Sivilceli Ciltler Zoretanin Kullananlar buraya ! (roaccutane ile aynı etkide ilaç)

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
canım cevap biraz geç oldu ama ben güneş kremi olarak hamilton face everyday spf30...yüz temizleme jeli olarak la roche posay effaclar...nemlendirici olarak bepanthenin krem olanını dudaklarım için yine bepanthenin merhem olanını kullandım.. :KK16: ayrıca benim ellerimde de çok kuruma oluyordu doktor exipial losyon ve momecon krem verdi..tedavimin bitmesine 9 gün kaldı 6 buçuk aydır cantam seyyar eczane gibi krem vs. ile doluydu :KK52: ama özenli olmak lazım böyle bir ilacı kullanırken... bu arada kullandığın kişisel bakım ürünlerinin ne denli güvenilir olduğuna bakmak istersen cosdna.com diye ingilizce bir sitede sonuçlarını görebilirsin...özellikle yüz temizleme jelinin parabensiz olmasına dikkat etmeni tavsiye ederim...çok konuştum sabırla bekleyin ilacın sonuşlarını görünce pişman olmazsınız kızlar :KK34:

sağol canım cevabın için.. bepanthene krem tüy yapıyor diye duydum o yüzden onu bıraktım.. doveun yoğun nemlendirici kremini kullanıyorum bir süredir bayağı iyi geldi ama doktora sorcam bir yerde bu ürünleirn kullanılmaması gerektiği yazıyordu zaten yağdan arındırmaya çalışıyoruz niye yağlandıralım diye :) bu arada ne güzel kurtulmuşsun benim cuma günü bir ay olacak daha :KK43: umarım kolestoralda sorun olmazda devam ederim :) la roche posayda çok pahalı acıyorum valla paraya.. dermocare kullanıyorum şu an bitince neutregena alıcam artık duruma göre bakalım :)

cevabın için teşekkür ederim :) buarada bende dudaklarımda kuruma çene ve alın kısmımda pul pul dökülmeler başladı sürekli sokakta bile dudak koruyucu sürüyorum yoksa inanılmaz kuruyor adette oldum çok şükür sıkıntı yok dudak harici:)

bendede vardı o kurumalar yoğun nemlendirici krem kullandım bayağı etkili oldu hatta kızarıklıklar falanda geçti.. perş günü doktora gidicem sorucam.. bir önerisi olursa paylaşırım burda :KK3: dudaklar içinde bepanthen merhem kullanıyorum çok aşırı bir kuruma yok şuan.. özelliklede geceleri bol bol sür dudaklarına canım.. :KK34:

Zoretanin sayesinde yıllarca çilesini çektiğim sivilcelerimden kurtuldum.Çok şükür şimdi yüzüm bebek gibi oldu.tedavi süreci biraz zor geçti ama sonunda mutlu sona ulaştım.

[

darısı başımıza diyelim geçmiş olsun..bende 4. ayıma girmiş bulunmaktayım benim aslında büyük iltihaplı sivilcelerim hiç olmadı ben beyaz komedomlar için kullanıyorum cildimi pütür pütür kaplamşlardı...geçiyor gibi.. sanırım bu ay ve daha sonrası daha belirgin olacak iyileşmeler..çok cildimde kurumada olmuyor dudak burun kurulugu var.ben dudak için hametan burun içinde göz pomadı yazdı doktor arasıra kanıyor çünkü caredolin nemlendrici olarak kullandıgım üründür doktorum werdi..ilk ay 30 ikinci ay 30 3. ay 40 ve 4.ayımda 50 mg kullanıyorum sonucları sürekli yazacagım inşallah iyi olur herşey çnkü bu ilaca kadar piyasadaki her ürünü kullanmışımdır tecrübem çok yani bu konularda .. yardımcı olabilcegim takıln bişey olursa sorabilirsiniz:KK66:geçmiş olsun hepimize

bende aynı sorunu yaşıyorum. 1 ayım bitti aslında 1 haftadır kullanamadım ilacı. ama 2 defa regl dönemime denk geldi. bende de gecikme oldu. yarı doktora gidicem. etkileyip etkilemeyeceğini sorucam. sana da yazarım buradan.

canım geçmiş olsun öncelikle..ilk aylarda ben de gecikme oldumştu korkmuştum da bayagı ama normalmiş 4. ayımdayım ve hala eskisine nazaran regl 1-2 hafta gecikiyor çok da takma:)

kızlar benim tedavim 7 ay sürecek ve ben 6.ayımı bitirdim.şuan hiç bişey kalmadı yüzümde ama doktorum tedavinin tamamlanması açısından bırakmamamı söyledi.hiç korkulacak bi ilaç değil yan etkisi çok diye ön yargılı davranmayın.bende dudak kuruluğundan başka etkisi olmadı..sonuçlarını görünce pişman olmayacaksınız emin olun :KK15:

ay inşallah güzel olur herşey tebrikler benimde 2 ayım kaldı ama çok aşırı bi düzelmem yok 4. ayın 2. günündeyim henüz:) asker gbi şafak sayıyorum:KK70: yzüeysel çok da derin yani çukur gbi olmayan sıyrık tarzında izleri geçiriyormu peki? lekeler geçermiş doktorum öyle dedi izlere diger ay bakıp takip edicez dedi benim öyle izel gbi çukur çukur izim yok şükür ama eskiden kalan sıyrık tarzı az çok war umarım dolar onlarda çnkü bazı yazılarda doldurdugunu iddia edenler olmuş... bu ilacı kullannan hiç arkadaşm tanıdıgm olmadıgından öncesi sonrası kıyaslamasıda yapamıyorum sonucu yeni halimi merak ediyorum inşallah iyi olur:)

Ben bugün itibariyle tedavime başladım. Yaklaşık 1.5-2 senedir sivilce sorunum var. Daha önce gittiğim (devlet) hastanesinde topikal ilaç verip yağ dengesizliği diyerek bir nevi geçiştirmişti. Ama bunlar geçici çözümler. Bu sefer özelde daha önce başarılarını duyduğum bi doktora gittim. Doktorum adet düzensizliğinden kaynaklandığını söyledi ( Yaşım 18. 3 ay olmadığım bile oluyor. Kist için kontrol ettirdim, yok. Az yumurtluyormuşum.)
Çok ciddi bir sivilce sorunum yoktu açıkçası bu ilacı yazmasına başta şaşırdım. Ama sivilceler derinde çıkıyormuş yani dışardan belli olmasa da böyle olmaması lazımmış, ayrıca çok fazla olmasa da beyaz noktalar vardı. Günlük 20 mg olarak yaza kadar tedavim sürecek. Ayrıca ''roza'' cilt kremi ve cildi soyucu (sadece gece sürmek için) bir karışım da verdi. Güven veren biri umarım başarılı olur tedavim. Gelişmeleri bildiririm. Şans dileyin :)

Ben bugün itibariyle tedavime başladım. Yaklaşık 1.5-2 senedir sivilce sorunum var. Daha önce gittiğim (devlet) hastanesinde topikal ilaç verip yağ dengesizliği diyerek bir nevi geçiştirmişti. Ama bunlar geçici çözümler. Bu sefer özelde daha önce başarılarını duyduğum bi doktora gittim. Doktorum adet düzensizliğinden kaynaklandığını söyledi ( Yaşım 18. 3 ay olmadığım bile oluyor. Kist için kontrol ettirdim, yok. Az yumurtluyormuşum.)
Çok ciddi bir sivilce sorunum yoktu açıkçası bu ilacı yazmasına başta şaşırdım. Ama sivilceler derinde çıkıyormuş yani dışardan belli olmasa da böyle olmaması lazımmış, ayrıca çok fazla olmasa da beyaz noktalar vardı. Günlük 20 mg olarak yaza kadar tedavim sürecek. Ayrıca ''roza'' cilt kremi ve cildi soyucu (sadece gece sürmek için) bir karışım da verdi. Güven veren biri umarım başarılı olur tedavim. Gelişmeleri bildiririm. Şans dileyin :)

hadi hayırlı olsun çok yenisin daha ben 4. ayıma girdim şükür:) bendede ciddi sivilce sorunu yok ama dedigin gbi derindeen beyaz noktalar war onlar için kullanıyorm fakat bende soyucu krem istyrum doktorum wermiyor zaten zoretanin soyucu extra krem wermeme lüzum yok tahriş olur yüzün diyor. sna bol şans sende bize şans dile tatlım :) kafana takılan bi milyon soru olcak bu zorlu süreçte ben elimden geldgnce yardım etmeyi görew blirim:)

hadi hayırlı olsun çok yenisin daha ben 4. ayıma girdim şükür:) bendede ciddi sivilce sorunu yok ama dedigin gbi derindeen beyaz noktalar war onlar için kullanıyorm fakat bende soyucu krem istyrum doktorum wermiyor zaten zoretanin soyucu extra krem wermeme lüzum yok tahriş olur yüzün diyor. sna bol şans sende bize şans dile tatlım :) kafana takılan bi milyon soru olcak bu zorlu süreçte ben elimden geldgnce yardım etmeyi görew blirim:)

Canım ben de sana şans diliyorum :) Belki doz düşük diye hafif bi soyucu vermiş olabilir diye düşündüm çünkü fazla olmaz mı diye sordum bir kere daha ve gayet kendine güvenli konuştu, olmaz dedi. Artık kısmet :)

Canım ben de sana şans diliyorum :) Belki doz düşük diye hafif bi soyucu vermiş olabilir diye düşündüm çünkü fazla olmaz mı diye sordum bir kere daha ve gayet kendine güvenli konuştu, olmaz dedi. Artık kısmet :)

teşekkürler canım :) wallahi 4. aya girdim ilk aylar çıkmayan sivilceler şimdi çıkmaya başladı sinir oluyorum artık ya kimseye de anlatılmıyoki çeken bilir insan içine çıkmak istemyorum mahwetti beni bu ilaç ama yinede şükürler olsun degerlermz normal we bu ilacı kullanablme şansımız oldu ya kullanamasaydık? allah korusun ı lowe you zoretanin:KK70:

buarada canım özelden msj atmşın ama ben yeni oldugumdan gönderemedim gönderemiomuşum yani belli msj sayısını geçmem lazımmış. burada cewaplayım sorunuda yazayımda belki aynı sorunu olanlarda faydalanır :

=audra]Olamasını ummama rağmen sormalıyım; Yan etkiler ne zaman ortaya çıkar? Okuduğum postlarda hep ilk ay aşırı sivilcelenmeden bahsediyordu en çok korktuğum yan etki de bu. Çünkü cildim beyaz ve çok sivilceli de değil birden yüzümü kaplarsan çok moralim bozulur açıkçası :/ Bir de kuruluk ne boyutlarda oluyor? Yardım edersen sevinirim :)[/QUOTE]

şimdi canım ilk aylarda aşırı çıkar diye bişe yok bende 3 ay toplasan 3 sivilce çıkmştır 4. ayıma yeni girdim 4 tanesi çıkmaya hazırlanıyor kızarık kızarık pislkler:) ben kaapalı komedomlar için kullandım we hiç iltihaplı sivilce çıkmamıştır bende o pütürler sivilce olcak diye okadar korkuyodumki yinede şükürler olsun öle olmadı .. ama hazırlıklı olmamız lazım malesef ilacın mantıgı bu çıkma potansiyeli olanlrın hepsi çıkcak bazıları içten kuruyor .. son çıkışları bırakalım takılsınlar:) kuruluk bende olmadı desem yeridir çok su içiyorum nemlendricim de kullanıyorum öle abartıldıgı gbi yok yüzü dökülüomuş kuruluktan ws tamamen safsata...
kısaca;

1.ay : hiçbir degişiklik olmaz dudak kurumaya başlar ilk günden itibaren dudaklarıma iyi baktım we öyle bahsedilen yarılma filan yok
2. ay : dudak we burun kurulugu olur hametan ile bunlarda aşılır. bu ay da bende kalça kısmımda aşırı agrı oldu oturamadım 3 gün ... bel agrısıda oluyor
3.ay : dudak burun göz kurulugu bi miktar sivilce çıkışı eklem agrıları ( çok şiddetli degil )..
4.ay : bekleyip görelim şimdilik çıkan sivilcelerim hafiften soyulan yüzüm war komedomlarım daha da küçüldü siyah noktalarda azaldı.. buarada elinizin üzerinde durup dururken kızarma olabilir boynunuzdada kızarmalar olabilir bekleyin bikaç saat içinde kendilignden geçiyor . yatmadan elimin üzerinede hametan sürüuorum oda çok iyi geliyor . 4 . ay da olmama ragmen ilaca başlamadan önceki halimden çok farkım yok inan ilactan korkmayın .. yaralar geç iileşiyor elinizi kolunuzu çizmeyin cilt hassaslaşıor bide a vitamini içeren yiyecekler çok tüketmeyin... çok daldan dala oldu sanırım ama umarm yardmcı olmşmdur takıldıgın bişe olursa sor çekinme çnkü bunu çekenbilir kimse anlamaz anlatılmıyo çok iyi biliyorm

Son düzenleme:
teşekkürler canım :) wallahi 4. aya girdim ilk aylar çıkmayan sivilceler şimdi çıkmaya başladı sinir oluyorum artık ya kimseye de anlatılmıyoki çeken bilir insan içine çıkmak istemyorum mahwetti beni bu ilaç ama yinede şükürler olsun degerlermz normal we bu ilacı kullanablme şansımız oldu ya kullanamasaydık? allah korusun ı lowe you zoretanin:KK70:

Çok teşekkür ederim yardımların içiin.

kızlar meraba ay bu dertle neden bitmiyor. ilaçta 3. ayımdayım 40mg alıyorum yüzümde ilk başlarda kurumalar oldu ama artık olmuyor uzundur yeni sivilcede çıkmıyor sadece izleri duruyor onlarda geçer umarım ama daha büyük problemim sivilcelerden kurtuluyorum derken güneş lekeleri gibi lekeler oluştu artmaya başladı cildimde başına gelen varmı hiç?

kızlar meraba ay bu dertle neden bitmiyor. ilaçta 3. ayımdayım 40mg alıyorum yüzümde ilk başlarda kurumalar oldu ama artık olmuyor uzundur yeni sivilcede çıkmıyor sadece izleri duruyor onlarda geçer umarım ama daha büyük problemim sivilcelerden kurtuluyorum derken güneş lekeleri gibi lekeler oluştu artmaya başladı cildimde başına gelen varmı hiç?

merhaba cnm bazen bazı günler yüzün çok kızarabilir lekeli gbi durur hatta yüzün yanıyo hiissi olablr ama geçici korkma.kış olsada güneş kremi kullan muhakkak dışarı çıkarken yoksa lekeler oluşur hemen cildimz hassaslaşıyor çünkü.buarada ben 4. ayımdayım bende kuruma yok öle yüzümde bazılarında çok kuruma olurken bazılrı içten kuruturmuş korkma herşey normal yani

arkadşlar bu ilacı kullanırken saç için olan sinameki kürünü uygulamanın sakıcası var mı ?

bende bu ilaç kepeklenme yaptı o yüzden dr bana ketoral die medikal şampuan werdi. şimdi saçım dökülüo hem uzun hem kansızlık war hemde ilaç kurutuyor o yüzden şampuan werdi dökülmeye karşı ben extradan karışım yaglar kullanıyorum sarımsak çamterebentn yılan yagı ws bi sakıncasıda olmadı .. sinameki kürünü bilmyrm ama zararı olmaz bence

Son düzenleme:
arkadaşlar ben bu ilaçta birinci ayımı bitirdim 2. ayıma girdim ilk ay 30 bu ay 40 a geçtim ama bu ay sürekli geğirme problemim var ayrıca midemden garip sesler geliyor sesli sesli bunun ilaçla ilgisi var mıdır ya da ne yapılmalı ?

doktora gittim.. kolesterolüm artmsına rağmen ilacı verdi bu kadar artıştan bişi olmaz diyerek hatta 60 mga çıkardı.. yüzüm için krem istedim ama vermedi :KK43: normal nemlendirici sür az yağlı dedi.. o da arada gün aşırı sürme dedi.. yoğun nemlendirici sürdüm dediğimde ise bir daha kullanmamamı, zaten yağı gidermeye çalışıyoruz tekrar yağlandırma dedi doğal olarak :) ama benim yüzüm pütür pütür beyazlıklar var ne yapıcam ya.. iyice kararsız kaldım.. ne alsam içimde şüphe oluşturuyor bepanthene krem kullanıyorum ama o da çok fayda etmiyor.. su bazlı krem alsam herhalde bişi olmaz di mi :18:

bende bu ilaç kepeklenme yaptı o yüzden dr bana ketoral die medikal şampuan werdi. şimdi saçım dökülüo hem uzun hem kansızlık war hemde ilaç kurutuyor o yüzden şampuan werdi dökülmeye karşı ben extradan karışım yaglar kullanıyorum sarımsak çamterebentn yılan yagı ws bi sakıncasıda olmadı .. sinameki kürünü bilmyrm ama zararı olmaz bence

canım ya sarımsak yağından sonra saçında kaldı mı kokusu bende kullanmayı düşünüyorum ama bu yüzden bir karar veremiyorum..

X