Bebek Beslenmesi Zayıf çocuk annesi olmak...

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
Yahu konu sahibi kaç kez ben bu kararı doktorla birlikte aldım demiş. Kendi başına karar vermemiş ki. Mama verdiği dönemde de değişen bir şey olmamış. O yüzden de vermeyi kesmiş.
Gelişim geriliği varsa bu mamayla mı düzeltilmeli yoksa altındaki sebep mi araştırılmalı🤦🏼‍♀️
doktor verelim demiş, konu sahibi istemiyorum diyince de ısrar etmemiş. verilerini paylaştı zaten bebeğinin. sıkıntı olduğunu çok kişi belirtti. olması gerekenin çok altında değerleri var. sebebi araştırırken çocuk makarna mı yesin yoksa bu duruma özel bebekler için üretilmiş mama mı ?

Söylediğimden bunu mu anladınız yani?
Çocuğunuz doğar doğmaz gurme olmuş demek ki, çok enteresan
Bizim bebeklerimiz öyle değil eline taş versek kemiriyor yavrucak ne bilsin :KK70:
Afiyet olsun size...
Ne kadar güZel çok şanslınız😀 size de afiyet olsun

doktor verelim demiş, konu sahibi istemiyorum diyince de ısrar etmemiş. verilerini paylaştı zaten bebeğinin. sıkıntı olduğunu çok kişi belirtti. olması gerekenin çok altında değerleri var. sebebi araştırırken çocuk makarna mı yesin yoksa bu duruma özel bebekler için üretilmiş mama mı ?
Of of ben anlatıyorum ama kime🤦🏼‍♀️ Eğer bir problem yoksa, testleri temiz çıkmışsa, anne sütü alıyorsa ve besinlerini yiyorsa(yumurta, yoğurt, et, sebze, meyve)sırf kilo alması için mama verilmemeli diyorum ben. Çünkü mamada da şeker var.

arkadaşlar bu tarz özel mamalar için gıda sektörünün başı bildiğiniz kadar boş değil.
ne ciddi denetimler ve üretim teknikleri var tahmin edemezsiniz.
bilmiyorsanız da bilen ve iddia eden insanların bilgilerine saygı duyun.
azıcık tuz dediğiniz şeyin bebeğinizin minicik böbreğine ne belalar açar tahmin edemezsiniz.

Makarna diyoruz makarna koskoca makarna
Ne maması 😂
Koyacaksın tavaya yağı, üstüne salça bool bol tuz kekik, karabiber
Bir güzel kavurup karıştıracaksın
Bak nasıl yiyor çocuk :)
Ooh tarif de verdim canım çekti :KK70:

@Eydina pardon siz hamileymissiniz
ben cocugunuz dogmus gibi dusunup cevap verdim
cocugu en guzel gelistiren seyler sut yogurt ve et suyu arkadasim
bunlari gunluk bir sekilde tuketmeye calis ve kutulu muzlu sut lutfen icme dedigim gibi kendin yap
ceviz badem findik ara ara bunlardan ye kendini bunaltmayacak sekilde senin cok yemen biseyi degistirmiyor kaliteli beslenmen onemli
muzun icine avokado ezip ye mesela cok lezzetli oluyor
ben hamileyken gunluk 1 kilo sut 2 3 kase yogurt yiyordum hergun et suyuna corbam vardi gerisini allah ne verdiyse cok ta kasmadim yani bebegim 3.300 52 cm dogdu
günlük 1 kilo süt mü?:KK57: o kadar sütü nasıl tüketiyordunuz?

İlk mesajımda da dedğim gibi konu sahibi önce testlerini yaptırmalı. Daha sonra nasıl besleneceğine karar vermeli. Ne mamaymış ya 😂

Of of ben anlatıyorum ama kime🤦🏼‍♀️ Eğer bir problem yoksa, testleri temiz çıkmışsa, anne sütü alıyorsa ve besinlerini yiyorsa(yumurta, yoğurt, et, sebze, meyve)sırf kilo alması için mama verilmemeli diyorum ben. Çünkü mamada da şeker var.

problem var. bilimsel veriler içeren bir tabloya göre çocuk geride. ve bu normal değil.
acaba iş alışkanlığı ingilizce mi yazıyorum diyorum ama yok, türkçe

Makarna diyoruz makarna koskoca makarna
Ne maması 😂
Koyacaksın tavaya yağı, üstüne salça bool bol tuz kekik, karabiber
Bir güzel kavurup karıştıracaksın
Bak nasıl yiyor çocuk :)
Ooh tarif de verdim canım çekti :KK70:
Arkadaşım senin kafa tın tın galiba😂😂 git azıcık dersini çalış da gel 😂 sana mama vermemişler galiba🤣

İlk mesajımda da dedğim gibi konu sahibi önce testlerini yaptırmalı. Daha sonra nasıl besleneceğine karar vermeli. Ne mamaymış ya 😂
nasıl besleneceğine doktorsuz karar verecekse ateşi çıkınca da sadece soğuk suya soksun anneler :) adam zaten neden 6 sene tıp üzeri 4 sene uzmanlık okumuş ki. ana o ana, doktor ondan iyi mi bilecek.

ahahaha komiksiniz, çok güldüm. hatta iş yerindeki arkadaşlar okuyor şu an, millet koptu :)

🤷🏼‍♀️ Neyse daha fazla konuşmıcam çünkü söylediklerim anlaşılmıyor. Ceviz yeyin ceviz. Bi de somon. Byes

ahahah pekmez soruma yanıt vermeden gitmeyin. sanırım siz marketten aldığınız toz şekerle muhallebi yaptığınızdan o kısmı es geçtiniz :)
onu doğal sanıyorsunuz zaar.

haa beslenmeme gelince, çok şükür anadolu liseleri, türkiyenin en iyi devlet üniversitesinde mühendislik, üzerine yüksek lisans, üzerine amerikalı bir ilaç firmasında yöneticilik ve geniş bir sosyal çevre ile mamaların da cevizlerin de somonların da et sularının da hakkını verdim.
ama kadere bakın, bebekken pek makarna yememişim

ahahahahahah hahahahhahah ahahahhahahah

Hahahah yok canım ben hep mama yedim ondan böyle oldu, makarna tuz şeker vermeyi akıl edememişler o yüzden :KK70:
Ah yazıkk kıyamam sana 😢
ahahah pekmez soruma yanıt vermeden gitmeyin. sanırım siz marketten aldığınız toz şekerle muhallebi yaptığınızdan o kısmı es geçtiniz :)
onu doğal sanıyorsunuz zaar.

haa beslenmeme gelince, çok şükür anadolu liseleri, türkiyenin en iyi devlet üniversitesinde mühendislik, üzerine yüksek lisans, üzerine amerikalı bir ilaç firmasında yöneticilik ve geniş bir sosyal çevre ile mamaların da cevizlerin de somonların da et sularının da hakkını verdim.
ama kadere bakın, bebekken pek makarna yememişim

ahahahahahah hahahahhahah ahahahhahahah
mühendislik okumuşsunuz ama okul öncesi çocukların anlayacağı şekilde algoritma yazdım size anlamadınız. Diploma yarıştırıyorsak ben de Türkiye’nin en iyi mühendis yetiştiren okulundan lisans mezunuyum ve uzun bir süre kurumsal firmalarda yazılım mühendisi olarak çalıştım. Şu an da yine mühendislikte veri madenciliği üzerine yüksek lisans yapıyorum. Ama ne alaka dimi🤣🤣

Ah yazıkk kıyamam sana 😢

mühendislik okumuşsunuz ama okul öncesi çocukların anlayacağı şekilde algoritma yazdım size anlamadınız. Diploma yarıştırıyorsak ben de Türkiye’nin en iyi mühendis yetiştiren okulundan lisans mezunuyum ve uzun bir süre kurumsal firmalarda yazılım mühendisi olarak çalıştım. Şu an da yine mühendislikte veri madenciliği üzerine yüksek lisans yapıyorum. Ama ne alaka dimi🤣🤣

o zaman yazdığınızı herkesin aynı biçimde algılayıp tepki verdiği bu yere zekanız ve bilginiz fazla
neden burdasınız
:)
biz kendi yağımızda kavrulup makarna oluyoruz, size az geliriz
fjksdljfklsdjfksd
dfksdlfklşsdkfşsd

nasıl besleneceğine doktorsuz karar verecekse ateşi çıkınca da sadece soğuk suya soksun anneler :) adam zaten neden 6 sene tıp üzeri 4 sene uzmanlık okumuş ki. ana o ana, doktor ondan iyi mi bilecek.

ahahaha komiksiniz, çok güldüm. hatta iş yerindeki arkadaşlar okuyor şu an, millet koptu :)
Ben doktorsuz mu karar versin dedim. Amaan neyse sizinle uğraşamıcam daha fazla. Size hayırlı işler🙋🏼‍♀️

X