Zayıflamak İçin Motive Eden Söz ya da Olaylarınız Neler?

tüm kilolu bayanlar aynı sözleri duyuyoruz hemen hemen
beni motive eden sözlermi desem gıcık edenmi
bi komşumuz kiloluyken beni görmüştü aaa sana ne olmuş böyle ayşen üstündekiler gerilmiş kilodan demişti :KK47:
ben cevabını vermiştim benim kilom beni değilde seni gerdi herhalde demiştim
büyük eltim 95 100 kilo civarlarında ve 1 50 boylarında benimle onu kıyaslayanları aranızda fazla fark yok diyenleri duydukça deli olurdum tabi bunu yapanlarda onun akrabaları :KK57:
zayıfladım 20 kilo verdim şimdi herkes bana gıptayla bakıyo giydiklerim yakışıyo kıyafet aramaktan beğenmediğim ama bedenime oluyo diye kıyafet almak zorunda dğeilim artık
şimdi herkes daha fazla zayıflama hasta olursun çirkin olur yakışmaz desede ben kendime bir hedef koydum o hedefe ulaşmadan bırakmıycam
20 kiloyu kendi çabamla verdim pzrtsi diyetisyene randevu aldım geri kalan kilomu onunla vermeyi düşünüyorum inşlh bir daha kilo sorunu yaşamak bedenime bu kadar yükü taşıtmak istemiyorum

ne güzel kg vermişsiniz darısı bizim başımıza :KK9:

benimde zayıflamam lazım boyum 1.60 61 kiloyum 50 kilo olmak istiyorum ama aç duramıyorum ne yapıcam bilmiyorum..keşke tok tutması için bi ilaç olsada içsek acıkmasak :KK43:

Son düzenleme:
Yine diyet yapayım dedim. Hiç öğün atlamamama rağmen otobüste bayılıyordum az kalsın.
İnmem gereken duraktan kaç durak önce indim oksijen alabilmek için, durağa yığıldım kaldım resmen..
O kadar özendim dikkat ettim ama tansiyon, kan şekeri falan yerlerde süründü nasıl olcekkkkk :KK43:((((((((((((((((((((((((((((((

azim kızlar azmin elinden hiç bir şey kurtulmaz..:KK49:

aldatlıdığınız kız aslında eşnin dediği kadar kilolu değilmmişsin gayet hoş görünüyorsun ben her zanan fittim ama eşinin beni üzmelerinden dolayı dahada kilo verdim diyince adınız artık ayşe fatma değil MOTİVE oluyor...

Bir cafeye gittiğimde veya okulda, yemekhanede, sokakta neredeyse her yerde çoğu insanın benden zayıf görünmesi beni motive eden 1. şey oldu. O kadar insan zayıfsa ve ben böyleysem değişmesi gereken şey benim kilom diye düşündüm.

ikinci sebep, eskiden güzel çıktığım fotoğraflarda şimdi şişman görünüyor olmam. Eski fotoğraflara bakıp iç çeker oldum.

Üçüncü sebepse, karşı cinsin kilolu kızları bi hiç olarak görmesi. Bu beni çok sinirlendiriyor ve üzüyor açıkçası.

Ama değişmek elimizde. Bu yolda en önemli iki şey -kararlılık -irade :KK34:

beğendiğim özendiğim kıyafeti alır o kıyafeti rahatlıkla giyene kadar diyet yapar yapar her hafta ku,ıyafeti denerim ve aynadaki gelişim beni motive eder.

Gitgide makyaj yapmamam, dolabımda giyecek kıyafetimin olmaması, kıyafet renklerinin gittikçe koyulaşması, hep aynı pantolonu ve 2-3 çeşit kazağı giymem, 3 yıllık erkek arkadaşımın sağlığın için kilo vermelisin demesi (bunu içtenlikle söylüyor), insanların aslında yavaş yediğim için onlardan az olan tabağımın bitmediğinde "oooo ne kadar da çok yedin habire yiyorsun" demesi (boyum 1,68 kilom 69) ve bugün son olarak direktörüm(kendisi erkek) kahvaltıda 2 parmak kadar kalan su böreğini departmandaki kimsenin yememesi üzerine günah diye sadece 1,5 dilim yediğim böreğin üzerine o böreği ağzıma götürmem ve ağzımdayken kimse yemiyor diye "sen yemek zorunda değilsin gelen herhangi birisi de yiyebilirdi azıcık kilo ver 2012 fit yılımız olacak" dedikten sonra boğazıma yumru inmesi,yutkunamamam...

Sanırım bunlar yeter de artar.. kendime olan saygımı özgüvenimi geri kazanmamın vakti geldi.

Benimde motive olmaya ihtiyacım var cok kötüyüm 18 yaşında 120 kılodayım genclıgımı yasayamadım :KK43: dogdugum hatta nefes aldıgım guna lanett ettım bır turlu zayıflayamadım ne zaman rejım desem aılem sen mı hah deyıp gecıyolar buda daha fazla kılo almama neden oluyo kırmızı bıber hapıda denedım neredeyse ölüyodm :KK43: 3 aydır ne pencereden baktım ne odamdan cıktım ölümü bekliyor gıbıym bi Allahın kulu bıle benı motıve edemedı ıyıkı kadınları kulubu var basarı öykülerini okudukca basaranları gordukce hayata dönüyorum inş bnde zayıflıycam ölüm diyetıne gırdım bakalım sonum ne olucak :KK43::85:

bitanem diyete falan gerek yok bak beni dinlee tam bi haftada 3 kilo verdim yaptıgım şeyler su ama dinlemelisn markete gidiosn yarım yaglı süt alıosn yanına da bu specialk tarzı yulaflı şeylerden alıosn vee yulaflı diyet bisküvilerden alıosn he dersen ki canım tatlı cikolata çeker o zaman nesfitin ckolata parçacıklı süte katılan yulaflı parçacıklısını al p.tesi günü sbh kavaltıda bir adet yumurta sarısı yiosun ve üstüne bi kase yarm yaglı süt ve specıal k oglen iseee 15 dakka yürüyüş yapıosn cnm canın mtlaka bi şeyler çekcek kendinee meyve salatası yap kesmezzsee yagsız yogurtt yee o da kesmezzse kepek ekmegi ye bi dilim akşam isee normal yemegini yiosn canım ama saat 6 dan önce tamam mı ? yatmadan önce de yine yarm yaglı süt ve karışımı içiosn tabi yeşil çay içmeyide unutma bak bakalm nasıl kilo veriosn görceksn bitanem =)

benimde zayıflamam lazım boyum 1.60 61 kiloyum 50 kilo olmak istiyorum ama aç duramıyorum ne yapıcam bilmiyorum..keşke tok tutması için bi ilaç olsada içsek acıkmasak :KK43:

bitanem diyete falan gerek yok bak beni dinlee tam bi haftada 3 kilo verdim yaptıgım şeyler su ama dinlemelisn markete gidiosn yarım yaglı süt alıosn yanına da bu specialk tarzı yulaflı şeylerden alıosn vee yulaflı diyet bisküvilerden alıosn he dersen ki canım tatlı cikolata çeker o zaman nesfitin ckolata parçacıklı süte katılan yulaflı parçacıklısını al p.tesi günü sbh kavaltıda bir adet yumurta sarısı yiosun ve üstüne bi kase yarm yaglı süt ve specıal k oglen iseee 15 dakka yürüyüş yapıosn cnm canın mtlaka bi şeyler çekcek kendinee meyve salatası yap kesmezzsee yagsız yogurtt yee o da kesmezzse kepek ekmegi ye bi dilim akşam isee normal yemegini yiosn canım ama saat 6 dan önce tamam mı ? yatmadan önce de yine yarm yaglı süt ve karışımı içiosn tabi yeşil çay içmeyide unutma bak bakalm nasıl kilo veriosn görceksn bitanem =)

Ne mutlu sana çok şanslısın ben anne olmayı bir kenara attım bir sevgillm bile olmycak üniversteye bile gidemedim kilomdan dolayı 15 16 17 yasından buyana anne reyonu gıymek koyuyo ztn insana 18 oldum hala zayıflayamadım istedıgım okula gıdemedım gercek hayatla aramda sadece pencere var ama kılo gıtmedıkce perdenın arkadasındaym sn cok sanslı bı kadınsın

ben bunların hepsini yaşıyorum hem de hergün kıyafetlere bakıyorum çok güzel duruyor ben giydiğimde (tabi giyecek bir beden bulabilirsem) çuval gibi duruyor herkes birşeyler söylüyor yüzüm çok güzelmiş bi de zayıf olsaymışım herkes diyetisyen kesiliyor başıma hatta benden kiloluları bile ama hala yeterli gücü bulamıyorum sadece üzülüyorum :KK43:

aynen canım bendede aynısı ama bukez kararlıyım.
banada sosyete pazarında densızın bırı (25 yasındayım)abla gelll gelll buyuk bedene gel dıye arkadaslarımın yanında seslendı yerın dıbıne gırdım:KK43:

son olarakda ıstedıgım sıyah kotlar tum magazalarda dar paca olunca erkek reyonundan genış paca almak zorunda kalısım :KK43:

arkadaşlar utanılacak ve üzülecek hiçbir şey yok her şey bizim elimizdee ve de dilimizde......... istersekkk bogazımızı da tutabılrız yeter ki isteyelm dedgm gibi bi haftada 3 kılo verdm iki haftada 5............. ve yaptgım tek şey kahvaltıda sıvı şeyler içmemdi yarm yaglı süt ve yumurta sarısı idi...... aksam 6 dan sonra bi adet elma yiordum ve de yine yarım yaglı süt içine de meyveli yulaflı ezmelerden katıordum 15 dakkada evde yürüyüş ypıordm o kadr...

arkadaşlar utanılacak ve üzülecek hiçbir şey yok her şey bizim elimizdee ve de dilimizde......... istersekkk bogazımızı da tutabılrız yeter ki isteyelm dedgm gibi bi haftada 3 kılo verdm iki haftada 5............. ve yaptgım tek şey kahvaltıda sıvı şeyler içmemdi yarm yaglı süt ve yumurta sarısı idi...... aksam 6 dan sonra bi adet elma yiordum ve de yine yarım yaglı süt içine de meyveli yulaflı ezmelerden katıordum 15 dakkada evde yürüyüş ypıordm o kadr...

katılıyorum
okuyunca bu kadar basıt olamaz denıryor ama ınsan kaar verınce hersey mumkun:)

ben konu baslıgına ıstınaden gırdım bu konuya

benı dürten ( çünki motive eden değil) diyeyim olay 2009 ramazan ayında bır ıftarda
arkadasımın ablası o kadar kaba davranmıstı ki
ki su donemde farkında degıldım der
evıne ıftara gıtmıstım o yemek mı benı yedı ben mı onu bellı degıl

saclarım gecırdıgım hastalık evdresınde dokulmustu
artık şişkolugum mu kaldı kelliğim mi :)

o zaman 112 kıloydum sımdı 70 lerde yım
saclarımda var cok sukur:))
herkese basarlar bu zor ve uzun yolda
unutmayınkı basaran bızlerız...

beni en çok motive eden olay geçen yaz gerçekleşti arkadaşlar,günübirlik denize gitmiştik eşim,kızım ben..plajda önümde bi oğlan çocuğu oynuyo bizde bakıyoruz eşimle,çocuk benim kızımdan küçük,neyse peşinde de bi genç kız dolanıyo !!!hadi gidelim felan diyo ,fıstık gibi kız üçken bikinisini giymiş,karnı dümdüz,yemin ederim çocuk kızın yiğeni falan zannettim,sonra kız hadi annecim gidiyoruz oğlum dedi..eşim de olaya şahit yanımda sonuçtaa,,ayy dedim bu da doğrmuş ben de :KK43:(ben de bikini giymişim göbeğimde yağlar kat kat ,o kadar utandım ki eşimin yanında anlatamam kızlar..eşim saolsun bişey demedi ama ben yerin dibine geçtim..inanın şu an hep o an var aklımda nasıl motive oluyorum anlatamam,bu yaz ben de o anne gibi anne olucam bikinimi giyip giricem denizee..yazın sonuna anca yetişicem ama olsun ahtım var ...

bizim bu kilo problemimiz yaz yaz bitmez bütün yazılanlanları okudum bende bişeyler paylaşayım dedim :)bende sıkıldım artık bu kilolardan ama biraz vurdumduymazım galiba bir kaç gün takıyorum sonra unutuyorum .halbuki bazen insanların söyledikleri laflar yer yutunur cinsten değil bende hepkiloluydum yaşıtlarımdan hep iriydim.onların ablası gibi dururdum okul dönemi hepböyle ezikliklerle geçti.insanlar hiç iyi yönlerinizi değerlendirmez hep bu kiloyu yüzünüze vurur şimdi bir kızım var 3 yaşında doğum kilolarım kaldı 88kiloyum boyum uzun170 biraz kurtarıyorum ama yinede bu yaşta çok kendimi yorgun hissediyorum.hem fiziksel hem ruhsal, memurum çokşükür rahatım iyi bir eşim var ama inanın bir yanım hep ezik .özellikle bunu yenibir ortama girince daha çok hissediyorum keşke biraz iradeli olsam :KK17::KK17:

Bende çocukluktan beri hep çok kilolu olmasamda balık etli olmuşumdur.Ortaokulda lisede çok fazla olmasa da dalga geçerlerdi ama ben çok takmazdım.Çok zayıflamaya çalıştım hatta zayıfladım ama her seferinde boğazıma hakim olamayıp verdiğim kiloları 2 misliyle geri aldım.Ama artık durmazsam sağlığım açısından da risk taşımaya başladığını gördüm.Fiziki açıdan beğenilmek ve kıyafet denerken üstüme yakıştığını görmek her genç kızın hayali..Bunda hoşlandığım çocuğunda oldukça etkisi var tabii.:81:

bundan bir ay önce falan bir butiğie girdim güzel bir tunik denerken basenlerimin fışkırdığını yanlarımın pırtladığını görünce ok dedim tamam benim derhal vermem lazım kilolarımı bir arkadaşım da canım biraz kilo versen henüz evli bile değiliz sen menken gibiydin almaya başladın dikkat et demesiyle fena gaza geldim yaklaşık üç haftadan beri dikkat ediyorum günlük tutuyorum 3-4 kilo verdim 2 kilom daha var verilmesi gereken 2 kilomuda verince süper olucak biraz fiziğiniz bozulunca çevrenizde hemen başlaıyorlar dikkat et vs benim arkadaşlar sağolsun uyarırlar beni.

X