Zor bir hamilelikten sonra,Minik Aşkım yanımda.....

ipekyol51

Guru
Kayıtlı Üye
4 Ocak 2009
3.081
12
Sizlerle bebişimle başladığımız serüveni en başından paylaşmak istedim.
http://www.kadinlarkulubu.com/duyur...pco-lu-arkadaslar-umutlariniz-tukenmesin.html

7 aralıkta başladı miniğimle yolculuğumuz.Zor bir hamilelik süreci geçirdim.İlk 4 ay düşük tehlikesi yaşadık.Sürekli yüreğimiz ağzımızdaydı.Tam düzeldi dediğim zaman başımıza bir musibet geliyordu.2 aylıkkın banyoda düştüm.Düzeldi derken kanamam oldu.O da düzeldi derken hafif bir trafik kazası geçirdik.Arabamıza arkadan çarptılar.Rahimde korkudan dolayı kasılma olmuştu.Dr um magnezyum kullandırdı.Tabi bu arada dr bebişimizin kız olduğunu söyledi:hulya: hihoyyyt...
6 aylık olmuştuk artık.Yurt dışına yerleşecektik.O nedenle evimizi taşıdık.Ev toparlama esnasında çok yoruldum.Yardım edenler vardı Allah razı olsun.Ama gidecek ve kalacak eşyaları ayarlamak yine bana düştüğü için zorlandım.Son gün işim bittikten sonra çok fena ağrılarım başladı.Dr a gittik eşimle.Erken doğum tehdidi var,Asla şehir dışına çıkamaz dedi.Mecburen bir kaç gün arkadaşımın evinde misafir kaldık.Daha sonra ablam arabasıyla gelip aldı beni.O günden sonra annemlerde kalmaya başladım.Eşim yurt dışına gitti.Arada gelip gitmesiyle 1 aya yakın yanımızda kaldı.Ancak doğumda yanımda olamadı...
En büyük ablam ebe olduğu için işim ve içim çok rahattı.Sürekli sıkıntı anında yanımdaydı.Erken doğum tehlikesi geçti ve 1 aya yakın her sabah 1 saat yürüyüş yaptım.Bayağı ödem oluştuğu için rahatlatmıştı beni.bu arada dr kontrolünde öğrendim ki bebişimin boynuna 2 defa kordon dolanmış.Bu da benim için ayrı bir stres kaynağı oldu.Dr um normal doğum için sıkıntı oluşturmayacağını söylesede içim rahat değildi.
32 haftalıkken sancılarım başladı.33.haftanın sonunda ablam gel bi bakalım dedi.Nst de düzenli sancılar çıktı.serumlar takıldı ancak sonuç değişmedi.Önce doğum olabilir diye ciğer geliştirici iğne yapıldı.Sonrada nidilata başladık.Günde 4 defa kullanıyordum.Dozunu düşürünce sancılar tekrar başladı.Bizde tekrar 4 doz kullanmaya devam ettik 36.haftanın bitimine kadar.Bu arada hem ablamdan,hemde sürekli nst ye girdiğimden dolayı hastanedekilerle ahbap olduk kaydirigubbakcemile3
İlacı bıraktıktan sonra çok hafif ağrılarım oldu ama sancı değildi.38.haftada ara ara sancılarım başladı.Bu arada özel bir hastanede de dr takibindeydim.38+2 de kontrolüm vardı.Ama hastaneyi aradığımda öğrendim ki dr um trafik kazası geçirmiş ve hastande yatıyormuş.Yerine bakan dr a gittik ama artık benim asıl dr um ablam olmuştu.Dr bebişim boynundaki kordonun 1 e indiğini ve tam boynuna sarılı olmadığı söyledi.Bu beni o kadar rahatlattı ki.Çünkü hemen toparlanabilmek için normal doğum yapmak istiyordum.
5 eylül pazar gecesi adet ağrısına benzer ağrılar çekmeye başladım.Öğlene kadar sürdü.Gerçi benim ağrılarım sürekli vardı ama bu biraz daha farklıydı.Pzt günü ablam nöbetçiydi.Akşam gittik hastaneye.Nst de sancılar 70-80 lerde görünüyordu.1 cm açılmam olmuştu.Ablam artık kulağımız sende,doğum başlıyor dedi.Eve dönüyorduk.Sancıların artarsa tekrar gel dedi.Hastaneden eve döndükten sonra sancılarım artmaya başladı.5 dk da bir geliyordu.Sabaha kadar uyuyamadım.Annemler sahura kalkmışlardı o arada yarım saat sızmışım.6.30 ablamı aradım,hemen gel dedi bi bakalım.ablamla birilikte tekrar hastaneye gittik.Bu defa 2 cm açıklık vardı.Ablamı alıp annemlere geri döndük.Artık evde takip edecekti beni.Yatağım hazırlandı.Ablam sancı aralarında uyu ve güç topla dedi.Eşim aradı,doğumun başladığını ,bizim için dua etmesini söyledim.Bu arada artık yemek yeme yasaklandı.Sadece sıvı şeyler ve bisküvi tükettim.Ara ara ablam açılmayı kontrol ediyordu.Bu arada bende 7 defa inşikak suresini okudum.Doğumum kolay olsun diye.Bir önceki günde meryem suresini okumuştum.Akşama kadarda 4 cm açıklığım olmuştu.
İftardan sonra 2 ablamla birlikte hastaneye gittik.Ama benim sancılarım bayağı gevşemişti.10 dk da bir geliyordu ve şiddetli değildi.Nst de tekrar sancılar çıktı hastanede.Ablam suyumu patlattı.20.30 da Suni sancı verilmeye başlandı.ilk zamanlar hafif hafif geliyordu ama sonra sancılar şiddetlenmeye başladı.Önceden anlattı bana ablam yapmam gerekenleri.Beni dinlersen sıkıntısız olur dedi.Her sancı geldiğinde nefes alıp veriyordum.Ara ara bebğin kalp atışları azalıyordu.Azalıyor dendikçe yüreğim sızlıyordu.Daha çok ve derin nefes almaya çalışıyordum.Sürekli annemler arayıp durumu soruyorlardı.Her sancı geldiğinde ablam dua ettiyordu bana.Ama bebeğimin başı tam inmemişti,baskılamıyordu.Bunları duydukça korkuyordum sezeryana alınacağım diye.Sancılar şiddetlendikçe aralarda sızıyordum resmen.Ablalarımın konuştuklarını hayal meyal hatırlıyorum.Son 1 saatte bebişim baskılamaya başlamış.Ablam son kontrolden sonra hadi gidiyoruz dedi.Sandalye geldi ve doğum yapacağım odaya aldılar.Ablam doğum için nöbetçi arkadaşını çağırdı.Doğumu yaptırmaya yüreğim dayanmaz dedi.Sancı geldikçe ıkınmamı söylediler.Ablam başımdaydı.2 defa denedim.Çok iyi gidiyorsun devam et dedi.3üncüsünde ablamda karnımdan bastırdı ve birazdan bütün ağrıların bitecek azıcık daha dayan dedi.Ebemiz işte oluyor dedi.Bir sonrakinde yani 7 Eylül 23.35 te bebişim çıkmıştı.Ablam ağlamaya başladı.Gelip alnımdan öptü...Şeniz :kedi:
Allah'ım minicik bişeydi.Hemen ablam alıp götürdü.Isıtmak için küveze koymuşlar.Zaten temizlenip geri geldi yanıma kızım.O kadar tatlıydı ki.Bu şimdi benim mi dedim kendi kendime.Bütün ağrılarım bitmişti.Sanki dünyaya yeniden gelmiştim.Hala da öyle hissediyorum.Hayatım bebeğimden önce ve sonra olmak üzere 2 kısım.Şimdi yanımda uyuyor.5 günlük ama sanki hep vardı hayatımda.Sanki hep benimleydi.....
Doğum anında Kesik olur diye önceden uyuşturmak için iğne yapmışlardı ama gerek kalmadı çok şükür.Sadece bir yerde çatlak olduğu için tek dikiş atıldı.Çok şükür o konuda da sıkıntı yaşamadım.
Saat 23.35 te bebişim doğdu.İşlemleri falan yapıp odaya çıktık.Ablam dr la konuştu.Yanımızda olacağı için izin alıp,saat 1 de eve döndük.Yani hiç hastanede kalmadık.Doğumdan sonra acayip bir enerji patlaması yaşadım.Sanki o sancıları çeken o doğumu yapan ben değildim.Sabah 4.30 a kadar bebişimi emzirmek için uğraştık ve sonunda başardık.Babasına ancak gündüz haber verebildik bebişimizin doğduğunu...olumunekankayizsmile
Normal doğum yaptığım için çok mutluyum.İlk bebeğim olduğu için herşeyin doğalını yaşamak istedim ve epidural falan düşünmedim.Çok şükür sıkınıtlı bir hamilelik ama sıkıntısız bir doğum geçirdim.Çektiğim sancıların hepsinin günahlarıma kefaret olması için dua ediyorum...:CüvCüv: :ecrin_bebek:
Rabbim bebek bekleyen ve bebek düşünen herkesin yardımcısı olsun.

çok güzel yazmışsın canım bizim gibilerede moral oldu inşalah bizlerde kolaylıkla yaparız

allahım sağlıkla analı babalı büyütmek nasip etsin

çok tebrik ederim.. nefesimi tutarak okudum doğum anınızı:) Allah mutluluğunuzu hiç bir zaman bozmasın..

çok güzel,çok rahat bir doğum geçirmişsin (tabiki okadar kolay deildir,vardır zorlukları)anne olmak kolay değilmiş bizde senin gibi dogum yaparız inşAllah..bebeğinle sağlıklı mutlu bir ömür senin olsun

uff ya olmazki ama sabah sabah hüngür hüngür ağladım.gerçekten mücadelerle dolu bi hamilelik.ve allah öyle büyükki bir kolayını veriyor zorluklara rağmen yavrun kucağında..analı babalı büyüsün canım allah uzun uzun ömürler versin.yeni yaşamınızda eşinle bebeğinle mutlu huzurlu olun inş.öpüyorum:))

gerçekten çok güzel yazmışsın...
bebeğinle bir ömür boyu mutlu yaşayın inşallah

Allah herkese hayırlı, kolay, isteyenlere normal doğumlar; sağlıklı, sıhhatli, hayırlı çocuklar versin inşallah.

allah analı babalı büyütsün doğum annını okurken benimde ıkınasım geldi çok etkilendim rabbim bebeklerimizi korusun a.s.

hayırlı olsun bebişin canım... hayırla buyusun ınsallah... inş..cektıgın o sancılarda gınahlarına keffaret olur...darısı basımıza..

allah analı babalı buyutsun.hayırlı evlat olur ınsallah.benımde oğluşum kasımda olacak.normal doğum istıyorum.yasım 18 acaba cokk agrı cekermiyim?cok korkuyorum.yapabılırmıyım dayanabılır mıyım?normal dogum cok kotu dıyolr agrıdan ölürsün diyolar gercekten öylemi?

Allah razı olsun arkadaşlar.Rabbim isteyen herkese hayırlı bir evlat nasip etsin.Bakarken bebişimin yüzüne garip bir his kaplıyor içimi.Evlat çok farklı bişeymiş.Şimdi tek eksiğimiz babamız.Dört gözle geleceği günü bekliyoruz....
Bebişim 1 haftalık oldu...Dün gece ablamlarla,geçen hafta bu saatlerde sancı çekiyordum,şimdi doğuma gittim diye anı tazeledik..kaydirigubbakcemile3
Doğumdan sonra geriye tatlı hatıralar kalıyor..Acıymış sancıymış hepsi yalan oluyor zemuszemus
Hep normal doğum olsun istedim Rabbimde nasip etti.Kadercim hiç korkmana gerek yok.Akrabalarımız bile benim normal doğurduğumu duyunca şaşırdılar.Hamileyken boşver normal doğumu sezeryan ol diyenler oldu ama ben hiç fikir değiştirmedim.Tabi bunda aileminde etkisi çok oldu.Haklarını asla ödeyemem...olumunekankayizsmile Şeniz

tebrik ederim Allah size bağışlasın ben daha evli bile değilim ama doğum hikayelerini okuyunca gözlerim doluyo resmen :sinifsinif:

Darisi basima insallah insallah insallah böyle kolay dogum yaparim bende insallahhhhh insallahh insallahhh :) Allah bütün bebis isteyenlere nasip eylesin bu mutlulugu insallah...

tebrikler canım. allah sağlık sıhhat versin sanada bebişinede. darısı başıma :))))))))))

gerçekten de okadar sıkıntılı bi hamilelikten sonra çok rahat bi doğum olmuş. tebrik ederim Allah analı babalı büyütsün inşallah. çok duygulu anlatmışsınız herşeyi. darısı başıma diyorum bu güzel doğumun.

yorumlarınız için çok teşekkür ederim.Rabbim herkese kolay doğum yapmayı nasip etsin.
Ebru Şura'm 3 aylık oldu.Günler ne kadar çabuk geçmiş.Ama o ilk anların güzelliği,mutluluğu hiçbirşeye değişilmez...
Doğum yapacak olan bebişini dört gözle bekleyen anneler ilk anları kesinlikle başka sıkıntılara dalıp kaçırmasınlar....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…