Sivilceli Ciltler Zoretanin Kullananlar buraya ! (roaccutane ile aynı etkide ilaç)

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
kırmızı küçük ama sık izler.çukur değil iz şeklinde

hmm anladım canım teşekkürler. o küçük kırmızı izler sonradan geçiyor benim arkadaşlarım neredeyse tamamı kullandı bu ilaçtan şu an hiç bir şey kalmadı kadife gibi yüzleri. ama ilaç kullanırken sıkma sakın sivilceleri deri çok inceldiği için kan toplanıyormuş ve o toplanan kan kırmızı lekecik halinde kalıyormuş. sıkmadıysan eğer o izler geçer zaten ilacın vucudundan atılma süresinde de cilt kendini yeniler. umarım hiç birşey kalmaz yüzünde hepsi geçer.

teşekkürler...izlerim geçmez diye korkuyorum inş dediğin gibi ilaç hepsini yok eder

Sizlere moral olsun diye yazıyorum benim tedavim biteli 5 ay oldu ilk 2 ay yüz kızarmalarım devam etti ama onun dışında hiçbir sorunum olmadı hala da yok. O küçük kırmızı sivilce izine benzer şeylerin hiçbiri yok artık. Yüzüm pürüzsüz, yağlanma yok, yumuşacık bir cildim var. Sivilcelere gelince Tedaviyi bıraktıktan 3 ay sonra çıkmıştı 1 tane miniciiiik o da sabah çıktı akşam gitti. Onun dışında hiç sivilce görmedim 5 aydır. İlaçtan sonra çok çok hafif bir tüylenme yaşayabilirsiniz yüzünüzde ama belli bile olmuyor. Şu anda gayet mutluyum. Kullanmayı düşünenlere doktor kontrolünde tavsiye ederim. Çok sık girmiyorum foruma birşey sormak isterseniz özelden yazabilirsiniz.. Bebek gibi bir cilt diliyorum hepinize...

kizlarr ya bu tedaviye baslayli 2hafta olduu yuzumm kuru dudaklarim felaket kuruyor krem surmeden yapamiyorummm ama sacimdaki deri kavliyor kepek gibi acaba haptan mi diyorum ? bide sivilceler cikiyorr dayanamayip eliyorum insallah bu hap bana etkili olurrr ya acaba kasima kadar etkili olur mu ya ???:44:

Kuruyan yerler için bi krem,merhem vs. vermedi mi doktor? Bana hametan krem verdi ama nemli bölgede yaşadığım için yüzümde çok kuruluk yok sadece dudaklarımda oluyor hiç nemlendiricisiz bırakmıyorum her 2-3saatte bi yeniliyorum.
Sivilcelerine dokunmamaya çalış bende başta dokunuyordum dayanamıyordum ama iz kalır o zamanda sivilceler gitse neye yarar pürüssüz bi cilt için uğraşıyoruz bunu hep düşün dokunmazsın :)
Hap çok etkili için rahat olsun geçecek inşallah ben 2.ayımdayım yüzümde hiç sivilce yooooookkkkk :))) şu kırmızılıklar geçse bebek gibi olacak ama işte onlarda baya zamn alıyormuş.

merhaba, bu hametan krem yüzün için mi dudakların için mi acaba. benim de 3. haftam daha çok başındayım yüzüm kuruyor çok soyuluyor ama yüzüm için birşey vermedi doktor nemlendir falan da demedi. ben sadece banyoda hafifçe elimle ovalıyorum ertesi gün rahat çok kavlamıyor. özetle yüzümüze nemlendirici veya herhangi bir krem sürmemiz gerekiyor mu ki ben bilmiyorum da.

Benim yüzümde kuruma olmuyor hem çok su içmeye dikkat ediyorum hemde nemli bölgede yaşadığım için gerek kalmıyor sadece dudak kuruması var bende bi de kenarları falan kuruyor sürekli nemlendirici kullanıyorum dudaklarıma.
Hametan kremi yüzüm için verdi ama dudağa da sürülüyormuş ben dudağıma nivea nemlendirici sürüyorum. Dudak kenarlarıma da hametan sürüyorum. Oralar kuruyor bi tek yüzümü banyodayken ovalıyorum pütür pütür soyuluyor yıkıyorum ama hiç tam kuruma yok daha bende.
Yüzün sürekli kuruyorsa mutlaka bi krem kullan.

Son düzenleme:
Selam arkadaşlar sırf bu konu için üye oldum. Bende zoretanin kullanıyorum bugün 18. günüm. Birazcık dudak kuruması dışında sorunum olmadı. Her türlü yan etkiyi kaldırırım da şu kusma döneminden çok korkuyorum. 38.günümde üniversite başlıcak o zamana kadar kusma dönemim geçer mi sizce? Rezil olmak istemiyorum. Yüzüm biraz soyulduğu içinde Fondoten sürünce de kabuk kabuk görünüyor

Canım önce nemlendiri sür yüzüne su bazlı krem ya da hametan krem sür onun üstüne fondoten sür direk fondöten sürsen kötü görünür tabi.
Kusma meselesini yanlış anladım önce bi dk sivilce için demişsin sanırım :))

Son düzenleme:
Herkeste aynı olmuyor o merak etme sen benim sol tarafımda 2-3tane çıkmıştı onlar da 1hafta içinde söndü bu yüze göre değişiyor deri altında ki sivilceleri çıkarttığı için herkeste değişiklik gösteriyor ben 2.aydayım yüzümde hiiç sivilce kalmadı bi fondoten sürsem yüzüm bebek gibi görünür ama evdeyim zaten daha denemedim yarın bi bakayım da hevesleneyim :)))

Son düzenleme:

Son düzenleme:

anladım canım çok teşekkür ederim. bende bir daha yazdırmaya gittiğimde yüzüm için de krem isteyeyim o zaman. yüzünün kızarıklığı duruyor mu peki 2. ayda ? benim kızarıyor da yüzüm biraz da şişkinlik var (

size tvsiyem aynaya çok bakmamak =)
ben kaçıncı kutuyu kullanıyorum hatırlamıyorum sanırım 5 ve hala adam akıllı aynaya bakmıyorum.
cildim çok hassastı zaten, birde bu ilaç hassaslaştırdı,
neremi iki saniye kaşısam kızarıyor ve yara oluşuyor...
saçımı tepede topluyorum ki yüzüme deymesin diye. işe geliş gidişlerde bile bakmıyorum. bakınca üzülüyorum.

burnum şişmiş gibi kocaman, yanaklarım sanki altından su enjekte edilmiş gibi. dudaklarım silikonlu gibi bir tuhaf duruyorlar.
çatlamaları zaten bir ayrı mesele.
buarada çatlaklarım için isokeilit kullanıyordum başta iyiydi ama sonradan işe yaramamaya başladı en azından iyileştirici etkisi kalmadı. sonrasında hametan verdi,
sonra ben madecassol ile hametan kullandım. hametan bitti, onun yerine bepanten aldım. onlarda bitti ve iyileştirmekten çok sadece nemlendirici etki oluşturdukları için çookkk eskiden kullandığım bitkisel bir krem vardı ondan sipariş verdim. (doktora gitmeme iki hafta var) normaldede kullandığım kremdi eskiden. yara iyileştirici etkili. aynısafa özlü krem.
dün elime ulaştı. sürdüm. sabah ohh mis gibiyim dudaklarım düne nazaran iyi

Rica ederim canım merak ettiklerini her zaman sorabilirsin.
Evet doktora durumunu anlat yüzüne göre bi krem yazsın.
Benim yüzümde kırmızılık ilk ilaca başladığımda oldu daha sonraları gittikçe hafifledi bir de yüzünü falan yıkadığın zaman havluyla yüzünü çok bastırarak silme dokundur suyunu al sadece öyle yapınca yüz kızarıyor hemen mesela krem sürünce de öyle yavaş yavaş dağıt masaj yapar gibi kızarıyor hemen ama o kızarıklıkta 10dk da geçiyor zaten. Önemli bişey değil yani şu an 2.ay bitmek üzere dudak kuruluğu dışında hiç bişey yok bende.

yok batırarak falan silmem zaten hiç yüzüm biraz iri yapılı da :)) birde kızarınca çok komik duruyor :)))) geçicek olmasına sevindim.teşekkürederim tekrar canım çok sağol Allah razı olsun umarım hepimize iyi gelir ilaç :)

İNŞALLAHHHHHHHHHHH canım :)

selam arkadşlar.zoretanin tedavisi bittikten sonra yaklaşık 9 ay kullandıktan sonra sivilceler tekrarlıyorsa bir daha başka bi doktorla zoretanin kullanmak mümkün mü? yani ikinci kez tedaviye girebilirmiyim? bilgilendiren olursa çok sevinicem

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…