Lekeler, Çiller Yüzde 15 TCA (triklosetik asit) Peeling Deneyimim

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları
ladym ben 2 defa yaptım 15 lik ilk başta taze cilt çıktı pembe pembe ilkte az sürmüştüm fakat ikincide gayet güzel sürdüm ,fakat sorunum şu ki benim olan lekeler birazdaha koyulaştı ve yenileri oluştu gibi gözeneklerimde değişiklik olmadı,şimdi 3 cüyü yapıcam inatla bu arada yaşım 46,çok beyaz bi tene sahibim lekelerde var gözeneklerde( lütfen banada ye yapıcamı söyle fesleğenli kreme evigen katıp kullanıyorum cildimi nemlendiriyo iyi geldi gibi laktik asitide sonra kullanmayı düşünüyorum nedersin canım,

Tatlım tca lekeleri koyulaştırmaz. Hele hele soyan herhangi bir şeyin bunu yapması mümkün değil ha ciltte bir süre (geçici) pembelik yaratabilir tabii o ayrı..
Güneş koruyucunu düzenli kullanıyor musun?
Evigen yerine tca yı aldığınız yerden saf e vitamini almanızı öneririm. Çünkü evigenin içinde tokoferol orano çok düşük %6.
Ama diğer taraftakinin oranı %72-78lerde.
Laktik asit değilde glikolik asti öneririm size.
1 haftaya kadar blog sayfamda glikolik asiti nasıl kullanacağınızı anlatan bir yazı paylaşacağım lütfen takip edin. :KK54:

Sivilce tedavisi dediğim çok basit bir ilaçtı. Bahsettiğiniz ilaçtan kullanmama gerek görmedi doktorum.
Öyle çok ciddi bir sivilcelenmem yoktu... :26:
İltihaplı değillerdi.
Bu dediğim tedaviyi 3 sene önce yaptım. Aslında ben pürüzsüz bebek gibi parlak bir cilt istediğim için bu TCA yı kullanmak istiyorum.
:KK34:
Dediğiniz gibi 1,5 dakika yeterli sanırım ilk kez için. :KK34:

1,5dk yeterli tatlım umarım %15lik tca ile yapacaksındır uygulamayı çünkü cildin beyaz sakın %25lik gibi bir oran kullanma ağır gelir sana....

Teşekkür ederim canım :KK34: Sanırım bu iş baya bir kişisel de aynı zamanda.
Herkesin bünyesi farklı reaksiyon gösteriyor. :44:
Ben de kendime bakarak karar vereceğim artık. Üstelik yaz geliyor. Bu son seansın olur dedi arkadaşlar... Bir dahaki eylül-ekime :KK50:
Kaçırdım ya durduk yere zamanları :KK30:
Capcanlı yüz deyince baya bir heyecan yaptım oh oh :124:

Kişisellik noktası istenilen sonuca göre değişiyor sadece tatlım ve cilt ton rengine hassasiyetine göre % si seçilmesi gerekiyor.
Mesela %15 i beyaz tenliler , %20 buğday tenliler %25 esmer tenliler için uygun ve bir ihtimal ise cildi beyaz olup ama çok hassas olmayanlarda %20 tca kullanabilirler.
Sonuçlarda ise yine soruna göre belirleme oluyor.
Leke derinliği, leke koyuluğu çok önemli bunlara göre uygulama sayısı artabiliyor..

Tartışmaya çalışan sizsiniz. Kendinizle de çelişiyorsunuz ayrıca. Tanımları ve sözcüklerin anlamlarını tekrar gözden geçirmenizi tavsiye ederim.

Tatlım sert cümleler kullanıyorsun! Lütfen en başta senin tartışmaya sebep olacak cümle ve üsluptan kaçınmanı şahsen rica ediyorum.
Dediğim gibi meri de önerilerimle en iyi uygulamayı yapıp sonuç alan topik sakinlerindendir, sadece benim uyarılarımı belirtiyor sana.
Ki az önceki verdiğim cevapta belirttiğim gibi sanırım aynı markanın tca sını kullanmıyoruz...

Eki Görüntüle 648582 resim çıkıyormu acaba yapabildimmi bilmiyorum ama 3 cü uygulamamı yapıcam tca sizce bu izle tca ile geçermi geçmiyorsa boşuna uğraşmıyım diyorum :KK43:

Geçer elbette çok derin görünmüyorlar ama sabırlı olmalısın pat diye mucize bekleme elbette zaman alacak.
İstikrarla uygularsan neden olmasın:KK16:

ben sadece sorunlu bölgeye yaptım ve ton farklılıgı oldu orası 3 haftadır koyu duruyo bu farklılık gecer mi

meri ben bir bölüme yaptım kabuk kalktı ama nerdeyse 3 hafta oldu ve o bölüm koyu bir renkte bu gecermi sence cildimde farklılık oluştu

Hep diyorum lütfen uygulamayı bütün yapın.
Cildimiz yıl boyu ultraviyoleden dolayı pigment koyulaşmasına yani ton koyulaşmasına gidiyor (biz çok net fark etsekte, fark etmesekte)
Bir uygulama daha yapın ama bütün cilde ayırmadan uygulayın.

selam kızlar ,
uzunca bir aradan sonra bugün yazmak istedim ,devamlı yazılarınızı takip ediyorum ,dün akşam 20lik tcayı 1.5 dakika süre ile uyguladım ,yanaklarım şu an kızarık sanki kararma yolunda ilerliyor ,son uygulamam oacağı içn biraz fazla tutmak istedim çünkü bir önceki uygulamam da 1 dk.tutmuştum ve pek bir soyulma olmamıştı ,lady devamındaki uuygulamada dakikayı yarım sn.arttır demişti ben de o şekilde uyguladım ,sabah sadece günş kremi sürüp çıktım inş.bir an önce soyulur da şu an ki görüntümden bir an önce kurtuluurm ,heralde artık yapamayacağım ,malum ilkbahar mevsimine giricez.
bakalım soyulma hafta sonuna denk gelsin diye dün akşam uyguladım saçlarımla biraz kamufle etmeye çalışıyorum ama maalesef görüntü olduğu gibi görünüyor ,ama birkaç günsonra soyulma falan bittikten sonraki görüntüyü hatırlayarak bugünleri atlatalım hep birlikte ...
hoşçakalın....

Tatlım ya sanırım senin cilt hassaslığından oluşuyor bu renk kararması. Merak etme aslında fazla tutmamışsın süreyi sadece maksimum dediğim noktada tutmuşsun.
Bundan sonra yapacağın uygulamalarda artık lütfen süreyi yükseltme ve bekleme sürenin yani 1,5 dk nın içinde 4-5 defa daha aynı yerlere tca sür.
Şimdiden hayırlı olsun tatlım uygulaman lütfen nemlendirmeyi ve güneş koruyucu sürmeyi de ihmal etme:KK54:

lady sana sormayı unuttum e vitaminini bu dönem içerisinde nasıl kullanmam gerekiyor ,soyulma bittikten sonra saf olarak mı yoksa krem karışımı ile birlikte mi kullanmam gerekiyor ,
beni aydınlatırsan sevinirim.
teşk.

Tatlım saf olarakta sürebilirsin ama kremine de mutlaka ilave et.
Zaten soyulma sürecin bittikten sonra nemlendirme ve günlük bakım amaçlı olarak kullanmaya devam edeceksin:KK34:

Sevgili Lady Subaru,

bekleyemedim dün gelen % 25 lik Glikolik asitle 20 ml + 30 ml Lavanta suyunu karıştırdım , yüzüme uygulamadan önce elimde denemek istedim bir elime glikolik asit + lavanta suyu karışımı diğer elime sadece lavanta suyu sürdüm glikolik asit karışımı sürdüğüm el biraz daha gerildi ve rengi biraz ( az bir farkla koyulaştı yanyana getirince görülebilen bir ton farkı ) şu an pek bir fark yok gikolik asit kullandığım elin derisi biraz daha canlı gibi sadece, bu karışımı tonik olarak her akşam yüzüme kullanabilir miyim ?? Esasen laktik asitli tonik tavsiyenden yola çıkayım dedim ancak sonradan tereddütte kaldım ????

P.S. nemlendirici tavsiyen için çok teşekkürler fesleğen kremi + 1 bemiks ampül + biraz da saf e vitamini dün akşam karıştırıp denedim , uzun vadede ne olur bilemem ancak şu ana kadar herhangi bir yağlanma olmadığı gibi kuruma da yok, cildimi esnek ve çok rahatlamış hissediyorum..

Glikolik asit deriyi canlandırıyor tatlım ve ölü hücrelerden arındırıyor parlaklık ve canlılığın sebebi bu.
Bence elindeki lavanta suyu+ glikolik asit toniği bitir ve glikolik asiti saf olarak kullan daha çok sonuç alırsın saf kullandığında.
Her akşam kullanabilirsin elbette ama tek püf noktası bastırmadan sanki yaraya pansuman yapar gibi sürmek:KK16:

Tatlım merhaba sanırım bizlerin kullandığı tca değil elindeki bu sebepten öneri veremiyorum çünkü bir çok yer tca adı altında karışım asitler satıyor.
İçerikten emin olmadığım ve o üründe tecrübem olmadığı için yanlış yönlendirmek istemem.
Hem lütfen o depo diye tabir ettiğin yerdeki kişilere çok selamımı söyle zikri olmadığı konularda fikir yürütmesin ve insanları korkutmasınlar:KK20:

Kişisellik noktası istenilen sonuca göre değişiyor sadece tatlım ve cilt ton rengine hassasiyetine göre % si seçilmesi gerekiyor.
Mesela %15 i beyaz tenliler , %20 buğday tenliler %25 esmer tenliler için uygun ve bir ihtimal ise cildi beyaz olup ama çok hassas olmayanlarda %20 tca kullanabilirler.
Sonuçlarda ise yine soruna göre belirleme oluyor.
Leke derinliği, leke koyuluğu çok önemli bunlara göre uygulama sayısı artabiliyor..

Sevgili subaru,
Dediğin fesleğen kremini dün hiçbir yerde bulamadım internetten sipariş ettim. O gelince yapacağım. Oh :KK16:
Bugün siparişimi verdim ne zaman elimde olur acaba doadan? :44:

Son düzenleyen: Moderatör:
Sevgili subaru,
Dediğin fesleğen kremini dün hiçbir yerde bulamadım internetten sipariş ettim. O gelince yapacağım. Oh :KK16:
Bugün siparişimi verdim ne zaman elimde olur acaba doadan? :44:

Doğru yerden almışsın tatlım (zaten tca, saf e vitamini, melisa kremi yada fesleğen kremini aynı yerden alıyoruz)
2 güne elinde olur tatlım genelde bende alışveriş yaptığımda en geç 3 günde elimde oluyor:KK16:

Doğru yerden almışsın tatlım (zaten tca, saf e vitamini, melisa kremi yada fesleğen kremini aynı yerden alıyoruz)
2 güne elinde olur tatlım genelde bende alışveriş yaptığımda en geç 3 günde elimde oluyor:KK16:

E de aldım şimdi :21::21::21::21:
Ay sabırsızlanıyorum.
Allah yüzümü kara çıkarmasın :KK16:

cildimizi sana teslim ettik nedersen yapıyoruz) güneş koruyucusuz asla sokağa çıkmam 50 faktörlü,laktik asiti doadan almıştım sen söylemiştin onu kullanıym bari bitince diğerine geçiymmi sabırlı kuzum,cevap için teşekürler

Selam kısa deneyimimi yazıyorum (2 aydan fazla), %15 tca geniş çukurlar yara izleri gibi yerlerde pek işe yaramıyor, yüzeysel sivilce izleri, çok küçük gözenekler(varlığıyla yokluğu belli olmayanlar yani)de işe yarayabilir, ben beyaz tenliyim 2 seans yaptım ve ilkinde 1-2 dakika arası, diğerinde 4-5 dakika beklettim 2. den 1 gün sonra aynı yere tekrar sürdüm biraz beklettim yani 2 gün üst üste sürdüm tca yı, tam olarak soyulmasada yine pek etki etmediğini söyleyebilirim çukurlara, bu yüzden %25 tca siparişi vereceğim, bunu kullandıktan sonra tekrar yazacağım İnşallah düzelme olur :KK43:

Sevgili Lady Subarucum , az evvel %25 20 ml glikolik asit + 30 ml lavanta suyu tonigimi pansuman seklinde surdum ancak yuzum aniden yanmaya.basladi igneler batar gibi hic beklemedigim bir seydi korktum kisacasi hemen suyla yikadim sonra olan oldu nasilsa diyerek lavanta suyunun kalaniyla glikolik asiti seyrelttim 125 ml. Ye 20 ml. %25 glikolik asit oldu bununla tekrar denedim yine yuzum yandi , dogrusu ben seyreltip tonik olarak kullanacagimdan yanik hissi olacagini ve yikamam gerekip gerekmeyecegini hic dusunmemis sorgulamamistim, neyse 4-5 dk sonra suyla yikadim yuzumu ve macadamia+e vitaminli nemlendiricimi surdum, yuzumun rengi koyulasti biraz hafif bir bronzluk gibi , acik bugdaytan tam bugdaya diyelim ama yapildigi andaki kizarma koyulasma yatisti , ancak cildim de yanaklarimda ozellikle halen bir hassasiyet hissediyorum.hafif.bir mentol yanmasi gibi..cok uzattim ladycim ne kadar korkak oldugumu anlamissindir, tum bu semptomlar normal midir??her aksam devam etmeli miyim? normalse etmek istiyorum cildimin yanmasi urkuttu sadece yardimlarin icin simdiden cok tesekkur ederim...

arkadaşlar ben yaklaşık 2 saat önce uyguladım tca'yı.1,5 dakika beklettim 4-5 kat sürerek ve bu süreçte yanma-batma gibi normal etkiler oldu.hafif bir beyazlama durumu da gerçekleşti.fakat dediğim gibi 2 saat geçti üzerinden ve şu an cildim sanki hiçbir şey yapmamışım gibi.kızarıklık vs. bir şey yok. acaba tca etkisini göstermedi mi ben anlamadım durumu,15lik uyguladım ve beyaz tenliyim bu arada.yoksa etkilerini 2. ve 3. günde mi göstermeye başlayacak?

Hep diyorum lütfen uygulamayı bütün yapın.
Cildimiz yıl boyu ultraviyoleden dolayı pigment koyulaşmasına yani ton koyulaşmasına gidiyor (biz çok net fark etsekte, fark etmesekte)
Bir uygulama daha yapın ama bütün cilde ayırmadan uygulayın

cevabın için teşekkrler lady şimdi ben bütün cildime uygularsam geçer dimi o ton farklılığı

Ben az önce ikinci uygulamamı yaptım, biraz geç kalmıştım hatta 2. uygulama için.
1dk 15 saniye falan bekledim ve bol suyla yıkadım hemen kremimi sürdüm ama şuan pancar gibi kıpkırmızı oldum. Geçen sefer böyle olmamıştı. O zaman disk pamuk kullanmıştım acaba ondan dolayı mı yarın da fotoğraf çektirmem gerekicek o detayda yaptıktan sonra aklıma geldi. Bu kızarıklık umarım sabaha kadar gider, çünkü çalışıyorum. Birde makyaj yapmak zorunda kalacağım umarım sıkıntı olmaz.
Geçen sefer 10 günde soyulmuştu onun için hesaplayıp bugün yapmıştım öbür hafta sonu soyulur diye düşünüp. Ama daha çabuk soyulacağını hissediyorum şuan.

Birde elimde kalan yüksek oranlı laktik asitide bacaklarıma uyguladım, bakalım hangisi daha çabuk etki edicek.

Son düzenleme:
Ben az önce ikinci uygulamamı yaptım, biraz geç kalmıştım hatta 2. uygulama için.
1dk 15 saniye falan bekledim ve bol suyla yıkadım hemen kremimi sürdüm ama şuan pancar gibi kıpkırmızı oldum. Geçen sefer böyle olmamıştı. O zaman disk pamuk kullanmıştım acaba ondan dolayı mı yarın da fotoğraf çektirmem gerekicek o detayda yaptıktan sonra aklıma geldi. Bu kızarıklık umarım sabaha kadar gider, çünkü çalışıyorum. Birde makyaj yapmak zorunda kalacağım umarım sıkıntı olmaz.
Geçen sefer 10 günde soyulmuştu onun için hesaplayıp bugün yapmıştım öbür hafta sonu soyulur diye düşünüp. Ama daha çabuk soyulacağını hissediyorum şuan.

Birde elimde kalan yüksek oranlı laktik asitide bacaklarıma uyguladım, bakalım hangisi daha çabuk etki edicek.

tca uyguladıktan sonra istesek de makyaj yapamıyoruz :) fondoten sürülmüyor çünkü yüzümüz kabuk gibi oluyor. belki bir ihtimal pudrayı kabul edebilir cilt. ben de son kez yarın akşam yapsam mı düşünüyorum.

oncelikle her kese selam.Ben araniza yeni katildim Dubaiden.Arkadaslar ben skinpeelshoptdan internet uzerinden tca 20% siparis vermistim elime ulasti fakat bana bi kullanma klavuzu gibi bi kagit gondermisler orda da 10 dakika bekletin ve bu surede 4-5 defa surun yuzunuze diye yaziyo inanamadim email yazdim ayni seyi tekrarliyolar.ya 10 dakika bekletilirmiki bu iyice kafam karisti acil yardim lutfen.

oncelikle her kese selam.Ben araniza yeni katildim Dubaiden.Arkadaslar ben skinpeelshoptdan internet uzerinden tca 20% siparis vermistim elime ulasti fakat bana bi kullanma klavuzu gibi bi kagit gondermisler orda da 10 dakika bekletin ve bu surede 4-5 defa surun yuzunuze diye yaziyo inanamadim email yazdim ayni seyi tekrarliyolar.ya 10 dakika bekletilirmiki bu iyice kafam karisti acil yardim lutfen.

Selam. Daha önceden Yüksek Konsantre Peeling deneyiminiz olmadıysa cildinizde 1 dk'dan fazla tutmamanızı öneririm. Yoksa geridönüşü olmayan hasarlar bırakabilirsiniz.
Cildinizin hassasiyetini ve vereceği reaksiyonu görmeniz açısından ilk uygulamada çok uzun sürelerde sonlandırılmamalı TCA.
Dakikayı sonraki seanslarda arttırmak daha mantıklı. Son olarak 10 dk çok çok fazla.
Zamanında benimde 8 dk kadar tutmuşluğum olmuştu. Cildimi yormasından , tahriş etmesinden başka bi artısını(!) göremedim. Kalıcı bi hasar oluşmadığı için şanslıyım. Bi daha asla böyle bi hataya düşmem.
Nihayetinde kullandığımız şey Asit. Bilinçli davranmakta fayda var..

Son düzenleme:
E de aldım şimdi :21::21::21::21:
Ay sabırsızlanıyorum.
Allah yüzümü kara çıkarmasın :KK16:

Hadi bakalım amin tatlım:KK16:

cildimizi sana teslim ettik nedersen yapıyoruz) güneş koruyucusuz asla sokağa çıkmam 50 faktörlü,laktik asiti doadan almıştım sen söylemiştin onu kullanıym bari bitince diğerine geçiymmi sabırlı kuzum,cevap için teşekürler

Rica ederim kuzum şu glikolik asiti pek sevdim ben:KK1:

Selam kısa deneyimimi yazıyorum (2 aydan fazla), %15 tca geniş çukurlar yara izleri gibi yerlerde pek işe yaramıyor, yüzeysel sivilce izleri, çok küçük gözenekler(varlığıyla yokluğu belli olmayanlar yani)de işe yarayabilir, ben beyaz tenliyim 2 seans yaptım ve ilkinde 1-2 dakika arası, diğerinde 4-5 dakika beklettim 2. den 1 gün sonra aynı yere tekrar sürdüm biraz beklettim yani 2 gün üst üste sürdüm tca yı, tam olarak soyulmasada yine pek etki etmediğini söyleyebilirim çukurlara, bu yüzden %25 tca siparişi vereceğim, bunu kullandıktan sonra tekrar yazacağım İnşallah düzelme olur :KK43:

Tatlım leke tedavisi nasıl sabır gerektiriyorsa çukur tedavisi de sabır gerektirir. Ki çukur tedavisinde yine uygulama sayısını kısaca sonuç alınması derinliğe bağlı olarak değiştirir.
Lütfen 1-2 uygulamada mucize beklemeyin ve istikrarla uygulayın.
Hele hele benim 4-5 dk konusundaki fikrimi biliyorsun cildinizi yormaktan ve tahrişten başka işe yaramaz.
Hiç dinlemiyosun beni klore hiç...:KK20:

Sevgili Lady Subarucum , az evvel %25 20 ml glikolik asit + 30 ml lavanta suyu tonigimi pansuman seklinde surdum ancak yuzum aniden yanmaya.basladi igneler batar gibi hic beklemedigim bir seydi korktum kisacasi hemen suyla yikadim sonra olan oldu nasilsa diyerek lavanta suyunun kalaniyla glikolik asiti seyrelttim 125 ml. Ye 20 ml. %25 glikolik asit oldu bununla tekrar denedim yine yuzum yandi , dogrusu ben seyreltip tonik olarak kullanacagimdan yanik hissi olacagini ve yikamam gerekip gerekmeyecegini hic dusunmemis sorgulamamistim, neyse 4-5 dk sonra suyla yikadim yuzumu ve macadamia+e vitaminli nemlendiricimi surdum, yuzumun rengi koyulasti biraz hafif bir bronzluk gibi , acik bugdaytan tam bugdaya diyelim ama yapildigi andaki kizarma koyulasma yatisti , ancak cildim de yanaklarimda ozellikle halen bir hassasiyet hissediyorum.hafif.bir mentol yanmasi gibi..cok uzattim ladycim ne kadar korkak oldugumu anlamissindir, tum bu semptomlar normal midir??her aksam devam etmeli miyim? normalse etmek istiyorum cildimin yanmasi urkuttu sadece yardimlarin icin simdiden cok tesekkur ederim...

Tatlım oran ağır gelmiş demek sık sık nemlendir ihtiyaç duydukça soğuk su ile yıka yüzünü.. Mesela ben tca kullandığım halde akşam %25lik tca sürdüm (yıkamadım) ama çok fazla yanma yapmadı ama ben yinede %10'luk glikolik asitin cildime daha uygun olacağını düşünüyorum. Bence yarı yarıya gül suyu takviyesi yapmalısın ve neticede asit kullandığımız için (şeker kamışından elde ediliyor glikolik asit) ciltte yanma, batma, hassasiyet normal.

arkadaşlar ben yaklaşık 2 saat önce uyguladım tca'yı.1,5 dakika beklettim 4-5 kat sürerek ve bu süreçte yanma-batma gibi normal etkiler oldu.hafif bir beyazlama durumu da gerçekleşti.fakat dediğim gibi 2 saat geçti üzerinden ve şu an cildim sanki hiçbir şey yapmamışım gibi.kızarıklık vs. bir şey yok. acaba tca etkisini göstermedi mi ben anlamadım durumu,15lik uyguladım ve beyaz tenliyim bu arada.yoksa etkilerini 2. ve 3. günde mi göstermeye başlayacak?

Tatlım konumun ilk mesajında belirtmiştim bunu kızarma, beyazlama olmak zorunda değil. Soyulacak merak etme zaten cilt ilk 3-4 gün tepki vermeyebiliyor (cilt yapısına bağlı olarak) daha sonra soyulmaların başlayacak. :KK34:

cevabın için teşekkrler lady şimdi ben bütün cildime uygularsam geçer dimi o ton farklılığı

Ton farkı cilt hassasiyetinden kaynaklanmıyorsa bir uygulama daha yaptığında geçer tatlım ama dediğim gibi cildinin hassasiyetinden olmuşsa zaman içinde cildin toparlandıkça geçer. Sık sık soğuk suyla yıka ve e vitamini eklediğin nemlendiricini kullanmayı ihmal etme:KK34:

Disk pamuk tca yı fazla emiyor ve cilde salınımı çok sınırlı oluyor tatlım. Şimdi cildin tca ile tam muhatap oldu bu yüzden bende daha çabuk soyulacağını düşünüyorum:KK34:

tca uyguladıktan sonra istesek de makyaj yapamıyoruz :) fondoten sürülmüyor çünkü yüzümüz kabuk gibi oluyor. belki bir ihtimal pudrayı kabul edebilir cilt. ben de son kez yarın akşam yapsam mı düşünüyorum.

Yap tabi tatlım :KK12:

Tatlım hoşgeldin. :KK3:
Maalesef kullandığımız tca'lar aynı olmadığı için sadece fikir yürütebileceğim.
Sakın 10dk gibi bir süre bekletme aşırı kızarma hatta morarma olur cildinde.
Uygulama süresini o şekilde yapmak veya yükseltmek sadece cildini yorar, tahriş eder, kızartır, morartır vs...
Lütfen sakın o şekilde yapmayın.
Uygulama süren maksimum 1,5-2 dakika olmalı.
Ve elindeki ürün umarım karışım asit değildir, umarım saf tca dır:KK25:

Son düzenleme:
Tatlım hoşgeldin. :KK3:
Maalesef kullandığımız tca'lar aynı olmadığı için sadece fikir yürütebileceğim.
Sakın 10dk gibi bir süre bekletme aşırı kızarma hatta morarma olur cildinde.
Uygulama süresini o şekilde yapmak veya yükseltmek sadece cildini yorar, tahriş eder, kızartır, morartır vs...
Lütfen sakın o şekilde yapmayın.
Uygulama süren maksimum 1,5-2 dakika olmalı.
Ve elindeki ürün umarım karışım asit değildir, umarım saf tca dır:KK25:[/QUOTE]

cevabin icin cok tesekkur ederim oncelikle.kafam cok karisti karisik asit olup olmadigini nerden anlaya bilirim ben inatla onlara siz eminmisiniz bu orginal tcami diyorum?hatta kizdim emaili yazana:))nasil 10 dakika tutmaliyim ben internetten arastirdim maximum 1 dakika diyo.bana cevaplari aynen su.siz 3 gun arka arkaya tca uygulayin 10 dakika yuzunuzde kalsin ve bu 10 dakika icinde 3-4 defa yuzunuze surun hatta yuzunuzu yikamayin sadece soguk su ile islatilmis havlu ile yuuznuzu silin diyo.3 gun arka arkaya ayni islemi yapmami istiyolar.bu arada ben 20%lik tca icin 26$ odedim ,.kizlar kafam cok karisik acaba uygulamasammi

Selam. Daha önceden Yüksek Konsantre Peeling deneyiminiz olmadıysa cildinizde 1 dk'dan fazla tutmamanızı öneririm. Yoksa geridönüşü olmayan hasarlar bırakabilirsiniz.
Cildinizin hassasiyetini ve vereceği reaksiyonu görmeniz açısından ilk uygulamada çok uzun sürelerde sonlandırılmamalı TCA.
Dakikayı sonraki seanslarda arttırmak daha mantıklı. Son olarak 10 dk çok çok fazla.
Zamanında benimde 8 dk kadar tutmuşluğum olmuştu. Cildimi yormasından , tahriş etmesinden başka bi artısını(!) göremedim. Kalıcı bi hasar oluşmadığı için şanslıyım. Bi daha asla böyle bi hataya düşmem.
Nihayetinde kullandığımız şey Asit. Bilinçli davranmakta fayda var..

daha once sadece acnelis kullandim yuzum kasindigi icin hafif moraldi hatta cok moraldi sol yanagimda kucuk bi yer ama daha sonra toparlandi cildim.fakat bana tca yi gonderen firma 3 gun arka arkaya uygulayin ve her seferinde 10 dakika bekletin ve bu surede 4-5 defa daha surun yuzunuze hata yikamaktan kacinin yuzunuzu diyo.napacagimi sasirdim.

@LadySubaru Çok çok teşekkür ederim .içim rahatladı ., her akşam uygulamaya devam o halde :) .bakalım bu akşam belki ben de yıkamam yüzümü :) belki direk ozon sürerim tonikten sonra olur herhalde, herkesin , ten ,cilt, renk, hassasiyet , yaş, yağ-nem oranı vb farklı olduğundan reaksiyonlar da farklılaşıyor anlaşılan, iyi izlemek gerek .... sabrına ve emeğine bir kez daha teşekkürler...

cevabin icin cok tesekkur ederim oncelikle.kafam cok karisti karisik asit olup olmadigini nerden anlaya bilirim ben inatla onlara siz eminmisiniz bu orginal tcami diyorum?hatta kizdim emaili yazana:))nasil 10 dakika tutmaliyim ben internetten arastirdim maximum 1 dakika diyo.bana cevaplari aynen su.siz 3 gun arka arkaya tca uygulayin 10 dakika yuzunuzde kalsin ve bu 10 dakika icinde 3-4 defa yuzunuze surun hatta yuzunuzu yikamayin sadece soguk su ile islatilmis havlu ile yuuznuzu silin diyo.3 gun arka arkaya ayni islemi yapmami istiyolar.bu arada ben 20%lik tca icin 26$ odedim ,.kizlar kafam cok karisik acaba uygulamasammi

Yok artık ya birde 3 gün arka arkaya mı süreceksin:KK20::KK47: bence onların sattığı tca değil.
Sen bizim kullandığımız tca yı onların söylediği sürelerde ve 3 gün yapsan resmen derini yüzersin.
Anlattıklarından çok huzursuz oldum, uygulama tatlım onu at çöpe gitsin:KK19:

@LadySubaru Çok çok teşekkür ederim .içim rahatladı ., her akşam uygulamaya devam o halde :) .bakalım bu akşam belki ben de yıkamam yüzümü :) belki direk ozon sürerim tonikten sonra olur herhalde, herkesin , ten ,cilt, renk, hassasiyet , yaş, yağ-nem oranı vb farklı olduğundan reaksiyonlar da farklılaşıyor anlaşılan, iyi izlemek gerek .... sabrına ve emeğine bir kez daha teşekkürler...

Rica ederim tatlım yardımcı olabiliyorsam ne mutlu bana. Evet glikolik asit sürdükten sonra bitki yağları uygulayabilirsin ama bence cildin alışana kadar e vitamini sürmen en iyisi olur:KK16: Alıştığını fark ettiğinde aralara bir sürdüğünde bitki yağı diğer sürdüğünde e vitamini veya e vitaminli nemlendiricini sürecek şekilde ayarlarsın.

Yok artık ya birde 3 gün arka arkaya mı süreceksin:KK20::KK47: bence onların sattığı tca değil.
Sen bizim kullandığımız tca yı onların söylediği sürelerde ve 3 gün yapsan resmen derini yüzersin.
Anlattıklarından çok huzursuz oldum, uygulama tatlım onu at çöpe gitsin:KK19:

simdi dayanamayim koluma surdum kucuk bi yere yaklasik 20 saniye bekledim sanki su surmusum gibi hic bisey hiss etmedim allah allah napsamki siparisimin gelmesi icinde 1.5ay bekledim.ben ozelden mesajda atamiyorumki burda nasil resim yerlestiriyolar acaba ve ya burdan site vere biliyomuyum sen bakarsan belki anlarsin Ladycimya .

aldigim tca bu arkadaslar.

Eklentiler

• $productTCA20.jpg
    $productTCA20.jpg
    25,8 KB · Görüntüleme: 73
X