Lekeler, Çiller Yüzde 15 TCA (triklosetik asit) Peeling Deneyimim

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları
Neden bilmiyorum bir türlü cesaret edemiyordum tca uygulamasına ama hiç korkulacak gibi değilmiş. yanma oluyor ama dayanamayacak kadar değil sonuçta dr'un yaptığı iğneli roller işleminin yanında sinek ısırığı kaldı. süreyi ayarladım ve işlem bitene kadar en az 4 kere aynı yerlere sürdüm. ben birde heyecanlanırım diye gözümün altını kalemle çizdim göz altına da yapmayayım diye....

ve sonuç işlemin nasıl bittiğini anlamadım bile. süre öyle çabuk geçtiki. ve yapalı 10 dk falan oldu. hiç yanma falan yok. ama cildim şimdiden parladı bile. bepantane sürdüm beklemedeyim. gelişmeleri yazarım......

aynı yerlere derken sorunlu bulduğunuz noktalaramı sürdünüz acaba? merak ettiğim bu leke olan yerlere nokta nokta sürsek nası olur illa tüm yüze sürmekmi gerekiyor :)

Evet Salı gecesi yapabilirsin, söylediğin gibi cilde göre farklılık oluyor ama, genel olarak bugünlere denk geliyor. :)

ben de tca yı biraz daha soğuk havalara bırakım glikolik asit süreyim dedim.. % 25 lik... tca nın kabuklaşma büzüşme soyulma işleminden daha hafif atlatıyorsunuz ...

şu an hafiften kabukumsuyum :)))

aynı yerlere derken sorunlu bulduğunuz noktalaramı sürdünüz acaba? merak ettiğim bu leke olan yerlere nokta nokta sürsek nası olur illa tüm yüze sürmekmi gerekiyor :)

ben tüm yüzüme 4 kere sürdüm. leke olan yerlere fazladan sürmedim daha fazla koyulaşabilir diye. lady bu konuda daha bilgili ama okuduklarımdan anladığım tüm yüze sürmek yüzde ton farkını engeller. ayrıca tüm yüze sürerseniz daha güzel olur. cilt parlıyor gerçekten fark ediyor değişiklik.

benim muhabbet kuşum ikidebir yüzümdeki kabuklara dalıyo :) zaten tırnaklarıma, aynalarıma meraklıdır şimdide gelip tip tip yüzüme bakıyo Allahım kuşun bile maskarası oldum :)

Ben yapalı 6 gün oluyor lekelerimin üzeri mor olmuştu suylmadı yüzüm daha hafif kırışma oldu dayanamıyorum elim gidiyo sabırla bekleyen arkadaşları tebrik ediyorum.laydicim madem yuzunde leke yok sen neden 8 aşama yaptın anlamadım çok mu iyi bir şey kimyasal sonuçta.benim doğumdan kalma lekelerim var hafif ama goz kenarlarında mecburen göz kenarımada yaptım.umarım geçer lekelerim Bi durabilsem elim gidiyor hep yaa birde ilk kez yapıyorum ya merak ediyorum.hoşçakalın

tca yapalı bugün 8 gün oldu alnım soyulmaya başladı artık. yanaklarım henüz soyulmadı umarım soyulur lekelerde değişiklik olmasa da cildim de bayağı fark var. pürüzsüz görünüyo...

Lady ne derse yapalım arkadaşlar. melisa kremine e vitamini kattım. harika geliyor yüzüme....

az önce ikinci tca uygulamamı yapmış bulunmaktayım. işler, güçler, hafta içi-sonu çalışmalar derken bir buçuk ayı geçirmişim.

bu sefer tecrübeli olduğumdan uygulamayı çok daha kolay hallettim, daha küçük bir pamuk parçası alarak daha fazla ıslattım ve 1,5 dakika boyunca dört kez tekrarlayarak işlemi sonlandırdım. yüzüm geçen seferkinden daha çok ıslandı, acaba yeterince iyi yapamadım mı endişem de hiç olmadı böylece. bepanthene sürdüm son olarak, hafif karıncalanmalar da yatıştı.

gelişmeler oldukça yazmaya devam edeceğim. umarım hepinizin yüzü ışıl ışıl ve pamuk gibi olur, herkesleri öperim :)

sevgili lady ve tecrübeli kızlar,
3 defa tca yaptım, yüzüm tamamen soyulduktan sonra her tca sonrası sivilceler çıktı ve çenemde çıkmaya hazırlanan sivilceler var, dürtüyor alttan alttan:2: bunu nasıl engellerim, böyle giderse tca yapmak bir fark yaratmayacak benim için:18: beyaz tenliyim, yüzüm yağlıya dönük karma, sebamedin sivilceli ciltler için olan sabununu aldım, gece ve sabah onunla yıkıyorum doanın melisa kremini nemlendirici olarak kullanıyorum geceleri, sabah güneş kremimi sürüyorum hemen kalkınca, ne yapayım bilemedim yardımcı olursan sevinirim

aynı sorun bende de var cnm her tca sonrası sadece çenemde çıkıyor sivilceler benim de.zaten sivilceye meyilli bi cildim var. ama güzellik merkezlerinden öğrendiğim ve çevremden duyduğum kadarıyla temizlenen cilt alttan sivilce kusarmış bu cildin temizlendiğini gösterirmiş. mesela ciltbakımı yaptırdıktan sonra cilt sivilce dökermiş normalmiş yani. baklım zamanla temizlendiği içindaha çıkmaz die ümit ediyorum

sevgili timyolum yeni öğrendim senin dediğin gibi yeni cilt kusuyormuş sivilce 5-6 uygulamalardan sonra kesiliyormuş sivilce oluşumu bende öyle ümit ediyorum, biraz cildimizin keyfini çıkaralım ayol

Bugün uygulamanın üçüncü günü ve nihayet minik minik soyulmalar başladı. Aslında biraz korkmuştum hiç gerilme ya da başka bir şey hissetmiyorum diye. Etki etmedi mi acaba derken tatlı tatlı pullanmaya başladı işte. Umarım hafta sonuna kadar hafifler de zalim öğrencilerin ısrarcı sorularına maruz kalmam :)

merhaba :) bende ilk defa 30 kasımda yaptım bugün üçüncü gün çok az pullanmalar var, banada soyulmıcakmış geliyo tam olarak ne zaman şiddetli soyuluyo acaba :)

merhaba :) bende ilk defa 30 kasımda yaptım bugün üçüncü gün çok az pullanmalar var, banada soyulmıcakmış geliyo tam olarak ne zaman şiddetli soyuluyo acaba :)

sana da merhaba :)

merak etme, yarın biraz daha artacaktır bence. benim de soyulmalarım bugün dışarıdan fark edilmeye başladı. herkesin süreci aynı şekilde ilerlemiyor, cilt yapımıza göre uygulamaya farklı reaksiyon verebiliyoruz. hızlı, çok şiddetli ve öbek öbek soyulma yaşamasan dahi nazikçe bırakacaktır üst deri kendini. benim de geçen sefer öyle olmuştu, sonunda bütün cildim temizlendi ve gayet memnun kaldım.

yazmaya devam et, gelişmeleri haber ver, merak ettim ben de nasıl devam edeceğini. sorularına da yardımcı olmaya çalışırız, olamazsak da lady yetişir zaten. sevgiler.. :)

merhaba layd ve tca yapan kızlar

laydcim tam tarifine göre tca mı yaptım 11. gün oldu ama yüzümde hiç soyulma olmadı ilk yaptığımda biraz yanma ertesi gün biraz kızarıklık kaldı.ilk gün sadece e vitamini sonra ki iki gün diadermine yüz kremini sürdüm.sonra doa nın gönderdiği içine saf evitamini ilave ettiğim melisa kremi sürdüm yüzüm de sanki soğuktan pul pul olmuş gibi hafif bir dökülme oldu çene bölgesinde şimdi arkadaşlardanda yazan olmuş tca sonrası sivilceli bir haldeyim .

1-tca nın yüzdesini mi değiştirmem gerekiyo?
2- melisa kremi gözenekleri mi tıkıyo da sivilce yapıyo?
3-11 gün geçti ayı beklemeden yeniden tca yapsam mı?
4-ilk tca da soyulma yapmayan arkadaş var mı?

hepinize lekesiz sivilcesiz günler kızlar

teşekkür ederim cevabın için :) üçüncü gün bitti dördüncü gündeyim , hafif hafif pullanmalar var hala :) acaba az soyulduğuna kanaat etsek bir ayı beklemeden yenisini yapmak nekadar uygun :/ senin adına çokk sevindim , darısı başıma

benim de soyulmalarım küçük küçük devam ediyor. bir ayı beklemeden yeni bir uygulama yapmaman kanaatindeyim ama daha tecrübeli arkadaşların ya da lady'nin de fikrini al istersen. umarım sonuç istediğin gibi olur, gelişmeleri merakla bekliyorum.

Haklisin bir ayi beklemek daha iyi olucak:)banyoda guzelce yumusamalarla ufak ufak ilerliyorum:) biran once hepimiz icin istedigimiz olur insallah:) bende gelismeleri bekliyoruum,sevgilerr

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…