Zayıflamak İçin Motive Eden Söz ya da Olaylarınız Neler?

bundan bi 3-4 kilo daha fazlayken komşulardan biri kardeşinin sevgilisini anlatıyordu.annemde kız güzelmi dedi.kadın bana dönerek işte boyu sen kadar senden bayağı zayıf hoş kız dedi.bende bayağı zayıf deyince kopacak falan sandım.sonra kızın çalıştığı yere gittik bi gün tesadüfen.ismiyle seslenince anlatılan kız olduğunu çaktım.ama kız zayıf falan değildi.yani bakınca gayet balık etli biri çok bozuldum yaaa.ben ondan çok daha şişkoyum demekki.

Ben de Aralık 2010'da 77.3 kg iken Mart 2011'de 61 olmuştum çoook sıkı bir diyetisyen ile. :KK19: Memnun kalmadım ve verdiğim kiloları geri aldım 74.3 kg oldum. :KK58: Şu an çok iyi, diyetten sonra kilo alamayacak şekilde diyet yapıyorum yani alışkanlık haline getiriyorum. :KK49: 14 gün oldu ve şu an 69 kg'dayım. :KK66: Hedefim; 55, boyum da 1.65. :82: Çevremdekiler kilo almışsın vb. gibi sözler söylüyorlardı ve alışveriş merkezlerindeki aynalarda kilolarımı güzel bulmuyordum. :63: Veee bundan sonra incecik, manken gibi olacağım, bana kilo almışsın diyenlere zayıflayarak cevap vermiş olacağım. :KK66: Hepimiz güzel, zayıf olalım, sakın morallerinizi bozmayın ve çevremizdekilere kilolarımızla reklam olmayalım! :KK50: Hepimize başarılar, yorumlarınızı bekliyorum. :KK42: :nazar:

erkek arkadasim beni gaza getirdi; daha 21 yasindasin kilo ver ilerde zaten alican diye diye; kilo verdim simdi de cevreden 'aa cok zayiflamissin' komplimanlarini duyunca daha veresim geliyor :KK70:

herhalde canım ama hayatta o kadar salak insanlar var ki onların ağzına laf vermemek için zayıflayacağım inşallah
Tontoncancım bizim topiğimize yeni geldin sen bizimle birlikte zayıflarsın inanıyorum ben.Her hafta birbirimizle tatlı tatlı yarışıyoruz kilo ve spor konusunda.Ben de daha yeniyim ama inan ki çok faydası oluyor arkadaşların motivasyon açısından.Ayrıca diyet yöntemleri bölümünde "KARATAY DİYETİ" ile ilgili bir başlık var orayı da okumanı ve özellikle @nonis ve @gul63 ün yazılarına bir bakmanı şiddetle öneriyorum.

emin ol 1 ay sonra bile her şey bizim için daha güzel olacak...

Tontoncancım bizim topiğimize yeni geldin sen bizimle birlikte zayıflarsın inanıyorum ben.Her hafta birbirimizle tatlı tatlı yarışıyoruz kilo ve spor konusunda.Ben de daha yeniyim ama inan ki çok faydası oluyor arkadaşların motivasyon açısından.Ayrıca diyet yöntemleri bölümünde "KARATAY DİYETİ" ile ilgili bir başlık var orayı da okumanı ve özellikle @nonis ve @gul63 ün yazılarına bir bakmanı şiddetle öneriyorum.

emin ol 1 ay sonra bile her şey bizim için daha güzel olacak...

teşekür ederim canım hemen bakıyorum ramazanı bi atlatsaydık spora daha fazla zaman ayıracağım inşallah hep birlikte zayıflayacağız

120 kiloluk erkek arkadaşım tüm ailesinin önünde "bakın amelie 70 kilo olmuş inek gibi, iyi de süt verir " deyip kahkaha attığı gün boğazımda birşey düğümlendi kaldı..
6 ayda 70 kilodan 50 kiloya düştüm..
değdi mi? hayır..ben sağlıksız verdiğim kilolar yüzünden geceleri hastanede serumları yerken ve o bunu biliyorken, mışıl mışıl yatağında uyudu..hiç suçluluk duymadı bile..
üzerinden 1 buçuk sene geçti şimdi sağlıklıyım, 53 kiloyum ..
ilişkimi de hasta olduğum zamanlarda bitirdim........
Keşke yağların içimi kaldırıyo deseydin

bi arkadasimin kinasina gittim, resimlerini ekledi facee...
resimlerde ne kadar sisko, ne kadar kötü göründügümü fark edince ayni gün diyete basladim
ve o günden beri diyetteyim...
14 kilo verdim, önümde var 13 kilo...

ben kilom yüzünden cok kötü seyler yasadim, cok kötü seylere maruz kaldim...
belkide yüregimi en cok acitan eski nisanlimin ailesi o zayif ben kiloluyum diye
siz yakismiyorsunuz, yaninda ablasi gibi duruyorsun, nisanlin resimlerinizi arkadaslariniza göstermeye bile utaniyor
demesi oldu.
hayatimda hic bi zaman bu kadar kücük düsürülmemistim ve kendimi bu kadar kötü hissetmemistim...
yuh diyorum ne densiz insanlar var yaaaaaaaa

mayısda diyetisyen kontrolünde programa başladım 84 kilodan 73e düştüm.. hedef 61 bakalım :KK8:
Hangi diyetisyene gidiyorsun bende başlayacağım eylülde

ben su anda 73-74 arasıyım 65 kiloya düşmem gerek :90:
bende 72 yim ilk hedefim bu ama 58 olmak istiyorum

Geçen yaz çok beğenerek aldığım kapri bu sene ilk defa giymeye çalışırken yırtıldı..

Tam popomun ortasından ve fermuarın altından cart diye ikiye ayrıldı..

Eşimin önünde oldu bu olay..Yerin dibine girdim..

Zavallım diyor ki "çürümüştür ipler"..

Çürüyen benim midem..Herşeyi yemekten çöplük gibi oldum.

1 aydır diyetteyim..Beni gaza getiren olay bu..

en kotu durumda bu ıste senı cok ıyı anlıyorumm kadın olmak hakıkaten cok zorrrrrr curuyen aslında beynımız ele gecırmısss bızı yemekte yemekkkk 7_24 yemek cıkmıyor beyındennn ah bı versek kıloları ne ıyı olurrrrrrr en kısa zamanda kılolarını vermen dılegıyle
:KK1:

Eşim hayatta kilolarıma laf etmez ... bende dışarda kilom ile ilgili laf edenleri pek umursamam bu konuda kendimle barışık biriyimdir.
Sadece sağlığım açısından kilo vermek istiyorum çocuğuma hayat dolu bir anne olmak istiyorum hantal bir iş yapamayan onunla oyunlara oynayamayan bir anne olmak istemiyorum. Beni motive eden bu işte...

Ha ayrıca ben 15 kilo verdim de 20 kilom var daha süper hayat dolu bir anne olmak için... 105 kilo ile başladım şu an 90 kiloyum öncelikli hedefim 80 sonra 70 bakalım...

lüzumlu lüzumsuz, akrabalardan tutun da mağazadaki satıcı kıza kadar herkes ağız birliği yapmış gibi hamile misin diyor küçümseyen bi ifadeyle :KK14: göbeğim o benim hamile falan değilim.:KK14: ha ilerde hamile olunca ne diyecekler çok merak ediyorum.:KK5:
bu arada 1.60 boyum 67 kilom

Son düzenleme:
ikinci bebegimi dogurdugumda 72 kiloydum ve ilk 6 ayda o şekilde devam etti bi gün çok begendiğim beyaz bi gömlegi denemek için magazaya girdim (beyaz daha ombul gösterir artı) gömlegin büyük beden olmasına ragmen düğmelerini kapatamadım :))) ve kabindende dışarı çıkamadım o gün rejim yapmam için yeterli nedenide bulmuştum şu an 59 kiloyum ve mutluyum.

Eşim hayatta kilolarıma laf etmez ... bende dışarda kilom ile ilgili laf edenleri pek umursamam bu konuda kendimle barışık biriyimdir.
Sadece sağlığım açısından kilo vermek istiyorum çocuğuma hayat dolu bir anne olmak istiyorum hantal bir iş yapamayan onunla oyunlara oynayamayan bir anne olmak istemiyorum. Beni motive eden bu işte...

ne kdr guzel yazmışsın...insan kilolu olunca çcuguyla bıle düzgün oynayamıyr deilmi..kilodan bş tarafımızı zor kaldırıyoz...poff yaa:KK43:

Aynen öyle çok yoruluyorum kızımla oynarken bazen cnm istemiyor bi tarafımı kaldıramadığımdan, ama şimdi git gide rahatlıyorum eminim 70 li kilolara gelince daha
rahat hareket edebileceğim...

Birden çok durum aslında..
İstediğim kıyafetlere girememek arkadaşlarımın yanında kendimi dev gibi hissetmem.
Sevgilimin zayıf olması sadece onun değil ailesinin de zayıf olması.
Kız kardeşinin her mesajında kiloyla ilgili dokundurmaları hepsi bir etken aslında..

Şu an 70-79 topiğinde kızlarla paylaşım yaparak yavaş yavaş sağlıklı kilo veriyorum.
İstediğim ama giremediğim pantolona giriyorum.
Daha çok verip kendime kot pantolon almak istiyorum.

Bi ortamda herkesin önce kilodan laf açmasından bıkmışlığım da var tabi.
Kilo problemi yaşayan insanı sadece kilo problemi olan bir insan anlayabilir.
Gerisi hikâye...

ibrede 140'a vuran bir akrabamızın beni kendisiyle bir tutup '' biz şişmanlar böyleyiz sende bende '' diye bir konuda örnek göstermesiyle benim kafa dank etti ... 1 ayda 7 kılo vererek kendimce ona evet ben şişkoyum ama sen obezsin dedim .. keşke yüzünede söyleseymişim ..

Diyet değil ama spora ve zayıflamaya hala devam edıyorum.. edıcem de ..
Şişmana hayat yok cunku bu ulkede ..
Bazı İnsanların bedenleri zayıf ama kafaları şişko ..

ennnnnn kötüsü üstüne giyecek bir şey bulamamak. makul bir giyim tarzı yakalamak için marks and spencer'a mahkum kalmak istemiyorum. pazar malı kalitesinde ama büyük bedenlere 100 lira bayılmak istemiyorum. mango ve zara'da o kadar güzel şeyler var ki (tabii ki hiçbiri üstüme olmaz), orada gezerken insanlar da acır gözlerle bakıyorlar "ne diye geldin ki buraya şişko" der gibi. belki açık açık söylemiyorlar ama bakışlarından anlyıorsunuz. dal gibi sülün gibi kızlar ne güzel giyiniyorlar, ben de mel mel bakıyorum. bakmak istemiyorum tabii artık, 6 aylık spor salonu üyeliği aldım, bakalım zayıflarım inşallah.
ayrıca her türlü şişman esprisinde akla gelen siz ouyorsunuz, millet yiyemediğini size veriyor falan.

kızlar erkek arkadasm annesinden yedigim laflar sayesinde bozmadıgım bir diyetim var... bir kere onlara ziyarete gitmiştim kadın bana tedavi ol doktora git annen seninle ilgilnmio herhlde sonra benm yasıma geldiginde cok kilolu olrsn die laf etti. (43 yasında 38 beden kendisi). sonrada snn cayına seker istermisin die sormuorm bile zayıflaman lazım senin böyle olmaz bu dedi(erkek arkadasım 100 kilo, sanki kendi oglu cok inceymiş gibi). tabi ben baya sinirlendim. dogruları söylemesine diil.. kadını 4. görüşümde fln böyle ezici bir tavırda bana yaklasmasına.. 36 beden olup ona gününü göstericem kendi oglu obez kalırken

doğru düzgn giyecek bulaamamak ve sürkli aynı şeyleri sırayla giymek... çünkü rahat edebilceğim ykştığını düşündğm az kıyafet buluyorm.... boyum 1.70 ben 70 e vurmştm. basenlerm büyüktür benmde.. 70 kiloyken hiçbirşey giyemiyodm resmn. bende inatla 62 ye düştüm. ramazanda gece yemeleri sağolsn 2 kilo aldm.. 64 kiloym şuan. hedefm 60.. aslnda daha çok vermek istiyorm ama bendede tam tersi.. erkek arkdşm kilo vermemi istemiyor.. bana tek laf etse.. çok kilo aldn elif son günlerde sanki fln dese hırslancm.. adamda gram destek yok bide köstek oluyo...

X