Sivilceli Ciltler Zoretanin Kullananlar buraya ! (roaccutane ile aynı etkide ilaç)

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
geçen hafta yüzümdeki alerjiler için dr a girmiştim
dr alerji ilaçlarını verdi 1 hafta kullandıktan sonra tekrar gel dedi
dün gittiğimde alerjilerin geçmiş istersen sivilcelerin için bi ilaç vereyim dedi
bana da bu ilacı verdi şaşırdım yüzümde tek tük sivilce var
farklı bi kullanma şekli önerdi
20 lik ve 2 günde 1 kullanmamı istedi 2 ay yeticek sonra bırakabilirsin dedi tahlile de gerek yok dozu çok düşük dedi
şimdi ne yapsam karar veremiyorum yan etkilerinden de korkuyorum hiç bilemedim ben

Çok az bi doz o ya yan etkisi olmaz önemli.

KIzlar bu ilaçla kilo kaybına uğrayan varmı doktrm banada verdi aynı ilacı kilomu sorarak dozunu verdi ve zayıfltır dedi

Çok az bi doz o ya yan etkisi olmaz önemli.

umarım öyledir canım bi yanım ihtiyacın yok diyo
bi yanımda cildin biraz daha iyi olsa hiçte fena olmaz diyo
bakalım önümüzdeki hafta sınavlarım geçsin de öyle başlarım

umarım öyledir canım bi yanım ihtiyacın yok diyo
bi yanımda cildin biraz daha iyi olsa hiçte fena olmaz diyo
bakalım önümüzdeki hafta sınavlarım geçsin de öyle başlarım

Benim de yüzeysel olarak çok bir şey yoktu ama çıkanlar derinde çıkıyordu kökten çözelim dedik doktorla. Dozun baya az ben senin çok yan etki göreceğini sanmam :)

kızlar merhaba, yağlı bir cilde sahibim, dolayısıylada yüzümde sivilcelenmeler hep olmuştur ama çok aşırı değiller.. tabiii bundan sıkıntı duyup sonunda doktora gittim,, zoretanin die bir ilaç clindoxyl die bi jel bide dudaklarım çatlıcakmış herhalde bi krem verdi,, ama burada yazılanları okuduktan sonra zoretanin i kullanmaktan korktum desem yeri :s bir çok yan etkisi var ,, çok aşırı akne problemim olmadığı için kullanıp kullanmamakta tereddüt ettim bide onarıyorum derken vücuduma daha çok zarar vermek istemiyorum.. biraz düşünüp ve buradaki yorumları okuyup öyle karar vericem, buarda jeli ilk bugn hatta demin kullandım,, onun içinde yüzü mahvetti hep kızarrttı demişler ama bnde öyle bir durum olmadı daha bakalım sabaha ne olacak görücem,, demekki herkeste aynı etkiyi göstermeyebiliyor.. belkde zoretanin de bende aynı kötü etkiyi göstermes :s çook kararsızım

canım zoretanine başlamadan önce bende clindoxyl kullandım hiç bi etkisini görmedim sonra zoretanine başladm senin gibi bende burdaki yorumları okuyunca çok korkmuştum ama yinede sivilcelerimden çook sıkıldığım için ne olursa olsun başlıcam artık dedim ve başladım.3. ayım bitmek üzere şimdi bile yüzüm o kadar düzeldi ki siyah siyah nokta kalmadı tek tük sivilce var sadece gözeneklerim kaldı onlarda düzelmeye başladılar bile.bence biraz yürekli davran ve başla :) ilk iki ay sonra vücudun ilaca alışıp o kadar çok tepki vermeyecek zaten ama biraz sabretmen gerekecek.puuf çok konuştum :) daha konuşurdum ama sen yazdıktan sonra cvp atayım artık :)

canım çook saol yaa biraz cesaretlendirdin valla :) yüzümde öyle çok byk bir akne problemi yok sadece yağlanma var aşırı ve gözenekler tabikii aralardada sivilceler :) ben tabi sürekli yüzümle oynayınca çoğaltıorumm yayıyorum suratıma :) bide lazer epilasyona gidiyorum doktorum kesmemi söyledi,, yoksa deride yanmaya neden olabilirmiş,, dünde arkadaşımla konuştum ,, bu ilaç tüylenmeyede neden oluyormuş zaten tüylerimle youn mücadele içindeyim birde arttırırsa okadar lazer boşa gtmş olacak eczacı kadında dün bu hapı ve jelleri alırken baktı suratıma sana göre ağır bi ilaç bence bu dedi,, yani çok youn akneli ciltler için verilir bu falan dedi,, düşününce biraz benimki lükse kaçıyor fakat yüzümdeki aşırı yağlanmayı ve gözenkleri dolayısıylada sivilce oluşumunu enggeller die ümit ediorum.. buarda sende de ciltte yağlanma parlama (Özellikle alın burun ve yaanak bölgelerinde) gibi durumlar varmydı? şuan ne durumdalar.. ve tüylenme gibi birşey oldumu?

ben 4 yıl kadar önce yine 1-2 ay kadar rouccutane kullanmıştım sonra başka bi dr bıraktırdı ihtiyacın yok diye :))
şimdi evliyim ama yinede kullanıcam dozu çok düşük.benzer durumlardayız aslında bendede tek tük sivilce çıkar ama çok alerjiktir cildim ...
tüylenmeyle ilgili hiç bi sorun duymadım çevremde kullananlardan
tek bildiğim cildin çok hassaslaştığı için ağda gibi uygulamaları yaptırman deriyi soyabilir
birde bepanten için tüylenme yapıyor diyorlar ama ben her kış yüzüme nemlendirici yerine kullanıyorum bepanteni tüylenme falan yapmadı
senin dozunda düşüktür büyük ihtimalle tedbirli olmak istiyosan ilaca başlamadan epilasyonunu yaptır sonra ilaç sürecinde ara ver
tabiki kullanacağın nemlendirici de önemli ...
bu ara kızlar bişey sormak istiyorum sabril diye bir marka yeni çıkmış eczanelerde satılıyor aranızda deneyen var mı merak ettim
eczacı tavsiye etti diğerlerine göre fiyatı daha uygundur ama güzel bi krem diye
yinede temkinli yaklaştım alamadım :26:

bnmkinin dozu 20 mg banada 2 3 ay yeterli olurmu acaba? yoksa 6 ay falan kullanmam gerekecekmiki? çnkü bazı yazanlar 2. aydan sonra etkisini gösterdiğini yazmş.. neyse lazeri nisan sonu gibi bi seansım var onu yaptırıp öyle başlamayı düşünüorum zaten.. arayada yaz girdiği için nasılsa lazer yaptıramıcam.. ama hap kullandıktan 6 8 ay sonra lazere başlayabiliomuşum.. ne ilaçmış arkadaş yaa D bana zoretanin bide clindoxyl ile dudak kremi verdi.. zoretanin ile clindoxycl aynı görevi görüyormuş meğersem.. bnde clindoxyl olanu nemlendiri zannediodum.. nemlendirici olrak ne kullanmalıyım acaba? buarda clindosxyl i gece sürüyorum ben eczacı günde 2 yazmş ama prespektüsünde gece yatmadan sürün demiş.. güneş ışığına marus kalmamak lazım herhalde :s peki canım yağlanmanı durdurdumu? güneşte parıl parıl parlıomusun hala :)

Ben zoretaninden önce clindoxyl+tretin kullanmıştım. Clindoxyl aktif sivilceyi söndürüyor. Zoretanin içten ve dıştan clindoxyl dıştan kurutuyor. Dikkatli sürmek lazım cildi irite etmesin diye. Nemlendirici olarak Neutrogena'nın yağsız nemlendiricisini (oil free moisture) önerebilirim. Doktor bana günlük kullanım için Roza Krem verdi bir de. Emilimi uzun sürebiliyor biraz ama iyi nemlendiriyor uyurken sürmeni öneririm.

Başlamaya korkan arkadaşlara şunu söyleyeyim; zoretanin hakkında çok abartılı şeyler yazıyor internette ama siz yine de doktorunuzu dinleyin. Asprinin bile yan etki yaptığı insanlar var her bünye aynı değil.

2 gündür akşam yatmadan clindoxyl i sürüorum şuan için byk bi faydasını görmedim açıkcası ,, belki zamanla farkedilicek :) ama öyle suratımı kıpkırmızı yapmadı,, hafif hafif yanmalar oldu sadece.. peki bu clindoxyl sürdükten sonra bi nemlendirici sürmem gerekiyormuki üstüne? ben direk yatıyorum..

canım benimde yüzüm ve saçlarım çok aşırı derecede yağlıydı ilaç 1 ayda yağ falan bırakmadı valla bende tuylenme yapmadı onu yapan ilaç değil zaten bepanthen diye bi krem kullanıyoruz onun yaptığı söyleniyor bende henüz bişey yok :).ilacın yan etkileri var ama vücut alıştıktan sonra çokta sorun olmuyo bence. benimde sivilcem çok değildi siyah nokta ve yağlanma fazlaydı.şimdi 3.ayım bitecek yüzümde siyah nokta adına hiç bişey yook :) çok mutluyum kapatıcı şu bu kullanmadan dışarı çıkabiliyorum insanlar yüzüme mi bakıyo acaba diye düşünmüyoruum :):)

ben zoretaninde 5. ayıma girdim. Herşey gayet iyi gidiyor ağrılarım dışında... Yukarıda mesaj atan arkadaşın söylediğine katılmıyorum asla ve asla yağsız bir nemlendirici kullanmamalısınız bu ilacı kullanırken çünkü hiç bir işe yaramaz. Asıl kullanmanız gereken ürün kesinlikle yağlı bir ürün olmalı. Yağlanma olacak diye korkmayın hiç öyle olmuyor doktorum özellikle yağlı ürünler kullanmamı önerdi ve bana Cetaphil verdi. Kuru cilde (ki zoretanin herkesin cildini kurutur) su bazlı bir ürün kullanırsanız sadece dıştan nemlendirir ve etkisi kısa olur ama yağlı bir ürün kullanırsanız içten nemlendirir ve unutmayın ki kurumuş bir cilt erken yaşlanmaya sebep olur...Benden söylemesi.

tedavim bitmek üzere nemlendirici olarak kesnlikle su bazlı ürün kullanmamı önerdi doktorum . yaglı ürünlerin sivilce yaptıgı gün gbi ortada dahada yaglandırmanın mantıgı yok su bazlı ürünler zaten bizler için üretiliyor. herneyse cildim harika maşşallah darısı sizlere

ay çok sevindim yaa :)) hep kötü kötü yorumlar yapmışlar sizlerden böyle iyi yorum duyunca daha bi cesaretleniyorum.. şimdilik bi kaç hafta clindoxyl kullanıcam bakcam eğer etkisi olmuosa direk başlıcam hapa zaten.. hele o siyah noktalar yokmu!!! baş belalalrı yaa gerçi benim gözeneklerimden siyah nokta deil yağ çıkıyordu sıkıncaa,, o gözeneklerim nasıl kapanacak onu düşünüyorum şimdide.. gözenekleride küçültüyormu acaba bu hap? bide etkisini ilk 1 2 ay gösterrrmi yani 2 ay kdr falan kullansam bıraksam etkisini almış olurmuyumki?

Tebrik ederim canım seni

canım sanırım küçültüyor gözenekleri de. bana doktorum ilk üç ay etki bekleme demişti 2.aydan sonra yüzüm iyileşmeye başladı etkisi kişiye göre değişir sanırım.bide ilk iki ay zaten ilacın bütün yan etkilerini çekeceksin ağrılar falan filan tam bünyen alışmaya başlayınca bırakma tedavini bitir derim ben.

canım sanırım küçültüyor gözenekleri de. bana doktorum ilk üç ay etki bekleme demişti 2.aydan sonra yüzüm iyileşmeye başladı etkisi kişiye göre değişir sanırım.bide ilk iki ay zaten ilacın bütün yan etkilerini çekeceksin ağrılar falan filan tam bünyen alışmaya başlayınca bırakma tedavini bitir derim ben.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…