Yüzümde pütür gibi şeyler var (RESİMLİ ) ?

Cloud61

Jidotta
Kayıtlı Üye
4 Ağustos 2014
6
1
Böyle tamda anlatamıyorum ama elimde dokununca inanılmaz rahatsız oluyorum eskiden cildim pürüzsüzdü şimdi ne olduysa hem pütürler hem kabartılar oldu.
Doktora randevu aldım ama on bilgi sahibi olmak istiyorum 17 yaşındayım bir bilen var mı acaba?

Eklentiler

• IMG_20170201_153454.jpg
    IMG_20170201_153454.jpg
    36,6 KB · Görüntüleme: 10.915
  • IMG_20170201_154636.jpg
    IMG_20170201_154636.jpg
    41,3 KB · Görüntüleme: 6.291
alerjik olabilir. arada bende de çıkıyor bunlar çene çevremde ve yanlarında. doktora göründükten sonra bana da yazabilir misin? ne diyecek merak ettim.

bende de var malesef ki böyle sıkıntı ve hala çözüm bulamadım ayrıca lekelerimde var şimdi TCA kullanıcam bakalım

Aynı sorun için konu acacaktım ama yazınızı görünce yazmak istedim. 1 haftadır aynı sorın bende de var .

Normelde cildim pürüzsüzdü. Bu çıkan pütür pütür seyler beni cok rahatsız ediyor. Bu hafta içi doktora gidicem ama merak ediyorum basına gelen var mı?

Makyaj yapıyorum ama yüzüme fondoten ve pudra sürmüyorum. Sadece allık ve göz makyajı yapıyorum. Allıkta yıllarca kullandığım bi markanın allığı.

Önerilernizi bende bekliyorum.

Aynı sorun için konu acacaktım ama yazınızı görünce yazmak istedim. 1 haftadır aynı sorın bende de var .

Normelde cildim pürüzsüzdü. Bu çıkan pütür pütür seyler beni cok rahatsız ediyor. Bu hafta içi doktora gidicem ama merak ediyorum basına gelen var mı?

Makyaj yapıyorum ama yüzüme fondoten ve pudra sürmüyorum. Sadece allık ve göz makyajı yapıyorum. Allıkta yıllarca kullandığım bi markanın allığı.

Önerilernizi bende bekliyorum.
Nemlendiricinizi ya da güneş kreminizi değiştirdiniz mi?ya da herhangi yeni birşey denediniz yüzünüze maske vs tarzı? Genelde nemlendirici ağır gelince ya da uzun süre hava almayana ciltler yapıyor, yine doktorunuz sizi daha iyi aydınlatır geçmiş olsun

Aslında alerji kaynaklı ürtikerede benziyor yakından bakınca eğer içi hava dolu kabarcıklar gibiyse yakından alerjidir, antihistaminikle 48 saatte geçer endişe etmeyin

bende de ayni durum var yillardir. özellikle kışın daha belirgin hale gelir yazin geçer o yüzden ben kuruluktan kaynaklandığını düşünüyorum ama yüzüme nemlendirici sürmeye korkuyorum cildim güzel çünkü hic sivilce bile cikmaz nemlendiriciler yaglanma yapar mi diye korkuyorum. sizler bi çare buldunuz mu?

bende de ayni durum var yillardir. özellikle kışın daha belirgin hale gelir yazin geçer o yüzden ben kuruluktan kaynaklandığını düşünüyorum ama yüzüme nemlendirici sürmeye korkuyorum cildim güzel çünkü hic sivilce bile cikmaz nemlendiriciler yaglanma yapar mi diye korkuyorum. sizler bi çare buldunuz mu?
Non-komedojenik nemlendirici kullanabilirsin, sonuçta cilt hava şartlarına, şehrin kiri, isine maruz kaldıkça yıpranıyor desteklenmeye ihtiyacı var.

bunlar fungal akne. olayı çözene kadar yıllarımı harcadım. neyse ki 2 senedir farkındayım ve sorunsuz bir cildim var. olay tamamen doğru ürün seçimi. öncelikle içinde yağ olan, içeriğinde essence yazan hiç bir cilt ürününü kullanamazsınız. yağ bu mantarın besin kaynağı çünkü.

ayrıca fungal aknesi olan insanların bakımı epey sade olmalıdır. ben çözdükten sonra bir çok krem fondoten vs attım çünkü uygun değilmiş bana. konazol şampuan ile 1 haftada ciddi şekilde kurtulursunuz. bu şampuan yüz için de kullanılıyor ancak çok kurutuyor o yüzden sağlam bir nemlendirici alın bioderma gibi. aynı şekilde serum kullanın ben herbaderm c vit serum kullanıyorum mesela memnunum. güneş kremi de heliocare kullanıyorum. siz daha uygun fiyatlı isterseniz la roche posay, bioderma vs alabilirsiniz.

Aynisi bende var cozum su, konazol sampuan ile cildinizi yikayin yuz yikamasina uygun merak etmeyin. Sadece biraz kurutur. Saglam bir nemlendirici edinin yag bazli asla olmasin ben bioderma kullaniyorum ya da herbaderm hyaluronik asit nemlendirici. Icinde yag olan tum kremlerinizi atin. Fungal aknelere uygun urunler edinin. Minimal bir cilt bakiminiz olmali

Bende kendimi bildim bileli Bunlar alın bölgemde var. Doğuştan mıdır nedir. Böyle elleyince sivilce gibi ama değil beyaz zaten. Aynı resimdeki gibi. Benim alnımda az sayıda var o yüzden pek rakmıyorum sanki sıcakta azıyorlar.

Böyle tamda anlatamıyorum ama elimde dokununca inanılmaz rahatsız oluyorum eskiden cildim pürüzsüzdü şimdi ne olduysa hem pütürler hem kabartılar oldu.
Doktora randevu aldım ama on bilgi sahibi olmak istiyorum 17 yaşındayım bir bilen var mı acaba?
Ya 1 ay önceki konu ama cildiniz yağ kusuyor mu?

Aynisi bende var cozum su, konazol sampuan ile cildinizi yikayin yuz yikamasina uygun merak etmeyin. Sadece biraz kurutur. Saglam bir nemlendirici edinin yag bazli asla olmasin ben bioderma kullaniyorum ya da herbaderm hyaluronik asit nemlendirici. Icinde yag olan tum kremlerinizi atin. Fungal aknelere uygun urunler edinin. Minimal bir cilt bakiminiz olmali
Bu konu hakkında bir şey sormak istiyorum şanpuanı ne kadar miktarda nasıl ve ne aralıklarla kullanmam gerekiyor lütfen bilgilendirin ben de bu durumdan cok muzdaribimm

Cevabınız ne soru sormuştum

Bu konu hakkında bir şey sormak istiyorum şanpuanı ne kadar miktarda nasıl ve ne aralıklarla kullanmam gerekiyor lütfen bilgilendirin ben de bu durumdan cok muzdaribimm
Ben bezelye tanesi kadar max dokuyorum. Cok kurutan bir sampuan asla diger jeller kadar yogun kullanilmamali. Bu arada cosrx whitehead diye bir urun var o da bu konuda çok iyi bir urun

Ben bezelye tanesi kadar max dokuyorum. Cok kurutan bir sampuan asla diger jeller kadar yogun kullanilmamali. Bu arada cosrx whitehead diye bir urun var o da bu konuda çok iyi bir urun
Hergün sürdün ve bir haftada geçtimi ?sampuanı sürdükten sonra ne zman nenlendiriyorsun en iyi nenlendirici be sizce

Benimde boyle olur ama genelde cok sicak havada olur kucuk kucuk pek gorunmeyen iyice bakdiginda gorunuyolardi kis gelince gider ama cokk asiri derecede sicaklik varsa yuzum oyle olurdu birde kasinma olurdu

X