Zayıflamak İçin Motive Eden Söz ya da Olaylarınız Neler?

Bazı tezgahtarlar bunu bilerek yapıyor, özellikle yanında cillop gibi oğlan varsa, fesatça neler neler demiyorlar ki...

ayyyy çok ağır bi laf etmişsin :) ama çok güzel gaza gelmiştir arkadaşın.
bana biri böyle bişey dese yaşayamazdım sanırım.
gerçi besili inek dediler, gene de yaşadım.

kız kim dedi sana o lafı ben olsam ağızlarına s......... dım
o lafı söyleyenler şimdi ağızlarının payını almışlardır heralde
fıstık gibi kız olmuşsun ikiye hatta dörte çatlamışlardır heralde

daha küçükken dayım söylemişti canım
son halimi henüz görmediler
bayramda görüşücez
bayrama kadar 60ın altına düşmem lazım o yüzden hırslandım

vallahi şu an hali hazırda 28 kilo verdim zaten. bi 6 kilo daha vericem. o zaman yedircem o lafları beeennn

Aaaa yeni fark ettim.... Zaten yaptım öle bişi İnsülin direnci kilo vermeyi engelliyordu değil mi? Ben hızlı kilo veriyorum.

Tezgahtarları çok dikkate almayın bence. Bazen ne dediklerini bilmiyorlar. Bugün yaşadığım bir olay üstümde YKM den aldığım 38 beden yazlık kumaş elbise var. Normalde sabah evden çıkarken aynaya baktım karnım düz ama öğlen süleymaniye camisinin o taraflarda işim vardı. Vakit öğle ve gelmişken buradaki meşhur kuru fasülyecilere uğramamak olmaz. Diyetteyim hem de sağlıklı olduğunu düşünerek yedim yanında da ayran. Ve aradan üç dört saat sonra tabi benim karnım şişti cidden düz olan karnımda şişlik ve tezgahtar kız hamile misiniz diye sordu yok dedim ne alaka. Ha şu anda o şiş olan karnımı indirmeye çalışıyorum bakalım nasıl olacak hayırlısı.

Hahahaa Deseydiniz he hamileyim bebeğim flat ekran doğacak böyle incecik göbekle hahaha

Malum okullar tatil ben memleketteyim sevgilim başka sehirde...
Bı gün konuşuyoruz napiyosun felan dedi hiç napim oturuyorum öle dedim hay demez olaydım
Tabi anca ye iç yat uyu ohh hayat sana guzel su bidonu gibi gelirsin artık dedi (((
Tabi şakaya karışık söyledi yoksa çok kızardim ama ilk defa böyle bişey dedi çok zoruma gitti laf sonra düşündüm dedim haklı cocuk ben daha iri dürüyorum yanında söyle bı bakınca bende zayıflamaya karar verdim hatta geç bile kaldım bu yasıma kadar bu kiloyla kalmışım yazık yıllarıma yasım daha 22 benm neyse biraz uzun olmuş ama kararlıyim zayiflicammmmm !!

Aaaa yeni fark ettim.... Zaten yaptım öle bişi İnsülin direnci kilo vermeyi engelliyordu değil mi? Ben hızlı kilo veriyorum.

evet cnm insülin direnci kilo vermeyi zorlaştırıyor leslie yürüyüşü çok etkin onun sışında ben günde 10 dakika uzun bi sopayı enseme dayadım kollarımı da uzattım alt taraf sabit üstü yanlara çevirdim üstüm zayıfladı süper bişi kolay ve etkin :)

kızlar görev yerimden iki gün önce geldim 2 gündür gören tanıyamıyor en son 9 yıl önce 65 tim öyle olunca yarın nerde diyorlar bu soruyu duymak çok güzel yeni hayalim şu beni gören ne kadar güzel olmuşsun çok fitsin demeli :) kilo verince insanı en mutlu eden şey bol gelen kıyafetler ve tepkilermiş bunu yaşamak süper bişi ama daha var 58 için 7 kilo daha vercem

bütün yorumları okudum ama sanırım çevremden gelen en kötü 'motivasyon'cümleleri bana ait.18 yaşındayım ama sanki herkes sözleşmiş ağız birliği yapmış gibi marketten tutunda şişko teyzeme kadar herkesss.

yengem hamileydi annemde ona çocuk küçücükken herşeyden tatdır ağzına ilerde herşeyden yer yemek seçmez ben öyle yap yaptım elifey'e dedi oda bende çocuğuma herşeyden yediriyomuşum bide elifey gibi şişman oluyomuş ahahahha diye kahkaha atmaya başladı hemde suratıma bakarak...
markete gidiyorum kola aldım her zamanki gibi komşumuzu gördüm yine mi kola aldınn? soruları evet aldım dedim.market sahibi sıkıldıkca yemek mi yiyosun dedi bende evet dedim cevap :iyi yemeye devam et!
kuzenlerimin hepsi zayıf ve off kilo almam lazım alamıyorum yaa bilmem ne her görüşmemizde böyleler..
anneannem bile ye kızım ye sen boşver diyo durup dururken noldu anenanne neyi boşveriyim diyorum cevap yok..sanki beynimi okuyo kadın
teyzemin oğluna kız istemeye gittiler teyzemin kzıı anlatış şekli şu: kız baya bi güzel zayıff inceee elifey falan yanında baya iri kalır falan filan..gören obezim falan zanneder..15 kilo fazlam var tamam az değil ama çok üstüme geliniyo bütün bu olaylara rağmen başlayıp başlayıp akşamına bırakıyorum bi kere 1 hafta hiç bozmadan yaptım diyetimi bi haftada 4 kilo verdim hemen saldım kendimi geri aldım..hep böyleyim ben ya bıktım iradesizliğimden..bütün sülalem bana cephe almış durumdalar bayramlarda hep gündem konusu ben ve kilolarım..yüzüme hep iltifat ederler ama bu beni sinir ediyo tipik 'yüzü güzel kilolu kız'tribine sokuyo beni..eskiden insanlar beni giydiklerimle anardı çok severlerdi kıyafetlerimi giyinişimi şimdi bi t-shirt bi kotla çıkıyorum hayattan soğudum resmen .vede işin kötüsü bu yıl üniversiteye gidicem inş. bu halimle gitmek istemiyorum ailemden uzakta özgür olucam ama kilolarımen büyük tutsaklığım zaten ne özgürlüğü..öyle işte bugün de diyetteyim ama akşama bozulur mu derseniz bişey diyemiyorum öylede iradesiz bi insanım ben..

inanamıyorum kızlar kendime ya 11:30da msj atmışım şu an 15 :23 ve ben bozdum bile diyeti..2tabak makarna yedim ..of allahım olmuyo işte ya olmuyo en sonunda intihar edicem diye korkuyorum aklımı yitiricek gibi oluyorum hiçbişey çare olmuyo bana...

Yok bozmamışsın kaçamak yapmışsın yola devam diyeceksin bu durumda. Sanırım sen bir beslenme planı yapıyorsun önceki gün tabak tabak yemek yerken ertesi gün üç çatal ondan dört kaşık bundan yemeye çalısıyorsun bünyen kabul eder mi etmez. Yapacağın şey bir kere en önce diyet günlüğü tutman. Yanına küçük bir defter kalem alabilirsin. Günü 5 öğüne ayır kafanda ve gün içinde yediğin neyse fazla bile olsa yaz. Sonra her gün bak bugün fazla olan ne birden hepsini düşürmeye çalışma işte ekmeği yarın azıcık azaltayım yemeği işte şu kadara düşüreyim arada bunu yemişim yarın dikkat edeyim. Bunu alışkanlık haline getirirsen inan düzene giriyor. İlk başta yalnız sıkı tutman gerekiyor ve normal beslenme şeklini yavaş yavaş azaltmalısın ki vücudun dirence geçmesin. Acelen yok yavaş yavaş vereceksin kilolarını.

Canim ya suan yanimda olsan seni anlindan öperdim,tam benim icimden gecenleri söylüyorsun!!!

kadin olmak o kadar zor ki bir cok kadin icin!!püffffffffff

ay bende öyle bir sismisim ki

ilk defa bu kadar pis kilo almis bulunuyorum hayatimda yahu 95 kilo olmusum

oyyyyyyyy oyyy ne kötülük ediyorum halbu ki bedenime,güzel yillarim böyle kendime düsman geciyor!

kac kere yaaaa kac kere dedim tamam artik buraya kadar artik zayiflayacagim ama olmuyor

kendimi o kadar cirkin hisediyorum ki

ne bileyim ya orda burda daima oluyor kiloma birsey diyen ayda yilda bir ama offfffffff ya babam anneme derken duyuyorum:bu kiz yine kilo almis degil mi:

annemlere gittigimde babam diyor benim o an duymadigimi sanarak

kiyafetim yok ya dogru düzgün cünkü kilolu kilolu hic alisveris yapasim yok.

ya ne yapacam ben yaaaa?

kendimi dövesim var

teşekkür ederim cevabın için..evet ben hep öyleyim normal öğünüm tabak tabak olur diyetten anladığım çok az yemek..burda yanlış yapıyorum demek..dün o makarnadan sonra çok vicdan azabı çektim hiçbişey yemedim 15den sonra.iyi mi yaptım bilmiyorum ama şu an vicdanım rahat kahvaltımıda güzel yaptım az ekmekle inş. herşey böyle devam eder hepimiz incecik belli belli kızlar oluruzz:

Çok güzel bir başlık bu, ben de yazmak istedim.

Ben evlendiğimde 88 kiloydum. Anlayacağınız üzere hiç zayıf bir insan olmadım. Eşimle birbirimizi çok seviyoruz. Türlü zorluklara göğüs gerip evlendik. Sonra zamanla ikimiz de kilo almaya başladık. Eşime kilo yakışmıştı fazla almadığı ve zaten zayıf olduğu için. Bense giderek daha kocaman oluyordum. Birgün bambaşka bir meseleyi tartışırken içimde kalan şeyleri söyledim eşime. Dedim ki ben sana böyle şeyler yapıyor muyum? O da dedi ki söylersem çok üzülürsün. Neyse ben zorlayarak konuşturdum. Daha fazla kilo almanı istemiyorum dedi, sürekli kavga ederken kalbim ağrıyor, kolum ağrıyor deyip duruyorsun dedi. Görsellik bir kenara henüz çok genciz, çocuğumuz olacak, korkuyorum sağlığına bir şey olacak diye dedi. Kendine hiç dikkat etmiyorsun dedi. Sarıldık, daha çok bağlandık birbirimize. Ben de söz verdim eşime. Şimdi bu söz her şeyden daha değerli benim için. Sanki sözümü tutmazsam aşkımı kaybedecekmişim gibi.

Kendimize yapıyoruz kızlar ne yaparsak. Ben biliyorum ki kilolarımızın çoğu duygusal açlıktan. Lütfen yapmayalım bunu kendimize. Gün geliyor kimse, hiçbir şey kalmıyor insanın hayatında. O zaman geriye bir kendimize verdiğimiz değer kalıyor.

Bende şuan 74 kiloyum hedefim 65 yanımdakiler zayıf ben kilolu yürüyüşe başladm
İnşallah çabuk zayıflarım

Konu içeriği nedeniyle soru/cevap başlığına taşınmıştır.
Keyifli paylaşımlar...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…