Popüler Konu 2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    66
yaa kullanışlı oluyorsa alayım gece uykusu kalmadı bende son aylarda uyku problemi oluyor diye biliyorum ama ben neredeyse son 1 aydır başladı sol tarafımda huzursuzluk süreklş hareket ettirme istegi şimdiden cok zorlanıyorum
benimde belim çok ağrıyordu bana iyi geldi yavrum dene istersen bi uygun da hem

kesinlikle katılıyorum ama şu bir gercek el kızı da olsak bebegi babamızın evinden getirmedik ya😂kendi torunu yani ne kadar bizi el kızı gibi görse oğlun için heyecanlanırsın. hadi heyecanlanmıyorsun heyecanlanıyormuş gibi yap ikisi de yok bizimkinde😂 ama dedigin gibi kızının cocugu hasta olursa sürekli soyler yemek yapar gönderir aglar.
Maalesef öyle oluyor canım bana karşı dediğin gibi heyecanlı gibi görünüyor benim ki gösteriş meraklısıdır oğlunun yanında güzel oynar ama kızıyla sürekli yarıştırır beni içten içe kıskanır ama bişey diyemez diyeceği zaman da gülerek laf soktuğunu sanar bilmiyorum hamilelikten midir nedir kadını bin yıl görmesem bir kere sormam 😅

ya bir de gecen kaynım kebap getirdi kaynanama mutfaga gitti yedi nezaketen de sormasını beklerdim ya canım istediginden vs degil etle aram yok bu aralar zaten sadece o kadar düşüncesiz kötü kalplı olmasına şaşırdım kokan bir şey bir de canımın isteme ihtimali cok yüksek. kayınbabam kaç kez git sen de ye tadına bak vs dedi hanımefendi asla teklif etmedi. ki yemezdim de yine de cok düşüncesizce üzüldüm yani. ayy cok dolmuşum ben de bunlaro yazarken bile gozlerim doluyor duygu yoğunluğu🥹
Ama buna çok üzüldüm yaa gerçekten hamile iken insan bin kat daha hassas oluyor duygusal oluyor yaptığı çok ayıp gel kızım ye dersin canın istemese de tadına bak sen hamilesin falan der insan vicdanını baya kaybetmiş senin ki üzülme boşver en güzeli mesafe

Ama buna çok üzüldüm yaa gerçekten hamile iken insan bin kat daha hassas oluyor duygusal oluyor yaptığı çok ayıp gel kızım ye dersin canın istemese de tadına bak sen hamilesin falan der insan vicdanını baya kaybetmiş senin ki üzülme boşver en güzeli mesafe
aynen mesafeli ve uzak olmak en iyisi. inşallah bebegim olursa bahanelerim olur uzak durmak için🥰

Sonuna kadar katılıyorum sana canım maalesef ben de çalışıyorum son 2 aydır yemek yapmaktan nefret ettim ama kadın bir kere olsun düşünüp yemek yapıp göndermez sürekli hasta beli ağrır kaşık ağrır mide ağrır kızı tembih eder anne bişey yapma der oda yapmayacak zaten yapmaz benim eşim sesini çıkarmaz asla ağzını açıp bir şey diyemez o yüzden kadın kendini hep haklı sanıyor şimdi de çocuk muhabbetine bizden hiç çıkmayacak sürekli görmek isteyecek şu an bile gelmek istiyor nerdeyse iki güne bir bizde bende aşırı uyku hali var uyudum eşim halı sahada eşimi aramışlar ulaşamayınca beni aradılar bende uyuduğum yerde açtım eee uyuyorsun ama biz size bi bakalım dedik neyime bakacaksa bi kap yemek yapmaz benden hizmet bekler kendisi de gece üçe kadar telefon video izler 5’te yatar öğlen bir de kalkar kahvaltı yapar 4’te bidaha yatar akşam 7’de kalkar hayatı boyunca çalışmamış ama sürekli çalışan bana akıl verir 😅😅😅
Yaaa vallahi ben anlamıyorum bizim annelerimde erkek annesi onlar niye böyle değiller anlamıyorum yaa annem çoçuğa bakmış Allah razı olsun diyeceklerine sürekli eleştiriyor ayy bu çocuk seçici bir şey yemiyor (kuru fasülye ve sulu patates ) yemesini bekliyor buna ben bakacağım bu benim görün bakın nasıl tombul nasıl bakacağım diyor ki asla bırakmam çünkü güvenmiyorum kendi bir yemek yaparken bile 5 saat geçiyor bebek mi bakacak bakıcı tutacağız ama bunu onlara demedim dersem biz bakarız bilemem ne diyecekler son güne kadar bi böyle olsun biliyorum son gün ben bakamam diyecek ama işte eşim de görsün istiyorum of ne bilim ya aşırı sinirim bozuluyor tek sıkıntı artık ortada bir şey yokkken de benim kendimi tutamam yada eşime söz verip surat asmam kısıtlı süre içinde

Bu arada seni görmeye neye geliyor of ne saçma işler

geceden gelip kalma sacmalığı. eziyetten başka bir şey degil. bir de baktıgı kendi torunu senin için bakmıyor ki tek. ay cok garipler gercekten de bu donemde daha da zor geliyor tahammül etmek
Hayır işte onu anlatamıyorum ki sabah işe de 7.30 gidiyorum o kadar erken değil ama geceden geliyor 15 gün de 4 gün sabahtan öğlene kadar o da evlerimiz yürüme mesafesi 5 dk(ki kzım gündüz uykularını seviyor 10.30 uyanıyor bazen 11.30 uyanıyor onyüzden tüm gün vermek istemedim 1 gün dışında babası en geç 12 de evde )

ayy boşver iyi yandan bak benim 2 yıl sonra tüp bebekle ne zorlukla oldu bir corap bile almaz asla. görmeye gelir mi o bile mechul o kadar ki kendini kıymetli yapıyor tenezzül etmiyor. biz başka memleketteyiz ara ara gideriz hiç hamileligin nasıl gidiyor bir sorun varmı doktora gidiyor musun vs sormaz aramaz. o da benim zoruma gidiyor bu kadar mı hevessiz olunur. iki türlüsü de zor gerci Allah bize sabır versin
Yaa sağlıkla doğsun bebişler inş kimseden bir şey istediğimiz yok tabi onlar sürekli beklenti içindeler diye madem öyle sizde yapın yani

Yaaa vallahi ben anlamıyorum bizim annelerimde erkek annesi onlar niye böyle değiller anlamıyorum yaa annem çoçuğa bakmış Allah razı olsun diyeceklerine sürekli eleştiriyor ayy bu çocuk seçici bir şey yemiyor (kuru fasülye ve sulu patates ) yemesini bekliyor buna ben bakacağım bu benim görün bakın nasıl tombul nasıl bakacağım diyor ki asla bırakmam çünkü güvenmiyorum kendi bir yemek yaparken bile 5 saat geçiyor bebek mi bakacak bakıcı tutacağız ama bunu onlara demedim dersem biz bakarız bilemem ne diyecekler son güne kadar bi böyle olsun biliyorum son gün ben bakamam diyecek ama işte eşim de görsün istiyorum of ne bilim ya aşırı sinirim bozuluyor tek sıkıntı artık ortada bir şey yokkken de benim kendimi tutamam yada eşime söz verip surat asmam kısıtlı süre içinde

Bu arada seni görmeye neye geliyor of ne saçma işler
Bakmaz canım benim kayınvalidem de çok istekli ama uyku uyumaktan tasa sürekli telefonda birilerini aramaktan benim çocuğuma vakti kalmaz bende istemiyorum zaten onun bakmasını boşverelim diyor oda olmuyor

cok saol canım evet cok kötüyüm ya sabah akşam ağlıyorum agrıdan. çürük benim hemde 2 tane. gebelikte daha cok görülüyormuş hep çürüktü ama sıkıntı yapmıyordu şuan canımı alıyor resmen😢
Hay Allah be canm parol da içsen işe yaramaaz çok fena diş ağrısı cünkü 😢

Kızlar selam biz 13+2 olduk elhamdülillah.2 li teste çarşamba bakılacak inşallah sağlıklı olur. İlk çocuğum dr ilk başta erkek dedi bugün kız büyük ihtimalle dedi olanlar oldu eşim o kadar sessiz kaldı morali bozuldu erkek istiyordu. Yani zaten ilk çocuk ne fark eder anlamıyorum kendi 5 erkek kardeş hiç biri ile görüşmüyor bile o kadar buna neler yaptılar hala cahil kafası işte. Ben o kadar mutluyum kanatlarım eksik 1 düşükten sonra oldu sürecim kanamalı geçti şuan bu haftalara geldim diye. Ama kendisi bu halimle dr dan çıktığımdan beri kötü davranıyor ağlatıyor bu kadar kör cahillik olur mu size soruyorum bu halimle ağlıyorum ben bu bebeği o kadar istiyordum kurban kesip dağıtacağına. İnşallah sağlıklı olur bebeğim dua edin kızlar. Gerçekten ayrılmayı bile düşündüm gitsin yoluna başkası belki erkek getirir sonra çocuğumu da göstermem zaten bakmaz kesin inşallah yavruma ilerde muhtaç kalmaz ben bebeğmi çok seviyorum.. Ağladım durdum Allah görüyor.

Kızlar selam biz 13+2 olduk elhamdülillah.2 li teste çarşamba bakılacak inşallah sağlıklı olur. İlk çocuğum dr ilk başta erkek dedi bugün kız büyük ihtimalle dedi olanlar oldu eşim o kadar sessiz kaldı morali bozuldu erkek istiyordu. Yani zaten ilk çocuk ne fark eder anlamıyorum kendi 5 erkek kardeş hiç biri ile görüşmüyor bile o kadar buna neler yaptılar hala cahil kafası işte. Ben o kadar mutluyum kanatlarım eksik 1 düşükten sonra oldu sürecim kanamalı geçti şuan bu haftalara geldim diye. Ama kendisi bu halimle dr dan çıktığımdan beri kötü davranıyor ağlatıyor bu kadar kör cahillik olur mu size soruyorum bu halimle ağlıyorum ben bu bebeği o kadar istiyordum kurban kesip dağıtacağına. İnşallah sağlıklı olur bebeğim dua edin kızlar. Gerçekten ayrılmayı bile düşündüm gitsin yoluna başkası belki erkek getirir sonra çocuğumu da göstermem zaten bakmaz kesin inşallah yavruma ilerde muhtaç kalmaz ben bebeğmi çok seviyorum.. Ağladım durdum Allah görüyor.
Ahh Mervem nasıl üzüldüm yazdıklarına anlatamam
Öyle şeyy mi olur yaa evlat ayrılır mı
Hem millet kız babası olmak ister derdi ne eşinin ala ala
Sen canını sıkma canm yazık bebeişte etkilenir
Ayrıca cinsiyeti erkek belirler söyle onu da eşin beye senin üstüne gelmesin

Kendimi tek sanıyordum sürekli tuvalete çıkan 😅benim de belim çok ağrıyor boyum uzun bir de benim bacaklarıma vuruyor ağrı bu yastıktan alcam e bebek var burda çıkınca bakayım
yok valla ben ilk günden beri geceleri tuvaletteyim :KK70: yalnız değilsiiiiinnnnn . bak faydası olur belki çiçeğim

Bakmaz canım benim kayınvalidem de çok istekli ama uyku uyumaktan tasa sürekli telefonda birilerini aramaktan benim çocuğuma vakti kalmaz bende istemiyorum zaten onun bakmasını boşverelim diyor oda olmuyor
Aynen öyle zaten işte eşimle de bir tartıştık artık her şeyde tartışmaya başladık kimsenin beni düşündüğü yok ben herkesi idare ediyorum

Belki yanlış anlamısımdır herkesin gönlünden bir şey geçiyor ona üzülmüştür istediği olmadığı için belki ama bu kızı olacağına da sevinmemiştir diye değildir o ilk an hazırlıksız yakalandığı içindir bence karşılıklı düzeltirsiniz bu durumu malım hormonların etkisi ile de yanlış değerlendirebiliriz

X