Zayıflamak İçin Motive Eden Söz ya da Olaylarınız Neler?

annem babam boşanınca bir sene içerisinde 55 kilodan 82 ye vurdum. ve dort yııllık sevgılım asık oldugum adam benı bu kılolarım yuzunden hor gprunce bana dokunmak ıstemeyıp benı terk edınce karar verdım. ve hızla zayıflıyorum

-------------------
vay beee nerdeyse bır ay gecmış ama ben sadece bes kılo verebıldım. su anda 77 kıloyum. ama bayramın etkısı cok tabıkı . oncelıklı hedefım 6 lı rakamları gormek bakalım hayırlısı

''kadın isterse''durumuna katılıyorum...çok sevdiğim kıyafetlerin içine giremediğimde, en güzel motivasyon oluyor...

Benimde motive olmaya ihtiyacım var cok kötüyüm 18 yaşında 120 kılodayım genclıgımı yasayamadım :KK43: dogdugum hatta nefes aldıgım guna lanett ettım bır turlu zayıflayamadım ne zaman rejım desem aılem sen mı hah deyıp gecıyolar buda daha fazla kılo almama neden oluyo kırmızı bıber hapıda denedım neredeyse ölüyodm :KK43: 3 aydır ne pencereden baktım ne odamdan cıktım ölümü bekliyor gıbıym bi Allahın kulu bıle benı motıve edemedı ıyıkı kadınları kulubu var basarı öykülerini okudukca basaranları gordukce hayata dönüyorum inş bnde zayıflıycam ölüm diyetıne gırdım bakalım sonum ne olucak :KK43::85:

-------------------
vay beee nerdeyse bır ay gecmış ama ben sadece bes kılo verebıldım. su anda 77 kıloyum. ama bayramın etkısı cok tabıkı . oncelıklı hedefım 6 lı rakamları gormek bakalım hayırlısı

ben sizin başaracağınıza inanıyorum azimle yola devam lütfen

Benimde motive olmaya ihtiyacım var cok kötüyüm 18 yaşında 120 kılodayım genclıgımı yasayamadım :KK43: dogdugum hatta nefes aldıgım guna lanett ettım bır turlu zayıflayamadım ne zaman rejım desem aılem sen mı hah deyıp gecıyolar buda daha fazla kılo almama neden oluyo kırmızı bıber hapıda denedım neredeyse ölüyodm :KK43: 3 aydır ne pencereden baktım ne odamdan cıktım ölümü bekliyor gıbıym bi Allahın kulu bıle benı motıve edemedı ıyıkı kadınları kulubu var basarı öykülerini okudukca basaranları gordukce hayata dönüyorum inş bnde zayıflıycam ölüm diyetıne gırdım bakalım sonum ne olucak :KK43::85:

cnm bnm kıyamam sana....
daha cok gencsin ve yasından dolayı benden ve birçok insandan daha sanslısın...
bir kere metabolizman zayıflamaya basladıkca inanılmaz biçimde hızlanacak ve bn ayda 4 kilo verirken belki sen 8 kilo vereceksin sakın uzulme...
eger gercekten kararlıysan, verememen için bir neden yok... ama bilmen gerekir ki bu uzun bir surec ve sabretmen gerek... 1-1.5 seneye kadar ideal kilona ulaşabilirsin ama dediğim gibi sabredecksin...
sana bir abla olarak sunu tavsiye edebilirm, oncelikle sana yakın bir devlet hastanesine gidip endokrinolojiye görün, orada sana gerekli tatlilleri yapıp kilon haricinde bir metabolik rahatsızlığın var mı ona baksınlar.. gerekli tahliller sonrasında seni diyetisyene yonlendireceklerdir... sonrası da diyetine uymak, doktorların onerdiği egzersizleri yapmak ve bu uzun surece sabredip moralini hep yuksek tutmak.... tamam mı bnm guzel cici kardeşim? sakın öyle ölüm oruclarına yatıp da kaş yapayım derken goz cıkartma bak saglığından olursun Allah korusun....
sen basarabilirsin buna inanıyorum... Bir kere adım attıktan ve iradeni korudugunu gordukten sonra basta ailen olmak uzere herkes sana yardımcı olmak için seferber olacaktır bana inan....
saglıklı guzel umut dolu gunler diliyorum...
Sevgiyle kal genc kardeşim....

cnm bnm kıyamam sana....
daha cok gencsin ve yasından dolayı benden ve birçok insandan daha sanslısın...
bir kere metabolizman zayıflamaya basladıkca inanılmaz biçimde hızlanacak ve bn ayda 4 kilo verirken belki sen 8 kilo vereceksin sakın uzulme...
eger gercekten kararlıysan, verememen için bir neden yok... ama bilmen gerekir ki bu uzun bir surec ve sabretmen gerek... 1-1.5 seneye kadar ideal kilona ulaşabilirsin ama dediğim gibi sabredecksin...
sana bir abla olarak sunu tavsiye edebilirm, oncelikle sana yakın bir devlet hastanesine gidip endokrinolojiye görün, orada sana gerekli tatlilleri yapıp kilon haricinde bir metabolik rahatsızlığın var mı ona baksınlar.. gerekli tahliller sonrasında seni diyetisyene yonlendireceklerdir... sonrası da diyetine uymak, doktorların onerdiği egzersizleri yapmak ve bu uzun surece sabredip moralini hep yuksek tutmak.... tamam mı bnm guzel cici kardeşim? sakın öyle ölüm oruclarına yatıp da kaş yapayım derken goz cıkartma bak saglığından olursun Allah korusun....
sen basarabilirsin buna inanıyorum... Bir kere adım attıktan ve iradeni korudugunu gordukten sonra basta ailen olmak uzere herkes sana yardımcı olmak için seferber olacaktır bana inan....
saglıklı guzel umut dolu gunler diliyorum...
Sevgiyle kal genc kardeşim....

Gecen sene ocak ayında hormon testı yaptırmıstım ama dr gıdemedım bu 9 ay sonra tekrar yaptırmayı dusunuyorm dıyetısyene gıdıym dıyorum ama şöyle bırsey var ben yazılana uymak ıstıyorum ama annem oyle yapmama ızın vermıyo hergun sana balık tavuk yapamam bız ne yersek o dıyo kendısıde dolduruyo tereyagını ztn artk tat alamıyorum zehır yer gıbıyım ama su bıle ıcsem yarıyo dukan dıyetı dedım kıtap alamam kıtaptan zayıflanmaz okadar sey yenmez senmı zayıflıycaksın hah dıyerek alaya alır kendısı cok zayıfmıs gıbı ben cıldırmak uzereyım gunde 1 ogun yıyorm yada 2 gun ac kalıyorum su olursa 1 hafta dayanıyorm odamdan cıkmıyorum stresten sıkıntıdan ölmek üzereym gıdıp kelepce taktırıyım dıyorum 18 oldum en azndan zayıflama ugruna desınler:85::85::85::85::KK43::KK43::KK43:

bi insan mutlu olunca da mutsuz oluncada yemek yer mi ya !işte o benim

Kilolar gitmezse çocuk da yok dedi doktor 20 yaşında .1,62 cm boyunda ve 72 kiloydum çocuk için tek engelin vücudundaki yağlar dedi doktorum ve anne olabilmek için 3-4 ayda tam 11kilo verdim emeğimin karşılığını anne olarak aldım. Yine anne olmak istiyorum inşallah kilolardan kurtulup tekrar anne olacağım

Kilolar gitmezse çocuk da yok dedi doktor 20 yaşında .1,62 cm boyunda ve 72 kiloydum çocuk için tek engelin vücudundaki yağlar dedi doktorum ve anne olabilmek için 3-4 ayda tam 11kilo verdim emeğimin karşılığını anne olarak aldım. Yine anne olmak istiyorum inşallah kilolardan kurtulup tekrar anne olacağım

Ne mutlu sana çok şanslısın ben anne olmayı bir kenara attım bir sevgillm bile olmycak üniversteye bile gidemedim kilomdan dolayı 15 16 17 yasından buyana anne reyonu gıymek koyuyo ztn insana 18 oldum hala zayıflayamadım istedıgım okula gıdemedım gercek hayatla aramda sadece pencere var ama kılo gıtmedıkce perdenın arkadasındaym sn cok sanslı bı kadınsın

Ne mutlu sana çok şanslısın ben anne olmayı bir kenara attım bir sevgillm bile olmycak üniversteye bile gidemedim kilomdan dolayı 15 16 17 yasından buyana anne reyonu gıymek koyuyo ztn insana 18 oldum hala zayıflayamadım istedıgım okula gıdemedım gercek hayatla aramda sadece pencere var ama kılo gıtmedıkce perdenın arkadasındaym sn cok sanslı bı kadınsın

ÇOK İYİ ANLIYORUM SENİ 17 YAŞIMDA EWLENDİM VE 4 AYDA 22 KİLO ALDIM Bİ ANDA HİÇBİR KIYAFETİME SIĞAMAZ OLDUM ANE BULÜZLERİ 44 BEDEN ETEKLER OLDUĞUMDAN BÜYÜK GÖRÜNMEYE BAŞLADIM ŞİMDİ YENİDEN BAŞLIYORUM UMARIM BU KİLOLAR GİDER VE UMARIM HEPİMİZ HAYAL ETTİĞİMİZ KİLOLARA KAVUŞURUZEn Büyük KK

ÇOK İYİ ANLIYORUM SENİ 17 YAŞIMDA EWLENDİM VE 4 AYDA 22 KİLO ALDIM Bİ ANDA HİÇBİR KIYAFETİME SIĞAMAZ OLDUM ANE BULÜZLERİ 44 BEDEN ETEKLER OLDUĞUMDAN BÜYÜK GÖRÜNMEYE BAŞLADIM ŞİMDİ YENİDEN BAŞLIYORUM UMARIM BU KİLOLAR GİDER VE UMARIM HEPİMİZ HAYAL ETTİĞİMİZ KİLOLARA KAVUŞURUZEn Büyük KK

inşş kavuşuruz o günlerıde goruruz cnm yha

canım benim hayatında küçük değişikliklerle kilo verebilirsin.spor yapman kolay olmayacaktır ama oturduğun yerde su şişesini indirip kaldırman.menüleri küçültmen yeterli olacaktır zayıflamaya başlamana.kendi adıma şekerli şeyler yemeyince zayıflamaya başladığımı gördüğümü söyleyebilirim.

ben de sevgilimin akrabaları kuzenleri falan onlarla tanıştıkça güya güzel hanım hanım görünmek istiyo insan kendimden utandım.sonuçta tanımadıklarından kişiliğimle değil görünüşümle değerlendirceklerdi beni.nasıl ne giysem bilemedim:KK50::KK50::KK50:
bi de zayıf insanlar 5tlye badi alıp giyse bile güzel duruyo ömrüm çürüdü şık olmak için onca para dökmekten:KK14:
işteee bunlardır beni kamçılayanlar:KK34:

canım benim hayatında küçük değişikliklerle kilo verebilirsin.spor yapman kolay olmayacaktır ama oturduğun yerde su şişesini indirip kaldırman.menüleri küçültmen yeterli olacaktır zayıflamaya başlamana.kendi adıma şekerli şeyler yemeyince zayıflamaya başladığımı gördüğümü söyleyebilirim.

ben de sevgilimin akrabaları kuzenleri falan onlarla tanıştıkça güya güzel hanım hanım görünmek istiyo insan kendimden utandım.sonuçta tanımadıklarından kişiliğimle değil görünüşümle değerlendirceklerdi beni.nasıl ne giysem bilemedim:KK50::KK50::KK50:
bi de zayıf insanlar 5tlye badi alıp giyse bile güzel duruyo ömrüm çürüdü şık olmak için onca para dökmekten:KK14:
işteee bunlardır beni kamçılayanlar:KK34:

ya cnm bnm hayatımda şeker yok şekeri sevmiyorum cıkolatadan nefret edıyorum sadece beyazını sevıyorum oda ayda 1 kez yemeden kilo alıyorum cok secıcı bırıyım herseyı yemem tek ögün yedıgım ıcın galıba bıde aksam yemeklerı 8 de yenılıyo babam o saatte gelıo dıe ıyıce bunalttılar benı bakıyım dukan dıyetıne googledan yapabılırım ınss:KK16::KK16::KK16::KK16:

tarih:20.07.2001 saat: 23:30 erkek arkadaşım mesaj atar: "evlendiğimde bile seni unutmayacağım"....
dumur olunur, ne olduğunu anlayamayan 19 yaşındaki ben ağlayarak sabahı sabah ederim ve nasıl olduysa o gecenin sabahı 21.07.2001'de diyete başlar ve kendi kendime 30-35 kilo veririm.
ve dumur olma sırası o mesajı atan arkadaşa gelir...

Son düzenleme:
Mağazalarda kıyafet bakarken güzel bir bluz, ceket beğeniyorum 36 beden ne güzel görünüyor ama bana olmaz şöyle 40 44 e bakayım kocaman e şeklide biraz değişmiş olsun gene idare eder. Hadi bir deneyeyim o da ne koskoca görünen o çuvala bile sığamıyorum hadi onu da bırak giremiyorum. Bu durumla kaç kez karşılaştım mağazalarda beni ancak Lcw paklıyordu ama sırf oluyor diye kalitesiz ve bana yakışmayan şeyler giymek ya da aksine çok para verip gene yakışmayan şeyler almak beni motive etti diyebilirim. Kilo verdim şu an 38 beden oluyor ama verilecek daha kilolarım var. 4 5 kilo kadarcık kaldı ama olsun giden 12 kilo var sonuçta :)

Gecen sene ocak ayında hormon testı yaptırmıstım ama dr gıdemedım bu 9 ay sonra tekrar yaptırmayı dusunuyorm dıyetısyene gıdıym dıyorum ama şöyle bırsey var ben yazılana uymak ıstıyorum ama annem oyle yapmama ızın vermıyo hergun sana balık tavuk yapamam bız ne yersek o dıyo kendısıde dolduruyo tereyagını ztn artk tat alamıyorum zehır yer gıbıyım ama su bıle ıcsem yarıyo dukan dıyetı dedım kıtap alamam kıtaptan zayıflanmaz okadar sey yenmez senmı zayıflıycaksın hah dıyerek alaya alır kendısı cok zayıfmıs gıbı ben cıldırmak uzereyım gunde 1 ogun yıyorm yada 2 gun ac kalıyorum su olursa 1 hafta dayanıyorm odamdan cıkmıyorum stresten sıkıntıdan ölmek üzereym gıdıp kelepce taktırıyım dıyorum 18 oldum en azndan zayıflama ugruna desınler:85::85::85::85::KK43::KK43::KK43:

cnm bnm eğer sen listeye uyabileceksen, ailene bunu Sen gostereceksin. Diyetisyene de durumu usulunce anlatabilirsin mesela bizim evde et fazla yenmez o yuzden diyetime mumkun oldugunca koymayın dersin, haftada 2-3 kez koyar. Et değişimlerini de ogrenmeye calış mesela 100g tavuk = 80g balık yerine gecer diye doktorun seni yonlendirir(bu yazdıgım kesinlikle dogru olmayabilir ben sadece kafadan yazdım ornek olması bakımından) bazen peyniri de et yerine kullanabiliyorsun malum protein... Sen dukan diyetini falan bosver hatta piyasa diyetlerinin hepsini bosver cunku vermen gerekn kilo 3-5 kg değil neredeyse vucut agırlığının yarısını vermek gerek...
annenden sadece 2 hafta iste... De ki: eğer ben bu diyetle en az 2 kilo vermezsem sana bi daha itiraz atmicem anne ama bana su 2 hafta musade et ben diyetime harfi harfine uyayım bak sen bnm annemsin desteğine ihtiyacım var gbi hem alttan al hem onun da gururunu oksa anneler kolay kolay hayır diyemez boyle konusan evlada.. Yemeklerini de kendin yap... Mesela tavuk mu var ogununde, porsiyon ne kadarsa ona gore ayarla ve yiyecegin tavuk parcasını yag koymadan bol sevdiğn baharatlarla marine et sonra kucuk bir tencerede 1 kahve fincanı su koy ve kapagını kapat o kendi ısısında pişer annen de kendi yemeğini kendi yapar hem ona da yuk olmazsın... Ama karalı ol hiç kacamak yapmamaya bak... ve en onemlisi doktor/diyetisyen kontrolunde zayıfla cunku kendi kendine yapıp basarısız olursan tumden ipin ucu kacar ve Allah korusun hiç zayıflayamazsın...
Hem baskasının kontrolunde olmak seni daha cok motive eder aman kilo almayım diyetisyen kızar inşallah vermişimdir de diyetimi esnetir falan diye dusunursun...
bir kere katıyaglar komple yasak zaten hem kalbine zarar hem de belki bu kadar kilo almana yaglı beslenmek neden olmustur ama nolur ye ac gezme... yemek yemek istemiyorsan bol yagsız salata, domates, salatalık evde çiğ yenebiilecek ne varsa elma-armut vs... en azından saglıklı yiyecekler hem de kilo aldırmadan vucudun gerekli enerjiyi onlardan alır ama en iyisi doktora git ve biran once diyete basla... ben belki yanında değilim fiziksel olarak ama hep senin destekcinim burda ve birbirimizi motive edip kurtulacagız kilolarımızdan tamam mı ablasının guzeli???

evlenmeden önce zayıf bi kızdım..yani boy 1.65 kilo 55 civarı falan..normal işte..sonra evlendim gene zayıf kaldım,kilo almadım..çünkü ben hep yemesine içmesine dikkat eden bi bayandım...sonra hamile kaldım...25-30 kilo civarı aldım...85le doğuma gittim..75le çıktım..şoktaydım..hiç bi kıyafet olmadı bana,,acayip kilolu hissediyodum kendimi..sonra oğlumu 10 ay emzirdi..bu on ay boyunca ne kilo aldım nede verdim..malum diyette yapamıyodum...10 ay sonra oğlumu sütten kesince ben diyete vede spora başladdım...tam 4-5 ayda 53 oldum...şimdi oğlum 16 aylık vede ben 49 kloyum..hayatımda görmediğim bir rakam...eskisinden dahada zayıfım yani.34 beden giyiyorum resmen yaa..ne göbek var ne karın....doğum yaptığıma kimse inanmıyo...allahıma binlerce şükür...:KK9:

beni kimse motive etmedi bu arada..ben kıyafetlerim bana olmuyunca vede seki güzelliğimi zayıflığımı özleyince kendim kilo vermeye karar verdim....kendim için yani..KENDİME SAYGIMDAN.....En Büyük KK

X