Ablamın yemek yemeyen çocuğu ile imtihanı

Çocukken hiç yemek yemeyen ben simdi kilo vermeye çalışıyorum :) ama şimdi düşünüyorum da kesin bir sıkıntı vardi . Çünkü aç olduğumu hissetmezdim. Siz bir kan tahlili yaptirin demir eksikliği vs iştahsızlık yapar ya da duyu bütünleme de olabilir . Bana ne olduysa ergenlik döneminde oldu . Iştahim çok açıldı

Ablam benim kızım da bu saydıklarını yiyor. Ben çok güzel yiyor iştahlı çocuk diyorum. 😂 bak hem adaşmışız, hem yaşıt sayılırız. Tencere yemeğini ben de sevmem. Köfte sevmesi muhteşem ya, kuruyemiş, meyve, yeter valla bunlar. Kan değerleri iyiyse sıkıntı yapma.
Köfte ve meyveyle vitamin olur mu...hani baklagil hani sebze...ama yok ne yazık ki yediremiyorum🫤

Ablamın yapmadığı şey denemediği yol kalmadı doktorlara da gidiyorlar ama çözüm sıfır. Çocuk makarna pilav birkaç sayılı meyve ve kuru ekmeğe yağ peynir sürerek yaşıyor. Tencere yemeği asla yemiyor yani sulu yemekleri. Çorba falan asla içmiyor. Hadi bunlar neyse ama asla et balık tavukta yemiyor ağzına bile sürmüyor. İnanın belki tadını bile bilmiyordur çünkü asla ama asla birşeyin tadına bakmıyor. ( ne kadar çok asla kelimesi kullandım siz düşünün) Bu arada çocuk 6.5 yaşında.geçtiğimiz yıl anaokuluna gitti bu yılda ilkokula başlayacak. Okulda da öğretmenleri yediremediler ara öğünlerdeki meyvelerle falan idare etti tüm gün çocuk. Nasıl acıkmaz nasıl yemez hayret ediyoruz. Bu yüzden minik kaldı değerleri de genelde düşük çıkıyor takviye bir sürü şurup verdiler pek işe yaramadı.

Bu akşam ablam köfte patates yaptı ağzına dahi sürmedi yemicem diye ağlayıp durdu en son ablam çıldırdı aç kalacaksın asla aparatif şeylere güvenme yemeyeceksin dedi sinirden ağlamaya başladı kocaman kadın. Artık gerçekten psikolojisi bozuldu ne yapacağız bilmiyorum. Çocuğu böyle olan çözüm bulan veya sonradan düzelen ne biliyim bir yolunu bilen varsa lütfen yazsın. Çok üzülüyorum ablamın haline.
benim kizimda ayniydi suan 7.5 yasinda bir deri bi kemik doktora goturdum abur cuburu kes dedi ,demir b12 eksikmis onlara basladik, abur cubur bir hafta oldu vermiyorum surekli anne aciktim diyip duruyor onune koydugumu yemicem diyor ben onu sevmem falan filan ben anlamam diyorum doktoru duydun yemezsen igne yazacak oyle oyle yalvar yakar doyana kadar yediriyorum farklı seyler,abur cubur istedigi zamanda ceviz findik salatalik meyve falan veriyorum alisti bir haftadir ,yani abur cuburuda kesince acikiyor mecbur kaliyor yemek yemeye

X