Lekeler, Çiller Yüzde 15 TCA (triklosetik asit) Peeling Deneyimim

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları
Tatlım hoşgeldin ama senden önemli bir ricam olacak.
2012 KK Enleri seçimlerinde birinci seçildiğim ve bu konuda elimden geldiğince hassas olduğum için senden en azından harf eksiltmeden yazmanı rica edeceğim...
--En Türkçeyi güzel kullanan kk üyesi?--

:KK19: LadySubaru :KK19:

Benim ve bir çok uygulayan arkadaşımızın cildinde aktif en azından irinli veya büyük olarak tarif edilen sivilce yok. Bunu zaten konuyu ilk açtığım mesajda da ısrarla belirtiyorum.
Bence glikolik asite devam et eylülde tca yaparsın:KK34:

Glikolik asit tca dan sonra uygulamaya başladım ve ben yaklaşık 5-6 günde bir defa %10luk glikolik asit uyguladım. Cildimden arındırmadım ve laktik asitten daha çok soyduğunu ve pul pul soyduğunu söyleyebilirim şimdilik.

Tatlım saf tca kullandığımız için (Almanya üretimli tüm dünyanın kalitesini kabul ettiği bir kimyasal firması üretiyor diyeyim meraklıları hemen anlayacak zaten) kokusu keski. Diğerlerinde karışım asitler olduğu için daha fazla soyup tahrişe sebep oluyor ama bu kullandığımızda cilde uygun oran kullanıldığında ve 1,5dk'lık bekleme süresi içinde 3-4 defa daha cilde sürüldüğünde etkin soyulma sağlıyor.

cilt ihtiyacımız birbirinden farklı bunu unutmayın, bana 1 uygulama yeterli gelir ama senin istediğin sonuca gitmen için 3-4 defa daha uygulaman gerekebilir.
2. uygulamada iyice ciltte ölü deri atımı yaşanacağı için sonuç daha çok hoşuna gidecektir.:KK34:

Sen bak ürün içinde kullanmışsın ben saf olarak %10'luk glikolik asit uyguladım.
Pul pul soyuyor ve laktik asitten daha fazla soyuyor.
Laktik asite oranla bir artısı daha var, cildimde laktik asit kadar yanma yada hassasiyet yaratmadı mesela :KK16:
2 hafta daha kullanıp net fikrimi kullanma yöntemini paylaşacağım sizlere yine:KK12:

bak utandım şimdi :KK30: ayrıca senide tebrik ederim bu özeninden dolayı haklısın .bende herhalde uzun yazıyorum ya ayrıca bu topicte de yeniyim okumazlar uf bu ne diyip geçerler kısaltiyim diye pskolojik birşey mi oldu acaba bilmiyorum :KK52::KK51:
gelelim konumuza benim sivilcelerim de büyük değil minik çıkıyo bir veya iki tane o şekilde ama tabi leke dediklerim sivilceden kaldı ve daha yeni geçti o sivilceler yeni lekeler yani.önceden böyle bir sorunum yoktu zaten bir anda oldu gitti kalanıyla uğraşıyorum.nasıl anlattım ya benim bile kafam karıştı anlamışsınızdır inş :KK53: 5-6 günde bir mi :26: ama 10 luk tabi . canım ben şimdi 20 ve 35 yaptırdım ya diyorum ki üç hafta sonra o siteden 50 lik alıp onu mu uygulasam ya da arada ne kadar gün bırakmalıyım sence. sen baya az bırakmışsın gerçi 10luk ama başta 20 lik yaptırdığımda bilseydim iki hafta sonra bir daha yaptırırdım .zaten süremiz kısıtlı yaz geliyo güneşlenmem zaten ama yinede tabi seansları bitirmeliyiz o zamana değil mi gerçi glikolik te de geçerli mi bu ?yani yazın yapılmaz seans diye var mı öyle birşey

Merhaba, soyulmalar bitti. Dün akşam 9. günümdü, hala soyulmayan kısımlar vardı dün yazmıştım zaten, Lady sıcak su tutup hafifçe ovmamı söylemişti, o şekilde yaptım. 2 tane alnımda sivilce lekesi kalmıştı, ilk uygulama olduğu için sadece renk olarak hafifledi. Burnumda hızmadan dolayı yara olmuştu cildim, iz kalmıştı, oda birkaç uygulamayla geçer zaten. Benim için önemli olan daha taze bir cilde bakım yapmaktı, çok fark yok ama öncekine göre daha hoş görünüyor. Sabah yeşil sabunla yıkayıp, koruyucu kremimi sürdüm, cildim aydınlık, daha sıkı, pürüzsüz hoş oldu. 3 hafta sonra 1 uygulama daha yapacağım, sonra zaten yaz'a giriyoruz. Temiz, yenilenmiş bir ciltle yaza gireceğim inşallah. :21:

Hadi bakalım bak sorunsuz bir şekilde atlattın,hayırlı olsun :KK9: Bende de soyulmalar başladı. Burun çene kısmım soyuluyor. Bir türlü yanak yani elmacık kemiklerimin olduğu yerler soyulmadı. :KK50: Belki de erkendir,bekliyorum. Zaen bir daha ki tca yapışımda süreyi 1,30 dakikaya çıkaracağım ve dah açok elmacık kemiklerime süreceğim.Alnımda da soyulmalar olmadı.Cildimin yapısına vuruyorum bunu.Yani şöyle bir kanıya çıktım alnım burnuma oranla daha kuru bir yapıya sahip.Heralde burnumun kenarlarının çabuk soyulması öyle bişeyle alakalı sanırım. Anlatamadığımın farkındayım:18::KK17: Öyle yanii :KK34:

Hadi bakalım bak sorunsuz bir şekilde atlattın,hayırlı olsun :KK9: Bende de soyulmalar başladı. Burun çene kısmım soyuluyor. Bir türlü yanak yani elmacık kemiklerimin olduğu yerler soyulmadı. :KK50: Belki de erkendir,bekliyorum. Zaen bir daha ki tca yapışımda süreyi 1,30 dakikaya çıkaracağım ve dah açok elmacık kemiklerime süreceğim.Alnımda da soyulmalar olmadı.Cildimin yapısına vuruyorum bunu.Yani şöyle bir kanıya çıktım alnım burnuma oranla daha kuru bir yapıya sahip.Heralde burnumun kenarlarının çabuk soyulması öyle bişeyle alakalı sanırım. Anlatamadığımın farkındayım:18::KK17: Öyle yanii :KK34:

benimde 3. günüm çok hafif soyulma var.aynı şekilde yanaklarımda hiç bir reaksiyon yok.ama buruşuk bir şekilde grünüyor.sanırım cilt yapılarımız aynı....

Benimde o şekilde soyuldu, önce çenem, burnum alt kısmı, konuşuyoruz, yemek yiyoruz, sürekli hareket halinde o kısım onun için önce çene burun altı soyuluyor. Ben de bu şekilde oldu. Sonra yanaklara doğru soyulmaya başladı, tam soyulamadı tabii. Alnımla devam etti, gerdirdim biraz dayanamadı, soyulmaya başladı. Burnumun üstünde rahatsız edici derecede soyulma olmadı. Sonrada kenarlarda kaldı, onlarıda dediğim gibi 9. gün sıcak su tuttum, çok bastırmadan ovaladım.

Kizlar once koruyucu krem mi suruyorsunuz yoksa normal nemlendiricinizi mi?ben nemlendirici ustune koruyucu krem suruyorum.yanlis mi yapiyorum acaba diye merak ettim.

Kizlar once koruyucu krem mi suruyorsunuz yoksa normal nemlendiricinizi mi?ben nemlendirici ustune koruyucu krem suruyorum.yanlis mi yapiyorum acaba diye merak ettim.

Ben evden çıkmadan 15-20 dk. önce koruyucu kremimi sürüyorum. Gün içinde de ihtiyaç duydukça nemlendirici sürüyorum, ama çok sürmemeye çalıştım, soyulmayı geciktirmemek için.

ladym size 2sorum olacaktı öncelikle daha önceden 4seans uyguladığım tca15 gg sitesinde almıştıım ve hiç memnun kalmadım çünkü 1 -1buçuk dakika bekletince çok ince pulpul şekilde soyulmuştu 3 -4 dakika beklettiğim zamanda lekeli yerler karardığı için soyulana kadar neredeyse hiç dışarı çıkamadım şimdi ise d.a kozmetikten tca20 aldım ama kaç dakika bekletmem gerekiyo kafam karışık çünkü biraz kalın bi tabaka şeklinde soyulma elde etmek istiyorum diğer konu ise blogunuzda tca sonrası melisa kremi ve e vitamini tavsiye etmişsiniz ben tca sonrası sivilce çıkmasını minimuna indirmek için bunlarımı kullanıyım yoksa laktik asitmi alıp kullanmalıyım ne tavsiye edersiniz şimdiden tşk ederim değerli ve faydalı bilgileriniz için

Benimde o şekilde soyuldu, önce çenem, burnum alt kısmı, konuşuyoruz, yemek yiyoruz, sürekli hareket halinde o kısım onun için önce çene burun altı soyuluyor. Ben de bu şekilde oldu. Sonra yanaklara doğru soyulmaya başladı, tam soyulamadı tabii. Alnımla devam etti, gerdirdim biraz dayanamadı, soyulmaya başladı. Burnumun üstünde rahatsız edici derecede soyulma olmadı. Sonrada kenarlarda kaldı, onlarıda dediğim gibi 9. gün sıcak su tuttum, çok bastırmadan ovaladım.

Hafiften yanaklarıma doğru gidiyor soyulmalar,çok kaşınıyorlar..

Ben çok az bezelye kadar fesleğen kremi sürüyorum bi 15 dakika sonra güneş kremimi sürüyorum..

TCA ı ellerime uygulamak istesem kaçlık önerirsin Lady Subaru? Açık tenliyim, ellerimin üzerinde lekeleri yok etmek istiyorum.

TCA ı ellerime uygulamak istesem kaçlık önerirsin Lady Subaru? Açık tenliyim, ellerimin üzerinde lekeleri yok etmek istiyorum.
miracle ben gecen ay elimi yakmıştım sıcak çay dökülmüştü iz kaldı haliyle iyileşince 15lik tca uyguladım ilk uygulamada izler gitti hafif bi iz kaldı ona 2ci uygulamada kaybolur büyük ihtimal

selam kızlaaaarrrrrrr:KK52::KK52: 3.uygulama için gün saymaktayım.... lekeli SİVİLCELİ ve bol siyah noktalı bir cilt sahibi olarak aynı durumları yaşayanlar için örnek teşkil etmesi babında :KK51: 1- aktif sivilcem vardı ama irinli büyük değil küçük küçük onlar artık yok 2- derin burun ve kenarlarda toplanmış siyah noktalar topluluğu ciddi oranda azaldı 3- lekelerde tık yok :KK43:(

selam kızlaaaarrrrrrr:KK52::KK52: 3.uygulama için gün saymaktayım.... lekeli SİVİLCELİ ve bol siyah noktalı bir cilt sahibi olarak aynı durumları yaşayanlar için örnek teşkil etmesi babında :KK51: 1- aktif sivilcem vardı ama irinli büyük değil küçük küçük onlar artık yok 2- derin burun ve kenarlarda toplanmış siyah noktalar topluluğu ciddi oranda azaldı 3- lekelerde tık yok :KK43:(

benimde böyle sivilce oranım .glikolikle tca arasında gidip geliyorum napsam diye bak şimdi tca mı yapsam dedim yine kendimce .(kaçıncı karar değiştirişim :KK53: ) canım lekelerin eski mi belki ondandır ama bak siyah noktalara etki etmiş ne güzel benimde var burnumda hatta derinlerde :KK47: siyah noktalar . lekeler içinde inş faydasını görürsün inanıyorum hemen şıp diye olmuyolar zaten :KK43:

benimde böyle sivilce oranım .glikolikle tca arasında gidip geliyorum napsam diye bak şimdi tca mı yapsam dedim yine kendimce .(kaçıncı karar değiştirişim :KK53: ) canım lekelerin eski mi belki ondandır ama bak siyah noktalara etki etmiş ne güzel benimde var burnumda hatta derinlerde :KK47: siyah noktalar . lekeler içinde inş faydasını görürsün inanıyorum hemen şıp diye olmuyolar zaten :KK43:

tşk ederim canım.. lekeler 10 yılı aşkındır war.. roaccutan tedavisi öncesi iri iltihaplı siwilcelerim vardı... onlar geçti ama tam bir iyileşme olmadı tca sürdüğümde birsürü küçük iltihapsız ve bir iki de iltihaplı siwilcem wardı .. ama şimdi bir kaç adet küçük tek tük çıkıyolar.. elimi sürünce fark ediliyo dışardan belli değil..

bakalım 3. de ne olceeekk :))

tşk ederim canım.. lekeler 10 yılı aşkındır war.. roaccutan tedavisi öncesi iri iltihaplı siwilcelerim vardı... onlar geçti ama tam bir iyileşme olmadı tca sürdüğümde birsürü küçük iltihapsız ve bir iki de iltihaplı siwilcem wardı .. ama şimdi bir kaç adet küçük tek tük çıkıyolar.. elimi sürünce fark ediliyo dışardan belli değil..

bakalım 3. de ne olceeekk :))

o zaman glikolikle hiç vakit kaybetmeyeyim bende zaten snırlı bir zamanım var :21:

Tca sonrası glikolik asit içerikli ürünlerin kullanımı uygunmudur acaba. Yardımcı olabilecek varmı.
Uygulamayı yapalı 2 hafta oldu. Bi kaç bölgede hafif kızarıklıklar kaldı sadece.

kızlar felegen kremının ıcıne evıgen kullanmak zorunlumu. suan butun malzemem var ama evıgen yok :KK43: birde yuzumde yanma olursa ne süreyım fezlegen kremını mı yoksa bepantemını lady yetiş :KK43:

Kızlar ben doktora danışıcam diyip vaktim olmadığı için yazamadım epeydir bir de geç gittim doktora o yüzden.. Sonuç doktorum beklememi söyledi çünküüüü ben polikistik over hastasıyım ve doğumkontrol ya da hormon hapı başlanacak bu hafta bu da cildimi aşırı hassas yaparmış o dönemde güneş kremi kullan hatta dedi.. Ve hastalığım sebepli sivilcelerim olduğunu o yüzden hap vermediğini boşuna ilaç yükleme yapmak istemediğini bu ilaçla 3-4 ayda her şey yoluna girer sivilceler saç dökülmesi filan dedi sonra halen leke varsa beraber yaparız TCA'yı dedi ve bunu özel hastane değil fakülte dedi :KK66: Polikistik olup doğum kontrol kullananlar varsa diye söylemek istedim bir de ben korkarım yapamam diyenlerin bilgisi olsun diye ben Mersindeyim belki buradaki doktorlar yardımcı oluyor bilemem ama aklınızda olsun korkuyorsanız doktorla halledersiniz :KK66:

bak utandım şimdi :KK30: ayrıca senide tebrik ederim bu özeninden dolayı haklısın .bende herhalde uzun yazıyorum ya ayrıca bu topicte de yeniyim okumazlar uf bu ne diyip geçerler kısaltiyim diye pskolojik birşey mi oldu acaba bilmiyorum :KK52::KK51:
gelelim konumuza benim sivilcelerim de büyük değil minik çıkıyo bir veya iki tane o şekilde ama tabi leke dediklerim sivilceden kaldı ve daha yeni geçti o sivilceler yeni lekeler yani.önceden böyle bir sorunum yoktu zaten bir anda oldu gitti kalanıyla uğraşıyorum.nasıl anlattım ya benim bile kafam karıştı anlamışsınızdır inş :KK53: 5-6 günde bir mi :26: ama 10 luk tabi . canım ben şimdi 20 ve 35 yaptırdım ya diyorum ki üç hafta sonra o siteden 50 lik alıp onu mu uygulasam ya da arada ne kadar gün bırakmalıyım sence. sen baya az bırakmışsın gerçi 10luk ama başta 20 lik yaptırdığımda bilseydim iki hafta sonra bir daha yaptırırdım .zaten süremiz kısıtlı yaz geliyo güneşlenmem zaten ama yinede tabi seansları bitirmeliyiz o zamana değil mi gerçi glikolik te de geçerli mi bu ?yani yazın yapılmaz seans diye var mı öyle birşey

Rica ederim tatlım uzun kısa fark etmez hepinizin mesajlarını mutlaka okuyup yanıtlıyorum:KK34:
Bence şu son tca uygulama zamanını kaçırma hele hele madem güneşlenme planın yok tca'nı yap sonrasında glikolik asitle devam et.
Bence %10 yada %20 glikolik asit ile başla oranını sadece eylül sonunda yükselt daha sağlıklı sonuç alırsın.
Neticede ne kadar korusak yazın ultraviyole ışınları çok dik geliyor riske etme:KK34:

Önce koruyucu tatlım sonra nemlendirici:KK16:

ladym size 2sorum olacaktı öncelikle daha önceden 4seans uyguladığım tca15 gg sitesinde almıştıım ve hiç memnun kalmadım çünkü 1 -1buçuk dakika bekletince çok ince pulpul şekilde soyulmuştu 3 -4 dakika beklettiğim zamanda lekeli yerler karardığı için soyulana kadar neredeyse hiç dışarı çıkamadım şimdi ise d.a kozmetikten tca20 aldım ama kaç dakika bekletmem gerekiyo kafam karışık çünkü biraz kalın bi tabaka şeklinde soyulma elde etmek istiyorum diğer konu ise blogunuzda tca sonrası melisa kremi ve e vitamini tavsiye etmişsiniz ben tca sonrası sivilce çıkmasını minimuna indirmek için bunlarımı kullanıyım yoksa laktik asitmi alıp kullanmalıyım ne tavsiye edersiniz şimdiden tşk ederim değerli ve faydalı bilgileriniz için

Merhaba tatlım. Tca sonrası laktik asiti yakın zamanda kullanmak cildi tahriş ediyor denedim.
En güzeli tca nı uygula daha sonra glikolik asitle devam et çünkü glikolik asit laktik asit gibi kızarma veya hassasiyet yaratmıyor.
%20lik aldığına ve derin soyulma istediğine göre 75sn uygun olur tatlım (%20 tca da maksimum uygulama süresi 1,5dk):KK34:
Melisa kremini ve e vitaminini mutlaka kullan ki cildinin yenilenmesini tetiklesin ve nemlendirsin.
Yakında blogda glikolik asiti yazın nasıl kullanabileceğinize dair bir yazı yayınlayacağım:KK16:

Tatlım arkadaşımızın dediği gibi bir dene bakalım, benim yüz dışında tecrübem yok.
Tek söyleyebileceğim uyguladıktan sonra her ellerini yıkadığında tca uyguladığın kısmı mutlaka nemlendir.:KK34:

Leke derinliği başarıda ciddi faktör tatlım yılma sakın!
Hatta blog sayfamı takip et yatiştirebilirsem 1 hafta sonra glikolik asiti yazın nasıl kullanabileceğinizi yayınlayacağım.
Eylülde devam edersin:KK34:
Tca sonrası glikolik asit içerikli ürünlerin kullanımı uygunmudur acaba. Yardımcı olabilecek varmı.
Uygulamayı yapalı 2 hafta oldu. Bi kaç bölgede hafif kızarıklıklar kaldı sadece.

kızlar felegen kremının ıcıne evıgen kullanmak zorunlumu. suan butun malzemem var ama evıgen yok :KK43: birde yuzumde yanma olursa ne süreyım fezlegen kremını mı yoksa bepantemını lady yetiş :KK43:

Tatlım ben artık evigeni önermiyorum çünkü içeriğindeki tokoferol oranı çok düşük %6
Tca ve fesleğen kremini aldığımız yerde saf e vitamini var %72 saf tokoferol içeriyor.
Onu al ekle ve hem tca sırasında hem soyulmaların bittikten sonra günlük bakımın için kullanmaya devam et:KK16:
Kızlar ben doktora danışıcam diyip vaktim olmadığı için yazamadım epeydir bir de geç gittim doktora o yüzden.. Sonuç doktorum beklememi söyledi çünküüüü ben polikistik over hastasıyım ve doğumkontrol ya da hormon hapı başlanacak bu hafta bu da cildimi aşırı hassas yaparmış o dönemde güneş kremi kullan hatta dedi.. Ve hastalığım sebepli sivilcelerim olduğunu o yüzden hap vermediğini boşuna ilaç yükleme yapmak istemediğini bu ilaçla 3-4 ayda her şey yoluna girer sivilceler saç dökülmesi filan dedi sonra halen leke varsa beraber yaparız TCA'yı dedi ve bunu özel hastane değil fakülte dedi :KK66: Polikistik olup doğum kontrol kullananlar varsa diye söylemek istedim bir de ben korkarım yapamam diyenlerin bilgisi olsun diye ben Mersindeyim belki buradaki doktorlar yardımcı oluyor bilemem ama aklınızda olsun korkuyorsanız doktorla halledersiniz :KK66:

Çok geçmiş olsun tatlım rabbim acil şifalar versin inşallah:KK5:
Doktorlar çok yüksek rakamlar istediği için herkese evinde nasıl yapabileceğini göstermek adına açtım tatlım ben konuyu. Hele sözde o güzellik salonları, poliklinikler vs lerin istedikleri fiyatları hiç karıştırmak istemiyorum. Dediklerimin dışında bir şey yapılmadığı sürece gayet başarılı olan ve tca yı artık yıllık düzenli bakımı haline getiren arkadaşlarımızın sayısı çok yüksek. Tedirgin olma sen iyileş eylül ayında ben sana yardımcı olurum:KK34:

X