Sivilceli Ciltler Zoretanin Kullananlar buraya ! (roaccutane ile aynı etkide ilaç)

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
ilk önce hepinize geçmiş olsun ediyorum arkadaşlar. Sizi kötü etkilemek istemem ama ben 29 yaşındayım 12 yıl oldu hala sivilcelerimle uğraşıyorum 2 yıl önce zoretanin kullandım yüzüm daha kötü oldu ilaçla birlikte cildim hep sivilce kustu yüzüm şimdi o kadar kötü ki hayatım boyunca çıkartmadığım büyüklükte sivilceler çıkarmama sebep oldu zoretanin. Tedavi 8 ay sürdü çekilen sıkıntılar acılar cabası tabi tedaviden 1 yıl sonra tekrar çıkmaya başladı sivilcelerim güya ben tedaviden sonra izler için lazer tedavisi yaptıracaktım hayal oldu yine başladığım yerdeyim malesef. Aynalara küstüm yine......Bi umut işte yine krem bakım ürünleri araştırmaya başladım inşallah size yardımcı olur zoretanin benim kullanmadığım bişey kalmadı artık.
üzüldüm senin adına :KK43: umarım bizde aynı şeyi yaşamayız. girdik bi yola Allah sonumuzu hayır etsin

zoretanin kullanmaya başladım doktor denilenlere aldırma kulaktan dolma sözlere aldanma dedi 8 gün oldu 1 2 tane sivilve çıktı dayanamadım sıktım onun dışında yüzüm soyuluyo dudaklarım pek kurumuyo pütür pütür oldu yüzüm sizce bu iyiye işaret mi bu kadar çabuk etki etmesi yan etkileri de yok aşırı uyku dışında sivilce izlerinden nasıl kurtulucam peki zoretanin etkili olucak mı :KK43:

arkadaşlar bgn kontrole gittim. zoretaninden roaccutanea geçiş yaptım. kuzenim doktor.. o doktoruna danış roacutanea geç dedi. bende sordum doktor hiç bir farkı yok dedi. bu sefer roa yazdı. bide doktoru sorularımla çok bunalttım heralde :KK1: oda dedi ki sen şimdi everest dağını tırmandığını düşün, zirveye ulaşmak için hiç aşağıya bakmicaksın dedi. öğleden sonra sonuçları alcam :KK52: yazarım gene

zoretanin kullanmaya başladım doktor denilenlere aldırma kulaktan dolma sözlere aldanma dedi 8 gün oldu 1 2 tane sivilve çıktı dayanamadım sıktım onun dışında yüzüm soyuluyo dudaklarım pek kurumuyo pütür pütür oldu yüzüm sizce bu iyiye işaret mi bu kadar çabuk etki etmesi yan etkileri de yok aşırı uyku dışında sivilce izlerinden nasıl kurtulucam peki zoretanin etkili olucak mı :KK43:

bugün doktora herkesin merak ettiği sivilce izlerini sordum. tedavi bitince geçmeye başlicakmış onlar yavaş yavaş. acele etmeyin. öncelikle sabır işi bu

tşk ederim umarım etkili olur tv de ne gördüysem arkadaşlar ne önerdiyse kullandım çünkü sıkıldım kurtulmak istiyorum artık bunlardan:KK43::KK43:

bende aynı şeyi merak ediyorum. kimisi tamamen geçiyo diyo kimisi izler aynen kalıyo diyo :44: benim 2. ayım daha yeni bitti izler duruyo yenileri de çıkmaya dewam ediyo. sabırla bekliyorum.

senin için daha erken son aylara doğru etkilerini göreceksin sadece sabır sabır sabır :) ilk 3 ayda sivilce çıkar tek tük, bu moralini bozmasın.

dün biraz forumları dolaştım kızlar ve yanlış olduğunu düşündüğüm birkaç uygulamayla karşılaştım.

ama önce şunu belirtmek isterim ki ilk aylarda büyük ölçüde iyileşme beklemeyin. hatta daha bile kötü olabilir sivilceler yüzünden cildiniz. çünkü ilaç potansiyel çıkabilecek tüm sivilceleri çıkartıyor öncelikle. ama en önemli şey bu süreçte sivilclerinizle kesinlikle uğraşmayın! hatta onları sevin bile çünkü 3 gün çerisinde hemen geçeceklerdir. ayrıca sıkmaya çalıştıkça içinden o beyaz sıvı çıkmayacaktır çünkü ilaç aynı zamanda o beyaz kısmı kurutuyor. çıkmadıkça daha fazla uğraşacak ve cild dokusuna zerar vereceksiniz yapmayın bunu.

ikincisi; ilaç kesinlikle yüzde yz bir daha çıkmayacak garantisi vermiyor sana bu yüzden; "benim geçmedi, hiçbir işe yaramadı" gibi yorumlara pek itibar etmeyin, deneyip kendiniz görün sonucu. bir de şöyle bir şey var çoğunlukla sivilceleri geçmeyen kişiler ilaçlarına tam anlamıyla sadık kalmıyorlar. bu cok önemli bir etken. ilaca sadık kalın. bir gün bile ara vermemeye özen gösterin o yüzden doktor randevu tarihlerinizi ona göre ayarlayın. ayrıca tok karınla almanız gerekir ilaçları çünkü yağlı yiyeceklerle birliklte alındığında bu ilacın karaciğerde emilimi daha fazla oluyor.bu da etki düşünüldüğünde iyi bir şey. önce yemek sonra ilaç arkadaşlar.

ilaç kullanımı süresince cildiniz aşırı kuruyacaktır, nemlendirmeniz gerekebilir. forumlarda madecasol- bepanthen karıştırıp sürün diyolar ama bunu asla asla yapmayın!! biz zaten yüzümüzdeki sebumdan kurtulmaya çalışıyorum. cildi yeniden yağlandırmanın anlamı yok. parlak ayna gibi bir yüzle gezmek istemezsiniz emin olun. bizlerin yağlı değil su bazlı kremler kullanması gerek. bunun için sizlere önerebileceğim iyi bir krem var "La Roche Posay" 40ml 29 lira. evet pahalı görünebilir ama emin olun muadilleri içinde neredeyse en ucuzu bu. parfumsuz ve parabensiz bir krem. yüzünüz ışıl ışıl olur emşn olun. ayrıca aynı ürünün yüz temizleme jellerini de kullanabilirsiniz, çok memnun kalacaksınız. diğer jeller gibi hatır hatır yapmayacaktır yüzünüzü. onun da fiyatı geçen yıl 40- 45 lira civarı bir şeydi. he be bu kadar ödeyemem diyorsanız "neutrogena pink grapefruit facial wash" yüz yıkama jelini kullanabilirsiniz ama dikkat edin peeling jelini almayın. ben kendim de bunu kullanıyorum ve gerçekten çok memnunum, benim cildime uyar mı diye düşünüyorsanız çok büyük ihtimalle uyacaktır :)

ve eğer benim gibi tedavide sonlara yaklaştıysanız ya da bitirdiyseniz deyim yerindeyse cillop gibi bir yüzünüz olacak. parlayacak, yenilenecek, hatta cila çekişmiş gibi olacak :) işte o zaman makyaj dahi yapmak istemeyeceksin. biraz alık sürüp, yumuşacık rüzgarın yüzünden kayıp gittiğini hissedeceksin :)

bunlar sizlere moral olsun diyer yazıyorum ama sanmayın ki her şey yani izler tüm anlamıyla geçti ama büyük büyük ölçüde azaldı ve bir sivilce çıkmıyor şimdi yüzümde, beklentinizi yüksek tutmayın ama emin olun faydasını göreceksiniz. kalın hafif kırmızı izlerse zaman içerisinde geçecektir. merak etmeyin. bir sourunuz varsa da sorun çekinmeyin :) hepimize geçmiş olsun

dün biraz forumları dolaştım kızlar ve yanlış olduğunu düşündüğüm birkaç uygulamayla karşılaştım.

ama önce şunu belirtmek isterim ki ilk aylarda büyük ölçüde iyileşme beklemeyin. hatta daha bile kötü olabilir sivilceler yüzünden cildiniz. çünkü ilaç potansiyel çıkabilecek tüm sivilceleri çıkartıyor öncelikle. ama en önemli şey bu süreçte sivilclerinizle kesinlikle uğraşmayın! hatta onları sevin bile çünkü 3 gün çerisinde hemen geçeceklerdir. ayrıca sıkmaya çalıştıkça içinden o beyaz sıvı çıkmayacaktır çünkü ilaç aynı zamanda o beyaz kısmı kurutuyor. çıkmadıkça daha fazla uğraşacak ve cild dokusuna zerar vereceksiniz yapmayın bunu.

ikincisi; ilaç kesinlikle yüzde yz bir daha çıkmayacak garantisi vermiyor sana bu yüzden; "benim geçmedi, hiçbir işe yaramadı" gibi yorumlara pek itibar etmeyin, deneyip kendiniz görün sonucu. bir de şöyle bir şey var çoğunlukla sivilceleri geçmeyen kişiler ilaçlarına tam anlamıyla sadık kalmıyorlar. bu cok önemli bir etken. ilaca sadık kalın. bir gün bile ara vermemeye özen gösterin o yüzden doktor randevu tarihlerinizi ona göre ayarlayın. ayrıca tok karınla almanız gerekir ilaçları çünkü yağlı yiyeceklerle birliklte alındığında bu ilacın karaciğerde emilimi daha fazla oluyor.bu da etki düşünüldüğünde iyi bir şey. önce yemek sonra ilaç arkadaşlar.

ilaç kullanımı süresince cildiniz aşırı kuruyacaktır, nemlendirmeniz gerekebilir. forumlarda madecasol- bepanthen karıştırıp sürün diyolar ama bunu asla asla yapmayın!! biz zaten yüzümüzdeki sebumdan kurtulmaya çalışıyorum. cildi yeniden yağlandırmanın anlamı yok. parlak ayna gibi bir yüzle gezmek istemezsiniz emin olun. bizlerin yağlı değil su bazlı kremler kullanması gerek. bunun için sizlere önerebileceğim iyi bir krem var "La Roche Posay" 40ml 29 lira. evet pahalı görünebilir ama emin olun muadilleri içinde neredeyse en ucuzu bu. parfumsuz ve parabensiz bir krem. yüzünüz ışıl ışıl olur emşn olun. ayrıca aynı ürünün yüz temizleme jellerini de kullanabilirsiniz, çok memnun kalacaksınız. diğer jeller gibi hatır hatır yapmayacaktır yüzünüzü. onun da fiyatı geçen yıl 40- 45 lira civarı bir şeydi. he be bu kadar ödeyemem diyorsanız "neutrogena pink grapefruit facial wash" yüz yıkama jelini kullanabilirsiniz ama dikkat edin peeling jelini almayın. ben kendim de bunu kullanıyorum ve gerçekten çok memnunum, benim cildime uyar mı diye düşünüyorsanız çok büyük ihtimalle uyacaktır :)

ve eğer benim gibi tedavide sonlara yaklaştıysanız ya da bitirdiyseniz deyim yerindeyse cillop gibi bir yüzünüz olacak. parlayacak, yenilenecek, hatta cila çekişmiş gibi olacak :) işte o zaman makyaj dahi yapmak istemeyeceksin. biraz alık sürüp, yumuşacık rüzgarın yüzünden kayıp gittiğini hissedeceksin :)

bunlar sizlere moral olsun diyer yazıyorum ama sanmayın ki her şey yani izler tüm anlamıyla geçti ama büyük büyük ölçüde azaldı ve bir sivilce çıkmıyor şimdi yüzümde, beklentinizi yüksek tutmayın ama emin olun faydasını göreceksiniz. kalın hafif kırmızı izlerse zaman içerisinde geçecektir. merak etmeyin. bir sourunuz varsa da sorun çekinmeyin :) hepimize geçmiş olsun
ne güzel döktürmüşsün :KK1: bende ürün olarak avene kullanıyorum. tamamen doğal termal minerallerden üretiliyormuş. izotretinoin tedavisi görenler için. zaten doktor tavsiye etti. krem yüz temizleme jeli ve dudak koruyucusu set halinde 79 tlye aldım. tavsiye ederim. tedavi bittikten sonrada dewam etcem bunları kullanmaya

bnde kullandım 1.5 sene önce kesinlikle tedavi sonunda cillopppppppp gibi bir yüzünüz oluyo fakat tedavi bitiminden . 4-5 ay sonra fosssss. yine eski haline dönüyo.

2 yıl önce kullanmıştım ciddi anlamda işe yaradı normalde 6-9 ay kullanmam gerekiyordu ama ben sıkılmıştım hergün aynı şeyi yapmakdan ve 3 ay kullanmıştım sadece.. doktorada söylemeden:KK70: daha sonra hiç gitmedim doktora.. zaten cildim düzelmişti çokda güzel oldu ve hala da sivilce çıkmaz yüzümde regl olduğumda bile..

merhabalar :) bende bu ilaçtan kullanmak isteyerek doktora başvurdum ist. normal hastanelerin birinde bu ilacı önerdiler sonra aileme bahsettim ama ailem kesinlikle kullanmamı istemiyor sonra özel bir hastaneye gittim annemle birlikte sivex losyon ve azitro diye hap verdi doktor 1 haftadır kullanıyorum ama bir değişiklik yok sanki ayrıca geçici çözüm gibi geldi :S ama ben zoretanin kullanmak ve artık bu sivilcelerden kurtulmak istiyorum ne yapmalıyım hiç ikna olucak gibi değiller ailemin tepki vermesinde biraz haklı bir şey diyemiyorum hani bebeğe zararı varmış ya doğum yapılmıyormuş kullanılırken ileride de böyle olucağını düşünüyorlar sanki böyle olmadığını söylesemde hayır diyorlar :/ ve de bu ilacı alrken imza atılıyormuş ya buna da tepki gösteriyorlar ne yapmalıyım ?

kizlar,

nihayetinde bu bir ilac. yuksek oranda tedavide basari sagladiginda ilac icin piyasa izni cikar.ve saglik bakanliklari onaylar.
ilac bir ise yaramasaydi, bu amac ile piyasaya surulemezdi.

herneyse kisiden kisiye ilacin etkileri, yan etkileri ve basarisi degisebilir.
yani arkadasinizin sivilceleri 6 ay sonra geldi diye kullanan herkesinki geri gelecek diye birsey yok.

fat oraniyuksek yiyeceklerden uzak durdugunuz surece,
bol su ictiginiz surece,
gereken ozeni gosterip cildinizde bi ton makyajla yataga girmediginiz surece,
en onemlisi de hormonlarinizda stabilize bir durum soz konusuysa yani dalgalanmalar yasamiyorsaniz (ki kadinlar icin zor ama imkansiz degil, dogum,gebelik haplari,menapoz hormonlarinizi alt ust etmek icin yeterli sebep ama umidi kaybetmiyoruz )yinede

insallah sivilcecikleriniz geri gelmez.:KK31:

evet kızlar yeni bir (kendi çapımda) araştırmamla karşınızdayım. bu yazım daha çok bu ilacı kullananalar ve aynı zamanda selülitleri olan kadınları ilgilendiriyor. :)) eğer kendinize daha dikkatli bakacak olursanız sellitlerinizde bir azalma olduğunu da göreceksiniz. :) çünkü ilacın içerisinde bulunan Retinol (a vitamini) selülit için gayet etkili bir madde ve piyasadaki seslülit kremlerinin içinde bu madde de bulunuyor. eğer ki böyle bir azalma gördüyseniz. düzenli beslenmeye egzersiz yapmaya başlasanız iyi olur bu, selülitlerden kurtulmak için iyi bir başlangıç :)

evet kızlar yeni bir (kendi çapımda) araştırmamla karşınızdayım. bu yazım daha çok bu ilacı kullananalar ve aynı zamanda selülitleri olan kadınları ilgilendiriyor. :)) eğer kendinize daha dikkatli bakacak olursanız sellitlerinizde bir azalma olduğunu da göreceksiniz. :) çünkü ilacın içerisinde bulunan Retinol (a vitamini) selülit için gayet etkili bir madde ve piyasadaki seslülit kremlerinin içinde bu madde de bulunuyor. eğer ki böyle bir azalma gördüyseniz. düzenli beslenmeye egzersiz yapmaya başlasanız iyi olur bu, selülitlerden kurtulmak için iyi bir başlangıç :)

SÜPERMİŞ :KK52: :KK52: :KK52: bi taşla iki kuş :KK34:

arkadaşlar bende 2. ayımdayım. İlk ay pek sivilce çıkmadı, doktora sordum bendemi bi anormallik var diye yok olabilir dedi. Ama benim sivilceler derinden çıktığı için kendileri geçiyo yavaş yavaş ama lekeler kalıyor. Kontrole gittiğimde doktoruma sorucam da daha var kontrole, bekleyemedim sizede bir danışayım dedim. Lekeleri geçmeyen varmı? Bide arkadaşlar sizleri etkilememek için sölemicem demiştimde, benim saçlarım hep omuz hizasındaydı. Kesince zaten çok geç uzardı, bir çok şey denedim ama uzamadı. Fakat ben bu ilacı kullandığımdan beridir özellikle şu son haftalarda eskisinden daha uzun gibi. Hata ailem bile farketti. prospektüsü okudumda saç dökülmesi ve saç telinin incelmesinden bahsediyo. bende dökülme yapmadı, ilk haftalar çok kaşınıyordu oda geçti. Sizler ne diyorsunuz bu duruma?

canım benim kusma dönemim çok olmadı ve yüzümde de fazla sivilce yoktu ama ara ara çıkan sivilcelerim 3. ayın sonuna doğru son buldu tamamen. ama belirtmek lazım ki bünyeden bünyeye de değişiyor. kimininki erken bitiyor kimininki geç önemli olan sonuç. herkesinki bir gün sona eriyor ama emin ol moralini yüksek tut

bende 30mg kullanıyorum 4.ayım bitmek üzere bende kilo almak istiyorum ama 4 aydır kilom yerinde sayıyor neredeyse bende kilo almak istiyorum yaa

mrb. benım 5. gunum bu hap sac kırpık kaş dokulmesi yapıyormu.bunları yaşayan oldumu.eger dokuluyorsa nasıl engelleyecegız bırde 5.gun olmaısna ragmen gozlerım yanıyo gıbı doktora danışmadan gozyaşı damlası alabılıyomuyuz

canım daha yeni gözlerin için gözyaşı damlası kullanmalısın saçlarla kuruluktan dolayı dökülme yapabilir ama tüylenm yapıyo çene kısmında daha belirgin oluyo bende 4. ayımdayım tek şikayetim tüylenme

X