Lekeler, Çiller Yüzde 15 TCA (triklosetik asit) Peeling Deneyimim

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları

Aynen devam güzelim aman ellerine hakim ol ki bebek cilt zorlanmasın. Deri her ne kadar kalkıyor olsa bile alt kısım atmaya hazır olsa bir defada atar bunu aklınızdan çıkartmayın lütfen. Yıkarken eline gelenler sorun olmazda bilinçli şekide ovalama yüzünü, yada kalkan parçaları ''nasılsa kalktı alıvereyim'' deme yeter

Tatlım doğal olarak hepinize yetişemediğim zamanlar oluyor, neticede sizler kaç kişisiniz ben tek kişiyim. Tek bu konum yok artı özel mesaj kutumda dolup taşıyor. Cevap alamadıysan başka biri sana doğru cevabı verdiği için tekrar etmemek adına yazmamışımdır. Öncelikle tca sürecinde ve sonrasında glikolik asit veya askorbik asit kullanamazsın. Tca diğerlerine göre daha derin bir peeling yaptığı için ve ciltte ölü deri olmadığı için cildin bunların hepsini arka arkaya yada aynı anda tolere etmez, edemez.
Hazır tca zamanı bunu iyi değerlendir, en güzeli 2-3 defa daha tca yap. Mesela bende önümüzdeki hafta salı günü tca yapacağım. Diğerlerini ilerleyen aylarda da yapabiliyoruz zaten. Hele cildindeki tüm ölü ve hasarlı deri gitsin ki daha sonra uygulayacağın glikolik asit ve askorbik asit hem cildine daha iyi işlesin hem daha güzel sonuç versin

tamam canım çok teşekkür ederim
Sabırlı olmak güzeldir. Bu arada hazır vaktin varken konudan kendine küçük notlar çıkart bence ki uygulama zamanı ''ay o neydi, ay bu nasıldı, eyvah bişey atladım mı'' gibi panik olmayasın

Son düzenleme:
Evet sende çok haklısın ben aslında diger peelinglere başlamıycaktım ama malum urunleri aldığımız yer var ya oradaki bey kullanabilirsin dedi bende senden cvp alamayınca tca dan 15 gun sonra 1 gun glikolik 2 gun ascırbik yaptım yapıyorumda bırakıyım mı sence cildimi bole goruncede yapasım geliyor ama sen ne dersen onu yapcam

merhaba lady benim soyulmaların biraz yavaş ve geç de olsa cildim oldukça güzelleşti şimdi sabırsızlıkla ikinci seansı bekliyorum yardımların için çok teşekkürler

Arka arkaya kullanıp cildi yormanın alemi yok tatlım, dinle sen beni cildine müsaade et. Anlıyorum çok heyecanlısınız sonuç almak istiyorsunuz biran önce ama adım adım biliçli acele etmeden sağlıklı şekilde olması en güzeli olur Bırak şuan onları tca'ya hazırlansın cildin dediğim gibi onları yapacak bol vaktin olacak sonrasında zaten

Cnm bir şey daha sorcam unutmuşum kusura bakma bende haftaya çarşamba yapcam tca bir ay oluyor bırakıyım mı diğer peelingleri.
Bırak bırak, hemde acilen bırak!

merhaba lady benim soyulmaların biraz yavaş ve geç de olsa cildim oldukça güzelleşti şimdi sabırsızlıkla ikinci seansı bekliyorum yardımların için çok teşekkürler

Şifa olsun canım benim

Merhaba canim yine ben dun itibariyle butun o yanmis kabuk goruntusu bitti alttan cikan cilde baka baka diyamiyorum. o sivikce izi.gecmis ama kirmizi bi goruntusu vardi o alttaki cilttede kalmis biraz. birdahaki uygulamamda tamamen gidecek sanirim. o bolgeyi surekli.kremliyorumm suanda hic nemsiz birakmiyorum. yuzumun o temiz hqlini.gorunc dayanamdm.sabah butun yuzume yaptim tca yi tabi.o bokgeyi kremle kapattim deri gorunmeyecek derecede. ayni sekilde uyguladim ama isin ilginc yani orasi gibi kararmadi bu defa bazi yerlerde hafif.kararmalar var ama.genel.olarak kararma olmadi niye acaba.. suanda.yuzum.gergin kirisik krem surdum oturuyorum pazartesiye kadar soyulma.surecine girerse cok sevincem

slmmm ben fesleğen ve melisa kremi tükendi mi ya da üretilecek mi hala diye sormak için firmaya aradım ama meşgul telefonları.sen fesleğen kremini yeni mi aldın siteden...ben bulamıyorum bu kremiii(

Yok canim ya ben tca aldim bikac hafta once yanina da feslegen kremini hediye olarak gonderdiler tca kullanacaksan ideal bi krem ben cok begendim

Son düzenleme:
slmmm ben fesleğen ve melisa kremi tükendi mi ya da üretilecek mi hala diye sormak için firmaya aradım ama meşgul telefonları.sen fesleğen kremini yeni mi aldın siteden...ben bulamıyorum bu kremiii(

melisa ve feslegen kremını uretmeyecekler onun yerıne yılbasından ıtıbaren yenı kremlerı cıkaracaklarını belırttıler eger facebook kullanıyorsanız doa nın sayfasını begenın oradan guncel konuları daha rahat takıp edebılırsınız sorularınıze hemen cevap verıyorlar
(maıl sıstemlerınde sıkıntı varmıs o yuzden donemıyorlarmıs)

Yeni gelismeler: suan yanagimin ust.kismiyla goz altlarim arasinda kalan kisim.karardi ve burustu.yanagimin diger yerleri kirisik ama.kararma yok. alnim.burnum ve cenemse sanki tca degilde parlatsin diye bi.krem.surulmus gibi parliyo isildiyo resmen. daha once uyguladigim kucuk bolge de ise aklima geldikce gunes.kremi.feslegen kremi uygulamasina devam.ediyorum

ladysubaru, salisikil asit de var bende ama sürmedim onunla bir deneyimin var mı?
tca ile kıyaslarsan etki /aşındırma /toparlanmayı değerlendirebilir misin?
cildim aşırı kuru hassas

Ladysubaru, size daha önce söylediğim tca yı Çarşamba günü uyguladım. Sanırım heyecandan ve bide kulakçubuğu kullanarak yaptığımdan mı emin olamıyorum yüzümde pek yanma acıma falan olmadı. Ilk gün yüzümde hiç bişey uygulanmamış gibiydi. 2.gün uyandığımda yüzüm güneşlenmişim gib pembeydi. Ve bugün 3. Gün yüzümde hiçbir işlem yok gibi. Yüzümü yıkadığımda çok hafif bir kuruluk var sadece. (Benim aldığım yer farklı ama oranları aynı olduğundan hemen hemen aynı ürün olduğunu tahmin ediyorum o yüzden size danışmak istedim) sizce cildimde soyulma olacak mı ? Gerginlik kabuklanma hiçbirşeyi yok. Soyulma hızlansın diye laktik asitli tonik uygulayanlar varmış bu doğru birşey mi? Soyulma olmazsa tekrar uygulayabilir miyim ? Ilginiz için şimdiden çok teşekkür ediyorum

Tca yı bir ay önce aldım uygulamak bugune nasip oldu ama, % 25 lik tca.en fazla 10 saniye tutabildidim suratımda..yüzüme benzin dökülüp,ateşe verilmiş gibiydi.kıpkırmızı oldu yüzüm. yanağımın sağ tarafında su toplayıp da patlamış gibi beyaz beyaz yanıklar oluştu..Benim cildim de mi tca da mı sorun var? Korkunç bir deneyimdi...

Merhaba,
2 sene önce yanağımda bir sivilce cıktı. O gün bu gündür izi hala kıpkırmızı duruyor. Geçecek gibi de görünmüyor. Acaba bu sivilce izini TCA siler mi? Ayrıca dudak üstü kararması TCA ile silinebilir mi? Eskiden beyaz tenliydim, şimdi cildim soluk ve sarı. O yüzden %20 TCA aldım ama bana fazla mı gelir bilemedim.

Merhaba canim. bnde ayni sebepten dolayi tca yaptim.ilk deneme oldugu icin yuzumun ne tepki vereceginide bilmedigimden sadece o lirmizi gorunen sivilce izi bolgesine uyguladim once.suan kararmadangecen bolge parlak ve daha acik renk kirmizilik yuzde doksan gecmis ama hala alt deride kucuk nokta halinde bi.kirmizilik var. eskisi.gibi degil.tabi daha acik daha hafif bi kirmizilik birazpudrayla hoc gorunmeyecek derecede.bi ay sonra birkere daha yapinca tamamen gececegini dusunuyorum.ama bn koyu tenliyim.o yuzden yuzde yirmi tca aldim ona ragmen kararma yapti haberin olsun. sacimla kapattim.ise giderken gorunur bir yerdeysebes gun insanlar dayak yemis olabilecegini dusunebilirler. tabi her cilt ayni olmaz ama yuzde yirmi genelde kararma da yapiyor benim forumda okuduklarimi.yuzdeye butursam.yuzde altmis.kararma.yapmis yuzde.yirmi.tca.

Yuzde yirmibes tca uyguladigini duyunca Ladysubari.bayagi sinirlencek sanirim.neyse ki fazla.tutmamissin yuzunde.yikarken.o beyazlik.bendede.olusuyor..kireclenmis.gibi.kremledikten.onbes yirmi dqkikq.snra.geciyor. ama.si.toplma..gpruntusu.hic.olusmadi bende
.wmerakla bekliyorum.Ladynin cevabini. cok fazla.giremiyor.sanirim

Sabırlı olmak güzeldir. Bu arada hazır vaktin varken konudan kendine küçük notlar çıkart bence ki uygulama zamanı ''ay o neydi, ay bu nasıldı, eyvah bişey atladım mı'' gibi panik olmayasın
evet doğru söylüyorsun notlar çıkarmakta fayda var ama illaki o paniği yaşarım döner döner kontrol ederim

ilk uygulamamı az önce yaptım. Yüzümü 5 parçaya ayırıp sürdüm. İlk iki parça beyazladı ama diğer kısımlar beyazlamadı. Yanma hissi bütün kısımlarda aynıydı. Diğer yerlere az mı sürdüm acaba? Soyulacak mı hiç fikrim yok. Çok yanar diye korkmuştum ama dayanamayacak kadar değildi. Beklediğimden az yandı yani :)

Evet benimde alnim yandi ama beyazlamadi , yanagim kirec gbiydi:) 3 gunden sonra soyulma baslayacak:)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…