Lekeler, Çiller Yüzde 15 TCA (triklosetik asit) Peeling Deneyimim

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları

20lik uyguladım bencede cilt alıştı.belki bu dönemin son uygulaması olabilir.duruma göre değerlendirme yapacağım...

Eğer bir uygulama daha yaparsan o uygulaman süresi 1,5dk olsun

Lady canım sana bişiler sormak istiyorum.şu malum siteden laktik asit sipariş vericem..boyutları aynımı değişik milim satılıyormu..hangisinden alıyım ? birde at kestanesi kremi kullanıyormusun göz çevresi için hangi kremi sipariş etmeliyim.öpüyorum.

Aynı ml'de tatlım hepsi %10'luk laktik asit al dene o bitince eğer ağır gelmezse %20'liğe geçersin
Yok tatlım göz çevreme sadece saf e vitamini ve saf e vitamini eklediğim macadamia yağı kullanıyorum
Melisa kremine saf e vitamini ekle onu göz çevren dahil tüm cildine kullanabilirsin ayrıca

merhaba arkadaşlar öncelikler herkes istedği bebek cildini kavuşur inş .gelelim derdime :18: bundan iki ay önce faln doktra gttim cildim için bna dermokozmetik br frmanın ilaçlrını almamı söyledi ve brda kmyasal peeling yaplm ddi .artı antibytk kullnıorm azar azar belli sürelerde. şimdiii kmyasal peeling diyince bnde arştrdım burayı buldum . bana orda uygulann glikolik asit .iki seansımı oldum orda hatta ikincisini bugün oldum . ben tca yapmak istiyorum hatta bugün dktorun ağzını aradım biraz :26: burda tca yapılıo mu tca yapsak nolur faln die (aslnda evde kendm yapcmda benm cildime olur mu derdim o ).o da yok bu sana daha uygun zaten elimzde tca yok şu anda ddi . bnde soruyrum ısrarla o daha etkiliymş faln die. dio işte elmzde olsaydı yaprdık br seans görürdün faln dio. bnde bi yerde okmustm yüzünz sivlclyse tca kullnılmıo faln die. ddm iki tane faln aktif sivlcem var o yüzden mi die evt o yüzden ddi . e bn tca yapmk istiyrum tamm aşırı sivlcem olsa tammda .mesela sizin br iki tane dahi mi yok bunu merak ediyrum biraz uzun oldu ama birbrmzin derdinden brbrimiz anlarz gene dimi cevplrnızı bekliyrm arkdşlr

Benimde bildiğim aktif sivilce varsa yapılmıyor, çünkü o zaman deriye değilde o bölge iltihaplı oldugu için bir nevi kana karışma olasılığı var, yani ben ondan ötürü yapılmıyor diye biliyorum. Yanlış biliyorsam eğer düzeltin beni. Tca yapılıcak ciltte hasar olmaması gerekiyor yani yara sivilce falan tarzı.
Benim size sormak istediğim birşey var glikolik asitte nasıl oluyor acaba kabuklanma tarzı ve cildin yenilenmesi ne kadar sürüyor? çok bariz fark gördünüz mü siz?

çok düşük br uygulamyla başladı benim canım.ilk uygulama 20likti .bugün yaptrdgm ise 35 lik . ama tca yla karşlştrmyn glikolik oldğu için düşük doz oluyo die biliyrm bunları. ve düşük olduğu için ilk uyglmmda ne kızarma ne soyulma hçbişey yaşamdm .bugün ise dudağımn üst kenarı kabarmış yara gbi olmuş uygulamdn snra . ama uyglmyı yaptktan snra bir maske yapıo yarım saaat bekletio nemlndrci bir maskymiş .onu yapnca gçti gtti . şu anda da br kızrklık yok ama soyulmalrı gözlemlycm . htta bugun başlmadn önce ornı 35 ten daha da fazla yaplm hç soyulmdı ilki ddm de sıryla gdiyorz artk daha etkili olr faln ddi baklm nolck soyulck mıyım aktarrım gene canm . ayrıca iki tane minik sivlcem vardı onlarda kahverngi oldu bras dha rengi .öyle işte neypcgğmı da blmiyrum brde yzümü iileştrmm lazım mayısa kadr ünidn mezun olcm fotolar faln malum güzel olsun istyrum o yüzden tca ya geçiyim hzlı olsn istyrum ama yine cevplarnızı bkliyrm arkdşlr.ama pixim bnde tam bilmiyrm ama sonçta kana karşıo falnsa bu glikolkte de karışmaz mı ki

Ladym , kozmetikden getirtmiştim önceden sizin tcalardan. Rafta duruyodu öylece. :)
10 gün önce yaptım uygulamayı. Yine bildiğim gibi 2 bucuk dk ya yakın beklettim. Frozen olayı gerçekleşti tüm bölgede. Daha sonrası kararmalar..
Yalnız alnımda o kadar hassasiyet oluşmadı. Benim çene bölgem zorlanıyor daha çok. Şuan soyulmalar bitmiş durumda . Kulaklarıma yakın yerlerde küçük kabuklar var sadece. Onlarda soyulur 2 güne kadar. Çenemin sağ tarafında küçük kızarıklıklar var. Duşa girince düzelir onlarda eminim.
Gözeneklerim baya küçüldüler , cilt yenilendi ama istediğim sonucu alamadım. Siyah noktaların çoğu yerinde duruyor. O yüzden 1 seans daha uygulamayı düşünüyorum 2 hafta sonra..
Uzun zamandır kendime bakmadığımdan cildin reaksiyonuda farklı oldu bana kalırsa. Yoksa 1 seans bile yeterli olurdu benim için..
Diğer kullandığım tcalarla karşılaştıracak olursak bunun kokusu çok daha sert , diğerlerine göre soyulma daha ince . Tahrişlerde daha az oluyor haliyle. 2. Uygulamada neler olacak bakalım. Bekleyip görecez. Cildimde hassastır bu arada. Küçücük bi darbede kızarıverir. :)

Bu siyah noktalara bi önerisi olan varmı. ? Çok derindeler onuda söyliyim. :)

Bu arada bol bol su içmeyi ihmal etmeyin. Çok daha çabuk toparlar cildiniz. Bu gibi durumlarda ne kadar ekmek o kadar köfte hesabı cilt oldukça ihtiyaç duyuyor suya..
Ladyimde söylemiştir belki diğer sayfalarda . Ben yinede hatırlatayım dedim. :)

Glikolik asit çok etkili bir peeling ajanı değil bence. Küçük çapta soyulmalar yapıyor. Bi nevi Laktik asit gibi düşünebilirsiniz.
Günlük bakımda kullanımı çok daha iyi sonuçlar verebilir. Daha önceden NE*****TA markasıyla deneyimim olmuştu. 20 oranında temizleme köpüğü içerisindeydi. Düzenli kullanımda gözle görülür parlama yapmıştı cildimde. Rengim falan 1 kat daha açılmıştı. Gün gün güzel atıyor ölü deriyi.

Merhaba bayanlar, bugün neredeyse 5. günüm. Soyulmalar başlamadı henüz. Kızarıklık da çok hafif,sanki yazın güneşde yürümüş gibiyim yani.. Öyle kararma,morarmaysa hiç olmadı. Cildim tcaya alışkanlık gösteriyor sanırım. Umarım soyulmalarım gerçekleşir. Benden böyle yani.

Tatlım hoşgeldin ama senden önemli bir ricam olacak.
2012 KK Enleri seçimlerinde birinci seçildiğim ve bu konuda elimden geldiğince hassas olduğum için senden en azından harf eksiltmeden yazmanı rica edeceğim...
--En Türkçeyi güzel kullanan kk üyesi?--

LadySubaru

Benim ve bir çok uygulayan arkadaşımızın cildinde aktif en azından irinli veya büyük olarak tarif edilen sivilce yok. Bunu zaten konuyu ilk açtığım mesajda da ısrarla belirtiyorum.
Bence glikolik asite devam et eylülde tca yaparsın

Glikolik asit tca dan sonra uygulamaya başladım ve ben yaklaşık 5-6 günde bir defa %10luk glikolik asit uyguladım. Cildimden arındırmadım ve laktik asitten daha çok soyduğunu ve pul pul soyduğunu söyleyebilirim şimdilik.

Tatlım saf tca kullandığımız için (Almanya üretimli tüm dünyanın kalitesini kabul ettiği bir kimyasal firması üretiyor diyeyim meraklıları hemen anlayacak zaten) kokusu keski. Diğerlerinde karışım asitler olduğu için daha fazla soyup tahrişe sebep oluyor ama bu kullandığımızda cilde uygun oran kullanıldığında ve 1,5dk'lık bekleme süresi içinde 3-4 defa daha cilde sürüldüğünde etkin soyulma sağlıyor.

cilt ihtiyacımız birbirinden farklı bunu unutmayın, bana 1 uygulama yeterli gelir ama senin istediğin sonuca gitmen için 3-4 defa daha uygulaman gerekebilir.
2. uygulamada iyice ciltte ölü deri atımı yaşanacağı için sonuç daha çok hoşuna gidecektir.

Sen bak ürün içinde kullanmışsın ben saf olarak %10'luk glikolik asit uyguladım.
Pul pul soyuyor ve laktik asitten daha fazla soyuyor.
Laktik asite oranla bir artısı daha var, cildimde laktik asit kadar yanma yada hassasiyet yaratmadı mesela
2 hafta daha kullanıp net fikrimi kullanma yöntemini paylaşacağım sizlere yine

Arkadaşlar lütfen cildinizin frozen denilen beyazlama evresine girmesini beklemeden, uygulama süreniz bittiğinde (yani 1 dakika veya maksimum 2 dakika!) yüzünüzü bol su ile yıkayıp tca'yı cildinizden arındırın.

Topiğimin sıkı takipçilerinin bildiği gibi süreyi uzatmak yerine, aynı bekleme süresinde cilde 3-4 defa daha tca sürülmesini tavsiye ediyorum, lütfen sizlerde öyle yapın..

Daha fazla bekleme cildinizi yormaktan, kızartmaktan, irite etmekten başka bir işe yaramaz.
Adım adım önerdiğim şekilde yapın uygulamayı ki sosyal hayatınızı etkileyecek görüntüler gelişmesin.
1-2 uygulamada sorununuzdan kurtulmak, kurtulmayı hedeflemek yerine uygun sürede gerekirse 4 uygulama yapın ama cildinizi yormadan sağlıklı uygulama yapın.

Son düzenleme:

Meri buruşma oldumu, benim çok fena buruşmuştu, gerilmişti. Birşey yerken çenemdekiler iyice gerildi 3. gün soyulmaya başlamıştı.
9. günümdeyim, yanak kısmında kulağa yakın, birde alında saça yakın, yani yüzümün kenarları kaldı, ikinci uygulamayıda yapmam gerekecek. Ama ben 30 günü soyulma bittiği günden hesaplarsam 2. tca'yı uygulayamayacağım, çünkü nisana denk gelecek. İlk yaptığımız günden hesaplarsam, yani 19'u o zaman bir sorun olmaz herhalde. :44:

Son düzenleme:

Valla ben yaptığım günden itibaren sayıyorum 30 gün Yani yanlışsa benim sayma şeklim,bütün tca uygulamalarım erken süreyle olmuş oluyor Umarım sakıncası yoktur. Valla ben martın 25nde de yapıcam bir tca uygulaması..

Yazmayı unutmuşum Ya evet buruşma oluyor tabi,kırışıklık oluyor. Bende var yani şuanda..

Tatlım 3 hafta sonra sen tca uygulamanı yap çünkü cildini sıkı şekilde koruyorsun ve bütün yaz atlamadan üşenmeden 50+ faktörle cildini koruyacağına eminim
Benimde soyulmalarımda en son yüzün köşe kenarları kalıyor 1-2 gün sonra duşta diğer kısımlara gelmeyecek şekilde o kısımları sıcak su ile yumuşat ve parmak uçlarınla çok bastırmadan ov atar o kısımlar...

Canım benim sende de problem yok kedi ve senden çok eminim cildinizi iyi koruyacağınızı biliyorum sizler yapabilirsiniz.
İyice çözdünüz artık uygulamayı
Sadece tecrübesiz ve güneş koruyucu kullanma alışkanlığı olmayan, tatile gidip güneşlenme planı olanlar yapamaz

Son düzenleme:

Ladyim teşekkür ederim,güvenin için. Zaten söylediklerini,uygulamaları,yapılması gerekenleri öyle güzel açıklıyorsun ki yanlış yapmak hata olur. Emeklerine ziyan olur.

evet tca daha etkili diye geçiş yapmak istedim zaten ama şu an için cildime uygun mu o da önemli tabi ki .bende o markanın 20 lik ve 35 liğini yaptırdım .faydası var illa ki ilk başladığıma göre cildim daha berrak ama acele ediyorum sanırım hemen iyi olsun hiçbirşey kalmasın diye.bir de birşey sormak istiyorum şimdi ben o markanınkini kullandım şimdi o siteden glikolik alsam marka değişince bir sorun olur mu ki arkadaşlar

Merhaba, soyulmalar bitti. Dün akşam 9. günümdü, hala soyulmayan kısımlar vardı dün yazmıştım zaten, Lady sıcak su tutup hafifçe ovmamı söylemişti, o şekilde yaptım. 2 tane alnımda sivilce lekesi kalmıştı, ilk uygulama olduğu için sadece renk olarak hafifledi. Burnumda hızmadan dolayı yara olmuştu cildim, iz kalmıştı, oda birkaç uygulamayla geçer zaten. Benim için önemli olan daha taze bir cilde bakım yapmaktı, çok fark yok ama öncekine göre daha hoş görünüyor. Sabah yeşil sabunla yıkayıp, koruyucu kremimi sürdüm, cildim aydınlık, daha sıkı, pürüzsüz hoş oldu. 3 hafta sonra 1 uygulama daha yapacağım, sonra zaten yaz'a giriyoruz. Temiz, yenilenmiş bir ciltle yaza gireceğim inşallah.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…