey dikkat etmeme ragmen asla veremedim. Psikolojik olarak çöktüm. Esim kabul etse artik mide operasyonu gecirmeye bile ikna oldum. Yani neden kilo veremiyorum anlamiyorum. bazilari aksam yemegi kesince bile zayifliyor

Troid ile ilgili olabilir. Metabolizmayı etkiliyor. Baktırıp ona uygun bir diyet yapabilirsiniz.

Aralıklı oruç denediniz mi? doktorunuzla konuşup deneyebilirsiniz hem sağlık hem zayıflamak için.Eğer devlet hastanesi diyetisyenine gittiyseniz hazır liste verip gönderiyorlar verim alamamaniz normal,bana verdiği liste ile zayıflamama imkan yoktu

Aç karnına su iç. Yemek yerken su iç.
Gece uyuyup uyanınca su iç. İşe yarar muhtemelen
3 litre su iciyorum. Zayiflama cayi iciyorum .yok yani gitmiyor
Aralıklı oruç denediniz mi? doktorunuzla konuşup deneyebilirsiniz hem sağlık hem zayıflamak için.Eğer devlet hastanesi diyetisyenine gittiyseniz hazır liste verip gönderiyorlar verim alamamaniz normal,bana verdiği liste ile zayıflamama imkan yoktu
Hem devlet hem özel de diyetisyene gidiyorum.
Evet cidden sadece tartip hazir listeyi de elime verip yolladi.yag orani falan tam ölçüm bile yapmadi

Troid ile ilgili olabilir. Metabolizmayı etkiliyor. Baktırıp ona uygun bir diyet yapabilirsiniz.
Yani tahlillerde bi sorun yok dedi. Az knce tartıldım hala ayni. Ben niye yuruyup extra kendimi yoruyorum
Hormonlarimda sıkıntıolmadigini soyledi . Gelecek ay Diyetisyene gidesim de kalmadi😔

Zayıflama çayı diye bir şey yok lütfen inanmayın. Zayıflama çayı,zayıflama hapı vs böyle şeyler sağlığa zarar vermekten başka bir işe yaramaz. Siz diyet ve spor yapmaya devam edin insülin direnci olduğu için zor veriyorsunuzdur ama bir süre sonra düzenli beslendiginiz için onun direnci de kırılacaktir pes etmeyin. 🍀

1 aydir diyet yapiyorum. Boyum 170 cm kilom 92. Zayiflama cayi aldim tavsiyeler üzerine . Diyet ve cayla birlikte veremeyince dahiliye uzmanina gorundum. Seker adayi oldugumu, gizli şekerimin oldugunu ayrica insulin direncim cıktı. Diyetisyene yonlendirdi. Her hangi birilac verilmedi. 10 gundur ekmek , ambalajli gidalar hersey dikkat etmeme ragmen asla veremedim. Psikolojik olarak çöktüm. Esim kabul etse artik mide operasyonu gecirmeye bile ikna oldum. Yani neden kilo veremiyorum anlamiyorum. bazilari aksam yemegi kesince bile zayifliyor
Azimli değilim.Bir aydır iştahım kapalı.Yeni yeni eskisi gibi yiyecek yiyorum.Paketli gıda neredeyse çok az tükettim bir ayda.Yuruyus yapıyorum yeni başladım.96 kilodan 92 ye indim.Yaniniza su alıp günde 1 saat yürüyüş yapın derim.

Ben de geçen gün bir yerde gördüm, zayıflamak için püf noktaları;
1. Ne yerseniz yiyin öncesinde yeşillik marul, roka, tere, salatalık gibi yiyin.
2. Yedikten 1 saat sonra mutlaka hareket edin.
3. Saat 5’den sonra yemeyi bırakın.
4. Yediklerinizi iyi çiğneyin, yavaş yiyin.

Yemekten önce yeşillik yediğinizde kan şekeriniz ani yükselmiyor, bunun sirkeli olanını duymuştum kan şekerini yemekten önce ve sonrasında düzenli ölçüyorlar, öncesinde sirkeli su içince kan şekeri hafifçe yükselip stabil devam ediyor sonra tekrar hafifçe düşüyor, sirke içmeyince yemekten sonra kan şekeri birden yükseliyor ve diğerine göre daha yükseğe çıkıyor. Kan şekeri yükseldiğinde vücut onu insülin hormonu ile kandaki şekeri yağa dönüştürüp depoluyor. Yükselmezse depolamıyor. Yemekten sonra hararet ederseniz vücut yine yediklerinizi harcayacak diye depolamıyor. Yani siz gün içinde hiç yağ depolamamış olacaksınız. Akşam 5’den sonra yemek yemezseniz bir süre sonra yağ yakmaya başlayacaksınız depolardan. Bu şekilde gün içinde istediğinizi abartmadan yiyebilirsiniz. Diyelim ki bu şekilde başladınız 10 gün sonra akşam bir şey yediniz, ertesi gün 4’e kadar hiçbir yemeyin oruç gibi. Normal yemeğinizi yiyip yine 5’de bırakın. 5’den sonra, sütsüz şekersiz kahve, çay, yeşil çay, maden suyu içebilirsiniz.

Azimli değilim.Bir aydır iştahım kapalı.Yeni yeni eskisi gibi yiyecek yiyorum.Paketli gıda neredeyse çok az tükettim bir ayda.Yuruyus yapıyorum yeni başladım.96 kilodan 92 ye indim.Yaniniza su alıp günde 1 saat yürüyüş yapın derim.
Cok sevindim insallah darisi bana. Yeni bir diyetisyene basladim.tamamen kendi elimizde biliyorum ama her seyi kesmeme ragnen verememek beni yipratiyor

Dikkat etmek degil kuzum komple kesmeniz lazim beyaz ekmek ve paketli gidalari

Ben de geçen gün bir yerde gördüm, zayıflamak için püf noktaları;
1. Ne yerseniz yiyin öncesinde yeşillik marul, roka, tere, salatalık gibi yiyin.
2. Yedikten 1 saat sonra mutlaka hareket edin.
3. Saat 5’den sonra yemeyi bırakın.
4. Yediklerinizi iyi çiğneyin, yavaş yiyin.

Yemekten önce yeşillik yediğinizde kan şekeriniz ani yükselmiyor, bunun sirkeli olanını duymuştum kan şekerini yemekten önce ve sonrasında düzenli ölçüyorlar, öncesinde sirkeli su içince kan şekeri hafifçe yükselip stabil devam ediyor sonra tekrar hafifçe düşüyor, sirke içmeyince yemekten sonra kan şekeri birden yükseliyor ve diğerine göre daha yükseğe çıkıyor. Kan şekeri yükseldiğinde vücut onu insülin hormonu ile kandaki şekeri yağa dönüştürüp depoluyor. Yükselmezse depolamıyor. Yemekten sonra hararet ederseniz vücut yine yediklerinizi harcayacak diye depolamıyor. Yani siz gün içinde hiç yağ depolamamış olacaksınız. Akşam 5’den sonra yemek yemezseniz bir süre sonra yağ yakmaya başlayacaksınız depolardan. Bu şekilde gün içinde istediğinizi abartmadan yiyebilirsiniz. Diyelim ki bu şekilde başladınız 10 gün sonra akşam bir şey yediniz, ertesi gün 4’e kadar hiçbir yemeyin oruç gibi. Normal yemeğinizi yiyip yine 5’de bırakın. 5’den sonra, sütsüz şekersiz kahve, çay, yeşil

Dikkat etmek degil kuzum komple kesmeniz lazim beyaz ekmek ve paketli gidalari
Inanin hepsini kestim . Paketli gidalar ekmek vesaire. Bakalim bir haftasonra sonuc ne olacak. Yeni birsey öğrendim suyu yudun yudum icmek lazimmis. Yoksa kac litre ictiginin onemi yokmus direk idrarla atiliyormus

Ben kalorilerimide bakiyorum ayni zamanda karbonhidrat. 80-120 karbonhidrat, ortalama 1200 kalori günde protein agirlikli. 17-19 arasi aksam yemegi, daha sonra hicbirsey yemiyorum.

Inanin hepsini kestim . Paketli gidalar ekmek vesaire. Bakalim bir haftasonra sonuc ne olacak. Yeni birsey öğrendim suyu yudun yudum icmek lazimmis. Yoksa kac litre ictiginin onemi yokmus direk idrarla atiliyormus
Kuzum eger sekeriniz oynamayacaksa 7 den sonra yemeyin ,ac yatmak hizli kilo verdiriyor ,birde evde egzersiz yapsaniz hem kilo verir hem sıkilasirsiniz

Ne olursa olsun vazgecmeyin altinda baska hastalik yoksa mutlaka verirsiniz acele etmeyin herkesin metabolizmasi bir degil

91.300 e düştüm sukurler olsun. Bu hafta diyet listem daha da zorlaştı bakalim verebilecek miyim. Alirken hic bilmiyoruz verirken ne kadar zor herkese sabirlar diliyorum kilo problemi yaşayan. Kendime cok kiziyorum bu kilolara geldigim için

Kuzum eger sekeriniz oynamayacaksa 7 den sonra yemeyin ,ac yatmak hizli kilo verdiriyor ,birde evde egzersiz yapsaniz hem kilo verir hem sıkilasirsiniz

Ne olursa olsun vazgecmeyin altinda baska hastalik yoksa mutlaka verirsiniz acele etmeyin herkesin metabolizmasi bir degil
6.30 dan sonra yemek icmek ara ogun dahi yasaklandi 😪

X