Lekeler, Çiller Yüzde 15 TCA (triklosetik asit) Peeling Deneyimim

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları

Ladyim bu konuda çok haklı kurallar çerçevesinde yaptığınızda hiçbir sıkıntı yaşamayacaksınız. Güzel söylüyorsun da Ladyim işe gidip geliyorum pek uygun olmuyor açıkçası.Hala daha soyulamadım tam anlamıyla. Bugün patronum dahi sordu yüzünde ne var senin hasta mısın cildin soyuluyor deri hastalığı mı var diye sordu kışın nem kuruluğu yüzünden böyle oluyor deyip geçiştirdim.

LadySubaru deneyimlerini bizimle paylaştığın için çok teşekkürler

bu topic beni çok heycanlandırdı 153 sayfayı atlaya atlaya okumaya çalıştım genel itibariyle herkes memnun görünüyo

4 yıl önce roaccutane tedavisi gördüm ondan kalan minik minik izler ve gözenekler var

malzemeleri eczaneden ve aktardan mı temin ediyoruz yada güvenilir bir internet sitesi varmı?

bir de parantez için doa yazmışsın o ne demek :))

ürünleri alacağın güvenli sitenin adı o.

Son düzenleme:
% 15 TCA uyguladım yüzüme. Öncesinde uzunca bir süre araştırdım ve burdaki tavsiyelere uydum. Her şey güzel hoş, bir sorun olmadı hiç. Bende beyazlama da olmadı büyük bir yanma hissi de. Hafif bir yanma hissi oldu o kadar uygulama esnasında. Ama o solait güneş koruyucu cildime hiç iyi gelmedi. Hem cildim onu yemedi beyaz beyaz leke kaldı sürdüğüm yerde (inanılmaz sinir bozucu bir durum hem de yüzümde birkaç günlük uygulama sonunda minik minik sivilceler çıktı. Çok sinirlerim bozuk ben sivilce izlerinden kurtulayım derken kendileri geldi.

merhaba sevgili hanımlar ve ladysubaru konuyu uzun zamandır takip ediyorum.neredeyse bütün sayfaları okudum Sevgili ladysubaruya verdiği bilgiler için teşekkür ediyorum
Tca yı alalı uzun zaman oluyor bi türlü cesaret edip uygulayamamıstım. Tüm yüzüme uygulama yapmadan önce kaç günde soyulmalar gerçekleşir nekadar kızarırım diye görmek için küçük bi alanda test etmek istedim.Biliyorum tüm yüzüme uygulamam gerekirdi ama yüzümün tepkisini görmek istedim önce.
%20lik tca almıştım ve anlatılanları harfiyen uyguladım.İyice çalkaladım. Elmacık kemiğimin altına 1TL den biraz büyük bi alana sürdüm, 3-4defa üstünden geçtim. Yalnız heyecandan 1dk 30sn yerine 1dk 50sn tutmuşum

Benim sorum şu olacak ladycim
oldukça beyaz tenli olmama rağmen hiçbir yanma kızarma batma hiçbişey olmadı ki 20sn fazla bile bekletmişim farketmeden.(Laktik asit kullandığımda bile kızarıordum yanma oluodu)
Biliorum bunlar herkeste olcak diye birşey yok. ama bugün 5.günüm hala soyulma belirtisi yok.varla yok arası bi buruşma var sanki belli bile olmuyor. Acaba bana oran mı az geldi? eğerki pullanma şeklinde soyulursam bir sonraki uygulama için ne yapmalıyım? Tavsiyelerini bekliyorum şimdiden teşekkürler

lady merhaba canım nasılsın ? dün güzellik salonuna gittim bana cilt bakımı yaptırmam gerektiğini söyledi gözeneklerim ve sivilcelerim için. 2 defa tca peeling yaptım evde ve devam da edeceğim çok memnun kaldım lekelerim azaldı yüzüm yumuşacık sana çok teşekkür ederim iyi ki açmışsınbu konuyu ama kafama bişey takıldı bu tca peelingi sürekli yaparsak cildimiz incelir ve hassaslaşmaz mı? benim yüzüm çok kızarmaya başladı en ufak bi sıcaklıkta domates gibi oluyo yüzüm.

Asıl soruma geleyim cilt bakımı yaptırmalı mıyım? tca yeterli değilmidir cilt bakımı yerine geçmez mi? :26:

bu soruyu ben de çoook merak ediyrmm :/

Selam kızlar foruma yeni üye oldum.
Ben 5 ay boyunca roaccutane tedavisi gördüm ve tedavim biteli 2 ay oldu. Yani 3.cü ayıma girdim. Ve doktoruma sorduğum da yüzeysel peeling'i ilaç bittikten sonra en erken 3 ay sonra yapabilirsin kural böyle dedi. Aralık ayında yapacağım ama kafam çok karışık bazı sitelerde de en az 6 ay bekleyin diyor anlamadim bir türlü olayı. Dün %10 Tca peeling sipariş ettim sizce bunu yapmalimiyim? Bir de doktorumun dediği bu yüzeysel peeling sanırım Tca %15 falan oluyor. Sanırım sitelerde ki uyarıda derin peeling için diye düşünüyorum. Lütfen bana bir yardımcı olun ya. Lady Sabura canım çok güzel bir insansın herkesle ne güzel ilgileniyorsun öyle Allah sabır versin ya sana gerçekten.
Not: bir de doktorum dedi ki tca yı kendin yapmanı önermem daha önce bir kaç hastam da ciddi yanık problemleri görmüştüm dedi.
Acaba %10'luk böyle bir şeye yol açabilir mi? O Tca'nın içindeki asitle benim cildimin hassasiyeti(roaccutaneden dolayı) bir zararı olabilirmi ki? Çok sağolun kızlar teşekkür ederim.

arkadaşlar benim asıl sormak istediğim soru şuydu: tca peelingmi yapılması sağlıklı olur,yoksa daha hafif olan laktik veya glikolik asit peelingleri mi? bunlar arasında çok fark var yüzeysel olsa da. Roaccutane kullandık nihayetinde. Cilde zarar vermek istemiyorum. Hepinizi çok çok öpüyorum.

Tatlım n'olur yanlış anlama beni olur mu?
Aklım çıkıyor güzelleşirken başınıza tatsız bir durum gelecek diye.
O ürün çıktığından bu yana hiç doğru bulmadım ve mümkün olduğu kadar hepinizi öyle uygulamalardan uzak tutmaya çalışıyorum.
Spor yaptığın, doğru beslenip kilonu kontrol altında tuttuğun sürece sarkma yaşamazsın.
Gerçekten öyle riskli şeyleri uygulamaya hiç gerek yok:18:

Tatlım teşekkür ederim
Yağları da tca'yı aldığımız yerden alıyoruz, aktara gitme boşuna
Tca 1 uygulamada hepimizin istediği yada hedeflediği sonuçları vermeye biliyor.
Mesela bana 2 uygulama yeter ama başka bir arkadaşın lekeleri derin ise 5-6 defa uygulaması istediği sonucu aldırır.
Eğer tca'yı tekrar uygulamak istiyorsan soyulmaların bittikten sonra 30 gün geçmeli ki cilt toparlansın
Ve tekrar uygulamaya devam etmek istersen yine bir önceki uygulamanın üzerinden 30 gün geçmeli

Allah allah kuzum ya sen niye soyulmadın, ne dirençli cildin var böyle.
Ben geçen hafta tca yaptım, soyulmalarım bitti bebek poposu cilt mood on

ürünleri alacağın güvenli sitenin adı o.

waterBlob cevabı vermiş

Tatlım hep belirtiyorum, illa beyazlamak yada yanma hissi yaşamak zorunda değilsiniz.
Benim cildim pembe beyazdır ve acı eşiğim düşüktür, ben hem beyazlıyorum hemde çok batma ve yanma hissi oluşuyor.
Solait nasıl beyaz leke bıraktı yahu olacak iş değil! Güneş koruyucu beyaz leke bırakamaz!
Tca sivilceleri tedavi etmez, bunu yine hep söylüyorum. Sanırım 3 yıldır soolait kullanıyorum ve bir tane küçük bile olsa sivilceye sebep olmadı

1 defa sürdüğün için olabilir. 1,5dk içinde 4 defa pamuğa tca döküp sürmelisiniz.
Ama şöyle söyleyeyim benim cilt rengimi görseniz bir çoğunuzun ''biz senin yanında beyaz tenli falan değiliz'' diyeceğinize eminim Ve beyaz tenli olmak illa cildinizin hassas olacağı, kızaracağı anlamına gelmez, acı eşiği denilen bir durum da var Ve yine üzgünüm bütün sayfaları gözden geçiren biri olarak görmen gerekirdi, tca ile öyle minik bölgeye uygulama yapılmaz. Buruşma varsa soyulacaktır, lütfen bir daha böyle uygulama yapma. Sevgiler...

Hayır tatlım ne cildin incelir ne de cildin hassaslaşır.
Cildinin dolaşımı artmış, bende soğuk havalarda kızarırım mesela..
Hiç öyle bir bakıma ihtiyacın yok.
O güzellik merkezleri benim mermer gibi suratımı görse bana bile tutturur ''cilt bakımı yaptırmalısınız'' diye.
Neticede ticari kaygılarını bizlerin kafasını karıştırmak için kullanabiliyorlar!
Sen cildini uygun şekilde uygun ürünle temizle, nemlendiricini ihmal etme, zaten tca ile peeling de yapıyorsun.
Bende elimden geldiği kadar memnun olduğun ürünleri sizlerle paylaşıyorum.
Bunun dışında sana ne yapacaklar mı? Kuş konduracaklarsa ihtiyacımız yok yani

Mesela saç ve cilt bakımında vazgeçilmezlerimin resmini çektim size.
Bunların dışında bir şeye yada hizmete avuç avuç para dökmeye niyetli değilim
Resimde sadece badem yağı, hint yağı, b vitamini, susam yağı, sinameki, tca ve %10 glikolik asit yok.
Kısaca kafanızı karıştırmalarına müsaade etmeyin, sevgiler..

Tatlım hoşgeldin aramıza
Roaccutane tedavisi ciltte ve vücutta ciddi şekilde yağ, sebum kuruttuğu ve cildin esneklik toleresi azaldığı için tca ve türevlerinin kullanılabilmesi için, cildin ve vücudun kendi doğal dengesine gelmesi bekleniliyor.
Eğer cildinde kuruluk, tolere azalması hissediyorsan tca uygulamasi için önümüzdeki seneyi bekle.
Ben hiç %10 tca kullanmadım, sanırım aynı yerden almadık tca'yı, doğal olarak o ürünü hiç kullanmadığım için yorum yapamam.
Herkese elimden geldiğince, tecrübem, bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışıyorum.
Benim dediklerimin dışına çıkmayanlar asla sorun yaşamadı ve çok memnunlar.
Zaten herkes en doğru şekilde yapabilsin diye adım adım, satır satır her detayı yazıp konuyu açtım.
Kuralına uyulduğu sürece tca yanık falan yapmaz; kuralına uygun yapıldığı, süre aşılmadığı ve cilde uygun oran kullanıldığı sürece...

Ve üzülerek şunu söylemeliyim, gerçi hep söylüyorum...
Sizlere tca konusunda cesaret verecek kişi ben değilim. Bana mantıklı geldiği ve taa lise, üniversite zamanlarımdan bu yana asitlere aşina olduğum için kendim uyguladım ve burada neyi nasıl yaptığımı anlattım.

Şimdi sen çok ayrı kavramlarıla kafanı karıştırıyorsun.
Tca nın sonucu farklı, laktik asitin sonucu farklı, glikolik asitin sonucu farklı.
Önce bunu biraz araştır ve tam olarak hangisinin sonucunu istediğine karar ver.
Aslında açıkçası roaccutane kullanıdığın için (neticede ciddi bir sivilce sorunu yaşamışsın ki doktor kontrolünde ağır bir ilaçla tedavi görmüşsün) yönlendirme yapmak istemiyorum, böyle bir tedavi görmediğim ve hepimizin cilt ve bünyesi farklı olduğu için yetkin değilim neticede.

iyi de ben zaten 3-4 defa sürdüm (hatta okadar ıslaktı ki yüzümden akıyordu diyebilirim) bunu da mesajımda yazdım gözünüzden kaçtı sanırım okadar soruya cevap vermek kolay olmuodur sizde haklısınz.
evet ısrarla sölüyorsunuz tüm yüze uygulamamız gerektiğini mesajımda da yazdım bunu gözümden kaçmadı yani bu detay. fakat cildimin vereceği tepkinin çok büyük olacağını düşünmüştüm burdaki bi çok insan da buyüzden uygulayamıyor çalıştıkları ya da okula falan gittikleri için soyulma dönemi sorun olabiliyor ben de buyüzden test etmek istedim ama çok dayanıklı çıktım demkki bu arada ufak pullanma şeklinde 7.gün soyulmaya başladım
Bi ay sonra tüm yüzüme yapacağm daha düzgün soyulma için oranı mı arttırmalıyım yoksa elimdekini kullanıp biraz daha uzun mu bekletmeliym sadece bunu sormak istemiştim

Lady'cim merhaba. Cevap verdiğin için çok teşekkür ederim.
Ben Glikolik asit'i yüzüme uygulamaya karar verdim ve tca siparişini iptal ettim(Doktorumun önerisiyle). Bir de glikolik asit'i çok ucuza satan bir yer var siz biliyorsunuz sanırım çünkü sende tca'yı oradan alıyormussun. Ben senin sitende glikolik asit deneyimini okudum yalnız yüzümüzde kaç dakika bekleteceğimizi yazmamışsın sanırım veya ben görmedim. Onları bana bilgi olarak özel mesaj atarsan veya buradan yazarsan çok çok sevinirim canım.

Google'dan "ladysubaru glikolik asit" yazarsan bloğu çıkıyor, orada anlatıyor. :)

Son düzenleme:
@Lady_Subaru 2.defa %20 lik TCA uyguladım ve ikisindede çok geç soyulmaya başlıyor ve bitmiyor. Şöyle ki 2dk falan yüzümde bekletmiştim TCA yı, 3 kez falanda üstünden geçtim. Soyulmalar 1 hafta 10 gün sonra başlıyor, 1 ay oluyor hala soyulma bitmiyor. Bende dayanamayıp keseliyorum artık.. Nerde yanlış yapıyorum acabaaa Ek bişeyler yapmam gerekir mi?

%25 likten aldım doa dan uyguladım bakalım inş. fayda eder. Yalnız galiba ben az sürdüm çok bi yanma olmadı bende daha doğrusu ilk sürdüğümde biber gibi yandı sonra suyla yıkayınca felan yanma hissi hemen geçti devam etmedi.

merhaba :) ben %25 glikolik asit aldım bunu kullanıyorum yalnız şimdiden merak ediyorum bu tca kadar sert değil sanırım çünkü ilk kullanmamda cildimde yumuşaklığı pürüzsüzlüğü hissettim ve normal yaşantıma döndüm ertesi gün. acaba birkaç ay sonra yazın da devam edebilir miyim buna. sonraki gün dışarı çıkmayacağım günün gecesi kullanırım zaten bi gün sonra cilt kendine geliyo? şuan haftada bir uyguluyorum istediğim sonuçları alınca 3-4 haftada bir kullanmayı düşünüyodum.

Canım hala alnımın dibinde incecik bir soyulma var,banyoda keselemediğimden heralde. Ama böyle bile bir ışıltı verdi ki yüzüme sorma gitsin. Seviyorum bu tcayı ya :)
Kesinlikle bende çok seviyorum İlk ana soyulmadan sonra incecik bir soyulma daha yaptı. Geçen hafta yakın bir kaç arkadaşımın yanına makyajsız sadece bir rimel ile gittim ellerinden gelse mikroskop altına alıp inceleyeceklerdi nerede bu gözenekler diye Bize de yap diyorlar bir türlü vakit uyduramadık, aralıkta bende dahil onlara da yapacağım artık :)
ladysubaru saol tatlım
Rica ederim canım benim

N'olur kusura bakmayın kısıtlı sürelerde uğrayıp ne durumdasınız, acil yardıma ihtiyacı olan var mı diye seri şekilde bakıp cevaplayıp çıktığım için detay kaçırabiliyorum. Böyle olduğunda uyarın mutlaka beni çekinmeyin, ısrarla sorun

Tatlım sen elindekini kullan, şimdi aslında şöyle oluyor; cildimizin köşeleri yanak burun etrafına göre daha ince soyuluyor, yani en azından bana hep böyle oluyor, ve hep yüzümüzün çerçeve kısmı hep en son soyuluyor. Bütün olarak uyguladığında yine 4 defa sür cildine ve süreyi aşma. Eğer soyulma az olursa bütün uyguladığında ancak o zaman oranı yükselt

Öncelikle sipariş ettiğin oran çok önemli tatlım. Ben %10 glikolik asiti yüzüme haftada 1-2 defa (tca yapmadığım veya yapmayacağım zamanlarda) sürüyorum ve 10dk sonra yıkayıp arındırıyorum cildimden, sonra nemlendiricimi sürüp uyuyorum.

Allah allah tatlım süre cidden çok geç devam ediyor. Şöyle diyeyim; tca uygulamadan önce şişeni 5dk kadar çalkala ve uygulama sürenin içinde mutlaka 4-5 defa sürmeye gayret et. Eğer yine soymazsa istediğin gibi veya soyulamalar yine geç oluyorsa %25 e geç

Tatlım bu normal, tca'yı arındırdığında yanma devam etmez. Cildinde tutman gereken süre 1,5 dk ve 3-4 defa sür tca'yı cildine bu süre içerisinde

Evet tatlım glikolik asit tca gibi değil. Haftada bir uygulayabilirsin.
Tca da olduğu gibi laktik asit ve glikolik asiti ilkbahar ve yaz aylarında kullanmıyoruz!
Aman ha sakın!!

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…