Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 8 42,1%
  • erkek

OY: 10 52,6%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz / çoğul

OY: 1 5,3%

• Ankete Katılan
    19
Kızlar benim ellerim kışın soğuklarda bile çatlamaz. Ne deterjanlar domestoslar ellerim de etki etmez öyle yağlı bi' cildim var ama son 1 aydır kıtır kıtır kuruyor acıyor resmen kuruluktan. Çene bölgem de aynı sizde de var mı aynı durum?
Bir cinsiyet teorisi daha eller çok kuruyorsa erkek nemliyse kız diye 😅

İnşallah olmaz canım. 11.-14. haftalar arasında yapılabiliyor diye biliyorum yapar bence size de. Biz 12+0'da gidecez bir umut belki cinsiyeti de öğreniriz diye :)
Ya ben daha fazla bekleyemicem😂 6+6 dan beri görmedim çocuğumu 😂 bakalım ne diyecek bilgilendiririm sizide😌
evet bak her gün güneş kremi nemlendirici de sürüyorum felaket kuruyor. Bir de ben çok su içerim günde 3 lt. buluyordur.
bende içiyorum kuzum ama nafile 😂 makyaj yapmak durumundayım kusuyor gibi bb kremi. Bugünde ağız çevremde kuruluk vardı mesela çenemde de sivilce çıkıyor kocaman bastırınca acıyan cinsten 😂
Benim burun kenarlarım bitti gitti çöl vaha oldu.
Benimde t bölgem bugünde burnumun alt kısmı bıyık bölgem 😂😂 hasbinalllaah 😂

outoffit outoffit B Bulutsuzluq ben de zayıfım diye istediğimi yiyip içerim sanıyordum ama doktor şimdiden ayda bir kg alacakmışsın gibi düşün dedi. Bizim için önemli olan senin kilo alman değil bebeğin kilo alması ve ne kadar dikkat ederek gidersek o kadar iyi dedi. Sağlıklı şeyler tüketeceksin bu şekilde zaten çok fazla kilo almazsın hem dedi.. bir arkadaşımda 52 ile başladı 65 leri gördü son iki ay rejimle devam etti benim boy 1.64 😃 bakalım nasıl olacak

evet bak her gün güneş kremi nemlendirici de sürüyorum felaket kuruyor. Bir de ben çok su içerim günde 3 lt. buluyordur.
Ben de öyleyim kışın normalde de çok kururdum ama şimdi bi ekstra geldi. Bunun için biodermanın durulanabilir duş yağını alacağım ben de. Ama rossmandan ballı duş jeli de çok iyi gelmişti. Hassas ve kuru ciltler için diyordu. Duşta nemlendirici şeyler daha güzel geliyor benim gördüğüm kadarıyla

outoffit outoffit B Bulutsuzluq ben de zayıfım diye istediğimi yiyip içerim sanıyordum ama doktor şimdiden ayda bir kg alacakmışsın gibi düşün dedi. Bizim için önemli olan senin kilo alman değil bebeğin kilo alması ve ne kadar dikkat ederek gidersek o kadar iyi dedi. Sağlıklı şeyler tüketeceksin bu şekilde zaten çok fazla kilo almazsın hem dedi.. bir arkadaşımda 52 ile başladı 65 leri gördü son iki ay rejimle devam etti benim boy 1.64 😃 bakalım nasıl olacak
Aynen öyle canım. Zaten doktorlar da hep şey diyor sağlıklı alınan kilonun verilmesi çok kolay. Mesela meyve çok tükettiği için alınan kilo verilir ama tatlı çok tükettiğin için alınan kilonun geri verilmesi kolay değilmiş. Kilo almaktan ziyade sağlıklı kilo almaya odaklanırsak, karbonhidrattan, şekerden çok meyve sebzeden, proteinden kilo alırsak verirken zorlanmayız bence. Doğum sonrası kalan göbek 5 aylık göbeğe eşdeğer oluyormuş çoğunlukla. Yani 5. aya kadar aldıkların sana ait gibi bir şey :KK70:

Ben de öyleyim kışın normalde de çok kururdum ama şimdi bi ekstra geldi. Bunun için biodermanın durulanabilir duş yağını alacağım ben de. Ama rossmandan ballı duş jeli de çok iyi gelmişti. Hassas ve kuru ciltler için diyordu. Duşta nemlendirici şeyler daha güzel geliyor benim gördüğüm kadarıyla
ay sağol hemen alacağım

Arzu ben de 53 kiloydum geçen sene sigarayı bırakınca 3-4 kilo aldım üstüne hamilelik geçirdim psikolojik olarak bunalıp yedim 64'e kadar çıktım. 4 verdim şimdi. 3 daha versem bebek büyümeden iyi aslında

Kızlar bu arada kıyafet almaya başlamamışken aklınızda olsun olabildiğince fermuarlı ve düğmeli şeyler alırsanız emzirme döneminde de göbüşümüz varken giyebiliriz. Bana genelde öyle öneri geliyordu size de hatırlatayım dedim. Ben düğmeli müslin elbiseler bakıyorum şöyle efil efil olsun sonra da giyerim diye ama bulamadım asla

Geçtiğimiz günlerde ekip beraber bi eğlenceye gitti. Benim olduğum şehirde değildi, yol çekmek istemedim, bi de malum meyhanede olacaktı o kadar sigaranın falan içinde kalmak istemedim gitmedim.

Bugün şefim senin hamilelik haberi patladı haberin olsun dedi. Ne alaka deyince orada alkol alınca birinin kafa uçmuş orange hamile falan demiş, sonra millet şaşırınca da aa bilinmiyor muydu demiş 🤦🏿‍♀️ patron falan da orada hep. Söyleyecektim illaki ama canım sıkıldı yine de

Benim hergün batıyor maalesef kendim bir atleti kesip küçük küçük bez haline getirdim onları koyuyorum her gün değiştirmek zorunda kalıyorum
evett ya ben de beyaz bez aldım onu kesip kullanıyorum doktor günlük ped zararlı dedi, yoksa günde 3-4 kez iç çamaşırı değiştirirdim😂

P perocuk35 şuan çok fazla değil rejim kısmını doktora sormak lazım çünkü bebiş gelişim aşamasında. Ekmek şeker karbonhidrat az tüketip sonra hamile pilatesi vs yapsak iyi olur aslında. Ben her gün 30 dk yürüyüş yapıyorum kan akışım hızlansın diye bir de gece uyumadan bacak arasına yastık koyup ayak altına sol tarafa yatıyorum kan akışı olsun diye. Bu işler çok belli olmuyor aslında çok ciddi kilolu olup yaşı olan sağlıklı doğuranda var çok dikkat edip sağlıklı yaşayıp kaybedende. Nasip heralda biz dikkat edelim yine de 🙏🏻
Bakınız 70 yaşında Ugandalı teyzem tüp bebek ile hamile kalmış doğurmuş 😃 veren Allah veriyor diyeceğiz ve dua edeceğiz… Gerçekten Allah a kalmış…

Eklentiler

• IMG_9605.jpeg
    IMG_9605.jpeg
    98,7 KB · Görüntüleme: 36
X