İnsülin Direnci ve Haşimato

lament

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
18 Ağustos 2015
17
4
Merhabalar. Konuyu nereye açacağımı bilemedim. Umarım doğru yere açmışımdır. Çok uzun zamandır takip ediyorum burayı fakat henüz üye oldum. Benim sorunum kilo :KK42: Biraz uzun olacak kusura bakmayın nolur.
Doğduğumdan beri tombik bir çocuk oldum. Ortaokuldayken gizli şeker çıktı. İlaç falan kullanmadım. Diyetle beraber yaklaşık 1 sene içinde 11 kilo verdim. Hayatım boyunca çok yiyen biri olmadım. Zevk için asla yemek yemem. Önemli olan karnımın doymasıdır. 2 sene önce diyetisyene gitmem ve diyetisyenin hormon testlerri istemesiyle haşimato hastası olduğum ortaya çıktı. 2 senedir Euthyrox kullanıyorum. Fakat son 1 senede daha önce hiç olmadığım kiloya geldim. Vermek istesem de veremiyorum. Geçenlerde hormon kontrollerim için doktora gittim ve insülin direncim yüksek çıktı. Doktorum şeker hastası olmadığımı ama direncim yüksek olduğu için kilo aldığımı, aldıkça direncimin arttığını ve bir kısır döngüye girdiğimi söyledi. Bu direncimi kırmak için 1000mg'lık Glange diye bir ilaç verdi ve diyetisyene yönlendirdi. Günlük 1200 kalorilik bir listeyle ilacı kullanmaya başladım ama 2 gün geçmeden bağırsaklarım ve midem bozuldu. 2 gün hastanede yattım. Şimdi 1 hafta boyunca sabah akşam 1 bütün alacağım ilacı yarım almaya başladım. Ama moralim çok bozuk. 160 boyla 86 kiloya çıktım hayatımda ilk kez. Diyet listesine uyamıyorum çünkü öğrenciyim ve tek yaşıyorum. Bir de tek tip beslenme mideme hiç iyi gelmiyor. Sabah yumurta ve tam tahıllı ekmek yemekten, domates salatalıktan gına geldi. Şu an için bir diyet yapmıyorum. Sadece ilaçlarımı düzenli kullanıyorum ve yediklerime dikkat ediyorum. Sizce kilo verebilir miyim? Ayın başında spora da başlayacağım. Kilo vermem inanılmaz zorlaştı. Benim durumumda olan ve kilo verebilen var mı? Kilo vermeyi kolaylaştırıcı herhangi bir yöntem var mı? Lütfen yardım edin :KK43: Kilolarımdan utancımdan sokağa çıkamıyorum. Kendimi çok çirkin hissediyorum.:KK42:

X