Zayıflıyorum, Çok Mutluyum :)

kızlar 50 dk cıktım ama nefes nefese kalıyorum ter ıcınde kendımı koltuga zor atıyorum her aksam yapıyorumm :)))))

ama canım sıkılıyo zaman gecmıyo gıbı gelıyo bende tv nın karsısına gecıp muzık dınleyerek yapıyorumm :)

merhabaaaaaaaaaaaaaa:teytey: bayanlar ben 6-7 senedir stepper la kilo veriyorum sıkı diyet yaparak haftada 2 kg gidiyor ama sahuna eşofmanıyla + 1 saat yapıyorum 90 dk yaptığım bile olmuştur tabiki çok yorucu ama sonuçlar süper!:dance::sm_cool:

Günaydın tatlım egzer kısmı ağı, öğün kızmı hafif bir program olmuş. bu şekilde başlarsan ilerde egzer siz programını yoğunlaştırmak istediğinde baş edemezsin öünlerinin az olmasıda metabolizmanı yavaşlatır. İlerde baş edemez sıkılır yatırırsın gene programını. Günde 3 ana 3 ara öğün mutlaka yap, egzersiz ben haftada 3 gün 1000 adım yapıyorm 17 dakikada 3 hafta dır çalışıyorum düzenli bu hafta 1200 e çıkartmayı düşünüyorum. Sevgiler.. :1hug: a.s.

aslında o kadar az yemiyorum. o gün çok geç kalktığım için öğünlerim az oldu. bugün daha düzenli olucak.:1closedeyes:
ama akşam boğazımı tutamadım ve kocaman bi magnum double yedim:eek: onun üstüne koca tabak dolusu çekirdek çitledim:eek: of of ne olucak bu pis boğazlığın sonu bilmiyorumkaydirigubbakcemile3

Kızlar tünaydın, geçtiğimiz gün bir takım belirtiler üzerine dr.a gittim ve troid,şeker tahlilleri yaptık sonuçlar temiz çıktı ama ileride gizli şeker riskini düşünerek sorun yaşamamak için doktorum bana günde 6-8 öğün beslenmeyi, düzenli spor yapmayı ve kilo vermemi tavsiye etti. Bunun üzerine günde 6-8 öğün sağlıklı bir diyet nasıl yapabilirim? Ve bunu yaşam tarzı halina nasıl dönüştürebilirim? sorularıma cevap aramaya başladım. Bir web sitesinde diyetisyene troid ve şeker hastalarının ve potansiyel adaylarının nasıl diyet yapması gerektiğini konusunda danıştım. Mailime dün cevap geldi. Sizlerle paylaşmak istedim.

Not: Diyetisyen boyum:1,74 Kg: 65 olduğunu göz önünde bulundurarak diyet tavsiyesinde bulundu bilgilerinize..

Diyetisyenden;

1400 kalorilik bir diyet uygulamanız olacaktır.. Diyet programı hazırlanırken kişinin beslenme koşulları, yaşam şekli, kan bulguları, aile yapısı gibi birçok durum göz önüne alınmaktadır. Diyete başlandıktan sonra haftada en az iki kez görüşülür ve kilo verme durumunuzun nasıl gittiği, hangi diyetin size daha uygun olduğu, kan bulgularınızın sonuçlarında bir değişiklik olup olmadığı gibi birçok kriter kontrol edilerek yeni diyetiniz ona göre hazırlanır. İşte ideal ve kalıcı zayıflama diyeti bu şekilde uygulanır. Bütün bunları internet ortamından gerçekleştirmek mümkün değildir. Size önerimiz; bir diyetisyene danışarak beslenme modelinizi oluşturmanız. Öncelikle ideal kilonuzu öğrenmelisiniz.

İleride şeker hastası olma olasılığınızı da düşünerek lütfen tatlı tüketminize dikkat ediniz, özellikle meyve dahil tatlı birşeyler yedikten sonra 1 dilim ekmek veya yoğurt gibi şekerinizi dengeleyecek ve ani kan şekerinizin artmasını engelleyecek yiyecekler yiyebilirsiniz,

Şeker hastaları nasıl beslenmeli;

Öncelikle beslenme şekli ve diyet, doktor ve diyetisyen kontrolünde yapılmalıdır. Başkası için hazırlanan diyetler kesinlikle uygulanmamalıdır.

Günlük alınması gereken kalorinin üzerine çıkılmamalıdır.

Öğün atlanmamalı, yemekler her gün aynı vakitte ve önerilen miktarda yenmelidir.

Satın alınan yiyeceklerin besin bileşim tablosu incelenmelidir. Besin bileşim tablosunda dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, ürünün içerdiği kalori, yağ oranı ve kullanılan tatlandırıcının cinsidir.

Satın alınan ürünün firma güvenilirliği önemlidir. Ürünün üzerinde mutlaka "diyabetik ürün" olduğuna dair ibare bulunmalıdır. Light ürünler ile diyabetik ürünler farklı olabilir. Her light ürün diyabetik değildir. Bazı light ürünler hem kalorisi azaltılmış hem de diyabetik olabilir.

Her light ürün diyabetik ürün olmadığından, ürünün içerdiği şekerin cinsine ve yağ oranına dikkat edilmelidir.

İnsülin ve ilaçlar zamanında alınmalıdır.

Önerilen fiziksel aktiviteler aksatılmamalıdır.

Kızartma, kavurma gibi yağ oranı yüksek yiyeceklerden uzak durulmalı, ızgara veya buharda pişirme metodu tercih edilmelidir.

Yemeklerde katı yağ yerine sıvı yağ kullanılmalı, özellikle zeytinyağı tercih edilmelidir.

Tuz tüketimi azaltılmalıdır.

Arkadaşlar yazının içinden dip notlara dikkat edelim.Ben dün itibariyle meyvede yesem yanında yoğurt yemeye başladım. 10 gün denicem değişikliği yazarım.

merhaba kızlar bütün 80 sayfayı okudum ve bodrumun bir köşesine bıraktığım stepperımı tekrar kullanmaya karar verdim sizlerinde teşvikiyle.ama ben yıllardır yürüyüş yapıyorum ve alt bölgem ince üstüme göre.ama zorlamalı ürüyüş sonucunda baldırlarım futbolcu kası gibi oldu,o zamanlar stepperıma suç atmıştım.sizc baldırlarımda daha fazla kas oluşurmu,incelmek istiyorum kaslanmak değil.sizde kas yaptımı acaba?fisfisfis

günaydın hatunlar,nasılsınız? verdiğin bilgiler için teşekkür ederim beyazfrezyacığım , benimde ailede şeker yüksektir her ne kadar şuan benim şeker oranım düşük olsada bu bilgilerle geleceğe yatırım yapabilirim :))
mamiyy arkadaşım bende stepper sadece incelme yaptı kalınlaşma olmadı ama selülitte belirli bir azalma var

günaydın hatunlar,nasılsınız? verdiğin bilgiler için teşekkür ederim beyazfrezyacığım , benimde ailede şeker yüksektir her ne kadar şuan benim şeker oranım düşük olsada bu bilgilerle geleceğe yatırım yapabilirim :))
mamiyy arkadaşım bende stepper sadece incelme yaptı kalınlaşma olmadı ama selülitte belirli bir azalma var

Rica ederim tatlım :KK66: Sevgili mamiyy bende bir kaslanma yok baya eridim ayrıca selülitlerim azalmış geçen akşam farkettim. Şiddetle tavsiye ederim haftada 3 gün 1000 adım çalışıyorum ben. Çok abartmadığın sürece bişi olacağını sanmıyorum :1hug: a.s.

teşekkürler beyazfreyza gerçekten beni çok motive ediyorsunuz.abartıcağımı düşünmüyorum zaten,bu alet beni çok yoruyor.zaten haluk saçaklıyı dinledim bugün 1 saati geçen idman yürüyüşte falan karbonhidrat rezervlerimizi tüketip daha çok acıkır ve tatlı krizlerine girermişiz.tekrar teşekkürler.HEPİNİZE.a.s.

@ leni o sitenin adresini bana veya bizlerede vere bilirmisin?

@beyazfrezya , dedigin dietisyene herkes bas vura bilirmi, mümkünse mailini vere bilirmisin özelden?

baldirlari bende merak ettim yani alt bacakalr kalinlasiyormu zamanla, ben öle istemem benimkiler ince ölede kalsin:))))
yapan arkadaslar bilgi verirse sevinirim.

Gelelim bana, bi kac kez buraya yazmistim bu aleti aldim ve ypaar yapamz cok sorun yasadim dizimle.
Bugün spor salonuna gidemeyince, aletide öyle yanimda görünce dedim hadi cikayim deneyim birdaha,
ve daha ön kismina basarak inanilmaz bir sekilde hem 650 adim yaptim ilk kez ve hic dizim agrimadi,
ayni sorunu yasayan arkadaslara bilgi vermek istedim.

Daha önce ancak 150 adim yapiyordum dizim cok agiriyordu, bugün cok rahat 650 yaptim, daha fazla yapmak istemedim birden, yavas yavas daha iyi olur heralde.

Son düzenleme:
jeyloo arkadaşım 1 seferdemi 650 yapıyorsun,dinlenerekmi?ben 100 adımda bir dinleniyorum acaba yeni başladığımdanmıdır?ama istikrarlı bir şekilde 1000e tamamlıyorum.

Yok canim 2-3 kez yapmistim 150 adim falan ,
ama dizime cok agri veriyordu,
bu sefer birkerede 650 yaptim ,
yapsam daha yapardim ama yavas yavas baslamak daha iyidir diye düsündüm cünkü baska sporda yapiyorum.
Hem belki dizime gene agri verir diye kestim 650 de, olsun hicden iyidir, burda arkadaslar 500 yaparak kilo vermislerdi yanlis hatirlamiyorsam.
Basligi acan arkadas ne oldu hic görmüyorum.

kızlar ıyı geceler gercekten cok etkılı bı alet ben hergun 20 dk 1300 adım atıyorumm bacaklarım ve belım gozle gorulur sekılde ınceldı :)) arkadaslarım bugun oturmaya geldı gorduler ınanamadılar onlarada sıparıs verdık pazartesı gelıcekk

dıyetıde bıraktım hapıda yıyorum ama her aksam bunu yağıyorum 64 kılodan 58 dustum cok mutluyum cokkk

kızlar ıyı geceler gercekten cok etkılı bı alet ben hergun 20 dk 1300 adım atıyorumm bacaklarım ve belım gozle gorulur sekılde ınceldı :)) arkadaslarım bugun oturmaya geldı gorduler ınanamadılar onlarada sıparıs verdık pazartesı gelıcekk

dıyetıde bıraktım hapıda yıyorum ama her aksam bunu yağıyorum 64 kılodan 58 dustum cok mutluyum cokkk

merhaba acaba nerden ve kaça sipariş verdiniz?

arkadaslar tam bi aydır yediklerime cok dikkat ediyorum sıkı bi diyet yapmıyorum kilo werip werip bda almaktan bıktım cnku ama yne de diyet gibi bi cok seyi yemiorm iste gnde 1700 1800 kaloryi gecmmye clsıyorum okuluma yuruyerek gttm gnlerce ki 2.5 km den gnde 5 km yapar gelnce de bsklet suruodum 15 20 dk son gnlerde de t&s yi kullnıorum 200 kaloriyi grmeden brakmıorum ne blym hala en az yarım saat yuruyorum her gun yani bi eski yedigm seyleri dusunuyorum gunde 4000 kalori alıomusum heralde diorum bi de smdi yaptıklrıma bakıorum ya gram mı oynamaz en basında bi 2 kilo werdm suyu gtti wucudun bgunse aksam yedgm azcık bi yemek yuzunden 1 kilo almısım artık gercekten korkuorum bi hastalıgım mı war die polikistikover dyeblrsnz onu sanmıorum belirtileri yok baska ne olabilir :KK43:(((

arkadaslar tam bi aydır yediklerime cok dikkat ediyorum sıkı bi diyet yapmıyorum kilo werip werip bda almaktan bıktım cnku ama yne de diyet gibi bi cok seyi yemiorm iste gnde 1700 1800 kaloryi gecmmye clsıyorum okuluma yuruyerek gttm gnlerce ki 2.5 km den gnde 5 km yapar gelnce de bsklet suruodum 15 20 dk son gnlerde de t&s yi kullnıorum 200 kaloriyi grmeden brakmıorum ne blym hala en az yarım saat yuruyorum her gun yani bi eski yedigm seyleri dusunuyorum gunde 4000 kalori alıomusum heralde diorum bi de smdi yaptıklrıma bakıorum ya gram mı oynamaz en basında bi 2 kilo werdm suyu gtti wucudun bgunse aksam yedgm azcık bi yemek yuzunden 1 kilo almısım artık gercekten korkuorum bi hastalıgım mı war die polikistikover dyeblrsnz onu sanmıorum belirtileri yok baska ne olabilir :KK43:(((

bu yaptıklarına rağmen kilo veremediysen hemen doktora git derim canım, korkmamalısın ama biran önce gitmelisinki çok az tedavilik bir işin varsa halletmiş olursun.sakın bekleme hemen git derim ama sen bilirsin ...

canım bencede doktora gıtt

ben normal yıyorum ve bu aralar fazlaya kactım ama hergun steppere bınınce kılo almıyorummm

bunları yazdıktan sonra ben nette baktım biraz saglıkla ilgili problemler ne olabilir diye tiroid olablrms iste hipofiz beziyle ilgli bsler olablrms falan hcbirinn belirtisi bende yok rahatladım biraz sonrasındaysa diyetisyen buldum kendime bi tane onmzdeki hafta baslıycam ins =) sizce ne olabilir ki sabah uyannca o tabloyu grnce cok sinirlendm smdi daa sakin dusunnce daa once cok dusuk kalorili dyetler yaptıgım icn mi oluo acaba diorum bi de ben hepatit a gecrmstm karacigerm de wukuatlı yani alakası war mıdr blemiyorum iste ne olablr ki ne dersnz??

arkadaşlar bu aletin pedalları ağır gibi geliyor. Bunun nasıl gevşedebiliriz.Ağır olunca kas yapıyor diye biliyorum ama bir türlü gevşemedim. Bilen var mı acaba?

canım ben bılmıyorum zaten bıraz yapınca pedallar gevsıyo kendındenn bacaklar alısınca

X