Zayıflıyorum yemin ettim 😐

Aslında küçük tabakla da doyuluyor, benim o tabak züccaciyelerde satılan çerez vs koymalık tabaklardan içine en fazla 3 yemek kaşığı pilav, yemek vb koyabiliyorsunuz, bu tabakla doydum çünkü semizotu lifli bir sebze, yoğurt probiyotik.
Vücuttaki doyma hormonunu(leptin) aktif etmek için yüksek lifli gıdalar yemek, spor yapmak, burada okuduğum bazı arkadaşlar gibi hazır gazlı içecekler içmemek gerekiyor.

Hepiniz sağlıklı ve dengeli beslenir hazır içecekler paketli gıdalardan vazgeçerseniz ve hep vurguladığım gibi vücudunuza gereken miktardaki suyu tüketir spor da yaparsanız doyma hormonunuzu terbiye edersiniz, bu da otomatikman porsiyonların küçülmesini sağlar, sağlıklı beslenirken hiç ummadığınız kadar kilo da verirsiniz.
Çok haklısın abla da gel şimdi bunu nefsine anlat işte🥲🤣bazi yemekler vazgeçilmez oluyor.Ama şu 3haftadır yedik içtiklerime dikkat ederken anladım ki az yiyerekte oluyormuş doyuyormuş insan.

Yarın en sevdigim yemegi yapicam ama baya kilo aldiriyor ya sabah benim icin büyük imtihan olucak🥹kendimi tutmam lazim ekmegi banmamaliyim.🤣
Ne pisiricenn ben yemek de yapmıyorum sıcak diye yenmiyor he ama kendim diyette olmayaydimm ozaman fırın yemekleri kızartmalar beşamel soslar fesleğen soslu makarnalar tereyağli pilavlar ben diyetteyim diye yapmıyorum o lezzetli şeyleri bı makarna bı fasulye yapıyorum canım cekmesin diye eşimde bu sıcakta yenmiyor diyor o saydiklarimi yapsam yer yutarda🤣 hâliyle sıcak evet yenmiyor diyip yumurta patates haşlama salatasını yapıyorum o onu yiyor ben köfte salat veya başka sağlıkli şeyler🤣

1000429668.jpg
Bu işte benim en sevdigim yemek 3lü dolma içinde kıyma et oluyor soganla ama baya yağli yemek işte patlicanda yagda kızartildigi için yarin yersem en az 1kilo garanti cepte🙄😵‍💫😁

Ne pisiricenn ben yemek de yapmıyorum sıcak diye yenmiyor he ama kendim diyette olmayaydimm ozaman fırın yemekleri kızartmalar beşamel soslar fesleğen soslu makarnalar tereyağli pilavlar ben diyetteyim diye yapmıyorum o lezzetli şeyleri bı makarna bı fasulye yapıyorum canım cekmesin diye eşimde bu sıcakta yenmiyor diyor o saydiklarimi yapsam yer yutarda🤣 hâliyle sıcak evet yenmiyor diyip yumurta patates haşlama salatasını yapıyorum o onu yiyor ben köfte salat veya başka sağlıkli şeyler🤣
adama yazık değilmi yav🤣ara sıra yap yesin

Bunu çok merak ediyordum. Kilo vermede işe yarıyorsa güncelle bizi. 🥲
Tabii canım 😘 İşe yararsa yazacağım, kendimi de listeye yazdıracağım 🙂
Senin kilon hiç doktor müdahilesi gerektirecek kadar degil ya spor yapsan hemen vericeksin aslinda hemde bedenin spora alışir yemen düzene girer saglikli beslenirsin.Ama yine de sen bilirsin tabi.
Infinite şu an hayatıma sporu eklemem mümkün değil 🙁 bütün günüm çocukların arkasını toplamakla geçiyor. Eşim işten gelince yemekti, çamaşırdı onları hallediyorum. Ancak çocuklar uyurken sabah erken yapabilirim. Zaten bölük pörçük uyuyorum. Onu da yapsam kendimi balkondan atarım heralde. 🤦🏻‍♀️

Infinite şu an hayatıma sporu eklemem mümkün değil 🙁 bütün günüm çocukların arkasını toplamakla geçiyor. Eşim işten gelince yemekti, çamaşırdı onları hallediyorum. Ancak çocuklar uyurken sabah erken yapabilirim. Zaten bölük pörçük uyuyorum. Onu da yapsam kendimi balkondan atarım heralde. 🤦🏻‍♀️
Hayırlısı canım o zaman inşallah gönlünce olsun

Sakın kilo alma o zaman çocuklar yetmiyor bi de yürü anam yürü 🥲

X