Popüler Konu 2024 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

bebeğinizin cinsiyeti

• kız

OY: 96 49,2%
  • erkek

OY: 92 47,2%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

OY: 3 1,5%
  • ikiz kız ve erkek

OY: 4 2,1%
  • üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    195
Ay evet ya böyle bazen boşluğa düşmüş gibi oluyorum, beni de arayan soran çok az oldu ama böyle zamanlarda belli olmuyor mu zaten iyi gün kötü gün dostu :) kötü günde herkes bir şekilde elinden geldiğince yardım etmeye çalışıyor ama illa ölüp bitelim mi bir ‘nasılsın’ denmesi için? ben iyi gün dostu olmanın daha önemli olduğunu düşünüyorum ve tahmin ettiğimizden daha azlar bence ☺️ en fazla mutluluğumuzu, heyecanımızı paylaşırdık ne bileyim çok da içerleyip kinlenmek istemiyorum ama böyle böyle herkesten soğudum 😂
Kesinlikle katılıyorum, iyi gün dostu olmak herkesin harcı değildir :KK9:Evlendikten sonra en yakın 2 arkadaşımı kaybettim, hiç bir sebep yokken sorunlar çıkardılar tartışmalar çıkardılar çıkardım hayatımdan.Hamileliğimde de kalanlarla mesafe girdiğini seziyorum. Bazen benle mi ilgili acaba diyorum ama okuduklarıma bakılırsa değil Hoppa

Kesinlikle katılıyorum, iyi gün dostu olmak herkesin harcı değildir :KK9:Evlendikten sonra en yakın 2 arkadaşımı kaybettim, hiç bir sebep yokken sorunlar çıkardılar tartışmalar çıkardılar çıkardım hayatımdan.Hamileliğimde de kalanlarla mesafe girdiğini seziyorum. Bazen benle mi ilgili acaba diyorum ama okuduklarıma bakılırsa değil Hoppa
Bu durumları yaşamayan yok sanırım ya, ikimiz beraber her gün konuşup bebek hayali kurduğumuz arkadaşımla ben hamile kalınca arada sırada konuşur olduk, defalarca ben yazdım hep. O benden önce hamile kalsa ben kendim gibi sevinirdim ki hala o güzel haberi alması için dua ediyorum.

Kızlar gece sağımdan soluma dönerken sağ kasığım özel bölgemin kenarına ağrı girdi çok kısa sürdü biraz ağrıdı. şimdi uzanınca hafiften ağrı gibi hissediyorum, böyle tam özel bölgemle bacağımın arasında bir kas. bebeğim hareketli onunla ilgili bir sıkıntı yoktur değil mi? Kas ağrısı yaşıyorum uyandıktan sonra da zaman zaman aynı bölgede ağrıma oluyor daha önce de sormuştum buraya, yaşayan var mı böyle bir şey ya

Kızlar selamlar bir konuda kafam karışık bilgi ve tecrübelerinizi bekliyorum :) bebeğim için bir anne yanı beşik bir de odasına 70x140 parmaklıklı karyola aldım. Şilteyi nasıl yapmalıyım bilmiyorum. Karyola için şilte nereden nasıl bir şey aldınız? Bir de anne yanının içinde ince bir şilte geldi ama onu kullanmalı mıyım yoksa sağlıklı, malzemesinin özelliğinin ne olduğunu bildiğim bir şilte mi almalıyım bilemedim. Ne dersinizzzz :)

Açıkçası ben de şaşırdım hepimizde aynı durumların yaşanıyor olmasına 🙄 ben de herkese anlayış göstermeye çalışıyordum zaman bulamamıştır başka sıkıntıları vardır vs diye ama hepsi kendini kandırmak ☺️ en güzeli yol vermek sanırım, sonra biz kötü oluruz o kesin de 😂

Kızlar gece sağımdan soluma dönerken sağ kasığım özel bölgemin kenarına ağrı girdi çok kısa sürdü biraz ağrıdı. şimdi uzanınca hafiften ağrı gibi hissediyorum, böyle tam özel bölgemle bacağımın arasında bir kas. bebeğim hareketli onunla ilgili bir sıkıntı yoktur değil mi? Kas ağrısı yaşıyorum uyandıktan sonra da zaman zaman aynı bölgede ağrıma oluyor daha önce de sormuştum buraya, yaşayan var mı böyle bir şey ya
Benim çok sık oluyor canım bazen hatta darbe almışım gibi bir his oluyor sürekli kendini belli ediyor, o kadar alıştım ki takmıyorum artık 🥲 8 aylık hamile olduğumu unutup seri hareketler yapmaya kalkarsam bedelini ödüyorum 🙈

Büyümeye bağlı kas gerilmesi bence seyyah korkulacak bir şey değil gibi

Kızlar selamlar bir konuda kafam karışık bilgi ve tecrübelerinizi bekliyorum :) bebeğim için bir anne yanı beşik bir de odasına 70x140 parmaklıklı karyola aldım. Şilteyi nasıl yapmalıyım bilmiyorum. Karyola için şilte nereden nasıl bir şey aldınız? Bir de anne yanının içinde ince bir şilte geldi ama onu kullanmalı mıyım yoksa sağlıklı, malzemesinin özelliğinin ne olduğunu bildiğim bir şilte mi almalıyım bilemedim. Ne dersinizzzz :)
Şilte dediğin alez mi blue? 🤗

Bunu ben de kendime çok sordum acaba sorun bende mi diye ama salağa yatamıyorum ya da değer verdiğim birinden karşılığını göremediğimde o da öyle napiyim diyemiyorum direkt tepkimi koyuyorum eşim öyle değil mesela ama genel olarak dışardaki ortamını arkadaş akraba vs çok şey beklemiyor onunla da alakalı olabilir, ben onu yapamıyorum çok şeyden kastım sadece manevi olarak karşılığını görmek

Ayy gecen gece ayni sey bana da oldu aklim gitti inanir misin… bir sure kasildi sanki kramp gibi sonra gecti. Acaba ters bi hareket mi yaptik ben de bilemiyorum🤷🏻‍♀️

Benim çok sık oluyor canım bazen hatta darbe almışım gibi bir his oluyor sürekli kendini belli ediyor, o kadar alıştım ki takmıyorum artık 🥲 8 aylık hamile olduğumu unutup seri hareketler yapmaya kalkarsam bedelini ödüyorum 🙈
Ah evet şu unutup ani hareket yapmalarımız olmasa 🫢 acaba hamile yastığı kullanıyor musun canım ben daha önce ihtiyaç duymuyordum ama şu sıralar alsam mı diyorum çok zorlanıyorum geceleri çünkü

Kızlar biz kontrole geldik 2 hafta önde gidiyor ya şekerden ya iri bilmiyorum sizce doğumu etkiler mi?
Aynı durum bende de var ama şeker değerlerim normal, muhtemelen bebek iri doktorum makarna pilav porsiyonu azalt dedi normal doğum açısından zorlayıcı olurmuş bebeğin iri olması. Onun dışında bir sorun gözükmüyor

Ah evet şu unutup ani hareket yapmalarımız olmasa 🫢 acaba hamile yastığı kullanıyor musun canım ben daha önce ihtiyaç duymuyordum ama şu sıralar alsam mı diyorum çok zorlanıyorum geceleri çünkü
Ben ilk karnım çıkmaya başladığında çok rahat etmiştim şuan günden güne değişiyor canım. Eğer yastığı tam koymam gereken yere koymazsam veya kayarsa normalden daha çok ağrımış bir şekilde uyanıyorum 🙄 benimki şu koyduğumdan. Ayarlaması da yok sanki içine sığmıyorum artık 🙈 belime ve karnıma ayrı ayrı destekler koyduğumda daha rahat ediyorum bir de bacak arası var tabii. Gece tuvalete kalkmak=yastıklarla boğuşmak 🥲 diğer tarzdaki hamile yastıklrından kullananlar da vardı, belki onlar daha iyidirr pinarindunyasi pinarindunyasi senin öyleydi sanki canım dimi?? IMG_7153.jpeg

Yok canım beşiğin içindeki yataklar oluyor ya şilte diye geçiyormuş adı 😂 yüksekliği 3,5cm civarlarında anne yanı beşiğin içinde gelen yatağın, çok mu ince bilemedim
ah tamam canım pardon :) benim park yatağın içinde geldi o , tekrar almadım tecrübeli anneler bilgi paylaşacaktır:)

X