Sivilceli Ciltler Zoretanin Kullananlar buraya ! (roaccutane ile aynı etkide ilaç)

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri

ben boyadım hemde kaç defa ama bişey olmadı. Sadec ekurumaya karşı çok nemlendirmelisin

bende boyuyorum sorun olmuyor.. lazer epilasyon da yaptırabilirsin demişti ama korktum yaptırmadım biraz daha dişimi sıkıcam...

bende boyuyorum sorun olmuyor.. lazer epilasyon da yaptırabilirsin demişti ama korktum yaptırmadım biraz daha dişimi sıkıcam...

Benim doktorum lazer epilasyon, epilasyon ve ağdayı yasaklamıştı. Sadece cımbıza olur dedi. Manikür bile yasak Neyseki cuma günü bitiyor tedavim

evet uzun bir aradan sonra bende yazıyım artık bişeyler :) 3 ayı devirdim ve tadaviye devam ediyorum. yeni başlayanlar için en azından bu üç ayda ne oldu paylaşmak istedim.
herhalde bana en büyük etkisi kolestorolümün artması, gerçi doktor uyarıyor dikkat et diye ama okul falan olunca çok dikkat edemiyorum. yinede bu artışın normal olduğunu söyledi dktr. diğer yanlarına gelince.
bu ay burun kanamam arttı biraz. gün içinde kanama olmasada sabahları yaşıyorum bu sorunu. ama buda benden kaynaklanıyor. ilk aylar burun içine bepanthen uyguluyordum ama bu ay biraz boşladım. yeniden sürmeye başladım umarım geçer.
dudak kuruluğuna gelince oda bu ay biraz arttı ama bepanthenein merhemni sürünce 2 günde geçiyor :)
kollarımda kızarıklıklar oluştu iki defa. ilkinde böyle nokta nokta oldu. korktum hatta kızamık mı oldum falan diye sonradan ilaca bağladım burda okuduklarımdan yola çıkarak. 2-3 gün krem sürdüm bol bol. akşam yatarken falan ve bu süre sonunda geçti. ikincisindede kızarıklık oldu ama bu sefer sanki tahriş olmuş gibiydi. onada krem sürerek çare buldum hatta bu gitmemde doktor bunun için excipial lipo diye krem verdi. onu kullanıcam artık umarım bir daha olmaz.
bir ara bir bel ağrısı çektim ama bilmiyorum ilaçtan mı
ve geliyim güzelliklerine.. şu kusma denen olay başıma gelmedi bu süreçte, gerçi bazılarında sonradanda olabiliyormuş umarım olmaz. ama bu üç ayda gerçekten büyük değişme oldu. sivilce çıkmadı ve nerdeyse yüzümde sivilce kalmadı. herkestende duyuyurum bunu. hatta uzun süredir görüşmeidğim bir arkadaşın yanında ilacımı içerken niye diye sorduğunda sivilce için diyince bakıp bakıp sivilcen mi varki dedi o kadar sevindimki anlatamam hatta bıraksammı artık diye düşünüyordum ama yarım bırakmamak gerekiyormuş o yüzden yola devam
aklıma gelenler bu kadar.. eğer yeni başlıyorsanız eminim çok şey duydunuz, okudunuz ama herkeste aynı etkileri göstermiyor. bende o kadar çok şey okudum ki burun kanaması, dudak kuruluğu normal bişeymiş gibi geliyor. çünkü hazırlıklıydım bunlara. ve diğer etkilerden uzak olunca şükür diyorum artık. tabi sonuçta çok memnunum. lekeler için sürekli doktora krem falan verseniz olmaz mı diyorum ama vermiyor. tedavi bitince o kızarıklıklar gidecek diye. bnde böyle devam ediyorum.
tabi birde beyaz beyaz pütürler oluyor başlarda bunun için krem kullanıyordum ama dktor hayır dedi zaten cildi kurutmaya çalışıyoruz kullanma dedi. bende su bazlı bir krem aldım çok az olmak koşuluyla ve sürekli değil arada bir onu sürüyorum. çene bölgemde oluyor genelde oraya sürüyorum çok az. sizde pek krem falan kullanmayın derim. ilaç bitene kadar biraz akışına bırakıcaz artık.
çok şey yazdım uamrım birilerine faydalı olmuşumdur :)

Son düzenleme:
birde arkadaşlar ben yeni gittim doktra krem olayıda söylediğim gibi malum.. ama expigment diye bir krem duydum cildin rengini açıyor diye ama doktra sormayı unuttum. yakın bir zamanda aranızdan giden olursa bu kremi sorabilir mi. tedavi süresince kullansak kötü bir etkisi olur mu diye. bir yandan cildi kurutsak bir yandanda rengi açsak fena olmaz herhalde cevaplarınızı bekliyorum

Merhaba kızlar, ben de 3 aydır bu ilacı kullanıyorum. 20-30-30 şeklinde devam ediyodum. doktor kan testi istedi ama ben henüz götürmedim.şimdi sonuçlar çıkmış ve değerlerimin biraz yükseldiğini görüyorum ve ilac almalı mıyım bilemiyorum değerlerim şöyle: kolestrol: 201, trigiliserid:222,VLDL:44. kendimi de pek iyi hissettiğim söylenemez. sizce bu değerlerle ilaca devam edilir mi, bu ay 20 mg içecekmişim.Ne dersiniz?

zoretaininde kullandım ruaccutane kullandım tedaviyi sabırla tamamlamanız gerekiyor birde unutulmaz bel ağrılarına sabretmek düşüyordu..

tedavide son ayımı yarıladım kızlar ama cok mutsuzum yüzümde sivilce yok ama kırmızı lekeler ve birde güneş lekeleri oluştu bunun için kış aylarında tedaviye başlıcaz dedi doktor o zamana kadar bu halde mi dolaşıcam ben

geçmiyomuş ki bunlar tedaviden sonra yeniden bunlar için tedavi olacak dedi benim doktorum kışa daha çook var napıcam ben yüzüm yanık gibi oldu aynı

kızlar geçmiyor bu kırmızı izler. Ben neler neler yaptım yok geçmiyor :26:
tedavim geçen sene mayıs sonu bitti 1 sene oldu üzerinden ama hala geçmedi

bu doktor beni kandırıyor mu o zaman :18: bu ay gittiğimde yine sordum geçicek dedi. beşinci aya girdim bende.. sanırım bu ay son olcak. hesapladı ve yetiyor bu doz dedi. yinede bir dahaki ay gel tam olarak karar veririz dedi. kırmızılığı söylediğimde zaten bir kısmı geçicek geri kalanlar içinde krem tedavisi düşünebiliriz dedi.. ama bilemedim şimdi. şu ayda bitsin bakalım ne yapacağız :26:

Merhaba kızlar. Ben de bu hafta doktora gidip muayene olacağm. Muhtemelen bana da bu ilacı yazacak çünkü aynı cilt tipine sahip olduğum arkadaşıma da zoretanin yazdı ve şu aralar cildi hakikaten çok iyi. Gerçi çok da umutlu değilim. Çünkü ben 15 yaşımda roaccutane tedavisi olmuştum (6 ay) ve tedaviyi bıraktıktan bir sene sonra yine aynı tas aynı hamam. Hormonlarla alakal olabilir diye bir yığın test oldum fakat hepsi normal çıkıyor. Hadi yüzümü geçtim sırtımdakiler çok canımı sıkıyor. Straples bile giyemiyorum şu lanet şeyler yüzünden. Doktora gidince tekrar yazarım buraya.

canım bence tedaviye başlamak için kış aylarını beklemelisin ne kadar güneş kremi kullansanda izler kalıyo çünkü şuan yüzümde kocaman kahverengi bi lekeyle dolaşıyorum çok moralimi bozuyo bu durum benim doktor kış aylarında lekeler için tedavi yapıcaz dedi ama yinede güvenmiyorum geçmeyecek bence.. bu konuda bi bilginiz varmı sizce ne yapmalıyım kapatıcıyla olmayacak bu iş..

merhaba kızlar
bugün başladım ben zoratenin kullanmaya
uzun zamandır problemli cildim vardı ama teşhis farklı oldu hep
o yüzden kafam çok karışık
pazartesi başka dr gittim ve akne dedi bunu verdi burun kenarımda elime şişlik geliyo dışardan üzeri hafif kırmızı
çenemde kırmızı ve iltihaplı olan var
rozasea da denmişti teşhis olarak daha önce

göğüs bölgesinde minik kırmızlıkılar var ucunda iltihap görünüyo sırtımı göremiyorum ama elime pütürler geliyo

başladık bakalım hayırlısı...........

Merhaba kızlar birkaç ay önce yazmıştım zoretanin tedavisine başladım diye.4. ayım bitti ve gerçekten çok mutluyum hatta daha önceleri doktorum yazdıında neden kullanmadım diye kendime kızıyorum. beni yazılan yorumlar çok korkutuyordu yüzüm bir anda sivilceyle dolucak diye çok korkmuştum.fakat başladığım günden şu zamana yüzüme bir tane bile ek sivilce çıkmadı hepsi geçti şu an hiç sivilce ve siyah nokta kalmadı. ancak benim de biraz hafif kırmızı sivilce izleri var çukur değil yüzeysel ama geçmiyolar doktorum contractubex adında bir ilaç yazdı yaklaşım bir aydır onu kullanıyorum ama çok fazla etkisini göremedim. aranızda hiç böyle izleri olup kendiliğinden ya da bir krem yardımıyla geçen oldu mu? tek onlar kaldı çünkü ve artık onların da geçmesini istiyorum.

arkadaşlar yazlığa gidicem bacaklarımı epilasyon ile almam gerek fakat bu ilacın 5. ayına girdim bu ilacı kullanırken bacaklarımı alabilir miyim bir sakıncası var mı ????

arkadaşlar yazlığa gidicem bacaklarımı epilasyon ile almam gerek fakat bu ilacın 5. ayına girdim bu ilacı kullanırken bacaklarımı alabilir miyim bir sakıncası var mı ????

canım bende beşinci aydayım bu ay bitiyor. ben iki kez aldım bacaklarımı biraz fazla acıdı ama napalım :) başka bi etki göstermedi ama ben epilasyon kullanmadım sir agdayla aldım

canım sen yazın mı kullandın kışın mı kullanmaya başladıın??

Kızlar merhaba bende bu ilacı kullanıyorum ve 5. aya girdim yüzümde inanılmaz bir değişim oldu adeta yüzüm inceldi sivilcelerimden eser yok şuanda çok hafif iz var ama oda geçicek inş. tedavim bitene kadar.Korkulucak bir şey yok bendeki tek yan etkisi eklem ağrısıyla oda ilacın dozunu düşürünce geçti.Şuanda sadece dudaklarım çatlak o kadar yani :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…