Yüzümdeki siğiller için ne yapabilirim?

merhaba benimde yıllar önce ellerimde ve yüzümde cok sayıda sigil vardı
bazılarını yakarak bazılarını dondurup aldırdım
yüzümdede yakarak aldırdıklarımda oldu izde kalmadı
daha sonra yurt dısında iken 2 ilac kullandım ikiside benzer ilaclar ve sigilleri yok ediyorlar
verrumal ve collmack (umarım ilac ismi yasak degildir)
anlasmalı eczaneler burada satılmayan ilacları getiriyorlar
en kısa sürede dilerim gecerler

:Roflol::Roflol:ayy dione cummmmm allah iilini versin kız ya inanmıorum aklıma geldi ama daha neler yok canım demiştim.alevle yazışmışınız görmedim şimdi görünce analdım.sağol canım :1hug:a.s.

arkadaşlar yüzmde çıkan siğellerle başım fana helde.toplu iğne başı kadar 15 tane falan var.çaresini bilen varsa lütfen bana yazsın denemediğim ürün gitmediğim doktor kalmadı ne yapacağımı bilmiorum.dün sinirimden yoldum hepsinisenağlamasenağlama

merhaba canım,
ben alternatif tıpdan tavsiyede bulunacağım.Lütfen dene bişey kaybetmezsin.
Kırmızı soğanı ez,tuz ilave et siğillerin üzerine koy giderir..Yada
taze tere nin yapraklarını ez siğillerin üzerine koy veya sarımsak ez siğillerin üzerine sür.Bu şekilde siğillerin gidene kadar devam et..inşallah bi faydasını görürsün..

üzüldüm cnm ALLAH ŞİFA VERSİN neden çıkmış olabilirki en iisi sen onlar fazla büyümeden önlemini al yaktırman gerekiyosa yaktır

inşallah dermanını bulursun

Merhaba...Arkadasim bendede vardi ben kendim okudum ve nasil gectigini ne zaman gectigini farketmedim..Bence bunu yap birsey kaybedecegini sanmiyorum...En azindan ben yaptim ve gercekten de gecti...Zorda birsey degil zaten...

El ve yüzde meydana gelen temriyelere(sigil ):

"Em ebramü emran feinnâ mübrimûn" ayet-i kerimesi dua olarak okunur. Temriyeler sabit kalemle daire içine alınır. Sonra bu ayet-i kerime, dua niyetiyle 3, 5 veya 7 kere okunur ve umulur ki Cenab- Hakk'ın izniyle temriyeler kaybolur gider. (Kaynak:Yusuf Tavaslı Yasin Suresi, çeşitli ve güzel dualar.)

Herbirine 7 ser defa oku ama...Allah simdiden sifa versin....Gecmis olur insallah...

Merhaba...Arkadasim bendede vardi ben kendim okudum ve nasil gectigini ne zaman gectigini farketmedim..Bence bunu yap birsey kaybedecegini sanmiyorum...En azindan ben yaptim ve gercekten de gecti...Zorda birsey degil zaten...

El ve yüzde meydana gelen temriyelere(sigil ):

"Em ebramü emran feinnâ mübrimûn" ayet-i kerimesi dua olarak okunur. Temriyeler sabit kalemle daire içine alınır. Sonra bu ayet-i kerime, dua niyetiyle 3, 5 veya 7 kere okunur ve umulur ki Cenab- Hakk'ın izniyle temriyeler kaybolur gider. (Kaynak:Yusuf Tavaslı Yasin Suresi, çeşitli ve güzel dualar.)

Herbirine 7 ser defa oku ama...Allah simdiden sifa versin....Gecmis olur insallah...

a.s.:1hug:canım çok sağol yarın hemen okutturcam.iiki yazmışım derdimi kadın dayanışması işte bu olsa gerk yanlız değilim:içelim:senağlama

merhaba canım,
ben alternatif tıpdan tavsiyede bulunacağım.Lütfen dene bişey kaybetmezsin.
Kırmızı soğanı ez,tuz ilave et siğillerin üzerine koy giderir..Yada
taze tere nin yapraklarını ez siğillerin üzerine koy veya sarımsak ez siğillerin üzerine sür.Bu şekilde siğillerin gidene kadar devam et..inşallah bi faydasını görürsün..

a.sa.s.:1hug:canım çok sağol bunuda bi deneyeyim :çok üzgünüm:geçerse hangisinden geçtiğini anlayamıcam.nese geçsinde tek başka bişi istemiorum yarın albesanın dusını okuyup sora bu işlemi yaparım onun üstünede ceviz yağını sürecem allahtan hayırlısı :çok üzgünüm:

tamam canım yüzüm biraz kendine gelsin bende ceviz yağını deneyecem hemen.zaten 1 haftaya ancak geçer bu görüntü ozaman kadarda sen ceviz yağını dener bana haber edersin.haberlerini bejkliorum canım sevgilerle......

canım bende cok surdum ıncır sutunu ama bı ıse yaramadı hatta aynı sende odugu gıbı bende de acayıp bı kasıntı kızarıklık yaptı benım yuzumde var sıgıl senın nerde cıktı sıgıllerın bılemem ama suanda cevız yagı kullanıyorum bıraz hafıfledı sankı eger sıgıl elerınde falansa verrutol dıye bı ılac var o ıyı gelıyo dene derım hemde ucuz bı ılac ben yıne yazarım sıze bı kac gun daha kullanıyım cevız yagını canım sevgıler

canım benimde yüzümde var çok kötü oldu iice doktara gitmeyi düşünüyorum.çünkü çok kızardısenağlama

canım sakın kasıma elınle yolmaya falan kalkma cunku dahada cok dagılıyorlar doktora gıt mutlaka ama bıde cevız yagını dene yan etkısı yok kızarıklık falan da yapmıyo sur ve 15 dak sonra yıka dogal oldugu ıcın korkmana gerek yok sevgıler

canım teşekkürler bide ceviz yagını deneyim inşallah kurtuluruz şu siğillerden:teselli:

merhabalar,
daha once konusu gecti mi bilmiyorum butun forumu okumadım. Bende de olmuştu siğil ,iki kere, ellerimde ve ayağımda. belki inanmazsınız böyle şeylere ama siğillere tek iyi gelen şey okutmak. ben ikisine de ayrı zamanlarda kendim okumuştum gerçi. ikisi de geçti. umarım sizde de işe yarar

siğillerine çare arayan bir üyeniz var.

Kullanmanız gereken İlaç VERRUMAL adında bir ilaç.

Türkiyede şu anda bulunması zor. Çünkü Yurt dışından kaçak getiriliyor.(Eczacımdan öğrendim.)

Türkiyede de bu ilacın başka bir versiyonu var adı VERRUTAL. aNCAK VERRUTAL SİĞİLİ YAKARAK İYİLEŞME SAĞLIYOR. dOLAYISIYLA İYİ DEĞİL.

YURT DIŞINDA BİR TANIDIĞIn VARSA VERRUMAL I GETİRTEBİLİR. YADA ECZANEYE MUHAKKAK SORMALI. BEN KULLANMIŞTIM ZAMANINDA MUHTEŞEM BİR İLAÇ NE YAKIYOR NEDE ACITIYOR.SİĞİLLERİ TEMİZLEYİP ATIYOR.

ANCAK DOKTORA GİDİLMEDEN KULLANILMAMALI. ÇÜNKÜ SİĞİLLERİN DE TÜRÜ VAR... VE KESİNLİKLE KOPARILMAMALI KESİNLİKLE OYNANMAMALI,YOLUNMAMALI ÇÜNKÜ BU DURUM MİKROBUN DAĞILMASINA DA NEDEN OLUR. kONU İLE İLGİLİ İSTANBUL MEMORİAL HASTANESİNDEN AHMET ARPACI(CİLT UZMANI) ÇOK İYİDİR. YARDIMCI OLACAKTIR.MEMORİAL OKMEYDANI ŞUBESİ DOKTOR AHMET ARPACI.... VE İLAÇ MALUM...

ACİL ŞİFALARsırnaşık şey

verrumal kullan...

verrutal türkiyede var ama verrutal yakıyor...

verrumalı yurt dışında bir tanıdığın varsa ietetebilirsin..fiyatı da 45 ytl..

ama Türkiyeye girişi yasaklanmış belli bir süredir...yine de czanelere sormak lazım..
bu ilacın üstüna ilaç tanımıyorum kullandım ve gördüm...
acil şifalar(sakın oynama onlarla koparma kesme) konu ile ilgili istanbul memorial hastanesinden cilt uzmanı ahmet arpacı çok iyidir. Okmeydanı semtinde

arkadaşlar yüzmde çıkan siğellerle başım fana helde.toplu iğne başı kadar 15 tane falan var.çaresini bilen varsa lütfen bana yazsın denemediğim ürün gitmediğim doktor kalmadı ne yapacağımı bilmiorum.dün sinirimden yoldum hepsinisenağlamasenağlama

Canım,
öncelikle geçmiş olsun,bence en kısa zamanda bir doktora git,benim 12 yaşındaki kızımın sağ elinin işaret parmağında çıktı ve nerdeyse limon çekirdeği büyüklüğündeydi,eklem yerine denk geldiği için inanılmaz ağrı ve zonklama yapıyordu,okul döneminde cerrahi müdahale olursa parmağını kullanamaz,kalem tutamaz diye götürmedim,siğiller için Verrutol diye bir ilaç var onu kullandık ama bir işe yaramadı,2 haftadır doktora gidiyoruz,siğiller çeşitli olabiliyor,kızımınki yaygın veya genel siğil adı verilen türdü,senin siğil çeşidin Düz Siğil denilen türden,çoğunlukla yüzde ve saç diplerinde oluşur,benim kızımdakinin altında hafif iltihap varmış,1 haftalık antibiyotikli krem tedavisine başladık,bu perşembe de tekrar gideceğiz doktor izotop suyla dondurarak alacak,sana tavsiyem iyi bir doktor bul ve tedaviye başla heleki senin yüzündeymiş malum yüz hassastır,sıkarak veya bilinçsiz müdahale ederek durumunu daha kötüleştirme.Yüzündeki siğiller kullandığın ilaçlara cevap vermediyse gideceğin doktora söyle sana da dondururarak veya elektrocerrahi tedavisi uygulayabilir,bu tedaviler sonucunda yüzünde hiç bir iz kalmaz,bu söylediğim tedavilerin sonuç vermediği zamanlarda son çare lazer uygulanıyor,yalnız altını çizerek yazıyorum gideceğin dermatolog önemlia.s
Acil şifalar dilerim.

arkadaşım nekadar doğru bi hareket bilmiyorum ama;benim elimde vardı.hemde bayağı köklü.hatta parmağımın tam ortasındaydı fakat kökü taa tırnağımın içinden çıkıyodu.ben 3 gün boyunca mazotla ovaladım dışarı taşırmadan ve köküyle birlikte kurudu.hiç iz kalmadı.ama sen yine de yüzünde olduğu için dikkatli olmalısın.

Benim de elimde 40 tane siil vardı....bizamanlar.....yıllarca doktorlarda gezdim yakıldı,ilaçlar sürüldü..nafile.:1no2:pes ettim,ta ki hoca ya okutturana kadar.Şu an hiç bir yerimde topluigne kadar da olsa siil kalmadı.Hatta bir benim vardı{hafif kabarık}o bile belli bellisiz şimdi.Bunları ben yaşadım ve yazıyorum.İster inanın ister inanmayın:sm_confused:

canımcım evet biliıorum ama doktor iz kalabileceğini söyledi bende cesaret edemedim.yüzümde olmasa iz kalsada önemli değil.off ne yapacağımı bilmiorum

Dilerim en kısa zamanda kurtulursun...bu arada teşekkürlera.s. ve

g.gif
u.gif
n.gif
a.gif
y.gif
d.gif
n.gif

arkadaşlar bende burdan bu konuyu açan arkadaşa çok tşk ediyorum benimde kalçamın tam altında çıkmıştı burda okuduğum incir sütünü denedim 3 günde koptu şuan izi bile yok

X