Sivilceli Ciltler Zoretanin Kullananlar buraya ! (roaccutane ile aynı etkide ilaç)

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
merhaba arkadaslar bende yaklasik 2 aydir zoretanin muadili claravis adinda isotrenin iceren bu ilaci kullaniyorum.

yaklasik 5 yil oncesinde de yaklasik 1 ay kullanmis ,ancak yan etkilerinden korkup 1. ayin sonunda ilaci yarim birakmistim. simdi yeniden ilaci almaya basladim.

ilk ay gunde 20 mg aldim, ay sonunda 600 mg toplam aldim.
2. ay ise 60 mg almaya basladim, ay sonunda toplam 1800 mg almis olacagim.

tedavi toplam 5 ay surecek. ve doktorun istegi uzerine her ay mg artirarak devam edecegiz.

60 kiloyum ve yaklasik gunde 80 mg 'a cikabilcek potansiyele sahipmisim. tedavi surecinin hizli olmasi ilacin etkinligini artirdigindan . vucudun ihtiyaci olan mg 'in ki yaklasik benim vucudum icin 7200 mg ediyor,5 ayda vucuda vermeyi planliyoruz.

bu arada 31 yasindayim, cok sivilceli bir ciltten ziyadeaz sivilce, genislemis gozenekler ve yagli cilt ve ona eslik eden cilt sorunlariyla bas edemedigimden kullaniyorum ilaci.
yuzumu yikayip, yarim saat sonra cildimin paril paril parladigini gormekten sikinti duymaya baslamistim, makyajli gezdigim gunun sonunda makyajin altindan cikan sivilcelerden de sikilmistim tabi.

ilaci kullanip, makyajsiz, sadece goz alti kapaticisiyla yasayacagim gunlerin hayalini kuruyorum su an .

tum bunlarin yaninda , ilaci 30 mg sabah kahvaltisiyla, 30 mg aksam yemegiyle aliyorum. yaklasik 2 litre su iciyorum gun icinde. vucut mukozalarini nemlendirmek icin cok onemli. bogazinizdaki kurulugu, burun ici kanamalari icin cok etkili. yeterli ictiginiz takdirde burun icine krem kullanmaniza gerek bile kalmiyabilir. benim icin cok etkili oldu. umarim sizlerde de ayni etkiyi gosterir.
dudaklarima eucerin aquaphor kullaniyorum, catlayip yirtilmasa da ozellikle sabahlari uyandigimda belirgin bir kurulukla karsilasiyorum dudaklarimda bunuda en iyi eucerin engelledi diyebilirim.

onun disinda aldigim agir 60 mg'in seytan kulagina kursun henuz bir yan etkisini gormedim.

halbuki ilk ay 20 mg aliyorken aksamlari hafif bi kalp carpintisi yasamistim ancak daha sonra azalarak kayboldugunu gordum.

bu arada yine ilacin 3. ve 4. haftalarinda belimde ozellikle sag bacagimda ve belimde gunden gune degisen agrilar yasadim. ancak su an doz agirlastigi halde hicbiri devam etmiyor.
sanirim vucudun ilaca alisma donemiyle alakaliydi.

ilacin bir guzel tarafindan bahsedeyim, hani ilac bitince cildin bebek cildi gibi oldugundan bahseder ya hastalar, onun sebebi tam olarak cildin sivilcelerden temizlenmis olmasindan kaynaklanmiyormus. asil sebep roaccutane ve muadillerinin bir retiniok asit olmasi.
retiniok asit uzun suredir cild genclestirici ve gerici guzellik urunlerinin icerisinde kullanilmakta. ancak tum bu guzellik urenleri cildin yuzeyine uygulanacak sekilde ,krem yada jel seklinde uretilmisler. dolayisiyla etkisinin en dusuk halinde kullanilmis hep retiniok asit. biz ilaci kullananlar ise bu asidi direk vucudumuza aliyoruz. kirisigi, burusugu olanlar (gerci cogunuz gencsiniz ama benim yas grubum icin arayipta bulunamayan bir nimet :) )

simdilik benden bu kadar bayanlar, gelismerle hafta hafta yazacagim yine.

hepinize sivilcesiz, sorunsuz guzel ciltli gunler :)

ayyy bu gözenekler falan tamamen gitcek o zaman değil mi

insallah canim, gozeneklerin sikilasmasi, cildin soyulmaya baslamasiyla oluyormus, her banyodan sonra cildimin kagit gibi soyuldugunu gorup , mutluluktan ucuyorum:)

sen kacinci aydindasin?

amiiinnnnn. benim 1 hafta sonraq 4. ayım doluyor. 10-20 kullandım 3 ay. bu son ay 20-20 kullandım. kalan 2 ay boyunca da 20 20 kullanıcam. gözeneklerim eskisine göre kat kat kat daha iyi aslında. yani yüzüme bakınca dümdüz görünüyor ama aynada kendime yaklaşınca görüyorum ben gözenekleri az da olsa. fondotensiz çıkmazdım dışarı artık allık sürüyorum sadece ama allığı bile sürünce birazını siliyorum çünkü cilt prüzsüz olunca abartı gibi duruyor, ya da bana öyle geliyor. cildimin soyulduğunu gözle görmedim ben. hani soyuluyodur ama ben farketmiyorumdur belki de üzerine bir şey sürmeyince pütür pütür gözükmüyor çünkü.

peki kaçıncı ayda geçti sivilceler tamamen? ben şuan 2. aydayım ama sivilceler geçsede yenileri çıkmaya dewam ediyor günde 30 mg. aynı dozajla başlamışız. sende nekadar sonra etki etti?

ilacin dozuyla alakali saniyorum soyulma isleminin gozle gorulur sekilde olmasi. bende ilk ay 20 mg kullaniyordum, sadece cenemde ve burun kenarlarinda pullanma goruyordum o donem, kuruluk diyip nemlendiriyordum. belliki yine soyuluyordu ama kendiliginden pullanip sonra dokuluyrolardi.

su anda yilan gibi surekli deri degistiriyorum desem yeridir :)

ne guzel uzun yol katetmissin. bende 4. ayimi ve ilacin bitmesini 4 gozle bekliyorum.

bu arada dikkatimi ceken birseyi soylemeden gecemicem. turkiyede bu tedaviyi goren bircok arkadasin postlarini okudum, hepsi az dozla , uzun bir donem kullanmislar ilaci.
kizkardesimde gectigimiz hafta ilaci almaya basladi, doktoru ona da 30 mg baslamis ve tedaviyi 30 mgla devam ettirecigini soylemis, oyle olunca tedavi suresi bir hayli uzun olacak gibi onunkide.
yasadigim yerde doktorlar , ilaca alisan vucudun daha az reaksiyon gosterecegini soyluyorlar, ne kadar kisa sure, ne kadar kaldirabilecekse vucud ilaci , o kadar veriyorlar.kisa surede etkin tedavi istiyorlar yani.
acaba diyorum gozle gorulur bir soyulma gormeyisin ondan olabilir mi?

muhtemelen öyle. yüksek dozla başlayınca yan etkilerde gözle görülür vaziyette oluyor. mesela ben kusma dönemi de yaşamadım çok fazla. en fazla 4-5 sivilcem çıkmıştır farklı günler de ki onlar da bir haftada geçmiştir. cildim sorunlu fakat çok sivilceli değildi, sadece her an sivilce çıkabilecek gibiydi ve çok yağlıydı. bir de gözenek vardı. ben bu ilacı kullandıktan sonra 9 kilo aldım. yani 4 ayda 9 kilo. kötü mü? benim için değil 45 kilodan 54 kiloya çıkmak zaten hayalimdi. güzel bi cildim ve fiziğim oldu böylece. dozumun artmasının sebebi kilo almamdı yani. ama düşük ya da yüksek farketmez sonuçta neticenin güzel olacağını biliyoruz :))

peki kaçıncı ayda geçti sivilceler tamamen? ben şuan 2. aydayım ama sivilceler geçsede yenileri çıkmaya dewam ediyor günde 30 mg. aynı dozajla başlamışız. sende nekadar sonra etki etti?

canım benim kusma dönemim çok olmadı ve yüzümde de fazla sivilce yoktu ama ara ara çıkan sivilcelerim 3. ayın sonuna doğru son buldu tamamen. ama belirtmek lazım ki bünyeden bünyeye de değişiyor. kimininki erken bitiyor kimininki geç önemli olan sonuç. herkesinki bir gün sona eriyor ama emin ol moralini yüksek tut

hmmm bak bendeki bu surekli aclik hissinin sebebini buldum galiba :)

ilk ay 2 kilo vermistim, doz yukselince surekli midemde bi boslukla dolasmaya basladim sanki :)))

kilo isteyen biri icin kotu degil 9 kilo :) ,iyi olmus bi tasla iki kus misali .

bende de ayni sorunlar var, asiri yagli bi cilt, genislemis gozenekler, makyaj yoksa sivilce yok ama , makyaj varsa pesine muhakak 1-2 sivilcem olurdu ve iz kalirdi . simdi bakiyorum cikanlar hemen ertesi gun kuruyor. mucize gibi birsey iciyoruz, her nekadar yan etkileri olabilecek olsada, allah hepimizi korusun :)

aynen öyle, katılıyorum. her gün daha da iyiye gidiyor, bir günde bile ok şey değişebiliyor, ilginç bi ilaç. keşke daha önce çıksaymış karşıma. 2 ay sonraki halimi çok merak ediyorum, günler geçmiyor sanki ya :)

zoretanin ve roaccutane tamamen aynı içeriğe ve etkiye sahip farklı firmaların ilaçlarıdır
eczanede biri yoksa diğerinden alınabilir
ben 1 yıl arayla her ikisinden de 6şar ay kullandım ve sonuç mükemmel
doktorunuzun istediği kan tahlillerini düzenli yaptırır ve sonuçlarda anormal bir sapma görmezseniz hiç bir sorun olmaz
ben de başlarda çok korkuyordum ve doktorumla her detayı iyice konuşmuştum
kısırlık yaptığını söyleyenler vardı ama alakası yok.yalnızca kullanım sırasında ve bıraktıktan 1 ay sonrasına kadar gebe kalmamak gerekiyor çünkü bebeğin sakat doğmasına sebep oluyor
tüm cildi kurutan bir ilaç dolayısıyla dudaklarda çatlamalar oluyor ama cilde birşey sürmemek gerek
güneşe çıkarken mutlaka yüksek faktörlü krem kullanmalı mümkünse kış aylarında kullanılmalı ilaç
ben günde 60 mg alıyordum yanlış hatırlamıyorsam
bu miktar kişiden kişiye değişiyor doktorunuz karar verir
sonuçtan memnun kalacağınızı garanti verebilirim ne sivilce ne leke ne siyah nokta kalmıyor
şimdiden geçmiş olsun..

merhaba. ben sabahları işe giderken allık sürüyorum hafif ama sürmemeli miyim ki? tazelemiyorum da, sabah sürüyorum uçan uçuyo akşama kadar.

niye bir yıl arayla 6şar ay kullandın ki? ilk 6 ay kullandığın işe yaramadımı :44:

kizlar ilaci kullanirken sac dokulmesi yasadiniz mi? yasiyor musunuz?

ben massive bi sac dokulmesi yasiyorum su aralar.
dokulup ilaci kestikten sonra gelecekelrini bilsem sorun deil ama ya gelmezlerse? daha 3 ayim var bitmesine, bu hizla dokulmeye devam ederlerse ciddi bi sac kaybim olur.

sac dokulmesi ile yasadiginiz tecrubeler varsa lutfen yazin . malum internet accutane ve sac dokulmesi ile ilgili hikayelerle dolu, dokulup, saclarin %60 ini kaybedenler, acilan davalar vs.

bence yorumları hiç okuma birazda psikolojik sen iyi düşünki iyi olsun inşlh.kardeşim 2sene önce kullandı saçı okadar dökülmedi,bende kullanıyorum 5.aydayım aşırı bi dökülme yok sadece saç diplerim kaşınıyo seçtiğin şampuana dikkat et canınıda sıkma

canim tesekkur ederim yorumun icin. soyledigini yapmaya calisiyorum esasen 2 gundur daha sakinim, ilk gun sagdan soldan topladigim saclari saymaya baslamistim :)o kadar fenaydi psikolojim.

biraktim 2 gundur saymiyorum, dokulmicekler diye telkindeyim surekli kendime :)

ay allah sonumuzu hayir etsin ne diyim girdik bi yola birakmayada niyetim yok ilaci. ins hepimiz icin iyi olur. ha bu arada dokulmede azalma var gibi . pms donemimin baslangiciydi saclarimin dokuldugunu gordugumde. simdi hafifledi gibi, onunla mi iliskilendirsem bilmiyorum ama takip edicem onumuzdeki ay seyrini.

yazarim ara ara :)

kızlar 5. ayımda ilerliyorum ilaç kullanımında yüzüm gerçekten parlaklık kazandı ve uzun zamandır da tek bir sivilce çıkmadı yüzümde yalnız şöyle de bir şey var, eski sivilcelerimin kırmızı izleri hala gitmedi (ama ilk zamana bakarak büyük ölçüde azaldı) tamamen geçiyor mu bu kırmızılıklar? bu konuda bilgisi olan var mı? ayrıca yüzümün soyulduğunu hiç görmüyorum bu nemlendirici kullanmam yüzünden mi acaba merak ediyorum.

bende aynı şeyi merak ediyorum. kimisi tamamen geçiyo diyo kimisi izler aynen kalıyo diyo :44: benim 2. ayım daha yeni bitti izler duruyo yenileri de çıkmaya dewam ediyo. sabırla bekliyorum.

bende zoretenin kullanıyorum 25 gün oldu her yerimi kuruttu şuan yağlarını aldı vücudun üstelik içinide kurutuyo insanın oyüzden çok su içiyorum zayıflamayada yardımcı oluyo yani ben iki kilo verdi bi taşla iki kuş yanii:::)

bende aynı şeyi merak ediyorum. kimisi tamamen geçiyo diyo kimisi izler aynen kalıyo diyo :44: benim 2. ayım daha yeni bitti izler duruyo yenileri de çıkmaya dewam ediyo. sabırla bekliyorum.

ilk önce hepinize geçmiş olsun ediyorum arkadaşlar. Sizi kötü etkilemek istemem ama ben 29 yaşındayım 12 yıl oldu hala sivilcelerimle uğraşıyorum 2 yıl önce zoretanin kullandım yüzüm daha kötü oldu ilaçla birlikte cildim hep sivilce kustu yüzüm şimdi o kadar kötü ki hayatım boyunca çıkartmadığım büyüklükte sivilceler çıkarmama sebep oldu zoretanin. Tedavi 8 ay sürdü çekilen sıkıntılar acılar cabası tabi tedaviden 1 yıl sonra tekrar çıkmaya başladı sivilcelerim güya ben tedaviden sonra izler için lazer tedavisi yaptıracaktım hayal oldu yine başladığım yerdeyim malesef. Aynalara küstüm yine......Bi umut işte yine krem bakım ürünleri araştırmaya başladım inşallah size yardımcı olur zoretanin benim kullanmadığım bişey kalmadı artık.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…