Lekeler, Çiller Yüzde 15 TCA (triklosetik asit) Peeling Deneyimim

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları
tamam tatlım bekleyelim bakalım 3-4 hafta ,ama inan şaşırdım yaa ,herşey öylesine normal gidiyordu ki ,sanki bişey oldu ve o buruş buruş hal gitti yerine normal cildim geldi , naapalım beklemketen başka şansımız yok ama bu uygulamadan çok umutluydum ,sağlıkolsun 1 ay sonra yeniden denerim artık ....takipteyim sizi .

Bekle bakalim tatlim 1 ay gecsin elbet sorunun ne oldugunu anlar cozeriz opuyorum umutsuzluk yok

Jasmin80, Darısı bana dediğin gibi inşallah..Dediklerinin sonuna kadar katılıyorum.Amin amin.. Ne mutlu bize ki Ladyimi bulduk..

Sanırsam,yanılmıyorsam ben sana kullandım..:44:
Birde Ladyim ya ben bu hafta sonu yapıyım diyorum kabarıklıklar geçti gibi,birde yüzümü kremlemediğimde daha artıyor kremlediğimde geçiyor gibi hissediyorum. Yapayım mı tcayı?

Kızlar 20lik TCA çıkmış..Hemde indirimde..
Bana 15lik hafif ,25lik de ağır gelmişti.sanırım 20lik daha uygun gibime geliyor..15lik çok hafif kalıyor..Bence :)
Neyse bilginiz olsun dedim:)Fiyat uygun olunca alınıp saklanabilir diye düşündüm...
İyi haftasonları..:)

Biraz daha sabir tatlim

Gordum cok isabetli olmus, 15 mi 25 mi karisikligina guzel kurtarici oldu

Kizlar bu arada sizlerle gerek baslikta gerek ozel mesajda sohbetlerimiden cikarttigim bir sonucu paylasmak istiyorum.
Beyaz tenli arkadaslarimiza %15lik tca yeterli gelirken, bugday ve esmer tenli arkadaslarimiza ise az geliyor.
Tca peeling yapmak isteyen bugday ve esmer tenli arkadaslarimizin %20 yada %25tca almalarini tavsiye ediyorum.
Cunku 15lik tca cildimi soymadi diyenlerin hepsi bugday yada esmer tonda

leydicim bende buğday tenliyim ve bendede soyulma yapmadı tca %15 lik biraz kuruma oldu sadece buruşmadım bile yapalı 1 hafta oldu şimdi %25 lik sipariş veriyorum kaç gün sonra denemeliyim sence :26: bide tca %15 lik olanı başka türlü kullanmak mumkün mü acaba laktik asit gibi tonik olur mu sence?

Filixim çok özledim yahu
Maalesef Tca yı tonik olarak kullanamıyoruz.
Çünkü laktik asit ve tca birbirinen çok farklı yapıda asitler laktik ciltte kaldığında sorun yaratmıyor (zaten vücudumuzda doğal olarak bulunan bir asit laktik asit) ama tca ciltten durulanması gereken bir asit.
25lik tca al tatlım 15lik sizlerde pigmentlerin koyuluğundan dolayı soyma yaratmıyor fikrindeyim
Kendi aranızda haberleşip takas mı yapsanız acaba
Mesela beyaz tenli bir arkadaşımız 25lik tca almıştır ona ağır gelir 15 lik alan esmer arkadaşımıza az gelmiştir
Uygulama yaptığından itibaren 2. uygulama arası 30 gün sonra olsun tatlım

ben %15lik uyguladım 50sn bekledim bu süreç içinde tca sürmeyi tekrarladım hafif bir yanma dışında birşey olmadı, hatta havlu bile değdirdim ya bu arada beyaz tenliyim :44: nie böyle olduki yaptığımda yüzüm kızardı ve şimdi hafif çok hafif kaşınıyo oldumuki ya anlamadım aynaya bakınca sanki tca yapmadım gibi normal renginde bi belirti yok

Son düzenleme:

Tatlım 1. ve 2. gün ciltte pek belirti olmuyor, soyulma 3. veya 4. gün başlıyor.
50sn pek etki etmez gibi geliyor bana, olması gereken süre en az 60sn ve 90sn arası, ama dur bakalım ilerleyen günler gösterecek.
Lütfen günde 2 defa nemlendirmeyi ihmal etme

nemlendirici sürüyorum ztn 4hafta sonra trkrar yaptığımda 70 sn beklerim teşekkürler tatlım

tca laktik asit siparişimi vermiş bulunmaktayım :) inşallah en yakın zamanda gelir. LADYcim canım şimdiden senden Allah razı olsun. birkaç haftadır yağlarla besledim cildimi fark olduğunun farkındayım bir de şu lekelerden kurtulsak meteor çukurlarımız dolsa ohhh :))
LADY sana bir şeyler soracağım şimdi TCA yı kullanırken yağ karışımını haftada birkaç kez uyguluyor musun. veya laktik asit toniği kullanıyor musun ? yoksa sadece tca ve nemlendirici ikilisini mi uyguluyoruz ?
şimdiden çok heyecanlandım :)

Merhaba tatlım
Güveniniz için asıl ben teşekkür ederim Allah hepinizden razı olsun, hepiniz en güzel günlerde kullanın inşallah
Soyulma sürecin bittiği zaman istediğin gibi program yapabilirsin yağ bakımlarına.
Ben genelde yağ bakımlarımı haftanın en az 3 gecesi masaj yaparak sürmeye gayret ediyorum.

Tca yı yaptıktan en az 15-20 gün sonra laktik asitli toniğini kullanmaya başla tatlım, cilt zaten tabaka atmış oluyor çok ihtiyacın olmaz ilk evrede.
Birde tca sonrası laktik asitli toniğinin oranını düşük hazırla öyle kullan fena yakıyor cilt bebek cilt olduğu için

Son düzenleme:

teşekkür ederim Lady kış uzun hepsini öğreniriz kendime yeni sayfa açtım gibi yaa :)) yaşlanmaya, lekelere karşı savaş açtım adeta :))

merhabalar dün akşam ilk tca uygulamamı yaptım 30 saniye bekletip yıkadım ve bepanthen sürdüm.uygulamayı yaparken belli belirsiz bi kızarma ve yanma oldu yani hic bişey olmamıs gibi.acaba uygulamam olmadımı.birde bugün yıne bepanthen sürdüm sürerken acıyor sanki bu normalmi yardımcı olacak biri varsa simdiden tsk ederim...

teşekkür ederim Lady kış uzun hepsini öğreniriz kendime yeni sayfa açtım gibi yaa :)) yaşlanmaya, lekelere karşı savaş açtım adeta :))

Hadi bakalım tatlım gazamız mübarek olsun destekçinim

Ama ben 30sn bekletin diye bir öneri yazmadım!
Tecrübemi tavsiyemi okumadınız mı?

Benim başlığımda böyle bir tavsiyem olmadığına göre, hangi tavsiyeye göre 30sn beklettiniz?
Tca yı gg dan mı aldınız, eğer oradan aldıysanız sattıkları şey saf tca değil tek bildiğim asit karışımı olduğu, onu kullanmadım asla da kullanmam.
Doğal olarak yardımcı da olamam ki.

evet ordan aldım gönderilen kağıtta önce 30 saniyeyle başlayın sonra her uygulamada 30 saniye arttırın diyordu üstelik satıcıylada konuştum aynen öyle söyledi bende öyle yaptım.benim uygulamam olmamısmıdır yani ve siz nerden aldınız ?

lady cim benim ürünlerin gelmesinebirkaç gün var ama dayanamayıp soruyorum belki net olmaz fen bilgisi öğretmeniyim o yüzden asitleri iyi bilirim :)) şimdi yüzümüze süreceğiz ya 60-90sn arası bekleteceğiz de yıkarken gözümüze filan kaçmaz mı ki? uygun zamanda cevaplarsan sevinirim. gerçi sen bize çok zaman ayırıyorsun çıkarsızca D teşekkürler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…