Lekeler, Çiller Yüzde 15 TCA (triklosetik asit) Peeling Deneyimim

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları
3. günüm, bugün yüzüm çok gergin, sabah birşey yerken, iyice gerildi ve buruşmuş bazı bölgeler, çenem soyulmaya başladı. Dün olan kırmızılık geçti.

Son düzenleme:
Arkadaşlar,
İşlerim yüzünden 2. uygulamamı yapamadım bir türlü...
Fakat bir arkadaş yazmış lekelerime uyguladım fakat sonradan sivilce yaptı diye...Benim cildim de sivilceye yatkın bir cilt. TCA yı yüzüm çok iyi bir durumdayken yaptım. Hatta eşim cildin ne kadar güzelleşti demişti onun üzerine ben gaza gelip cildimi daha da güzelleştirmek adına tca % 15 uygulamıştım. Amaç cilt soyulsun rengim biraz daha acılsın ( güneş bronzlugu gitsin ) ve cok hafif olan lekelerim biraz daha açılsın diye idi.
2. uygulamayı da yine yapmayı düşünüyorum ve fakaaattt :) tca cildimi soyduktan sonra bende de daha fazla sivilce yaptı. Şöyle bir hisse kapıldım cilt yumuşayınca sanki sivilceler daha kolay çıktılar. Ama tca yapalı nerdiyse 2 ay olcak yüzüm yine parıldadı :)
Sivilceye çok yatkın olanlar varsa dikkat etmeliler bence. Son 1-2 gündür yüzümde bir ışıldama beyazlama var yine. Bunu bozmak istemıyorum ama diğer taraftan da yaz gelmeden üst deri bi kere daha soyulsun istıyorum.

Ha bi de şunu söyleyeyim salisilik asitli peelingim var.Normal peeling ( avon ) Bu peelingi yaptıgım zaman ( yüzümde 2-3 dk bekletince asıl etkisi ortaya cıkıyor !!! ) cildim süper aydınlanıyor. Zaten salisilik asidin sivilcelere ve özellikle de siyah noktalara nüfus etip temizleme özelliği var. Ben % 20 lik tca dan sonra salisilik aside geçiş yapabilirim. O da tca gibi kimyasal peeling olarak satılıyor sanırım.

Bir de bi arkadas sormus ben de bugday tenliyim. Sanırım açık bugdayım. %15 lik tca yaptım soydu. Ama % 20 liği de denemek istiyorum bugday oldugum ıcın yan etkısı cok olmaz. Kaldıki annem yaptı bişi olmadı. İşte % 20 likten sonra salisilik asite de geçebilirim. Özellikle siyah noktalar için.

Korkanlar için de şunu söyleyeyim rahatlıkla % 15 kullansınlar. tca cidden cildi soyuyor. Yani en azından ölü üst deri gidiyor o yuzden hertürlü açıdan yararı var bence.

Hani konu kirpik uzatıcı serum yada brezilya fönü olsa ki hiç birine inanmıyorum :) denemiş biri olarak hem de...O zaman güvenmeseniz normal ama burada arkadaslar soyulan cilt fotolarını bile koydular güvensizlik yada korku duyulacak bişey yok kesinlikle...Yalnız cildinde bağışıklık sitemi kaynaklı ( otoimmun ) yada başka cilt rahatsızlıkları olanlar kesinlikle öncelikle doktora danısmalılar. YAda bölgesel kücük bi alanda bi hastalıksa oraya sürmeden ve yaklaştırmadan uygulamalılar. Ne oldugunu bilmediğiniz güneş lekesi sandıgınız lekeler aslında baska hastalıklar olabilir.

Son düzenleme:

25'lik tca biraz ağır bir oran değil mi hadi 15 soymaz diye düşündünüz ama keşke %20lik alıp tepkiyi görseydiniz keşke.

Lütfen o özel tıp merkezindeki cildiye hekimine selamlarımı iletin....
Artık bu uygulamayı, düşük oran bir sürü seans şeklinde uzatarak insanların cebinden avuç dolusu para almalarına müsaade etmemek için açtım ben bu konuyu.
Gördüğünüz gibi bal gibi yaptım, yaptırıyorum, yapıyorlar gayette memnunlar...

Bacaklarina nasil yaptin?corap yada pantolon giydiginde yanma falan olmuyo mu?ya da tahris?ben de yapmak istiyorum.nasil yaptigini anlatir misin?

Tam ben aynı soruyu soracaktım ki

Tatlım dikkat ettiysen zaten sivilcesi olanlar, sivilce tedavisi görenler kimyasal peeling yapamaz diye sık sık uyarıyorum ama tca sivilceyi tetiklemiyor sadece seninde anladığın gibi ciltte ölü hücre olmadığı için daha kolay atıyor.
Buğday olduğun için %20 tca'nın daha güzel sonuç vereceğini düşünüyorum.
Kesinlikle korkulacak durum yok, böyle madde madde güzel yorumunu ve fikirlerini paylaştığın için ayrıca çok teşekkür ederim

tca peling sonrası yüzümde belki 1 yada 2 sivilce çıkıyor ama kaç kere dekolte bölgeme 15lik tca uyguladım her severinde inanılmaz şekilde soyulma sonrası sivilce çıkıyor bu dediğim 3yada 4 tane değil enaz 10 15 tane o yüzden dekolte bölgesine bidada tca yapmamaya karar verdim 15 tca zaten vücutta çok ince bir soyulma yapıyor sırtımdaki sivilce izleri 25 lik tca ile daha kalın bi tabaka şekinde soyulmasını istiyorum çünkü sırtımda tca sonrası sivilce çıkmıyor ordaki eski lekelerden kurtulmak istiyorum 25 lik tca yüzede uygulamak sakıncalı olurmu yada kaç dkika bekletmeiyim 25 tca yüzünde uygulayan varmı

Şöyle yaptım arkadaşlar valla elime eldiven bile takmadım. Sadece yuvarlak disk pamuk vardı bende ona bol bol sürdüm ve bacaklarıma iyice sürdüm ama öyle sulu sulu bol bol sürmedim. Sadece lekeli yerlere değil her yere sürdüm. bende hiç yanma olmadı :-D bir hafta dan fazla geçti ancak öyle soyuldu. Ama ilk yaptığımda 3. Gün soyulmuştu. Bir şişe tca yı bacaklarıma 3 defa da kullanmış oldum. Yüzde nasıl bir soyulma oluyor bilmiyorm ama benim bacaklarımun soyulmasını görenin gözleri faltaşı gibi açılıyor. Bir daha yaparsam resmini çekerim. Bu arada bütün kıllar çıkıyor. Kıllarım mı arttı sanıyorum. Ama meğer tüm batıklar çıkmış.

Dekolteyede laktik asitli tonik uygulasan olmaz mı ki

bu ciltle ilgi bir durum sanırım ben hiç sivilce sorunu yaşamadım.semekki herkeste aynı etkiyi vermiyor.....

Merhabalar bende de şöyle oldu sivilce olayı.. Tca yapımından yaklaşık 15 gün sonra makyaj yaptım. 2 gün fondoten 1 gün bb krem kullandım. Ve o 3.günün sonunda sivilceler çıktı. Sanırım bendeki sivilcelerin suçu fondoten kullanmam idi. Ve an itibari ile bıraktım fondoten ve bb kremi..Ama bende sivilce çok çıkmazdı yani ergenlik döneminde bile 3-4 tane ancak çıkardı. 3.senasım için pazar gününü bekliyorum bakalım ne olacak.

Ben dalgınlıkla şişeler dikkat etmeden uyguladım
Bu yazdığına göre tca nın sivilce ile alakası ancak şu şekilde olabilir.
1)Cilt altında var olan tıkanmayı cildi soyup nefes aldırdığı için gözenekler doğal olarak atmak istiyordur.
2) Hepimizin hormon dengesi her ay değişir (regl, beslenme düzeni,stres vs)
Bu aslında yine bünye ile alakalı en başta...
Ve o çıkan sivilcelere elle müdahale etmediğiniz sürece kalıcı olmaz bende uyguladığımda 1-2 tane çıkıyor ama ne iz ne leke bırakmadan geçiyor

bu ciltle ilgi bir durum sanırım ben hiç sivilce sorunu yaşamadım.semekki herkeste aynı etkiyi vermiyor.....
Kesinlikle bende cilt altında birikme olduğunu düşündüm cilt nefes alınca dışarıya atmaya çalışıyor

Kesinlikle taze cilt işte böyle tepki veriyor. Mesela bende jasmine bb krem kullanıyorum ama bende sivilce yapmıyor

bi sorum olacak ben beyaz tenliyim en başta 15'lik alırım diye karar vermiştim.fakat sonra bölge bölge uygulamaya,daha doğrusu lekenin üzerinde önce küçük bir bölgeye -etki görünce-lekenin üzerindeki diğer bölgelere uygulamaya karar verdim. 20'lik almayı düşünüyorum bu yüzden. sizce bi problem yaratır mı?

Merhaba,22 şubat gecesi tcamı uyguladım. 20lik tca uyguladımve hiç bir kararma morarma olmadı bende sadece diğer 15lik orana göre daha fazla domates oldum daha çok kızardım yani. Bugün 3. günüm hiç bir soyulma yok erkende zaten. Ama denilenler gibi bende karartma olmadı. 1 dakika tuttum ve 3 kez uyguladım.Umarım çok güzel " yılan gibi deri atarım hahahaaa"

Öncelikle herkese teşekkürler. ben de bu ürünü en kısa sürede temin edip kullanmak istiyorum.

İnternette arattığımızda ilk çıkan sitedeki ürünler orjinal midir acaba? Siz de oradan mı temin ettiniz?

Tatlım anladığım kadarıyla elinde zaten 15lik var onu kullan bitir bence bitince 20lik alırsın ziyan olmasın

Bol soğuk su ile yıka tatlım aklına geldikçe epey hafifletiyor 2. gün kızarıklığı

Merhaba Arkadaşlar . Sizlere daha önceden 2 yıl ( belirli periyotlarla ) Tca kullanmış biri olarak , tecrübelerimi aktarmaya çalışıcam. Tabiki deneyimlerim dahilinde..

Öncelikle gidipte güzellik merkezlerine falan para saçmanıza gerek yok. Alın 15 / 20 lik bi oran güzel güzel uygulayın evinizde. İz kalacak leke kalacak diye korkmayın , panik olmayın ..
Bu 2 yıl boyunca 15 ve % 20 olarak yüz bölgemde uygulamalarım oldu. 5 dk da beklettim 6 dk da . Yeri geldi 8 lere kadar çıktım. Dayanamayıp erken soymuşluğumda oldu. ( Kendiniz soyarsanız alttaki cilt pembe - kırmızı karışımı bi hal alır. Banyoya girer çıkarsınız yumuşar 2 gün sonra bi kat daha soyulur küçükten ve pürüzsüz hale gelir. )
Bu kadar vurdumduymazlığıma rağmen Allaha şükür leke falan kalmadı hiç bi zaman. Sadece cildin kendini toparlama süresi uzadı o kadar yani. 6 , 7 günde iyileşecek cilt kızarıklıklarıyla tahrişleriyle 14 , 15 günde iyileşti. Demem o ki o kadarda korkulacak bi durum yok. Nolursa olsun toparlar o cilt kendini merak etmeyin. Size tavsiyem oran 20 bekleme süreniz 2 - 2,5 dk arası olsun. En güzel soyulma bu şekilde olur. O frost/frozen ( beyazlama , kireçlenme ) olayını yaşasın cilt. Güneş kreminide öyle fazla abartmayın. Soyulan yerlere ilk 2 gün kullanmanız kafi. Benim güneşte yürümüşlüğüm bile var kremsiz . Deli cesareti işte.
Bepanteni yatarken sürün ama kesinlikle. Cildi çok güzel onarır. Kızarıklıklarınız daha çabuk iyileşir.

Şu sıralar ruhsal bunalıma girdim. Herşeye üşenir oldum. Ee haliyle cildimede bakamaz oldum. Toparlayacam yavaş yavaş tekrardan. Eski bakımlı halime dönücem inş. :)
Cildim öyle pek sorunlu değildir . Ufak tefek sivilcelerim çıkar ara sıra okadar . Ama siyah noktalarıma bi çare bulamıyorum malesef. Çok derindeler. Açık buğday tenli olduğumdan hemen fark ediliyolar. Tca kullandığım sürece azaltabiliyordum sadece. Gözeneklerimde baya büyüdüler/belirginleştiler . Tekrar 1 uygulamada olsa yapmayı düşünüyorum Tca yı. Malum bahar/yaz ayları geliyor. Neyse fazla uzattım. Sorularınız olursa konu üzerinden yardımcı olmaya çalışırım. :)
Ladyimede selamlar. Deneyimlerini paylaşması çok güzel..

Teşekkürler, yardım etmeye çalışmışsınız ama Lady Subaru zaten olması gereken süreyi, koruyucu kullanılması gerektiğini, kullanılmazsa giden lekelerin tekrar geri geleceğini özellikle belirtti, koruyucuyu zaten günlük kullanmalıyız. Kullanmayanlarda zaten yaptım ama lekelerim geri geldi diyenler. Konuda yapılan uyarıların tam tersini yazmışsınız. Herkesin cilt yapısı farklıdır, belki sizde bir sorun olmamış olabilir ama başkasında farklı bir etki yapabilir. Konuyu baştan okumanızı öneririm. Lady 20lik yapılacaksa özellikle belirtiyor, 1 dkdan fazla tutmayın diye, 15'liktede 1,5 dk.'dan fazla tutmayın diye, sizin bunları yazmanız yanlış yönlendirme olur. Amacımız günlük hayatımızı çok etkilemeden yapmak ve çoğumuz ilk defa yapıyoruz, 15'lik bile insanların bana garip garip bakmasına neden oldu. Yavaş ama güvenli bir şekilde yapmak en doğrusu.

Son düzenleme:
kızlar dün itibariyle 3. uygulamamı yaptım suratım pancar gibi.bir dakka tuttum bu süre içinde bol bol sürdüm yüzüm baya yandı ama ne beyazlama ne de karama oldu.

Merhaba tatlım hoşgeldin
Kullandığımız tca lar aynı olmadığı için süreyi yükseltmişsin sen ama inan süre değiştirmek iyi değil tca kullanırken.
Yüzünde 3-4 dk tutup morarma yaşayanlar olduğu için asla tavsiye etmiyorum, sen şanslısın cildin bunu kaldırmış hassasiyet göstermemiş.
Her cilt tipi frozen'a girmek zorunda değil cilt bazen hiç tepki vermese bile gayet güzel soyulma oluyor.
Mesela ben beyaz tenliyim cildim hassas yapıda bende frozen gerçekleşiyor ama buğday ciltte bir çok arkadaşımızda gerçekleşmedi
Benim ve diğer arkadaşlarımın kullandığı tca yı mutlaka denemeni isterim

kızlar dün itibariyle 3. uygulamamı yaptım suratım pancar gibi.bir dakka tuttum bu süre içinde bol bol sürdüm yüzüm baya yandı ama ne beyazlama ne de karama oldu.

Kaçlık tca uyguladın?
Ciltte ölü hücre azaldığı için ciltte tca'ya alışmaya başladı artık kızarma kararma gibi tepkiler vermiyor tabi
Oh şifa olsun tatlım

Yapmaz mı tatlım ya yaptı tabi, ben süreyi yüksek tuttuğu için moraran birini hatırlıyorum...
Ama arkadaş gg de satılan tca'dan kullanmış biliyorsun onlar karışım asitler
Süre yükseltme ve 30 gün ara vermemek cildi yormaktan başka netice vermez.
Güneş koruyucu artık biz tca uygulayıcıların ayrılmaz parçası
İlk defa uygulayacaklara bu kural her zaman geçerli:
%15 tca 1,5 dk (2. uygulama= maksimum 2dk)
%20 tca 1dk (2. uygulama= 1,5 dakika)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…