Zayıflamak İçin Motive Eden Söz ya da Olaylarınız Neler?

kıyafet olayı çok önemli.. ben alışverişi çopk seviyorum son zamanlarda olmayan pantolonlar çrkin duran bluzler beni mahvetti.. ama olumsuz oldu daha çok yedim daha çok aldım :KK43: şu internet sitelerinden Allah razı olsun, alışveriş sitelerine her gün girip bakmak resmen beni motive ediyor.. sadece kıyafet evet beni motive eden tek şey bu..

eski hallerimi düşünüyorum :)

bi de yemek yerken nefsime hakim olmaya çalışıyorum

keşke benide gaza getiren birşeyler olsa.. sadece üzülüyorum ,moralim bozuluyor, sonrada oturup daha çok yiyorum . ben ne biçim bir insanım yaaaaa...:2:

aynen cnm ya kim ne derse desin cok tin diyorum sonra üzülüyorum ve daha cook yiyorum offfff biktim bu kilolardan artik verim de kurtuluiym
:KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::44::44::44::44::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::130:

Baştan sona bütün yazılanları okudum, bazen insan bu tarz şeylerin sadece kendi başına geldiğini düşünüyor o zaman da yalnız ve umutsuz oluyorsun.. Ne yazık ki o kadar patavatsız o kadar halden anlamayan, o kadar bencil ve hain insan var ki onlarla uğraşmak bile ruhunu yoruyor insanın..

Benim yaşadıklarım ne yazık ki beni hiç bir zaman motive etmedi aksine üzüldükçe daha çok yedim, daha çok hırslandım, ağlayarak yemek yediğim günler oldu inanın..
Ben çocukluğumdan beri kiloluydum, hep birileri benim kilomla dalga geçti, beni dışladı, laf soktu küçümsedi, sayısını hatırlamıyorum bile, ama en son yaşadığım olay beni yıktı bunun üzerine neredeyse 20 kilo aldım, hayatım mahvoldu..

Üniversitenin son yılında bir çocukla çıkmaya başladım önceden beri sınıf arkadaşımdı yani yıllardır tanışıyorduk, ondan önce uzun bir ilişkim olmuştu ve ayrılık acısında benim en büyük desteğim oldu, tabi aylar geçtikçe bişeyler oldu ve çıkmaya başladık, 8 ay çıktık ama bu sürede farklı şehirlerde oturmamıza rağmen çikolatası çiçeğiyle geldi ailemle tanıştı, onlara niyetinin ciddi olduğunu söyledi, ben bu sıralarda 100 kilo falandım belki de 108.Kilo vermemi istemişti o zaman çok ağladım çok
üzüldüm ama ayrılamadım, diyete ve spora başladım, 6 kilo falan verdim. Ben okulu bitirdim, o daha okuyordu, doğum günümde okuduğu şehre gitmek istedim ama kilo verememiştim 6 kilodan başka, mesajlaşırken söyledim seni çok özledim ama ynına gelmeye korkuyorum kilo veremedim dedim, sabah akşam kapımdan ayrılmayan, beni çok seven(!!) adam diyemeyeceğim kusura bakmayın, ya saçmalama gel kç aydır görüşmedik yazacağına, hiç mi ? yazdı. Yine de gittim biletimi falan almıştım, zaten gittiğimde iki gün uyudu, beni görmek istemedi bile sonra da gitmemden bir gün önce ayrıldı, ortak arkadaşlarımıza kötü görünmek istemedi herhalde, ayrılırken ağlayarak özür diledi,kilolu olduğum için ailesinin beni istemeyeceğini söyledi, küfredip iki tane patlatacağıma önemli değil dedim, sonrası malum cehennem aileme söylemek zorunda kaldım, halama,babaanneme, anaanneme hepsi tanışmıştı rezilliği düşünebiliyor musunuz, ve hepsi de çok sevmişti, sonra tabi aylarca gelemedim kendime günlerce yataktan çıkamadım, kendimden tiksinmenin doruklarına vardım ama kilo veremedim, vermedim, galiba kilo verirsem o istediği için vermiş olucam diye düşündüm bilmiyorum açıkçası ...

Bir kaç gün önce tartıya çıktım 120 kilo yuh dedim ya sen napıyosun??!?!?! Allahın belası bu insanlardan her yerde var, her köşede her delikte, gün gelecek yine çıkacak bunlardan birisi, ve diyete başladım daha yeni bir buçuk hafta falan ama inşallah bu sefer bitecek, bitireceğim çünkü iyi hissetmiyorum kendimi merdivn çıkamıyorum, erkeklerden zaten öyle bir tiksindim ki kimseye bakmıyorum bile zaten onların da bana bakmaya pek hevesi yok :)

Neyse demem o ki ben bunu kendi için yapıyorum şimdi Ahmet, Mehmet, Veli istediğini söylesin, bir de mümkünse giyotinde can versin :) Nickimde de söylediğim gibi ben bu oyunu bozarım diye başladım bu yola, inşallah sonuna kadar gideceğim, Çok dağıttım konuyu ama özetlemem gerekirse kimsenin size dediğinin, yaptığının cezasını kendinizden çıkarmayın varsın ağzı olan konuşsun siz kendiniz için kendinize olan saygınız ve sağlığınız için verin bu kararı, hepinizi çok seviyorum ve öpüyorum :)

Baştan sona bütün yazılanları okudum, bazen insan bu tarz şeylerin sadece kendi başına geldiğini düşünüyor o zaman da yalnız ve umutsuz oluyorsun.. Ne yazık ki o kadar patavatsız o kadar halden anlamayan, o kadar bencil ve hain insan var ki onlarla uğraşmak bile ruhunu yoruyor insanın..

Benim yaşadıklarım ne yazık ki beni hiç bir zaman motive etmedi aksine üzüldükçe daha çok yedim, daha çok hırslandım, ağlayarak yemek yediğim günler oldu inanın..
Ben çocukluğumdan beri kiloluydum, hep birileri benim kilomla dalga geçti, beni dışladı, laf soktu küçümsedi, sayısını hatırlamıyorum bile, ama en son yaşadığım olay beni yıktı bunun üzerine neredeyse 20 kilo aldım, hayatım mahvoldu..

Üniversitenin son yılında bir çocukla çıkmaya başladım önceden beri sınıf arkadaşımdı yani yıllardır tanışıyorduk, ondan önce uzun bir ilişkim olmuştu ve ayrılık acısında benim en büyük desteğim oldu, tabi aylar geçtikçe bişeyler oldu ve çıkmaya başladık, 8 ay çıktık ama bu sürede farklı şehirlerde oturmamıza rağmen çikolatası çiçeğiyle geldi ailemle tanıştı, onlara niyetinin ciddi olduğunu söyledi, ben bu sıralarda 100 kilo falandım belki de 108.Kilo vermemi istemişti o zaman çok ağladım çok
üzüldüm ama ayrılamadım, diyete ve spora başladım, 6 kilo falan verdim. Ben okulu bitirdim, o daha okuyordu, doğum günümde okuduğu şehre gitmek istedim ama kilo verememiştim 6 kilodan başka, mesajlaşırken söyledim seni çok özledim ama ynına gelmeye korkuyorum kilo veremedim dedim, sabah akşam kapımdan ayrılmayan, beni çok seven(!!) adam diyemeyeceğim kusura bakmayın, ya saçmalama gel kç aydır görüşmedik yazacağına, hiç mi ? yazdı. Yine de gittim biletimi falan almıştım, zaten gittiğimde iki gün uyudu, beni görmek istemedi bile sonra da gitmemden bir gün önce ayrıldı, ortak arkadaşlarımıza kötü görünmek istemedi herhalde, ayrılırken ağlayarak özür diledi,kilolu olduğum için ailesinin beni istemeyeceğini söyledi, küfredip iki tane patlatacağıma önemli değil dedim, sonrası malum cehennem aileme söylemek zorunda kaldım, halama,babaanneme, anaanneme hepsi tanışmıştı rezilliği düşünebiliyor musunuz, ve hepsi de çok sevmişti, sonra tabi aylarca gelemedim kendime günlerce yataktan çıkamadım, kendimden tiksinmenin doruklarına vardım ama kilo veremedim, vermedim, galiba kilo verirsem o istediği için vermiş olucam diye düşündüm bilmiyorum açıkçası ...

Bir kaç gün önce tartıya çıktım 120 kilo yuh dedim ya sen napıyosun??!?!?! Allahın belası bu insanlardan her yerde var, her köşede her delikte, gün gelecek yine çıkacak bunlardan birisi, ve diyete başladım daha yeni bir buçuk hafta falan ama inşallah bu sefer bitecek, bitireceğim çünkü iyi hissetmiyorum kendimi merdivn çıkamıyorum, erkeklerden zaten öyle bir tiksindim ki kimseye bakmıyorum bile zaten onların da bana bakmaya pek hevesi yok :)

Neyse demem o ki ben bunu kendi için yapıyorum şimdi Ahmet, Mehmet, Veli istediğini söylesin, bir de mümkünse giyotinde can versin :) Nickimde de söylediğim gibi ben bu oyunu bozarım diye başladım bu yola, inşallah sonuna kadar gideceğim, Çok dağıttım konuyu ama özetlemem gerekirse kimsenin size dediğinin, yaptığının cezasını kendinizden çıkarmayın varsın ağzı olan konuşsun siz kendiniz için kendinize olan saygınız ve sağlığınız için verin bu kararı, hepinizi çok seviyorum ve öpüyorum :)

gözlerim dolarak okudum. inan öyle iyi anlıyorum ki seni.
ama azim et!! ver o kiloları, arkandayım.
benim yazdığım şeyi beğenmişsin. o olaydan sonra 27 kilo verdim ben. şimdi o yüzüme bakmayanlar her gün msj atıyor nolmuş sana öyle diye. ben de büyük bi zevkle cevap bile vermiyorum.

gözlerim dolarak okudum. inan öyle iyi anlıyorum ki seni.
ama azim et!! ver o kiloları, arkandayım.
benim yazdığım şeyi beğenmişsin. o olaydan sonra 27 kilo verdim ben. şimdi o yüzüme bakmayanlar her gün msj atıyor nolmuş sana öyle diye. ben de büyük bi zevkle cevap bile vermiyorum.

Teşekkür ederim canım yazdıkların ve desteğin için,
ben de üzerinden üç yıl geçmesine rağmen gözlerim dolarak yazdım, tebrik ediyorum seni hem verdiğin kilolar için hem de bu insanlara cevap vermeyerek bir güzel benzettiğin için :) Bu sefer kararlıyım, çok hem de burada da dediğim gibi senin yazını diğer kızların yazlıarını okudukça daha da kuvvetli hissettim kendimi, bu iş bitecek o zaman facebook'ta boy boy fotoğraflarımı yayınlayacağım inat olsun diye :KK70: Ararlar mı mesaj mı atarlar bilmiyorum ama o gün gelince o bir kişinin suratına tüküreceğim hem de incecik bir kız olarak :KK66:

Bugune kadar kilo sorunum olmadi, ama az once facede dolasirken bu resmi gorunce,
belki bazi arkadaslari motive eder diye dusunerek resmi burda paylasiyorum..

Isteyen herkes rahatsizligi yoksa eger kilo verebilir..

$282950_445380752148179_821204027_n.jpg

Teşekkür ederim canım yazdıkların ve desteğin için,
ben de üzerinden üç yıl geçmesine rağmen gözlerim dolarak yazdım, tebrik ediyorum seni hem verdiğin kilolar için hem de bu insanlara cevap vermeyerek bir güzel benzettiğin için :) Bu sefer kararlıyım, çok hem de burada da dediğim gibi senin yazını diğer kızların yazlıarını okudukça daha da kuvvetli hissettim kendimi, bu iş bitecek o zaman facebook'ta boy boy fotoğraflarımı yayınlayacağım inat olsun diye :KK70: Ararlar mı mesaj mı atarlar bilmiyorum ama o gün gelince o bir kişinin suratına tüküreceğim hem de incecik bir kız olarak :KK66:

arayıp msj atmasa bile içi içini yer merak etme :) ben söylerken zayıflamıyodu, şimdi zayıflamış bak diye de kendi kendini yer sana garanti veriyorum ahaha :)

Benim bugün kilo vermeye başlamamın üç nedeni var:

1.si, Sevdiğim bir çocuk vardı. Başka güzel sarışın ve de zapzayıf bir ''arkadaşım'' da onu seviyordu. Sonuçta onlar çıkmaya başladılar. Ayrılmışlar. O kız incecikti, 36-37 beden anca var :KK43: Bu sene karşılarına yepyeni bir ben olarak çıkmak istiyorum.

2.si, burda kızılay metrosunun altında güzel ucuz ucuz çeşit çeşit güzel elbiseler, kıyafetler var. Pazar günü metro altından geçerken neden olmasın dedim kendi kendime. Beynimde bir şimşek çaktı! Kendi popoma uygun kotları ancak Almanya'dan getirtiyorum akrabalarıma. Neden bende çıkıp gönlümce alışveriş yapamayayım?

3.sü, 10 yaşından beri kiloluyum. Toplam bi 30 kilo verip aldım ama, şimdi 19 yaşındayım ve ileride dönüp geçmişe baktığımda 10lu yaşlarda hep kiloluydum ben, 20 yaşından sonra verdim demek istemiyorum.

Yazdıklarınızı okudum ve düşündüm. Sokaktakilerin nasıl kötü baktığını, ailelerinizden nasıl kötü laflar işittiğinizi, nasıl dalga geçildiğini. Kilolarım beni daha genç bir kızken çok fazla kırardı, dalga geçenler çok olurdu, kilo ver diyenler falan. Son 1 sene içinde üniversiteye hazırlık ve kazanma kısmından sonra bunlar nasıl bir azaldı, nasıl bir azaldı anlatamam. Hala teyzem ve eniştem son sürat baskıya devam etseler de, 3-4 senedir hiç dalga geçilmedi benimle, hiç kötü söz söylenmedi. Hatırladığım en son kırıcı söz oks ye hazırlanırken hoşlandığım çocuğun en yakın arkadaşıma benim ayı olduğumu söylemesiydi. Ben sanırım çevremi hiç mi hiç takmıyorum, takan bir tarafımı görmediklerinden dalga da geçemiyorlar. Bir de hiç acımaz, lafı yapıştırırdım en acımasızından. İyi niyetle kızım kilo ver hazalcım kilo ver diyenler bana batmıyorlar, bir tek eniştem ha bire ısrar ettiği için batıyor ama o da kötülüğüm için değil ki yani benim iyiliğim için. İlkokulda çok dalgaya maruz kaldım, iğrenç diye çağırdılar, taciz ettiler, ayı dediler her seferinde ağızlarının paylarını almak hoşlarına gidiyordu. Kimi zaman surata savrulan bir ayakkabı, kimi zaman kasık ortasına atılan bir tekme, kimi zaman en kötü kusurların yüze vurumu...:KK1::KK1::KK1: Hak ediyorlardı ama, hem de sonuna kadar. Daha sonra hiç bu şekilde dalga geçilmedi, alay edilmedi benle. Zira bunlar kilo vermem için etken de olmadı. Benim kilo vermemi sağlayacak etkenler yukarıda saydıklarım işte.

Son düzenleme:
ben nasıl oldu da farkettim hatırlayamıyorum. bundan 2-3 sene öncesine kadar kilo alamayan bunu da önemsemeyen biriydim sanırım son yıllarda sürekli oturmaktan metabolizmamın yavaşlaması ve ailemin ben zayıfım diye iştahımı açma çabaları sayesinde içimdeki canavarı ortaya çıkarmasıyla bir anda şişmişim ve ben bunun farkında değildim.bunda 1 yıl önce bayramlarda ailecek toplanınca bir anda zayıflığımdan değil de boğazımdan ve aldığım kilolardan bahsedilmesi benim de ilk farkedişim oldu sanırsam. ama en etkili olan şey yakın bir arkadaşımın benden en az 6-7 kilo zayıf olmasına rağmen çok şişmanım diye ağlaması oldu. bir arkadaşıma bakıyorum bir kendime bakıyorum kızın bacakları yok gibi göbek zaten hiç olmamış madem o ağlıyor ben niye o elimdeki çikolataları yere atmıyorum dedim ve evet uzun süredir canımın çok çekmesi , çok aç olmam ve çikolata krizine yakalanmam dışında çikolataya hazine derecesinde para dökmeyi kestim. :KK70: :KK70: aslında arkadaşım da fazla abartıyormuş şuan farkediyorum ama bana sağlıksız biçimde kilo aldığımı gösterdi.

Çikolataya vereceğim parayı kumbarama atıyorum. Ne kadar doğrudur bilmiyorum ama ben günde 3-4 kere tatlı krizine girdiğimden ötürü, tatlı yemek yerine biraz pepsi içiyorum. Yeni keşfettim bunu, şimdilik iyi bastırıyor bakalım...

Çikolataya vereceğim parayı kumbarama atıyorum. Ne kadar doğrudur bilmiyorum ama ben günde 3-4 kere tatlı krizine girdiğimden ötürü, tatlı yemek yerine biraz pepsi içiyorum. Yeni keşfettim bunu, şimdilik iyi bastırıyor bakalım...

canım karar almak en büyük başlangıçtır bir pazar çık metrodan kendine bi elbise al ama 70 kiloyken giyebileceğin bir elbise olsun onu as dolaba günde 2 kere çıkar onu koy klarşına ve buna girdiğinde nasıl görüneceğini düşün, zayıfladığında kimin sana ne diyeceği, nasıl bakacağı, neler hissedeceğin falan dur dur saçma deme çok etkili beynin zayıflamaya odaklanacak kilolarına değil :KK1: sonraaaa şu tatlı krizlerinde veya canın daha fazla yemek istediğinde aldığın elbiseyi düşün önündeki lokmaları yemek mi önemli kıyafet mi:26: yemek deme sakın:KK53: ben tarçınlı yoğurt içine 1-1,5 tatlı kaşığı ev yapımı reçel veya marmelat katarak adet dönemimde bile tatlı krizlerini kestim çok zor değil emin ol bi ara dr a gidip kan tahlili yaptır mutlaka insülin direncini sor :KK34: bu arada ben de 94 kiloyken hoooop dedim şu an 65 teyim hedefim 58 :) emin ol zor değil sadece zaman alacak biraz sabret:21:

ya benim bi arkadaşım war kocası çok zayıf kendisi bayaa 100ün üstünde kiloluydu;kızcagız evlendikten sonra fast food ymekten almıştı bu kiloları.sonra bi gün arabada birlikteyiz bi restorana yemeğe gidiyoruz kocalarda yanımızda konu kıskanlıktan açıldı.arkadaşım ''kocam beni kıskanmıyoki dedi''.benmde ağzımdan öyle bi gaf çıktıki anlatamam ''ya canım tabiki kıskanmaz.benim karıma bu kiloda anca ben bakarım elin adamı bakmaz ne giyerse giysin diye düşünür ''dedim.sonra dondum kaldım nasıl böyle bişey söylerim diye :KK53::KK53::KK53: daha sonra işte arkadaşım ağlamaya başladı o kadar kötü durumda oldugumun farkında değildim dedi ayy ben bi üzüldüm kalbini kırdım kızcagızın.bak güzel arkadaşım benm dedim sen bu kilolarn hepsini bi anda almadın ewlendiğinde böyle değilmişsin herkes söylüyo dedm(biz o ewlndikten 10 ay sonra eşim aracılıgıyla tanıştık kendisi eşimin eski işyerinden arkadaşıymış sonra biz fena samimi olduk)işte birazz sabretsen bu killoları öyle bi werirsin ki falan dedim.sen sürekli eşofman giymek zorunda değilsin;istesen kot pantolonda giyersin mini etekte..kendini bunlara mahkum etme..düğüne bile giderken eşofman giyiyosun çok üzülüyorum bulamıyorsun çünkü dedim.ay allahım arkadaşım bir gaza geldi bizden ayrılınca hemen spor salonuna yazılmış deli gibi sabretti bir yılda tam 40 kilo werdi şimdi ben 75 kiloyum arkadaşım 63 kiloymuş müthiş güzel oldu öyle incecikki inanamazsınız.zamanında ben ona gaz verirken şimdi yalwarıyorum nolur şu 13 kiloyu wermem lazım beni gaza getir diye.allah kahretsin bu doğum kilolarımı :KK53::KK53::KK53::KK53::KK53::KK53: arkadaşıma da :KK9:

Son düzenleme:
ya benim bi arkadaşım war kocası çok zayıf kendisi bayaa 100ün üstünde kiloluydu;kızcagız evlendikten sonra fast food ymekten almıştı bu kiloları.sonra bi gün arabada birlikteyiz bi restorana yemeğe gidiyoruz kocalarda yanımızda konu kıskanlıktan açıldı.arkadaşım ''kocam beni kıskanmıyoki dedi''.benmde ağzımdan öyle bi gaf çıktıki anlatamam ''ya canım tabiki kıskanmaz.benim karıma bu kiloda anca ben bakarım elin adamı bakmaz ne giyerse giysin diye düşünür ''dedim.sonra dondum kaldım nasıl böyle bişey söylerim diye :KK53::KK53::KK53: daha sonra işte arkadaşım ağlamaya başladı o kadar kötü durumda oldugumun farkında değildim dedi ayy ben bi üzüldüm kalbini kırdım kızcagızın.bak güzel arkadaşım benm dedim sen bu kilolarn hepsini bi anda almadın ewlendiğinde böyle değilmişsin herkes söylüyo dedm(biz o ewlndikten 10 ay sonra eşim aracılıgıyla tanıştık kendisi eşimin eski işyerinden arkadaşıymış sonra biz fena samimi olduk)işte birazz sabretsen bu killoları öyle bi werirsin ki falan dedim.sen sürekli eşofman giymek zorunda değilsin;istesen kot pantolonda giyersin mini etekte..kendini bunlara mahkum etme..düğüne bile giderken eşofman giyiyosun çok üzülüyorum bulamıyorsun çünkü dedim.ay allahım arkadaşım bir gaza geldi bizden ayrılınca hemen spor salonuna yazılmış deli gibi sabretti bir yılda tam 40 kilo werdi şimdi ben 75 kiloyum arkadaşım 63 kiloymuş müthiş güzel oldu öyle incecikki inanamazsınız.zamanında ben ona gaz verirken şimdi yalwarıyorum nolur şu 13 kiloyu wermem lazım beni gaza getir diye.allah kahretsin bu doğum kilolarımı :KK53::KK53::KK53::KK53::KK53::KK53: arkadaşıma da :KK9:

ayyyy çok ağır bi laf etmişsin :) ama çok güzel gaza gelmiştir arkadaşın.
bana biri böyle bişey dese yaşayamazdım sanırım.
gerçi besili inek dediler, gene de yaşadım.

ayyyy çok ağır bi laf etmişsin :) ama çok güzel gaza gelmiştir arkadaşın.
bana biri böyle bişey dese yaşayamazdım sanırım.
gerçi besili inek dediler, gene de yaşadım.

hehehehehe ay canımmm yerim seni...üzülme yaa sana besili diyenler yicek bişey bulamadıklarından öyle zayıftırlar =) senin yaşadığın gbi bi hayat yaşasalar eminim onlar senin iki katın olurlar..çok pis psikolojiye oynuyorum.kendimede böyle moral weriyorum :KK53::KK53::KK53::KK53:

X