Zor günde mi tanıyoruz insanları

ben bir arkadaşımın başına kötü bişey geldiğinde 10 kere arayıp yarasını kanatmam. yeri geldiğinde tetkrar sororım , tahlil sonucu gibi. arkadaşım hiç o konudan bahsetmiyorsa merak etsemde sormama, meraklı gibi görünmek istetemem .

Evet zor zamanlarda taniyoruz. Bazilari kotu niyetli olmasalar da çok dusuncesiz davrana biliyorlar. Mesela ben bebeklerimi 5 ayinda kaybettm ve bir grubumuz vardi tanidik kizlarla. Ordaki bir arkadaşim 1 hafta hiç geçmemişdi 'kizlarrr çok mutluyum gelinimiz hamileeee' diye bir mesaj atti ayni kiz dusuk yaptigim gun watsap durumuna ' hayat mukemmel" diye bir paylasim yapmişdi. Daha 1 ayim dolmadan yeni çocuk ne zaman yapiyorsunuz diye sorular sordular. Ikizlerimi kaybettim ve o haftalarda bana ikiz çocuk vidyolari atdi bir tanidigim. Nefret ettim herkesden. Benim eşimden baska desteyim olmadi ve artik destek beklemeyi de kestim. Sen de fazla dusunme. Insanlari malesef boyle kabul etmek zorundayiz.

Ben durumu ağır dedikten 2 saat sonra da komik bir video atılmasını çok normal bulmuyorum

durumu çok ağır doktorlar elimizden geleni yapıcaz dedi yazdım daha iki saat geçmeden komik birşey paylaşmış grupta. Sıkıntımı böyle alabileceğini düşünmesi çok tuhaf değil mi

durumu çok ağır doktorlar elimizden geleni yapıcaz dedi yazdım daha iki saat geçmeden komik birşey paylaşmış grupta. Sıkıntımı böyle alabileceğini düşünmesi çok tuhaf değil mi
ben olsam sızın yerınızde arkadaslar malum sıkıntılı gunler yasıyorum bır sure sohbetınıze dahıl olamayacagım haberınız olsun der grubu sessıze alırdım .
eger boyle hassas olsam bunu yapardım...

sımdı orası bır grup bırı daha gamsızdır dıgerı daha ınce dusunur ınsanlar cesıt cesıttır . o kısının davranısına kırıldıysanız kendınızce mesafe koyarsınız nıye boyle mesajlar yazıyor benımle acımı paylasmıyor dıye dusunmek sıze bırsey kazandırmayacak... belkı gruptakı dıger kısılerde rahatca yazmak ıstıyorlardır ama sızın tavrınızdan cekınıyorlardır mesela... ınsanları o duruma da sokmamak gerek bu benım sorunum kımsenın yapabılecegı bırsey yok acı bır durum ama herkes ıcın hayat devam edıyor derdım ben olsam yanı ınsanlara acımı yuklemezdım ben sıkıntıdayım sızde bıraz sessızlıge burunun dıyemezdım bunu bekleyemezdım.

suan hassas oldugunuz ıcın bu dusuncelerınız

Kimse sizin canınızı, kendi canı yerine koyamaz. Herkes için hayat devam ediyor.
Benim de gencecik kuzenim vefat etti, bunu paylaştım grupta. Başın sağolsun yazmayan bile kişiler var.
Onların da kuzeni vefat etse, belki derim belki demem ama umrumda da olmaz açıkçası.

Çok geçmiş olsun.
Allah şifa versin.
Ben genel olarak zor günde ya da iyi günde tanimaktan ziyade insani taniyamiyoruz diye dusunuyorum, kendim de dahil.

Ama yine de bazi seyler nettir bende de
Mesela buradaki gibi durumunuzdan bahsettiginizin daha ikinci saatinde ortak grubunuza komik seyler atmasi şık olmamis derdim ben de ama genel olarak gamsiz dedigimiz turden biriyse zaten cok bir sey beklenmemeli.

Diger taraftan acinizin oldugunu bildigi halde kör göze parmak sokarcasina goygoy yapmaya calismamistir diye dusundum, belki de cidden kafanizi dagitmak gibi bir amaci vardir ama israrla bir haftadir komikli seyler gondermek de ne bileyim cok sacma gorundu bana da yani.

Onceden olsa ya arkadasim sen neden boyle yapiyorsun cok uzgunum sinirim bozuluyor sen boyle yaptikca diye bir yoklayin derdim ama simdi direkt notunu vermek gerekiyor diye dusunuyorum.

Birden kopmak istemiyorsaniz once en samimi etiketini kaldirin sonra da biraz gozlemleyin, sonucta niyetini biz bilemeyiz ama bize gorununeni yanlis yorumlama ihtimalimiz vardir ve bazen bunu dusunebilmek gerekir.

Oldu ki dusunemedi ve niyetinden eminsiniz o zaman zaten geri donulmez bir bicimde kesmemis olursunuz, bir sansiniz olur.

Kolay gelsin

Hayat devam etsin.
Durumu çok ağır dedikten iki saat sonra komik caps atmasına gerek yok . En az 20 tane attı o günden bu yana

2 saat sonrası nahoş ve uygunsuz olmuş.
Fakat o günden bugüne diye secere tutmanıza gerçekten gerek yok. 2 saat sonra olmazsa ertesi gün yine aynı kalınan yerden devam edilecekti.
Bu tarz gruplarda genelde sen, o, bu, şu ayrımı yapmadan geyik devam ediyor.
Kırılmakta haklısınız ama büyütecek bir olay değil.

Mesela ben böyle zamanlarda gruplardan rahatsız oluyorsam sessize alıyorum. Sizin yapmanız gerekenin bu olduğuna inanıyorum.

Evet zor günde tanıyoruz insanları. Benim de benzer zor durum başımdan geçti. Arkadaşız sandığım 2 kişi bir gün bile arayıp sormadılar. Ne o dönem ne de sonrasında. ''Bacım nasılsın, yaşıyon mu'' diye bir mesaj dahi atmadılar. Kimse yanlış anlamasın insan zor zamanında gider sokakta yatar yine de başının çaresine bakar. Sonrasında o iki kişiden biri sosyal medyadan arkadaşlık isteği göndermişti. Fırsat bu fırsat arayıp onlara ne kadar kırgın olduğumu söyledim. İnanır mısın, ağzını açıp da akla yatkın bir şey diyemedi. Lafı geveledi ağzında. Söyleyince hatasını mı anladı, telafi mi etmek istedi hayır. Ama en azından içimdekileri döktüm biliyor musun :)

İnsanlar sizin üzüldüğünür bir şeye asla sizin kadar üzülmezler, sizin kadar önemsemezler. Bu böyle.
Biri ölse başı sağlığı diler 1-2 söz söyler herkes hayatına bakar. Yani aksini beklemenizi ben anlayabiliyorum, ama malesef aci gerçek şu ki hayat bir şekilde devam ediyor. Ateş düştüğü yeri yakıyor. Sizin bile ateşiniz zamanla azalıyor, acıyla yaşamayı öğreniyorsunuz. Karşı tarafın hiç birşeyi olmuyor en fazla nekadar kafa yorar. Empati güzel birşey ama çoğu zaman boş beklentiden öteye gitmez.

Sizin basiniza bir sey gelse Allah korusun belki sizi daha yakindan tanidiklari icin sizinle daha cok ilgili olabilirlerdi. Ama söyle ki bahsettiginiz kisinin ne kadar yakininiz oldugunu bilemiyorum. Ama herkes kendi hayatina devam ediyor. Cunku tanidiginiz kisiyle sizin bir baginiz var. Hassas bir donemde destek beklemissiniz. Ama insanlardan cok fazla bir sey beklememeyi ve bana nasil davraniliyorsa ayni sekilde davranmayi ogrendim. Sizin tanidiginiz icin yas tutmamalarina ya da ortak gruptan komik bir seyler yazmalarina sasirmadim. Hayatimin en hassas oldugum zamaninda kimseden bir sey beklememem ve herkesin kendi hayatinda oldugunu kabullenme.durumum olmustu. Sasirmadim ve saygi duygum. Bu dunya duygusal ve hassas inanlarin zor yasadigi ve cok kirildigi bir dunya maalesef

Belki hayata dönmenizi kolaylaştırmaya çalışıyordur.

Beterin beteri var benim sözde en yakın arkadaşım ben cehennemi yaşarken ateşime sürekli odun attı o yüzden bu tarz düşüncesizlikleri masum karşılayabiliyorum. Allah beterinden saklasın :) bu düşüncelerinizi arkadaşınızla paylaşıp konuşabilirsiniz bence bu konuyu.

Bunu dert edebilecek durumdaysanız demekki sizde asmıssınız biraz da olsa.
Cok cok yakınınız hastalanıyor(Allah sifa versin)kim aradı kim aramadıya bakabiliyrsak ,kendimize gelmisiz demektir.
Karsı taraf icin böyle bakmayı denerseniz daha az üzülürsünüz
Ben ölüm,hastalık durumlarında karalar baglamayı sevmem.
Hepsi Allahtan der devam etmeye calısırım.
Belki karsı tarafta öyledir bu suc mu?
Bence siz fazla hassassınız.

Açıkçası ben sizi haklı bulamadım.
Çok rahatsızsanız bakmazsınız sosyal medyaya mesela.
Elbette yaşadığınız durum çok travmatik olabilir ama hayat devam ediyor.

O durum biraz saçma ve gereksiz olmuş evet.
Gruba atması yersiz.
Beni rahatsız eden kısım bu zaten. Kimsenin gelip sırtımı sıvazlamasını beklemiyorum. Sadece durumu çok ağır perişanız dediğimde bana 3 kişinin olduğu gruba böyle videolar atması çok rahatsız etti beni. Grupta 3 kişiyiz zaten. Kalabalık bir grup değil. Bir de o anlar elimde hep telefon vardı haberleşmek için . Bildirim gelince ister istemez baktım. Bu suç mu oldu şimdi. Çok ilginç bir yaklaşım.
Hepsi oturup benimle ağlaşsın istemiyorum ki. Ayrıca bu insanlar Yanyana çalışıyor alsın göstersin gülsünler. En çok onlar gülsünler hatta. Derdim bu olmadı ki. Ama inanın o günden beri en az 20 tane attı video. Hele o gün yaptığı şeye çok doldum. Durumu ağır dedim 2 saat dahi olmadan bana komik video atıyor. Yahu ben perişanız duanızı esirgemeyin demişim yapılacak şey mi bu ? Hiç mi görgüsü yok

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…