Lekeler, Çiller Yüzde 15 TCA (triklosetik asit) Peeling Deneyimim

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları
ladym ben 2 defa yaptım 15 lik ilk başta taze cilt çıktı pembe pembe ilkte az sürmüştüm fakat ikincide gayet güzel sürdüm ,fakat sorunum şu ki benim olan lekeler birazdaha koyulaştı ve yenileri oluştu gibi gözeneklerimde değişiklik olmadı,şimdi 3 cüyü yapıcam inatla bu arada yaşım 46,çok beyaz bi tene sahibim lekelerde var gözeneklerde( lütfen banada ye yapıcamı söyle fesleğenli kreme evigen katıp kullanıyorum cildimi nemlendiriyo iyi geldi gibi laktik asitide sonra kullanmayı düşünüyorum nedersin canım,

Sivilce tedavisi dediğim çok basit bir ilaçtı. Bahsettiğiniz ilaçtan kullanmama gerek görmedi doktorum.
Öyle çok ciddi bir sivilcelenmem yoktu... :26:
İltihaplı değillerdi.
Bu dediğim tedaviyi 3 sene önce yaptım. Aslında ben pürüzsüz bebek gibi parlak bir cilt istediğim için bu TCA yı kullanmak istiyorum.

Dediğiniz gibi 1,5 dakika yeterli sanırım ilk kez için.

Israrla tartışma yönüne doğru ilerliyorsunuz...Ben sizinle tartışmak istemiyorum. Pekala da yazdığınızı anladım. Fakat anlamadığınız şey,başkaları bu durumdan cesaretlenebilir olmaları. Lütfen bunu göz önünde bulundurun..

Teşekkür ederim canım Sanırım bu iş baya bir kişisel de aynı zamanda.
Herkesin bünyesi farklı reaksiyon gösteriyor. :44:
Ben de kendime bakarak karar vereceğim artık. Üstelik yaz geliyor. Bu son seansın olur dedi arkadaşlar... Bir dahaki eylül-ekime
Kaçırdım ya durduk yere zamanları
Capcanlı yüz deyince baya bir heyecan yaptım oh oh :124:

Meri, Beetlee ve kedi83 tüm beni şevklendirmeleriniz için teşekkürler hepinize...
Sanırım yanlış anlaşılma oldu. Aslında hepinizi de anlıyorum. Ben ilk deneyeceğimi söylediğimden meri de hassas davrandı, haklı olarak.
Beetlee ise farklı bir yönden baktı olaya, kişisel olduğunu söyledi bu tedavinin... Ki, biliyorsunuz öyle de zaten.
Tartışmayalım lütfen. Teşekkür ederim hepinize.

Çok güzel,kolaylıklar diliyorum size. Dilediğiniz gibi capcanlı bir yüzünüz olsun inşallah..

Çok güzel,kolaylıklar diliyorum size. Dilediğiniz gibi capcanlı bir yüzünüz olsun inşallah..

Sağolun... Tüm yardım eden arkadaşlarıma çok teşekkür ederim. Benimle yakından ilgilendiğiniz için.
Bu akşam denedikten sonra hemen bilgi vereceğim sizlere.

Tartışmaya çalışan sizsiniz. Kendinizle de çelişiyorsunuz ayrıca. Tanımları ve sözcüklerin anlamlarını tekrar gözden geçirmenizi tavsiye ederim.

resim çıkıyormu acaba yapabildimmi bilmiyorum ama 3 cü uygulamamı yapıcam tca sizce bu izle tca ile geçermi geçmiyorsa boşuna uğraşmıyım diyorum

Rahatlıkla yapabilirsiniz. Zaten 3 yıl olmuş. 1 yıl geçmesi gerekiyordu, daha önce okuduğum yazılardan hatırladığım kadarıyla. Zaten ciddi bir tedavi görmemişsiniz. Ladynin uyarısını tekrar paylaşayım.

Son düzenleme:
ben sadece sorunlu bölgeye yaptım ve ton farklılıgı oldu orası 3 haftadır koyu duruyo bu farklılık gecer mi

meri ben bir bölüme yaptım kabuk kalktı ama nerdeyse 3 hafta oldu ve o bölüm koyu bir renkte bu gecermi sence cildimde farklılık oluştu

meri ben bir bölüme yaptım kabuk kalktı ama nerdeyse 3 hafta oldu ve o bölüm koyu bir renkte bu gecermi sence cildimde farklılık oluştu

Merhaba papatyag, keşke bütün yüzünüze yapsaydınız.Evet belki orası sorunlu bölge diye sadece oraya yapmak istemişsiniz ama renk tonu farklılığı olabiliyor. Bana kalırsa 1 ayın dolduysa uygulama yapalı bir kez daha tca uygula zaten mart sonu artık yapamazsın.Ve birde sadece uyguladığın bölgeye daha az sür diğer yerlere 2 veya 3 kez geç tcalı pamuğu.Ve yaptığında çok iyi koru.Güneş kremin eksik olmasın lütfen. Umarım yanlış bilgi vermemişimdir. Ladyim bu sıralar yoğun sanırım,cevap veremediğine göre ben kendimce yardımcı olmaya çalışıyorum. Çok fazla bir bilgim yok kendi uygulamalarımdan tecrübe edinerek bu fikri veriyorum size. Umarım çabucak atlatırsınız. Kolay gelsin..

Eki Görüntüle 648582 resim çıkıyormu acaba yapabildimmi bilmiyorum ama 3 cü uygulamamı yapıcam tca sizce bu izle tca ile geçermi geçmiyorsa boşuna uğraşmıyım diyorum

Merhaba ojess, resimde iz belli oluyor fakat çok derin değil sanırım. Denemekten bir şey kaybetmezsin diye düşünüyorum. İzin geçmese bile daha taze bir cilt elde edersin,fena mı olur ki? tca uygulamasında iz konusunda tecrübeli değilim. Birde tca sahipleriyle görüşseniz onlarında fikirlerini alın. Bazen çok yardımcı oluyorlar.. Kolay gelsin size de..

selam kızlar ,
uzunca bir aradan sonra bugün yazmak istedim ,devamlı yazılarınızı takip ediyorum ,dün akşam 20lik tcayı 1.5 dakika süre ile uyguladım ,yanaklarım şu an kızarık sanki kararma yolunda ilerliyor ,son uygulamam oacağı içn biraz fazla tutmak istedim çünkü bir önceki uygulamam da 1 dk.tutmuştum ve pek bir soyulma olmamıştı ,lady devamındaki uuygulamada dakikayı yarım sn.arttır demişti ben de o şekilde uyguladım ,sabah sadece günş kremi sürüp çıktım inş.bir an önce soyulur da şu an ki görüntümden bir an önce kurtuluurm ,heralde artık yapamayacağım ,malum ilkbahar mevsimine giricez.
bakalım soyulma hafta sonuna denk gelsin diye dün akşam uyguladım saçlarımla biraz kamufle etmeye çalışıyorum ama maalesef görüntü olduğu gibi görünüyor ,ama birkaç günsonra soyulma falan bittikten sonraki görüntüyü hatırlayarak bugünleri atlatalım hep birlikte ...
hoşçakalın....

lady sana sormayı unuttum e vitaminini bu dönem içerisinde nasıl kullanmam gerekiyor ,soyulma bittikten sonra saf olarak mı yoksa krem karışımı ile birlikte mi kullanmam gerekiyor ,
beni aydınlatırsan sevinirim.
teşk.

ben tca dan sonra haftada 3 gece saf olarak uyguluyorum....

Sevgili Lady Subaru,

bekleyemedim dün gelen % 25 lik Glikolik asitle 20 ml + 30 ml Lavanta suyunu karıştırdım , yüzüme uygulamadan önce elimde denemek istedim bir elime glikolik asit + lavanta suyu karışımı diğer elime sadece lavanta suyu sürdüm glikolik asit karışımı sürdüğüm el biraz daha gerildi ve rengi biraz ( az bir farkla koyulaştı yanyana getirince görülebilen bir ton farkı ) şu an pek bir fark yok gikolik asit kullandığım elin derisi biraz daha canlı gibi sadece, bu karışımı tonik olarak her akşam yüzüme kullanabilir miyim ?? Esasen laktik asitli tonik tavsiyenden yola çıkayım dedim ancak sonradan tereddütte kaldım ????

P.S. nemlendirici tavsiyen için çok teşekkürler fesleğen kremi + 1 bemiks ampül + biraz da saf e vitamini dün akşam karıştırıp denedim , uzun vadede ne olur bilemem ancak şu ana kadar herhangi bir yağlanma olmadığı gibi kuruma da yok, cildimi esnek ve çok rahatlamış hissediyorum..

Tatlım bende doğum kontrol hapıyla tca'nın ters düşeceğini samnıyorum ama bunu dışında bir hormon takviyesi alacaksan tabii onun hakkında yorum yapamam.
Tca uygulamak yerine glikolik asit uygulayabilirsin diye düşünüyorum bence %10 glikolik asit al ve tabi melisa kremi + saf e vitamini karışımıda yap.
Haftada 2-3 gece yüzünü yağ kir makyajdan arındırdıktan sonra %10 glikolik asitle bastırmadan ve çekelemeden glikolik asiti sür cildine.
10-15 dk sonra ise e vitamini karıştırdığın melisa kreminle nemlendir yüzünü uyu

Ayrıca şu doktorlara sinir oluyorum tca konusunda net bilgi veya tecrübeleri olmadığı için ve eee ayrıca bu uygulamayı sizlerin yapabileceğinizi görüp onların seans uzatma gibi şansları kayboldukça, uygulama başı iyi rakamları artık alamadıkları için korkutma yöntemine başvuruyorlar.
Topunun köküne kibrit suyu

glikolik asit ile ilgili fikirlerini merakla bekliyorum....

Çok olumlu gelişmeler emin olun tca kadar seveceksiniz

Artık havalar ısınmaya başladığı ve güneş yavaş yavaş yüzünü gösterdiği için e vitamini eklediğiniz melisa yada fesleğen kremlerinizi lütfen güneş görmeyecek bir çekmeceye yada dolabınıza alın.
Havalar daha çok ısındığında ise (mayıs sonundan itibaren eylül ayı ortalarına kadar) buzdolabının yumurta rafı saf e vitamini ve e vitamini eklediğiniz kremleriniz için uygun muhafaza yeri olacaktır.
Bozulma beklemiyorum ama ne olur ne olmaz diye böyle bir tedbir alalım neticede ısı ve ultraviyole ışınları çok dik gelecek
2. uygulaman şimdiden hayırlı olsun...

Merhaba tatlım. Elbette glikolik asiti tonik olarak kullanabilirsin ama hem glikolik asit hem laktik asit ciltte pul pul soyulma yaratıyor.
Bunun için mutlaka melisa yada fesleğen kremine 10 ml macadamia yağı ve 10 ml e vitamini karıştır ve tonikten sonra mutlaka kullan
Ama ben yine de glikolik asiti %10 luk alıp saf olarak kullanmanı öneririm

%20 uygun sana tatlım 25 gün civarında ara vermeye çalış ki cildin kendini toparlasın

O kararma ve morarma yaşayanlar genelde ya cildinde çok ölü tabaka olanlar yada cildi beyaz ve hassas olan arkadaşlarımız tatlım.
%20 hem cilt tipine hem cilt ton rengine uygun senin.
Bozulmaz tatlım ama buzdolabında muhafaza et bu sürede artık tca'yı
Rica ederim canlarım esas ben güveninize ve önerilerimi harfiyen uyguladığınız başarılı sonuçlar aldığınız için hepinize tek tek çok çok teşekkür ediyorum

O doktorları cidden falakaya yatırmak istiyorum acaba daha sizleri korkutmak için ne kadar fazla bahane uydurabilirler ki...
Cildinizi koruduğunuz sürece lekelenme falan yaşamazsınız.
Ki ısrarla belirtiyorum -> Tca uygulayan yada uygulamak isteyenler direkt güneş ışığına maruz kalmamalı ve ayrıca güneşlenmemeli...
Siz o 6 seansın hepsini taş çatlasa kendiniz 40-50 tl harcayarak bitirirsiniz

Ama böyle olmaz... Sizin uygulamanız tam olmamış ki, bu yüzden 2 uygulama yapmış saymayın kendinizi.
Sürmeniz ile yıkamanız bir olursa elbette soyulmazsınız, lütfen ilk sayfada yazdıklarımı tekrar okuyun uygulama yapmadan önce!
Yazın kullanmak için glikolik asiti deniyorum biraz daha sabredin en geç 1 haftaya yayınlayacağım blog sayfamda nasıl kullanacağınızı

Tatlım merhaba sanırım bizlerin kullandığı tca değil elindeki bu sebepten öneri veremiyorum çünkü bir çok yer tca adı altında karışım asitler satıyor.
İçerikten emin olmadığım ve o üründe tecrübem olmadığı için yanlış yönlendirmek istemem.
Hem lütfen o depo diye tabir ettiğin yerdeki kişilere çok selamımı söyle zikri olmadığı konularda fikir yürütmesin ve insanları korkutmasınlar

Tatlık kesinlikle süre konusunda aynı fikirde değiliz.
Süre yükseltmek cildi yormaktan tahriş etmekten başka işe yaramıyor, bunun yerine maksimum 1,5 dk lık sürede cilde 4-5 belkide 6 defa daha tca sürmek en mantıklısıdır.
Süreyi yükseltip moraran aşırı kızaranları çok gördük! Sen cidden şanslı azınlıktasın demek cildinde çok hassas değilmiş...

Tekrar ediyorum süre yükseltmek doğru değil lütfen uygulayacak arkadaşlar bu konuda cesaret bulmasın, sorumluluk kesinlikle kabul etmem ve yardım isterlerse kesinlikle cevap vermem!

Meri çok doğru şekilde uyarmışsın teşekkür ederim

Cesaret vermiş oluyorsunuz, bu da bir nevi yanlış yönlendirmek olur ki her tecrübe bir yönlendirmedir, izdir, yoldur...
Sanırım problem aynı tca'yı kullanmamamızda başlıyor!
GG gibi sitelerden yada az önce arkadaşımızın tabir ettiği gibi depolarda alınan tca'dan bahsetmiyoruz, kullanmıyoruz.
Lütfen tartışmaya sebep olacak kelimeler kullanmayın, konu sahibi olarak meri ile aynı fikirdeyim...

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…