Lekeler, Çiller Yüzde 15 TCA (triklosetik asit) Peeling Deneyimim

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları

Lady ilk sayfada bekletme süresini yazmıştı. Ben sadece o kısmı paylaşıyorum. Uygulama yapmadan önce ilk sayfayı tekrar okumanızı tavsiye ederim. Benim gibi çıkışta alabilirsiniz.

Son düzenleme:
Hayırlı olsun tatlım işte cilt farklılıklarımıza güzel örnek oldun. Ne güzel sende benim gibi ilk seanstan sonuç alıp memnun kaldın
Tatlım o sebum tıkanması her ciltte olur bende de aynı tepkiyi oluşturuyor lütfen sıkma onu ki sivilceye dönüşmesin
Cilt temizliğimi her gece ve her sabah sebamed'in sabunı, nar çekirdeği sabunu ve nane sabunumla dönüşümlü yapıyorum.
Melisa kremime saf e vitamini ekledim nemlendirci olarak onu kullanıyorum.
Yağ bakımı yapıyorum (pirinç kepeği yağı+ nar çekirdeği yağı karışımı kullanıyorum haftada 2-3 gece)
Yağ bakımı yapmadığım gecelerde cildime saf e vitamini ile masaj yapıp uyuyorum
İyice ay parçasına dönüştü yüzüm, spor salonunda ve dışarıda makyajsız iltifatları topluyorum
Lady yaa tam ustune bastin gercekten cok pimpirikliyim:))))) ama yapicammmm kararliyom:) 15 lik yap dedin ama ben beyaz degilimki acik bugday tenliyim.bak bu konuda kararsiz biraktinn simdi beni:) 20 lik de yolda geliyoo:) 15 lik mi alayim?

20'lik almışsın tatlım artık ama ilk uygulama süreni 1 dakika olarak yap, sonucu seversen bu şekilde devam edersin eğer az soyulduğunu gözlemlersen 1,5 dakikaya yükseltirsin.

Lady ne zaman yikanicak yuz?ben de islem biter bitmez yikamistim.yanlis mi anladimki ben?
Uygulama süren bittiğinde yıkanacak tatlım yanı 1 dakika yada 1,5 dakika sonra

LadySubaru kullanıcısından alıntı

Yüzünüzde tca'yı bekletme süreniz ilk defa yapacaksanız 1-1,5 dk'yı aşmamalı.

Bu yazdıklarıma dikkat edip uyguladığınız sürece, problem yaşamadan güvenle ''tca kimyasal peeling'' uygulamasını evinizde kendiniz yapabilirsiniz.

Lady ilk sayfada bekletme süresini yazmıştı. Ben sadece o kısmı paylaşıyorum. Uygulama yapmadan önce ilk sayfayı tekrar okumanızı tavsiye ederim. Benim gibi çıkışta alabilirsiniz.

Kesinlikle! O kadar emek verip yazıyorum ama bir çok kişi ilk ağızdan hazır bekliyor.
Dikkat ederseniz zaten bu tarz mesajlara 'ilk sayfayı okumalısınız diye yanıt veriyorum ki okumamaları üşenmeden tüm sayfaları! okuyan arkadaşlarımıza çok büyük haksızlık
Madem bir uygulama yapılmak isteniliyor herkes emeğini verip kurallarına uyacak

Ben okuyorum her gun ezberledim nerdeyse ama ufacik biseyi bile gozden kacirmak istemiyorum:)

Sonunda bende yaptım. Zannettiğimden daha sakindim. Dudağıma, gözlerimin kenarına shea butter sürdüm. Zamanlayıcımı ayarladım. Eldivenlerimi ellerime geçirdim. Başladım şişeyi sallamaya, 3-4 dk. salladım. Döktüm tca'yı pamuğa, yanlışlıkla biraz eldivene de döküldü, iyice yedirdim pamuğa, tabii biraz aşağıya damladı yüzümden. Sürdüm sakince, biraz ağır yaptım galiba. 2 defa daha biraz pamuğa tca döktüm, zaten pamukta baya vardı. Gözüme kaçmasın diye yüzüme bastırmadan, nazikçe sürdüm, inşallah yanlış yapmamışımdır. Zamanlayıcım sürenin bittiğini haber verince hemen yüzüme suyu çarptım. Zaten sürenin bitmesine yakın, yüzüm çaydanlıkları dibi kireçlenirya ona dönmeye başladı. Korktuğum kadar yanmadım, yani imdat kurtarın demedim. Şu an kremimi sürdüm, ondan önce yıkayıp kurumaya dönünce yanma oluyordu, 2. kez su tutmuştum. Şimdi yine yanıyor, ama su tutmaya gerek yok, krem sürdüm zaten. İnşallah eşit sürebilmişimdir. Beyazlamazlardan sanki yanak bölgemde pek görünmedi, çoğunlukla çene ve alın kısmımda beyazlama oldu. Yüzüm şimdilik gergin ve parlak. Hafif batma oldu, geçti onlarda. Ama hala içim yanıyor. İnşallah güzel bir şekilde soyulurum.

Son düzenleme:

Hayırlı olsun aynı benim yaşadıklarımı anlatmışsın benimde yanaklarım beyazlaştı alnım gerilmişti bende inşallah eşit sürmüşümdür o heyecanla pek farkedemedim demiştim ama merak etme sadece şunu gözlemledim sağ yanağıma daha çok tca sürdüğümden orası daha çabuk kabuk attı ve soyuldu ama bir problem oluşmadı. İnşallah güzel soyulursun

Şu an aynaya bir baktım, kızarmışım. Yüzüm gergin ve sanki derim, hadi bir an önce soyulmak istiyorum der gibi. Gelişmeleri yazacağım.

Son düzenleme:
Şu an aynaya bir baktım, kızarmışım. Yüzüm gergin ve sanki derim, hadi bir an önce soyulmak istiyorum der gibi. Gelişmeleri yazacağım.

Yaz yaz mutlaka yaz 3.günden itibaren soyulmaya başlarsın bende öyle olmuştu bende martta yapacağım yine sabırsızlıkla bekliyorum o günün gelmesini

Hayirli olsun insallah guzel guzel soyulursun:)yuzde kaclik tca yaptin?ben de martta yapicam:)

%15'lik yaptım, yazmayı unutmuşum. Bugün yüzüm gergin ve hafif kırmızı, sabah kalktığımda sanki gözlük takmışta güneşlenmişim gibi olmuşum. Yüzüme baktığımda buruşma olacak gibi görünüyor.

beyaz tenli misin sen?

Beyaz tenliyim, kuru bir cildim var, çabucak pembeleşen yanaklarım, yazın çoğalan çillerim var ama ben çillerim için yapmıyorum, yenileme amaçlı. Kuru cildime, önceden hiç nemlendirici bile sürmediğim için tca'yı yapıp, daha yenilenmiş bir cilde Lady'nin tavsiye ettiği bakımları yapmam daha iyi olur. Zaten 5-6 aydır Ladynin önerdiği bakımları yapıyorum, ama yenilenmiş cilde daha başka olur.

Son düzenleme:

Super ben de sabirsizlikla ve heyecanla bekliyorum marti:)

slm ladysubarı burdan size umarın kolay ulaşabilirm :) ben tca uyguladıkdan sonra soyulma işleminden sonra sivilce çıkıyo cildimde bunun için tcadan sonda laktik salistik asit kullanmak gerekiyomuş diye duydum bu doğrumu doğru ise d.a kozmetik sitesinde laktik asit satılıyor bunu alınca ne şekilde uygulanıyor umarın görür cvplarsınız

Biz zaten gece facebook iletişimi kurduğumuz için şimdi sadece hadi hayırlı olsun diyorum kedicim

Ladyy beni bu kadar aydınlatan başka bir insan daha tanımıyorum

Yardımcı olabiliyorsam ne mutlu bana, paylaştıkça daha güzeliz

Kesinlikle ölü deriden arınmış cilt bakımları daha çok içine çekiyor hele hele birde doğru yönde masaj yaparak uygularsanız

Çıkması normal tatlım çünkü bende de çıkabiliyor (hemde çok alakasız yerde) ama kalıcı değiller altta kalan tıkanmayı cilt dışarıya atıyor diye düşünüyorum.
Lütfen sıkmaya çalışma, müdahale etme olur mu misafirin çok kalıcı olmayacak

Soyulduktan sonra düşük oranda laktik asitli tonik kullanılabilir ama saf olarak glikolik yada laktik sürmek çok mantıklı değil.
Cilt hassas ve taze olduğu için cayır cayır yakıyor (denemişliğim var )
Bir şişe gül suyuna %10luk laktik asit alıp ekleyip kullanbilirsin ama önce laktik asitin yarısını koyup iyice çalkala ve uygula cildine. Eğer yanma batma gibi tepkiler vermezse kalan laktik asiti içine ekle kullan. Kısacla cildinin tepkisine göre gözlemle

Gece yüzüme ve boynuma %10'luk glikolik asit uyguladım ve 5 dk sonra saf e vitaminini yüzüme ve boynuma masaj ile yedirip uyudum
İlk gün henüz tepki yok klasik aydınlık parlak bir cilt.
Ben cildimi sürekli 50+ faktör ile koruduğum ve bu yaz güneşlenmeyi düşünmediğim için glikolik asiti ilkbahar ve yaz mevsiminde de kullanmayı planlıyorum.
Bir süre gözlemleyip tepkiyi etkiyi sizlerle yine paylaşacağım.

25 tca spariş verdim sizce sırtımdaki sivilce izleri için kullansam işe yararmı 15 tca ile ayak ve bacaklarıma kullanmıştım düşük olmasına ragmen çok güzel soyulma olmuştu ve memnun kalmıştım birde bugün gittiğim ö özel tıp merkezindeki cildiye doktoru evde kimyasal peeling yapılmaz dedi anlamıyorum ben kendim evde yaptığım içinmi yüzümdeki lekelerden kurtulamıyorum (((

Ben 25 lik tca yaptım 3 kez bacaklarıma öyle bir soyulurki anlatamam 20 gün falan soyuluyor. Lekelerim çok eski ve çok fazla. Ama yarı yarıya soldu. ve tavuk derisi gibi olan bacaklardan geriye sanki külotlu çorap giymiş gibi pürüzsüz ve parlak bacaklar kaldi

Bacaklarina nasil yaptin?corap yada pantolon giydiginde yanma falan olmuyo mu?ya da tahris?ben de yapmak istiyorum.nasil yaptigini anlatir misin?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…