Popüler Konu 2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    213
Şu süreçte ben herkesi alttan alıyorum 🥺
Herkesin seni alttan alması gereken süreçte?
Sütün yaramamasıyla çok kaka yapması arasındaki ilişkiyi de ilk defa duydum 😂😂😂
aaa çok biliyo benim kaynanam bazılarının sütü çocuğu ishal yaparmış bak benimkine de yaramıyorsa e emzirmeyim ozaman ben nasıl olsa yaramıyor ishal ediyor çocuğu 😂😂
Öyle tabi kaka yapmasa da diyecek sütün yaramıyor doymuyor diye illa bir yerden süte laf gelecek yani o yüzden hiç canını sıkma bile
Emzirmesemde sütün gelmedi emzirmedin mama verdin diyecek

Ayy bu kv delerın bizim sütümüze karşı ne alıp veremedıklerı var acaba mama versek o zamanda sütü gelmedı dıye gezecekler hem niye yaramasın benımkıde hiç durma cırcıvık kaka yapıyor asıl doydugu anlamına geliyormus
Vallahi aynısını yazdım az önce. Süt gelmese sütün gelmedi mama verdin dicek. ona da anlatmaya eğrindim şöyle böyle diye hele bi gideyim yapacağımı biliyom ben hiç içimde tutamam çatlarım

Benimde öyle hemen her emzirmede yada gaz çıkarmada kaka yapıyor e doktor sarılığı kakayla atar dedi bide çocuk ishal gibi değil. Bu kadın kalkmış bana çok kaka yapıyor sütün yaramıyor diyo. Ay dostlar ne tarafa yığılacağımı şaşırdım 😂🤦🏻‍♀️

Evet doğru bide o var dimi. Sarı ve pütürlü kaka doyduğunu ve doğru beslendiğini göstermiyomuydu benimkinin de kakası öyle vallahi konuşuyoda neye konuşuyor laf nereye gidiyo bilmiyo
Şey desene sen kaka profesörü müsün 😂

Kız annen çok abartmamış mı sence de? Bence eşinin düşüncesi gayet güzel, o kadar bize yardım etti gönül alma olsun maksat diye söylemiştir. Benim eşim söylese hoşuma giderdi yani, annem ne derdi bilmiyorum tabi de. Ailen de çok abartmış sonra, niye o kadar art niyet olarak algıladılar ki 😔 neyse sen sıkma canını illa böyle kavga gürültü oluyor doğum zamanı, şimdi çekirdek ailenle kaldın dimi onun tadını çıkar 🤩
Abarttı da işte tamamen kesti benim için bitmiştir o çocuk diyor:KK43: birde öyle bir anlatıyor ki chen ben bile eşimden soğuyorum bana karşı dolduruyor yapmaması lazım ama annem olduğu için birşey diyemiyorum başkası olsa derim yani sen benle eşimin arasını açmaya çalışıyorsun diye. Bence annemi teyzelerim dolduruyor. Şu süreçte teyzelerim hiç biri hayırlı olsun demedi. Benim düğünümden sonra bana durduk yere düşman oldular instagramdan sildiler neymiş eşim onları düğünden sonra yatılı davet etmemiş ben onları hergün arayıp sormalıymışım , anneme diyorum fakülte evlilik hamilelik ben kendime bile zor yetiyorum teyzeleri ne ara arayıp sohbet edeyim annemi bile gece dokuzda zor vakit bulup arıyordum ki annem adı gibi biliyordu. Teyzelerim annemi inanılmaz dolduruyor benim evde annem görüntülü konuşuyorken kaç kere şahit oldum beni anneme kötülediklerine ama annem olduğu için sustum . Bana gelen hediyelerden bile istedi teyzem kendi torunu için annem bana sormadan hediyeleri aldı mesela kaç takım elbise battaniye teyzemin kızına götürmek için. Benim annem olduğu için susuyorum hem hayırlı olsun deme hem anneme kötüle hem de gelen hediyelerden iste. Anneme aldığım hediye vardı o gelmeden ona çanta almıştım annem göstermiş teyzeme, bana da kremini alsın demiş ama benimle konuşmuyor 🤣 anneme olur alırım dedim ne diyeyim 😀 kusura bakma çok yazdım doluyum :KK43:

Full sizde mi kalacak doğum öncesi sonrası filan 🤦🏻‍♀️ Allah yardımcın olsun ya benimki gelip kalamıyor telefonla da yetiyor gerçi. Eşler de halden anlamayınca iş daha da zora giriyor. Valla inşallah sorunsuz geçirirsin dicem ama illaki bişeyler çıkıyor ya benimki çok sessiz ona rağmen lafa bak lafa 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️

Bence annen abartmış canım bide tüm kardeşlerine abilerine babana filan böyle anlatıp erkekleri de kinlendirmesi heleki senin bu hassas döneminde hiç hoş olmamış. Böyle dışardan bakınca eşin haklı ve art niyetli değil gibi görünüyor
Babam da sinirlenmiş beni annem arıyor diyor bak bizim paramız var bizi parasız sanmasın bundan sonra sen kendi kazandığın parayı ondan ayır senin paran ayrı onun ayrı olacak yok bilmem ne bizi fakir mi sandı artık sen de paranı ondan ayır yoksa çalışmayacaksın baban kızıyor dedi. Ağladım ağlayacam bir konu nasıl buraya kadar gelebilir annem olduğu için ona sen nasıl buna karışabilirsin diyemiyorum. Konu benim kazandığım eşimin kazandığına kadar geldi yani niye böyle oldu anlamıyorum ne güzel anlaşıyorlardı nazar mı değdi noldu

Merhaba kizlar.siz.beni hatırlamazsın bende Mayıs annelerindeydim ama malesef kürtaj ile son verildi 8 haftalikken.hepinizi çok ama çok tebrik ederim analı babalı hayirla büyütün evlatlarinizi.banada dua edermisiniz bu ay beklentim çok yüksek Rabbım banada nasip etsin tekrardan.

Bana hemen gelmek istiyorlar gibi geldi canım çünkü hep diyordu doğum kesinleşince haber ver atlayıp gelelim diye ama ben söylememiştim. 20 günden sonra bence de ihtiyaç olmaz, torununu görsün tabi de uzun kalmasına gerek olmaz diye düşünüyorum. Aman sonra gelsinler de çok durması da sorun değil yeter ki kaos olmasın 🥲
Eşinle konuşsan bir de o konuşsa kaos olmasın vs gibi 🤔

Kızlar lohusalığım güzel geçti dedim patladım ya , eşim annemi otogara bırakırken paran var mı anne yoksa ben senin oğlunum hiç çekinme demiş annem de alınmış ben dilenci miyim parasız mı geziyorum bu beni fakir mi sanıyor bir ton şey söyledi bir daha da evine gelmem dedi onu da görmek sesini duymak istemiyorum bize gelmesin benim için bitmiştir dedi, seni üzerse bitiririm o işi bile dedi:KK43: babama da anlatmış babam sinirlenmiş abimler sinirlenmiş hepsi düşman oldular kardeşim mesaj attı uzun bir süre bize gelmeyin diye. Psikolojim hiç iyi değil kızlar annem inanılmaz sinirli bir de şeker hastası, iki gündür şekerim tavan dedi . Eşime de bir şey diyemiyorum anneme de diyemiyorum . Psikolojim mahvoldu depresyondayım
Canım eşin kötü niyetle dememiş sanki annem neden bu kadar alındı ki çok büyümüş olay 😮

Kız benimki bide çok sakin sessizdir öyle sesi çıkmaz. Eşim aradı demin anlattım ne dediii diye şaşkın bi ifadeyle tepki verdi oda anasının öyle demesine şaşırdı söyleseydin ya ne biçim konuşuyorsun diye diyor. Gideyim yüz yüze söylücem dedim babamın yanında söyle babamda kızar diyor 😂😂 elimizdeki en sessiz kaynana bile böyle çıkıyor bide çenesi çok çıkan olsa napcaktık diyor. Susturacaktın ananı napcaktık 😏
Ayy sorsan bızımkıde cok sessız her geldiğinde sütün yetiyor mu diye soruyor mama veriyor musun diyor birgün keçi gibi çıkarıp al sana süt deyip yüzüne sağacağım o olcak 😂

Abarttı da işte tamamen kesti benim için bitmiştir o çocuk diyor:KK43: birde öyle bir anlatıyor ki chen ben bile eşimden soğuyorum bana karşı dolduruyor yapmaması lazım ama annem olduğu için birşey diyemiyorum başkası olsa derim yani sen benle eşimin arasını açmaya çalışıyorsun diye. Bence annemi teyzelerim dolduruyor. Şu süreçte teyzelerim hiç biri hayırlı olsun demedi. Benim düğünümden sonra bana durduk yere düşman oldular instagramdan sildiler neymiş eşim onları düğünden sonra yatılı davet etmemiş ben onları hergün arayıp sormalıymışım , anneme diyorum fakülte evlilik hamilelik ben kendime bile zor yetiyorum teyzeleri ne ara arayıp sohbet edeyim annemi bile gece dokuzda zor vakit bulup arıyordum ki annem adı gibi biliyordu. Teyzelerim annemi inanılmaz dolduruyor benim evde annem görüntülü konuşuyorken kaç kere şahit oldum beni anneme kötülediklerine ama annem olduğu için sustum . Bana gelen hediyelerden bile istedi teyzem kendi torunu için annem bana sormadan hediyeleri aldı mesela kaç takım elbise battaniye teyzemin kızına götürmek için. Benim annem olduğu için susuyorum hem hayırlı olsun deme hem anneme kötüle hem de gelen hediyelerden iste. Anneme aldığım hediye vardı o gelmeden ona çanta almıştım annem göstermiş teyzeme, bana da kremini alsın demiş ama benimle konuşmuyor 🤣 anneme olur alırım dedim ne diyeyim 😀 kusura bakma çok yazdım doluyum :KK43:
Ayy ne desem bilemedim canım ya teyzelerin gerçekten evlerden ırakmış 😔 bari lohusayken yapmasalardı. Bir de aynı şehirde yaşasanız nolacak iyi ki uzaktasınız valla ama oradan bile yetiyorlar demek 😞
Belki annen de doğum stresinden gerilmiştir şekeri de var diyorsun ya biraz düşününce aklı başına gelir normale döner diye düşünüyorum. Ortada bu kadar büyütülecek gerçekten hiçbir şey yok çünkü 😕

Ayy zaten ne geliyorsa akrabadan geliyor annende inşallah gercek ailesine yönelir
Asla canım katiyen yönelmez onun kendi kardeşi kendi annesi hep bizden üstte oldu hep bizden daha çok sevdi . Teyzemin kızıyla daha çok sohbet ediyor benle o kadar sohbet etmez. Beni sevmiyor diye çok ağladım ben evlendikten sonra uzaklaşınca da en ufak bir şeyi anneme anlatınca olayı büyüttü babamı eşime arattı eşimin babasını arattı. Olay da şuydu eşim gömleği ütüle dedi bende vaktim yok sen yap dedim eşim kızdı ben ütü bilmem yap dedi, ben de ağladım anneme söyledim hizmetçisi miyim dedim annem boşanmaya götürdü babam eşimin babasını aradı kızımı üzmeyin alırım demiş eşimi korkutmuşlar. Sonra da asla en ufak bir şey en büyük bir şey ne olursa olsun anneme söylememeye yemin ettim canım

Kızlar lohusalığım güzel geçti dedim patladım ya , eşim annemi otogara bırakırken paran var mı anne yoksa ben senin oğlunum hiç çekinme demiş annem de alınmış ben dilenci miyim parasız mı geziyorum bu beni fakir mi sanıyor bir ton şey söyledi bir daha da evine gelmem dedi onu da görmek sesini duymak istemiyorum bize gelmesin benim için bitmiştir dedi, seni üzerse bitiririm o işi bile dedi:KK43: babama da anlatmış babam sinirlenmiş abimler sinirlenmiş hepsi düşman oldular kardeşim mesaj attı uzun bir süre bize gelmeyin diye. Psikolojim hiç iyi değil kızlar annem inanılmaz sinirli bir de şeker hastası, iki gündür şekerim tavan dedi . Eşime de bir şey diyemiyorum anneme de diyemiyorum . Psikolojim mahvoldu depresyondayım
Yazık eşiniz kendini annenizin de bi evladı olarak gördüğü için yola çıkmadan sormuş düşünceli davranmış 😳 annenin niye bu kadar tepki vermiş anlamadım. Babanı felan da ayaklandırmış abingile felan düzgünce anlatsan anlamazlar mı hadi annen düşünemedi desek. 🤷🏻‍♀️

Eşime de onun için kızamıyorum çünkü biliyorum art niyetli sormadı yoksa annemin maddi durumu ortada babam kasap yani çok şükür niye böyle düşünüyorsun o seni düşündüğü için annesi olarak gördü art niyetten değil diyorum. Ben fakir miyim ben dilenci miyim diyor. Seni üzerse bir alo de seni alırız ondan diyor bana. Evliliğimi bitirmeye kadar getirdi o kadar üzüldüm ki anlatamam :KK43:
Üzülme canım benim sen istemedikçe kim bitirebilir evliliğini. Biraz uzaklaşsın belki bunaldı sinirini bi yerden çıkarmak istedi. Takma bunları sütün etkilenmesin

Ayy ne desem bilemedim canım ya teyzelerin gerçekten evlerden ırakmış 😔 bari lohusayken yapmasalardı. Bir de aynı şehirde yaşasanız nolacak iyi ki uzaktasınız valla ama oradan bile yetiyorlar demek 😞
Belki annen de doğum stresinden gerilmiştir şekeri de var diyorsun ya biraz düşününce aklı başına gelir normale döner diye düşünüyorum. Ortada bu kadar büyütülecek gerçekten hiçbir şey yok çünkü 😕
Evet canım ama annem bitirdim dediyse bitmiştir şimdi kurbanda kardeşime nişan yapacağız inşallah ona gelmeyin diyebilir eşimi görmek istemiyor bir daha evine gelmem dedi:KK43: eşimin bunlardan haberi yok annemin ona küstüğünden bile haberi yok:KK43: ona nasıl diyeceğim annem seni görmek istemiyor diye:KK43: ayrıca annem tutturdu eşine kızıcam görür o kim fakir kim parasız diyor. Ne yapacağımı şaşırdım chen

Kız annen çok abartmamış mı sence de? Bence eşinin düşüncesi gayet güzel, o kadar bize yardım etti gönül alma olsun maksat diye söylemiştir. Benim eşim söylese hoşuma giderdi yani, annem ne derdi bilmiyorum tabi de. Ailen de çok abartmış sonra, niye o kadar art niyet olarak algıladılar ki 😔 neyse sen sıkma canını illa böyle kavga gürültü oluyor doğum zamanı, şimdi çekirdek ailenle kaldın dimi onun tadını çıkar 🤩

Ay demek hamileler böyle mide yanması ile yaşıyor sen de dahil, çok kötüymüş ya midemden ağzıma kadar cayır cayır yanıyorum. Gün geçtikçe yeni semptomlar geliyor neyse yarın doğuruyorum artık. Hadi sen de doğuuurr bu gece bi sürpriz yap 😍😍
Aramıza hoşgeldin gider ayak😂😂😂 yaaa yol arkadaşım resmen doğuruyon beni bırakıp🥲

Yazık eşiniz kendini annenizin de bi evladı olarak gördüğü için yola çıkmadan sormuş düşünceli davranmış 😳 annenin niye bu kadar tepki vermiş anlamadım. Babanı felan da ayaklandırmış abingile felan düzgünce anlatsan anlamazlar mı hadi annen düşünemedi desek. 🤷🏻‍♀️
Gerçekten artık kendimi eşimi ifade etmekten o kadar yoruldum ki:KK43: şu an ne olacaksa olsun artık diyorum bir yandan da keşke bu kadar olmasaydı diyorum ortada elle tutulur neden de yok. Annemi otogara bırakacakken evde demiş anne karanlığa kalmayalım demiş anneme, annem de beni kovdu diyor:KK43:
Üzülme canım benim sen istemedikçe kim bitirebilir evliliğini. Biraz uzaklaşsın belki bunaldı sinirini bi yerden çıkarmak istedi. Takma bunları sütün etkilenmesin
İster istemez etkileniyor insan canım

X