Zayıflamak İçin Motive Eden Söz ya da Olaylarınız Neler?

selam . laracım 1 sene önce açmışsın topigi . ama biliyorumki hala aynı kilolardasın . hadi kurtul fazlalıklarından (bu belki şu an seni şevke getirr. umarım okusun ..

benim maceramda aslında hi,ç bitmez ta 15 yaşından beri (36 yaşındayım ) vayy 20 senedir kilo işiyle ugraşıyorum
genç kısken takmıştım ve vermiştim . evleninca malum salınıyor. 3 de bebeyi ekleyin. 75 civarlarında salınırdım hep . her yaz 3.5 kilo veriri sonra tekrar alırdım
birgün bi arkadadaşın evinden çıkarken eltisi ne desin .. beni iybi süzüp gözü göbüşe takılarak sendede göbek var bizim gibi didi . atten farkındaydım göbüşümün 78 kilo olmuştum
ondan sonra başladım bende . sonra k.k buldum diyet guruplarını . 59 kiloya kadar düştüm 2 sene zafında .. şu anda 60 .65 arasında bir alır bir veririm .

bence durum şudur kişi kendi istedimi kafasında bitirdimi kilo vermesini hiçbişi engelleyemez .

Merhabalar Ben temmuzda 17 olacağım inşallah.
Bundan 3 ay önce falan 64 kiloydum.Aslında çocukluğumda zayıf bir çocuktum, annem balık yağıdır falan filan her şeyi yediriyodu kilo alayım diye.Sonra ergenlik dönemine girince kilo almaya başladım. 7.sınıftayken bayağı bi zayıfladım fakat ertesi sene sınav stresinden çok kilo aldım.Liseye geçtim ve biliyorsunuz lisede herkes dış görünüşe bakıyor.Neyse işte, böyle sınıfımızda zayıf zayıf kızlar vardı hep, ben bi onlara bi kendime bakmaya başladım.Aslına bakarsanız beni gören 64 değil 58 falan der, çünkü hiç 64 göstermiyor gibiydim.Sebebi kilomun kalça ve bacaklarımda oluşuydu ve ben hep etek giyiyordum okula.Neyse bir ara pantolon giymeye başladım.Kızlarla bir gün yan yana fotoğraf çekildik.Okulun sitesine atmışlar, bir açtım baktım bu ben miyim? dedim. bacaklarım odun gibilerdi, kalın kalın böyle.Üstüne bir de hoşlandığım çocuğun(bu yaşta bu ne der gibi bakmayın lütfen, onun sayesinde aklım başıma geldi ) yemekhane konusu açılınca ben sevmiyorum orayı demiştim o da yeme kilo verirsin belki demişti. Ben 1 hafta bunu düşündüm, sonra gittim bir diyetisyene, bir ayda 4 kilo verdim, 60,2 ye indim.Sonra sınav dönemim oldu ve annem kilonu düşüneceğine sınavlarını düşün modundaydı ve ben de salıverdim öyle.Ama Allah'tan cumartesi günleri spor yaptığımdan kilo almadım. Şimdi 2 haftadır s pora gidiyorum ve bu hafta diyete başladım.Şuan kilom 59.3 ile 58.7 arasında değişiyor Hedefim şimdilik 53 ! Seneye o okula zayıf bir kız olarak gitmek istiyorum

ben de doğumdan sonra 96 kiloya çıkmıştım. 2 ay sonra işe geri döndüğümde kurumun hizmetlisi bana (kendisi her konuda çok patavatsızdır zaten) "hoşgeldin küçük duba" deyince aklım başıma geldi. 8 ay sonra 68 oldum ama 2 sene sonra tekrar kilo aldım ve 78 kiloya çıktım tekrar. şimdi kilo vermeye çalışıyorum şu an 73 kiloyum hala devam ediyorum her gün 45 dk yürüyüşe başladım. eylüle kadar fit olucam inş. :)

Kendimi motive etmem hiç kolay olmadı bu yaşıma gelene kadar. ben de hep ergenlik döneminden beri hep diyet yapanlardanım ama verip aldım verip aldım. Bu yüzden çatlaklarım oluştu hep. Bir mağazaya gittim mi sevdiğim bir kıyafetin olmaması can sıkıyordu hep. Ağladığımı bile bilirim. ve şimdi bundan 2 ay önce karatay ile tanıştım ve kendime geldim. bugüne kadar sağlıksız beslendiğimin farkına vardım ve kendimi diyet kafasından kurtardım sadece. Kendime sağlıklı beslenmeyi öğrettim. Ve gayet memnunum. Bunu yaşam tarzı halime getirdim ve gerçekten de sağlıksız besinleri hiç aramıyorum. Ne pizzadır,ne tatlıdır,ne hamburgerler,ne pideler. Ne ekmek,ne şeker. Bir gramda ağzımı sürmeyi düşünmüyorum. ISRARlara karşı da dirençliyim. Bana yemedim diye de küserlerse küssünler hiç takmıyorum :)) benim sağlığım her şeyden önemli. Bakın diyet ve zayıflamak demiyorum, SAĞLIKLI BESLENME! Motive kelimem bu.

bana 2 kişi tarafından sorulan hamilemisin kaç aylık soruları beni acayip motive ettiii anında rejime başlamamı sağladı:))) söyleyenlerin ağzına sağlıkkk

beni hiç bi söz ima kıyafet gaza getirmiyo...iki-üç gün sonra yine yemeye devammm offff offf....

Son düzenleme:
Çevremdekiler hep iyisin, boyuna göre normal kilon var diyordu ben de hiç kendime dikkat etmiyordum son zamanlarda. Bir gün erkek arkadaşımla çekilen fotoğraflarımda ne kadar genişlediğimi farkettim, anneme de kilo mu aldım ben deyince evet dedi. Sonra ona baktım 45 yaşında 34 beden kadın 2 kilo fazlası için diyet yapmaya karar vermiş, benden düzgün vücudu var bu gidişle minik fil olacağım şu yaşta iğrenç vücudum olacak diye silkinip kendime geldim. Dukan atak dönemi, dukan, vücut losyonu derken gayet güzel toparladım. Hatta yeme alışkanlığım bile değişti fast food 1 ayda 1 ya da 2 kez yedim, tatlı da 1 kez. Kahveyi de 2 kere içtim. Her akşam iş çıkışı fast food yiyen, yaz günlerinde yarım kilo vişneli dondurma yiyen, günde en az 2-3 kez kahve içen biri olarak benim için ciddi bir ilerlemeydi. =) Birinden ağır bir laf duyup veya güzel görünmek istediğiniz bir ortama girerken farkedersiniz en çok kilonuzu ya da vücudunuzun kusurunu, ve o zamanda da 1 gün içinde kilo veremezsiniz. Bunu düşünün, böyle bir ortama kilolu girmemek için her daim güzel olmalısınız. Her şeyden önce kendiniz için...

evledım 58 kg ıdım hey gıdı gunler
evlenmemle 70 kg oldum ne kadar surede bılemıyorum sonra bebek olmayınca tüp bebek yapmaya karar verdım ılaçlar ve bogaz oldumu sana 93 kılo ve bebek dustu..

sonra aradan bır bucuk sene gıbı bı zaman zarfında tekrar denemeye karar verdık hala 93 kıloydum 93 kıloyla hamıle kaldım 105 le doguma gırdım en son 87 kg dum bu kıs dıyete gırdım suan 69 70 arası gıdıp gelıyorum oglum 2 bucuk yasında

60 olsam süper olucak ama ıste

Beni motive eden şey sevgilim ve kk :)

Mağazada giydiğiniz şeylerin size olmaması nedir hala çekiyorum.. Göbeğim çıkmadıgı için göğüslerimin öküz gibi durması.. 90beden giyip her yerde fillik fillik küçültücü aramak berbat bi' duygu. Aslında göğüslerim olmasa baya zayıf görünceğimi biliyorum. Bacaklarımda ince. GİTMİYOR şu GÖĞÜS dediğim ve sınırlendıgım zamanlar.. Berbat arkadasım, boy 157 göğüs 90!
Önceden gittikçe şişiyordum 56 kiloydum boyumda 155 falandı işte.. Yarım dünya olmussun diyen bi' arkadasım oldu onu bile takmadım. Sonra zayıflamaya çalışınca vücudum küçüldükçe göğüs sarktı anam.. 18 yaşıma gelince ameliyat olucam, umarım veririm ya

İşte şu göğüs olmasa hiç uğraşmıcam da.. Beni o sinir ediyo.

Şuan boyum 157 kilom 52, Allahım yardııım

Son düzenleme:

sanki cok kilon varmış gibi konuşmussun 65 kilomu ki:)hem seni kilon için terkeden sonradan zayıfladın diye barışmak isteyen biriyle barışman tuhaf geldi. kilo almamaya bak o zaman en iyisi sevgilinın hali buysa

Okurken düşünenlerdenim ... Diyet kitapları okumak çok motive ediyor... Bir de günbegün şekillenen vücudum... Mutlaka spor diyorum .. Spor spor spor...

beni motive eden tek şey alışveriş yaptığımı hayal etmek..oramı buranı kapatan değil fiziğimin güzelliğini gösteren şeyler almak istiyorum...zayıf birisi olarak alışveriş yapmak istiyorum..

bi de hep şunu düşünürüm: bu güzel kıyafetler bu yaşta güzel.
yaşlanınca ahh vahh keşke zayıf olsaydım da şunun gibi elbiseleri pantolonları giyseydim dememek...

bi anımdır:
beni düşününce üzer(hala içim sızlar) ; henüz çocuktum 10 yaşında felan. yaşıtlarımın en irisi en kilolusuydum. annem de garibim faydası olur diye yüzmeye götürürdü beni ama ne fayda su iyice iştahımı açardı:) bi gün havuzdan çıktık soyunma odasında saçımı kurutuyorum; hoca da başımızda bizi kontrol ediyor bi yandan sakız çiğniyor bi yandan da yardımcısıyla dedikodu yapıyor.. benim onlara baktığımı farketmedi tabi yardımcısına göz kırptı gülerek beni işaret etti, sakızı kocaman balon yaptı paat patlattı..güya o balona mı benziyordum??..olabilir ama çok rencide olmuştum çok üzülmüştüm..işte bunu düşününce de bu kader olmamalı diyorum..

bir de eşim yıllardır benim diyet serüvenlerimden elim boş çıktığımı görüyor. gülüyor bana sen kilo asla veremezsin çok iradesizsin diyor. şevkimi kırmakla beraber çok da gıcık oluyorum kendilerine...

merhaba banada ne kadar kilo almışsın. ikinci bir bebek mi var. gibilerinden laflar söyleniyor çok üzülüyorum ama bir türlü kilo veremiyorum offffffff ne kötü şu kilooo psikolojimi tamamen bozdu.

üniversiteye başladığım yıl en samimi arkadaşım 80 kilo civarlarındaydı bi sevgilisi vardı çocuk daha zayıftı sırf onun için zayıflamaya karar verdi..
60a düştü yaklaşık 7-8 ayda.. zaten uzun boylu bi kızdı fıstık gibi oldu kendine güveni geldi hatta o sevgilisini de bıraktı:)
vay be diyerek iziledim gelişimi.. ama kilolu hali arkadaş olarak daha iyiydi aramız bozuldu:))

merhaba banada ne kadar kilo almışsın. ikinci bir bebek mi var. gibilerinden laflar söyleniyor çok üzülüyorum ama bir türlü kilo veremiyorum offffffff ne kötü şu kilooo psikolojimi tamamen bozdu.

Sen de zayıfla bizim de aramız bozulsun : )

sevgili kuaförümün ne olmuşsun kızım sen 30 yaşında gibi duruyorsun daha 23 yaşındasın kendine gel demesiyle tokatı yedim ve ertesi günü başladım, gerçi o dönem ben de başlamak için gün bekliyordum ama o oldu ... O laf son derece ağır oldu... ((

offf kızlar içim daralıyo canım çok sıkılıyo çok dert ettim bu kiloları ..yazın finallerim bitince başlarım diyordum ama şimdi de ramazan olunca kilo aldım tam tersi :/ ne spor yapabliyorum ne bi hareket .. daha önce de yazmıştım (yukarıdan alıntı yaptım) 1 sene önce ama öyle ciddi bi fark yok .. ama hala aklıma geldikçe öyle kızıyorum ki sevgilime .. 10 gün sonra da doğum günüm böyle olsun istemiyorum .. sevgilimin söylediği söz de aklımdan çıkmıyor takıntı olduğu için veremiyorum bi türlü çok huzursuzum çoook..

zayıf olmaka dünyanın en güzel duygusu bnce :81: kadınlar bunu daha iyi biliyor Bende 25 yasındayım birgün arkadasımla kıyafet aldık denemeden bana olmadı cok moralim bozuldu O 70 bn 80 kg yum cok cnm sıkılıyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…