Lekeler, Çiller Yüzde 15 TCA (triklosetik asit) Peeling Deneyimim

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları
Pamuğu tca ile ıslattıktan sonra sıkarsak cildimize ne kalacak zaten değil mi?:KK1:
Meri'ye katılıyorum, şapır şapır damlamasına gerek yok ama pamuk tca'ya doysun ki cildinize tca'yı sürerken pamuk tca'yı cildinize bıraksın:KK34:
Sen martta yapabilirsin tatlım, iyice tecrübe kazandın zaten yüzünden güneş koruyucunu eksik etmeyeceğine eminim, güneşlenmeyeceğine göre sorun olmaz:KK16:

Ooo haydi bakalım sırada beni bekleyen 2 seansım ve güzel pas parlak belki çilsiz bir yüz var..Waooww heyecanlandımm :KK9::KK9: Ayy yaza tap taze bir yüzle girmek mutlu etti beni.Tamam Ladyim teşekkür ederim.:KK16:Zaten güneş koruyucum eksik olmuyor.

Pamuğu tca ile ıslattıktan sonra sıkarsak cildimize ne kalacak zaten değil mi?:KK1:
Meri'ye katılıyorum, şapır şapır damlamasına gerek yok ama pamuk tca'ya doysun ki cildinize tca'yı sürerken pamuk tca'yı cildinize bıraksın:KK34:
Sen martta yapabilirsin tatlım, iyice tecrübe kazandın zaten yüzünden güneş koruyucunu eksik etmeyeceğine eminim, güneşlenmeyeceğine göre sorun olmaz:KK16:

Ooo haydi bakalım sırada beni bekleyen 2 seansım ve güzel pas parlak belki çilsiz bir yüz var..Waooww heyecanlandımm :KK9::KK9: Ayy yaza tap taze bir yüzle girmek mutlu etti beni.Tamam Ladyim teşekkür ederim.:KK16:Zaten güneş koruyucum eksik olmuyor.

Meri,senin de cildin kahverengi oldu mu?kabuk falan bagladi mi?ben martta 20 lik yapicam ama kizlarin yazdiklarini okuyunca korktum:KK43:(lady de yazmadi:KK43:( aglicam simdi yaaaa:KK43:((

Meri,senin de cildin kahverengi oldu mu?kabuk falan bagladi mi?ben martta 20 lik yapicam ama kizlarin yazdiklarini okuyunca korktum:KK43:(lady de yazmadi:KK43:( aglicam simdi yaaaa:KK43:((

Canım ben 2 senasımı 15lik yaptım bende karartma morartma olmadı hafifi bir domates olma durumum vardı. Benim yüzümü soymadığı için bu ayın 25nde 20lik uygulayacağım. O zaman göreceğim karartma yapıyor mu yapmıyor mu..Eğer acelen yoksa beni bekle ben 1 hafta sonra yapacağım. Yazarım bende ne yapıyor diye..Ama her kişide farklı bir durum da söz konusu olabilir. Korkmanı gerektirecek bir durumyok. Sen 15liği denedin mi?Sende soyma yapmadığı için mi 20lik alacaksın? İlk önce 15liği denesen daha iyi olur. Hem cildinin reaksiyonuna bakarsın nasıl tepki veriyor diye?

Canım ben 2 senasımı 15lik yaptım bende karartma morartma olmadı hafifi bir domates olma durumum vardı. Benim yüzümü soymadığı için bu ayın 25nde 20lik uygulayacağım. O zaman göreceğim karartma yapıyor mu yapmıyor mu..Eğer acelen yoksa beni bekle ben 1 hafta sonra yapacağım. Yazarım bende ne yapıyor diye..Ama her kişide farklı bir durum da söz konusu olabilir. Korkmanı gerektirecek bir durumyok. Sen 15liği denedin mi?Sende soyma yapmadığı için mi 20lik alacaksın? İlk önce 15liği denesen daha iyi olur. Hem cildinin reaksiyonuna bakarsın nasıl tepki veriyor diye?

Ben 15 lik yaptim ama hic soyulmadim.8 martta 20 lik yapicam.acik bugday tenliyim.tamam seni bekliyorum mutlaka yaz ama:KK43: bazi arkadaslar kahverengi olmus.bazilari daha da fena :KK43:

Ben 15 lik yaptim ama hic soyulmadim.8 martta 20 lik yapicam.acik bugday tenliyim.tamam seni bekliyorum mutlaka yaz ama:KK43: bazi arkadaslar kahverengi olmus.bazilari daha da fena :KK43:

Ben beyaz tenliyim. Evet 15lik beni de soymadı. 20lik de karartma yapıyormuş okumuştum burada.Ama yapsın sonuçta en fazla 1 hafta çekeceğiz o karartma olayını sonra geçecek güzelim.Bu kadar sıkıntı yapma.Önce yağmur yağacak ki sonra gök kuşağı çıksın demi ama? :KK9:

Ben beyaz tenliyim. Evet 15lik beni de soymadı. 20lik de karartma yapıyormuş okumuştum burada.Ama yapsın sonuçta en fazla 1 hafta çekeceğiz o karartma olayını sonra geçecek güzelim.Bu kadar sıkıntı yapma.Önce yağmur yağacak ki sonra gök kuşağı çıksın demi ama? :KK9:

Evet ama ben ogretmenim.herkesi gectim ogrencilerim en ufacik degisiklik yaptigimda bile farkediyolar:)bana garip garip bakmalarini istemem:)))

Evet ama ben ogretmenim.herkesi gectim ogrencilerim en ufacik degisiklik yaptigimda bile farkediyolar:)bana garip garip bakmalarini istemem:)))

Tatlım bende çalışıyorum bir şirkette,ofisimiz çok kalabalık üstelik,gelen giden misafirimizse hiç eksik olmuyor. Demem o ki bana da bakıyorlar.Üstelik emek olmadan yemek olmuyor. Her şeyin birer birer basamağı var. Ağzına koyduğun lokmayı bütün yutamıyorsun öyle değil mi? Bu da öyle bir şey bu bekleme süresini atlatmadan olmuyor. O zaman tatil gününü beklemelisin,yıllık izin al yada.. Bilemedim yani :KK37::KK17: Ama hepimiz o bakma sürecini geçireceğiz,yoksa temiz pasparlak bir cilt gelemez :KK9:

Tatlım bende çalışıyorum bir şirkette,ofisimiz çok kalabalık üstelik,gelen giden misafirimizse hiç eksik olmuyor. Demem o ki bana da bakıyorlar.Üstelik emek olmadan yemek olmuyor. Her şeyin birer birer basamağı var. Ağzına koyduğun lokmayı bütün yutamıyorsun öyle değil mi? Bu da öyle bir şey bu bekleme süresini atlatmadan olmuyor. O zaman tatil gününü beklemelisin,yıllık izin al yada.. Bilemedim yani :KK37::KK17: Ama hepimiz o bakma sürecini geçireceğiz,yoksa temiz pasparlak bir cilt gelemez :KK9:

Anneeee diyorum o zaman:)

Meri hangi gün başlayacaksın. Pazartesi, Salı, Çarşamba. Ben sabırsızlanıyorum da, bugün yapsammı diye. :KK1: Bende çalıştığım için, buruşursam komik olurum. :) Zaten 15'lik kullanacağım.

Son düzenleme:
Meri hangi gün başlayacaksın. Pazartesi, Salı, Çarşamba. Ben sabırsızlanıyorum da, bugün yapsammı diye. :KK1:

Canım ayın 25nde tam 1 ayım oluyor. Aslında 22snde yapmak istiyorum yani 3 gün önce o zaman tam 27 gün olmuş olacak sanırım. Ama büyük ihtimalle 24 akşamı yaparım yani pazar gecesi yada 25i akşamı canım. Valla bende sabırsızlanıyorum :KK9: Sanki sevgilimle buluşmaya gideceğim gibi hemde çok ilginç değil mi? Hahahaaa:KK9: Doğru ama kendime gideceğim insanın ilk sevgilisi kendisi olmalı
:KK9::KK16:

.... dan cicilerim geldi cok mutluyim cokkk:)icim de rahatladi doa'daki beyler saolsun:) gercekten cok ilgililer..sikilmadan bikmadan usanmadan beni dinlediler kac gun hrm mail hem telefon:))yok kargom nerde yok bu nasil olacak yok ben bunu okudum falan filan:)) sonuc olarak kararsam da morarsam da tca mi yapicam:))

Son düzenleyen: Moderatör:
... dan cicilerim geldi cok mutluyim cokkk:)icim de rahatladi doa'daki beyler saolsun:) gercekten cok ilgililer..sikilmadan bikmadan usanmadan beni dinlediler kac gun hrm mail hem telefon:))yok kargom nerde yok bu nasil olacak yok ben bunu okudum falan filan:)) sonuc olarak kararsam da morarsam da tca mi yapicam:))

Artık benim cep telefonumda kayıtlılar kendileri :KK9: Bir gün bir firmayı cep telefonumun rehberine kaydedeceğim aklıma gelmezdi. :KK9: Ya çok iyiler değil mi? Bazen kızmasalar kendilerini,arayıp hal hatır soracağım o kadar ilgililer ki..Ve de çok arkadaş canlıları gibi ne kızmak ne bir şey çok hoş görülüler.:KK16: Haydi bakalım kolay gelsin.Yalnız firma ismi vermeyin,yöneticilerden ceza alabilirsiniz. :KK17:

Artık benim cep telefonumda kayıtlılar kendileri :KK9: Bir gün bir firmayı cep telefonumun rehberine kaydedeceğim aklıma gelmezdi. :KK9: Ya çok iyiler değil mi? Bazen kızmasalar kendilerini,arayıp hal hatır soracağım o kadar ilgililer ki..Ve de çok arkadaş canlıları gibi ne kızmak ne bir şey çok hoş görülüler.:KK16: Haydi bakalım kolay gelsin.Yalnız firma ismi vermeyin,yöneticilerden ceza alabilirsiniz. :KK17:

Bilmiyordum uyardigin icin tesekkur ederim canim:KK66: ben de ilk defa guvenerek alisveris yapiyorum heleki konu bitkisel yaglar olunca..hep icimde hir suphe oluyodu aktardan aldiklarimda ama artik icim rahat.bir de menuyu biraz daha zenginlestirseler keske:))

15 tca yı 1,5dk. ruttum aman allahım bu ne yangın:KK30:.2 kova soğuk suyla duruladım ancak geçti,ama olsun şu hamilelik lekeleri gitsinde.fekat ben niye soyulmadım acaba:KK50:.2. denemede 2 dk.tuttum .ağladım acısından ama olsun lekelerim gitsinde.fekat,oda ne,ben yine soyulmadım:KK53:.hani rüzgarlı soğuk havalarda pul pul olurya ondan biraz fazla yani böylemi oluyo? 20_25 lik mi kullansam.

Kimi cilt (özellikle buğday ve esmerler) %15 tca ile etkin şekilde soyulmuyor.
Ten rengi buğday olan arkadaşlar %20 esmer arkadaşlar %25 kullanmalı bunu hep yazıyorum sizlere:KK34:
Bekleme sürenizin içinde mutlaka 2-3 defa daha tca sürmelisiniz cildinize ki hem eşit sürmüş olun hem cilt tca ile iyice ıslansın.

yok bölge bölge uyguladım %20 lekelere sürdüm hemen bikere daha üzerlerinden geçtim yıkadım sonra bol suyla bugün 3. günüm ama halen kızarklarda bi degişme matlaşma yok taze gibi duruyo sence normal mi layd doktora gidip bi göstereyim mi çünkü sizlerinki 3. gün soyulmaya başlamş bende hiç bir degişiklik yok :KK43:

Bölge bölge uygulamayın diye ısrarla vurguluyorum ki tatlım ben yüz dışında tecrübem olmadığını da söylemiştim.
Doktora gitmene gerek yok bepanthene yada medikasol kullanman boynunu 1 haftada toparlar.

ikici uygulamamı da yaptım . bugün 3. gün

çok çirkinim :))

çok nemlendirici sürüyorum o yüzden soyulma geç olacak gibi .. sürmesem bu seferde elimi çekemiyorum yüzümden... neyse bakalım ilkine göre nasıl olacak.....

Çok miktar sürme nemlendiriciyi güzelim soyulma gecikiyor dediğin gibi:KK9:

bencede doktor kontrolünde yap ben kendim evde yaptım bugün 4. günüm ve soyulma filan yok kıpkırmız duruyo artık dayanamayıp doktora gittim bugün bu kullandıgın şey yüzünü yakmış 1 ayda filan iyleşir dedi.

Hı hı çok biliyor o doktorlar acaba kendi yazdıkları roaccutane, acnelyse, tretin vs ilaçların etken maddeleri neymiş onları da bi konuşsalar ya:KK19: Yakmış mış mış te allahım ya...

Hadi yaaa çok üzüldüm canım ya kırmızılığın geçmesi için filan bir şeyler vermedi mi? :18: bir de ben yüzüm konusunda takıntılıyımdır fark edilmese de yüzümdeki iz filan ben fark ettiğim için pudra filan sürüyorum çok geçmiş olsun canım tekrardan

Arkadaşın uygulamayı cildine değil boynuna yaptığını ve benim önerilerimin dışına çıkılmadığı sürece yüzüne tca peeling uygulayan hiç kimsenin sorun yaşamadığını ve sonuçtan memnun olduğunu unutmayın lütfen!

teşekkür ederim.. yüzüm dediğim boynum yani ben boyun bölgeme yaptım hemen yapar yapmaz yıkamama ragmen böyle oldu iyki bekme filan yapmamışım yoksa daha kötü olurdu doktorumla yanık tedavisne başldım 1 aya anca düzelir dedi o yüzden önce bir doktora danışın.

En başta yapar yapmaz yıkanmamalıydı ve parça parça uygulanmamalıydı. Her şeyin uygulama adımları vardır. Cilt yapısı ince ve hassas olan arkadaşları önce bende doktordan görüş alması için yönlendiriyorum ama tüm dünyanın evinde uyguladığı bir solüsyonu başarısız uygulama yaptınız diye lütfen gözünüzde büyütmeyin. O zaman size güzellik merkezinde uygulansın seansı minimum 150tl gibi rakamlara:KK34:

cuma akşamı kolumda küçük bir bölgeye tca yaptım en son 1 ay önce yapmıştım.dün koluma fesleğen kremi sürerken üst derim elimde kaldı alttan kıpkırmızı ve çok yanan etim görünüyo :KK43: niye böyle oldu ne yapmam lazım biri yardım edebilir mi :KK43:(

Bol bol nemlendir güzelim tca nın yüz ve vücuttaki tepkisi farklı çünkü.:KK34:
Elinde medikasol veya bepanthene kullanabilirsin.

Değil mi ya bende çok memnunum:KK16:
Bu akşamdan itibaren glikolik asiti denemeye başlamayı planlıyorum ama içimden bir seste diyor ki 12 gün sonra yap son tca seansını aklında kalmasın:KK9::KK9:

Ben jasmine bb'yi rahat rahat kullanabilecek kadar beyaz tenliyim ve yanlışlıkla %25'lik tca uyguladığımda evet kararma oldu.
Bu kararma olayı tamamen cildiniz ve ten rengi ile bağlantılı.
Mesela ben %15 ile hiç kararmadım sadece cildim beyaz ve hassas olduğu için 2 günlük bir pembelik yaratıyor.
Sedef vallahi sen bu pipiriklilik ile tca yı yapabilecek misin çok merak ediyorum:KK9:

Kişiye ve cilt yapısına göre değişiyor. Kesinlikle aynı fikirdeyim...

Bence 8 martta 15lik tca yı cildine en az 4-5 defa sürerk bir uygulama daha yapmalısın tatlım sen beyaz tenlisin mutlaka soyar cildini. O kararma ölü deri yani soyulacak deride oluşuyor ve soyulup gidiyor. Ve aşırı bir kararma değil bahsettiğimiz sanki hafif güneşlenmiş hafif esmerleşmiş gibi:KK34:

Meri hangi gün başlayacaksın. Pazartesi, Salı, Çarşamba. Ben sabırsızlanıyorum da, bugün yapsammı diye. :KK1: Bende çalıştığım için, buruşursam komik olurum. :) Zaten 15'lik kullanacağım.

Soyulmaların hafta sonuna denk gelsin istiyorsan salı gecesi yap güzelim uygulamanı:KK1::KK34:
Bilmiyordum uyardigin icin tesekkur ederim canim:KK66: ben de ilk defa guvenerek alisveris yapiyorum heleki konu bitkisel yaglar olunca..hep icimde hir suphe oluyodu aktardan aldiklarimda ama artik icim rahat.bir de menuyu biraz daha zenginlestirseler keske:))

Lütfen konuyu sohbete çevirmeyin marka firma ismi vermeyelim derken konu dağıtmak sohbete çevirmekten ceza yemenizi istemiyorum:KK17::KK9::KK54:

Merhaba Lady ve diğer TCA meraklıları :KK3:
Ben ilk uygulamamdan gayet memnun kaldım, lekelerde bir açılma söz konusu ve alnımdaki ince çizgilerde yok oldu gözeneklerede az da olsa bir faydasının dokunduğunu düşünüyorum.
Soyulmam 8 günde tamamlandı.2.uygulamamı 6 martta %20 lik Tca ile yapmayı planlıyorum.
Lady bir sorum var sana, çenemde ve burnumda çok minicik içi beyaz sivilcemsi bir şeyler oluştu tca dan sonra pek önemsemedim ama şunu merak ettim peelingten sonra yüzüne rutin olarak nasıl bir bakım uyguluyorsun yani ''temizlik+tonik+nemlendirme'' hangi ürünleri kullandığını soruyorum ( madem taptaze bir cilt elde ettik onu özenle korumak gerek değil mi :115: )

Hadi canim demek iyi geldi .

Ben bütün vücut lazer epilasyon yaptırıyorum .
Bir sakıncası olmaz ınş tca yapmamın .
Bir de ben cok cok beyazim nicole kidman gibi ,%25 fazla gelmez mi ?

Öylesi korkuyorum ki kızlar :KK43: bacak değilde popomda sivilceler ve izleri cok kötü :KK43:

Canım lazer yaptırırken ben kimyasal peeling yapılmıyor diye biliyorum. Çünkü tca'yı kullandığın zaman sürülen bölgeyi ışınlara maruz bırakmamak lazım. Lazerde ise daha yüksek dalga boylu ışınlar kullanılarak kökler yakılmaya çalışılıyor bir nevi. Ve cildin güneş ışığından göreceği zararın fazlasını görür bence.
Ben beyaza yakın kumral tenliyim, yüzüm hassastır ama bacak derilerim yüzüme göre daha kalın. %50'lik kullanıyorum ben. Hatta son şişemi daha yüksek oranlı almayı bile düşünüyorum. Sen %25 ile başlayabilirsin eğer istediğin soyulmayı elde edemezsen. Ama onun öncesinde lazer tedavin bitmeli diye düşünüyorum, yine de ama lazer yaptırdığın yere yada doktoruna danış canım. Tehlikeye atmaya değmez bu tarz şeyler.

Değil mi ya bende çok memnunum:KK16:
Bu akşamdan itibaren glikolik asiti denemeye başlamayı planlıyorum ama içimden bir seste diyor ki 12 gün sonra yap son tca seansını aklında kalmasın:KK9::KK9:

Ben jasmine bb'yi rahat rahat kullanabilecek kadar beyaz tenliyim ve yanlışlıkla %25'lik tca uyguladığımda evet kararma oldu.
Bu kararma olayı tamamen cildiniz ve ten rengi ile bağlantılı.
Mesela ben %15 ile hiç kararmadım sadece cildim beyaz ve hassas olduğu için 2 günlük bir pembelik yaratıyor.
Sedef vallahi sen bu pipiriklilik ile tca yı yapabilecek misin çok merak ediyorum:KK9:

Kişiye ve cilt yapısına göre değişiyor. Kesinlikle aynı fikirdeyim...

Bence 8 martta 15lik tca yı cildine en az 4-5 defa sürerk bir uygulama daha yapmalısın tatlım sen beyaz tenlisin mutlaka soyar cildini. O kararma ölü deri yani soyulacak deride oluşuyor ve soyulup gidiyor. Ve aşırı bir kararma değil bahsettiğimiz sanki hafif güneşlenmiş hafif esmerleşmiş gibi:KK34:

Soyulmaların hafta sonuna denk gelsin istiyorsan salı gecesi yap güzelim uygulamanı:KK1::KK34:

Lütfen konuyu sohbete çevirmeyin marka firma ismi vermeyelim derken konu dağıtmak sohbete çevirmekten ceza yemenizi istemiyorum:KK17::KK9::KK54:

Lady yaa tam ustune bastin gercekten cok pimpirikliyim:))))) ama yapicammmm kararliyom:) 15 lik yap dedin ama ben beyaz degilimki:KK43: acik bugday tenliyim.bak bu konuda kararsiz biraktinn simdi beni:) 20 lik de yolda geliyoo:) 15 lik mi alayim?

Kimi cilt (özellikle buğday ve esmerler) %15 tca ile etkin şekilde soyulmuyor.
Ten rengi buğday olan arkadaşlar %20 esmer arkadaşlar %25 kullanmalı bunu hep yazıyorum sizlere:KK34:
Bekleme sürenizin içinde mutlaka 2-3 defa daha tca sürmelisiniz cildinize ki hem eşit sürmüş olun hem cilt tca ile iyice ıslansın.

Bölge bölge uygulamayın diye ısrarla vurguluyorum ki tatlım ben yüz dışında tecrübem olmadığını da söylemiştim.
Doktora gitmene gerek yok bepanthene yada medikasol kullanman boynunu 1 haftada toparlar.

Çok miktar sürme nemlendiriciyi güzelim soyulma gecikiyor dediğin gibi:KK9:

Hı hı çok biliyor o doktorlar acaba kendi yazdıkları roaccutane, acnelyse, tretin vs ilaçların etken maddeleri neymiş onları da bi konuşsalar ya:KK19: Yakmış mış mış te allahım ya...

Arkadaşın uygulamayı cildine değil boynuna yaptığını ve benim önerilerimin dışına çıkılmadığı sürece yüzüne tca peeling uygulayan hiç kimsenin sorun yaşamadığını ve sonuçtan memnun olduğunu unutmayın lütfen!

En başta yapar yapmaz yıkanmamalıydı ve parça parça uygulanmamalıydı. Her şeyin uygulama adımları vardır. Cilt yapısı ince ve hassas olan arkadaşları önce bende doktordan görüş alması için yönlendiriyorum ama tüm dünyanın evinde uyguladığı bir solüsyonu başarısız uygulama yaptınız diye lütfen gözünüzde büyütmeyin. O zaman size güzellik merkezinde uygulansın seansı minimum 150tl gibi rakamlara:KK34:

Bol bol nemlendir güzelim tca nın yüz ve vücuttaki tepkisi farklı çünkü.:KK34:
Elinde medikasol veya bepanthene kullanabilirsin.

Lady ne zaman yikanicak yuz?ben de islem biter bitmez yikamistim.yanlis mi anladimki ben?

X